Pravdivý příběh Jesuse BlancaMalviviendo (S02E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:235
Počet zobrazení:6 466

Jsem rád, že fanouškům Malvivienda můžeme konečně zprostředkovat nejnovější počin produkční skupiny Diffferent v podobě prvního dílu druhé řady. Negro se na konci první řady takřka bez rozloučení vydal zpět na své rodné Kanárské ostrovy, v upoutávce na tento díl jsme se potom dozvěděli, že se zbytek party vydá za ním. Teď si můžete vychutnat dalších 20 minut vašeho oblíbeného španělského seriálu. Do rozcestníku Malvivienda se všemi přeloženými díly se dostanete kliknutím sem.

OHODNOŤTE TENTO SERIÁL NA ČSFD!

Přepis titulků

VE SPOLUPRÁCI S: ŠPANĚLSKÉ MINISTERSTVO KULTURY Překlad: Jeroneemo www.VideaČesky.cz díl 2x01 PRAVDIVÝ PŘÍBĚH JESUSE BLANCA Je to už rok, co jsem se ze Sevilly vrátil do Las Palmas. A ten čas doma mě dost změnil. No... tolik zase ne. Žít na Kanárech je privilegium. Nebo by alespoň být mělo. Skvělé počasí po celý rok, rajské pláže, milí lidé, spoře oděné buchty a levný tabák.

To mě však neuspokojuje. Předpokládám, že jsem byl vždycky divný... nebo alespoň odlišný. Paní, po dlouhém zkoumání jsme u vašeho syna zpozorovali neobyčejné vlastnosti. Jeho paměť je schopná vstřebat telefonní seznamy, umí řešit složité rovnice, a dokonce... pohybuje předměty pomocí své mysli. Paní, váš syn je... Promiňte, doktore.

Jdu pro svého syna - Jesuse Blanca. - Jesuse Blanca? - Ano. - Aha... Tamten, co už tři čtvrtě hodiny sleduje palmu. Půjdeme. Vždy jsem rád pozoroval. Objevoval nové věci. A řekl bych, že tohle mluví za vše. Jsou dny, kdy bych s chutí sednul do letadla a znovu odtud zmizel. Vím, že je divné chtít utéct z ráje. Potřeboval jsem si něco ujasnit. Takže jsem se dal do zkoumání. LAS PALMAS PRO / PROTI První "pro" je máma.

Vím, že je klišé říkat, že ta moje je nejlepší máma na světě, ale vážně... Jestli ne nejlepší, tak určitě mezi prvními deseti. Být pravým okem matky ex-hippie, soukromé učitelky středoškoláků, ošetřovatelky a kuchařky, je "pro" s velkým písmenem, podtržené a růžově zvýrazněné. Jesusi, snídani máš připravenou. Miluji tě, máma. První "proti" je táta. Mám ho moc rád a částečně mu i rozumím.

Prostě chtěl, aby z jeho syna něco bylo. A to je to, co ztěžuje soužití. Být zklamáním pro tátu ex-praporčíka státní policie v důchodu a milovníka muzikálů je "proti" s poznámkou na okraji v závorce: Horor. Dobré odpoledne. Už bylo na čase, princezničko! - Je půl osmý ráno, tati. - Velký hovno půl osmý. - Byl jsem pro chleba v Tenoru. - Mimochodem, je to 18,6 km daleko. Byl jsem snídat, s autem na technický, na poště a podívat se na stavbě marketu.

Vytáhni si ty kalhoty, šmejde! Taky ses mohl učit jako tvůj bratr, hovado! Můj bratr Moises je tátův oblíbenec. Elegantní, vychovaný, pracovitý. Perfektní syn. Ukončil studium architektury a začal pracovat na jednom důležitém místě. Byl to velký sportovec a prezident Klubu hodu diskem. Víš, že ten tvůj fešáckej obličej... - Tati, odvezu Jesuse do školy.

- ...má cenu 2000 dolarů? - Mimochodem, nečekej na mě, mám důležité jednání. - Jo, ... ...ale nevypadáš jako někdo, kdo by je měl shrábnout. Táta by nebyl tak hrdý, kdyby věděl, že Moises vždy dával přednost barbínám před balónem. Táta je takový. A můj bratr to ví. To jsou nervy, sakra! Musím si sehnat byt, ale hned! Nemůžu pořád odcházet z domu v přestrojení, neoholená a neupravená. Já se z toho zblázním. Vzal jsi deštník?

Tak bys pro něj měl jít, protože mě začíná svrbět mušle. Moises byl ten správný starší bratr, který mi vždy dával potřebné rady. - Hezké je, že to viděl z různých perspektiv. - Dej si tu čubku, brácho. Položíš ji na čtyři a promícháš jí hrachovku. Zatlačíš na burák. Ty vole, naplníš jí koblihu! To ti musím vysvětlovat všechno? Potom jí dáš falešnej telefon, řekneš, že bydlíš daleko a je to. A mohl by sis už oholit to obočí, vypadáš jak Mufasa.

Jak je tohle jen možné? Kurva, Moi... Čtvrť Las Joyas, kde jsem vyrostl, je odvrácená tvář ostrova. Nejméně navštěvovaný a nejnebezpečnější kout Archipielaga. Každé město na světě má své Banderiéry a tohle jsou ty naše. Býval jsem tu s přáteli šťastný. Teď bych to popsal jako skličující šílenství. ČTVRŤ Můj známý Juan je toho jasným příkladem.

Celou dobu je opřený o tu samou zeď. Pokud nevěříte, najděte si to na Googlemaps ve Street view. Ten špatný život ho zničil. Jak je, Juane? Bílý Seat Ibiza, Opel Corsa, Yamaha Jog, žena s dětmi... Už jsem pil.

Kuřecí sendvič s kalamáry, děkuji. Maso lehce osmahnout. Maso. Maso! Tak jo, Juane. Uvidíme se. Zvláštní na tomhle příběhu je, že Juan je o rok mladší než já. Všichni jsme se změnili, a jak bylo v téhle čtvrti zvykem, k horšímu. Acoidan a Echedey jsou ve vězení, Ayoze a Nauzet jsou od toho jen krůček.

A ti nejhorší - Airam a Rayco skončili jako státní a městská policie. Já to také daleko nedotáhnul. Bernardo je jediný dobrý. - Jediný schopný vystudovat v téhle díře. - ...jsem promoval! Ty vole, Ayoze! Cos to udělal, blázne? Jak je, Rayco? Vole, jedeme vyzvednou Bernarda. Právě jsi ho srazil, ty magore! Takovej haluz, ty vole. Ty vole, Rayco, to nebylo schválně.

Jsem ještě nalitej a spálenej, pochop. Hele, startuj a jeď odtud, fofrem! Já řeknu, že to bylo červený auto, co ujelo. Ještě než zmizíš, najdeš tam pro mě špíčka, brácho? Až se Bernardo vzbudí z kómatu, bude z něj velký právník. Je zvláštní, že kamaráda, kterého teď vídám nejvíce, jsem poznal právě v Banderiérech. - Ano? - Otevři, Puto! Tady Negro. Puto se také vrátil na ostrov. A našel sám sebe. Teď se mu vedlo opravdu dobře.

Tak když jsem přijel do Las Palmas, byl jsem v hajzlu, kámo. Nedali mi nic, ty zápasy nevyšly... Já nejsem mlátička. Já jsem klátička. Takže jsem se vrátil k obchodu se sexem. Ale jako gigolo. Mým zákaznicím je sice kolem sedmdesáti, ale... jsou to lastury, brácho. Rozumíš mi, ne? Fakt lastury! Jasně, kámo, jde ti to dobře, ne?

Kromě toho, tenhle byt něco stojí. Jsem druhej nejdražší prostitut v zemi. Měl jsem nabídky do filmu a tak. Chceš slyšet moje tajemství? Mám takový zakřivení na... Na mém... Mám v péru kloub. A můžu ho ovládat, jako by to byla moje vlastní ruka. Dostanu se do míst, kde nikdo nikdy nebyl, jako... bod H.

Ano, příteli. Bod H. Rozneslo se to, a tak si mě našli, abych udělal pár... - Dobré ráno, dítě moje. - Jak se máme, zlato? Na některé práce člověk prostě nemá kvalifikaci a žaludek. Nemohl bych dělat to, co Puto. Ale má k tomu sklony, a dokonce tím žije. Mám z něj radost. Nikdy jsem ho neviděl tak šťastného. No tak, srdíčko. Dopřej mi snídani, šup! - Zákaznice nebo co?

- Vůbec, blázne. Kéž by. To je moje babička. Další z velkých "proti" z místního života je hašiš. Jestli se mu tak dá vůbec říkat. Navzdory té blízkosti Maroka se k nám dostane jen malé procento toho, co kdysi možná mohla být tabulka vlhkého hašiše... řízlého pilinami, hlínou a hlavně sračkama. Maximální nářez, blázne. Voní po čerstvě zesranym zadku. Hej, co to děláš?

Ty neznáš hranice? - Kámo, uklidni se, dobře? - Tohle jsme si nedomluvili. Já nevím, ale už tady nejsou ani ty hnusný buňky a mě se nechce si ho honit. Potřebuju ho šoupnout do tepla. - To je pravda, zůstali jsme sami. Tady je to mrtvý! - Jasný. Zavřeli nám i výtah. Já se z toho poseru. A není tady ani buňka číšník. Můžeme vypít co chceme. - Můžeme si pustit, co chceme! - No jasně! - Jdeme na to! Ještě, že jsem dal Zurdovi adresu, aby mi poslal něco slušného.

Tak hele! Vemte si ty zasraný bágly, páč já nejsem žádnej letištní vozejk! - Vymrdat! - I když nejsi, tak se mu dost podobáš. Tak jo! Kam se sakra poděly ty nádhery v bikinách, co nám měly přinýst kytky? Dneska maj asi volno. A hlavně, všimli jste si, že jsou tu všichni oblečení stejně jako ve Španělsku? To si snad vezou dole v letadle, ne? Za chvíli vytáhnou ručníky. Viděl bych to na pěknej trs banánů... nebo takovej ten dobrej jamónek se dvěma "J", sakra!

Prej "jamónek". Tys jedl jamón naposled když Švarcík nosil stromy na ramenou, zlato. Dobrý, dobrý! Las Joyas 13. Tam se teď musíme dostat. Ale kde tady jako staví autobus? Jsou tady všude ty nápisy "haf-haf, haf-haf, haf-haf". - Co je to, zverimex? - Já myslím, že to je kvůli těm psům, co se tu narodily. Jak se jmenujou? Kanárský dogy! Nejlepší bude zeptat se nějakýho blbce nebo domorodce.

Aloha! Možná že to nejdůležitější "pro" je, že tady mám nejvíce šancí dokončit školu. Vlastně to také není tak úplně pravda. Jak odtud můžeš chtít odejít, Jesusi? Nechápeš, jaké máme štěstí? Kanáry jsou pro Španělsko to, co Havaj pro Spojené státy. Blázne, rozpláčí se pokaždé, když vidí zprávy o počasí. Vždyť je to tady kurva hustý. Nevšímej si tý plážový máničky.

Já ti rozumím, kámo. Také trpím ostrovní klaustrofobií. A co buchty? Julio, všechny buchty jsou tady princezny. Princezny jsou tvorové, kteří parazitují na mužských duších. Když člověka omrzí vlny, pláže, slunce a oslavy, začnou mu chybět kilometry pevniny. Unavují ho skvělí lidé a... skvělý život. - Nedostatek příležitostí tě vyčerp...

- V životě jsem poznal ženu štíhlou, Ty vole, Julio. Nemůžeš zahrát jinou? Od patnácti let hraješ jenom Štíhlou. To se nemůžeš naučit jinou melodii? Nějakou novější nebo živější, prosím. - Víš, kolik jsem toho díky těmhle akordům vojel? - Jak smutné. - Smutné? Smutné je masturbovat nad manga komiksem s instrumentální muzikou v pozadí. - To je smutné. - Není to manga, ale hentai, nevzdělanče! - Kromě toho, můžu klidně zahrát Bambu. Canarias - kurva hustý ostrovy...

Tohle? Pro ně je to kurva hustý. To pivo bejt kurva hustý. Ahoj... - Hallo. - Vous parlez français, mesdemoiselles? - What´s your name? Ženský jsou tady... kurva hustý. Prosím vás... Kámo, ty lampy jsou kurva hustý.

Možná je to všechno proto, že věci, které jsem dříve miloval, se změnily. Kino, kde jsem viděl filmy, které zasáhly můj život. Ostrovní stadion. Hřiště mého celoživotního mužstva. Nebo Animaguada. Moje adolescentní expřítelkyně. Bývalá dívka mých snů. Joselyn! Joselyn! Pojď pozdravit Jesuse, ale hned! Nebudu ti to znova opakovat! Volala jsem na tebe nejmíň před půl hodinou! Pořád ta stejná písnička, Jesusi.

Volám ji, nepřijde. Dělá si, co chce, co tu její mušli napadne. Sleduj to! Nebo možná že se věci, které jsem nikdy rád neměl, nezměnily. Ani má stará tajemství mě nenechají klidně spát. Dámy a pánové, představuji vám Jaimeda - Negra z Las Joyas. Chlape, jak je, Jesusi? Taková doba, co? Dozvěděl jsem se, že jsi znovu ve čtvrti. Chvíli jsem na tebe čekal, a ty se nezastavíš ani pozdravit. Promiň, Negro.

Dal jsem dohromady skoro všechny peníze, - teď jdu pro zbytek a pak rovnou k tobě domů. - Lež! Se mnou si nikdo zahrávat nebude, rozumíš, Jesusi? Už je pozdě. Nechci žádné peníze. Zabiju tě, pošlu tě do nemocnice, ukážu všem ve čtvrti, že Jaimedovi Negrovi na hlavu nikdo srát nebude! Chlapci, dejte tomu sráčovi pořádně co proto! Khaki?

Ty vole, Negro! Ve tvý čtvrti si tě nevážej nebo co? - Pust mě, sakra, pust mě! - Táhni do hajzlu, buzíku! Zalez do toho fotbálku, odkud jsi přišel! Co je? V životě každého přijde chvíle, kdy si uvědomí, že za jeho nepohodlí... nemůže výměna gauče, ale absence starých polštářů. Popravdě jsme si přijeli pro tebe.

Víš, že jsme nikdy mimo čtvrť nebyli. - Vždyť tam nemáme ani pláž a tak. - Hele, řekneme to na rovinu, Negro. Strašně nám chybíš, všechna ta odpoledne v parku... A taky jsme ti schovali zbytek. Vole, Jizvo, tohle jsou teplárny! A ty, Negro! Jestli chceš jít po dobrym, fajn. Jestli ne, dám ti ránu do hlavy a v bezvědomí tě strčím do letadla! Jako toho černýho z první ligy. Všichni černý jste stejný!

Já vím, jak tě přesvědčit. Přijel jsem na to totiž připravenej. Chvíli tady počkej a uvidíš. Nevím, kámo. A jak se maj věci ve čtvrti? Jako vždycky, plný feťáků, kurev... Vlastně je tam pár nových záhonků, lahváče se rozdávaj na ulici, policajti ti vezmou hašiš a pak ti ho zase vrátěj, jsou tam holky v koženym.

- Jde to kupředu. - Jen počkej, Negro. Vezu ti dárek typicky španělskej. Jde o to, že jsem snědl... Snědl jsem tuňákovo-kukuřičnej sendvič a... trochu mě ucpal. - Už je na cestě! - Takže tak. Pár lidí odešlo, pár se jich vrátilo, Esparto a Rata tě pozdravujou.

Ale to nejlepší je, že Khaki si za dvě babky dává tu stařenu z Carrefouru. Tvojí zasranou matku si dávám! Platí mi litr! Platí mi litr pokaždý, kdy mi ho kouří. A brouká u toho... Je jasné, že problém není v ostrově. Problém je ve mně. Hodně lidí by prodalo svou rodinu, aby mohli mít život, který tu mám já.

Nicméně, můj seznam mluvil jasně díky... Jak by řekli kamarádi... ne jednomu, ani dvoum, ani třem... ale třem velkým důvodům. Bylo rozhodnuto. Na, Negro. Ubal jednoho z tohodle. Ale nejdřív z toho sundej ten igelit. Ubal to ty, ne, kámo? Překlad: Jeroneemo www.VideaČesky.cz

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

toto je úžas, dik moc za preklad, paráda :)

180

Odpovědět

na google maps je v tej stvrti vidiet dost vela divnych ludi co sa len opieraju o stenu...

180

Odpovědět

Jeroneemo: Ty bojkotuješ můj překlad ? já myslel že to budeš považovat za spojler :-D
mě to takhle gůgle přeložil potom co jsem si ten díl pustil na na jejich kanálu.

180

Odpovědět

Juchu!! Ale i tak je to čekání hrozné :D každý den už tu automaticky chodím "kdyby náhodou"..protože navyknout si na díl za týden se ukázalo jako velice nesprávné :(

180

Odpovědět

grea: 2. díl by tu měl být na 95 % ve čtvrtek, tj. přesně měsíc po odvysílání prvního. ;-)

180

Odpovědět

Prosim, at uz je "kazdym dnem" :D

180

Odpovědět

EM4CZ: Neber to tak, že tvuj překlad bojkotuju, ale přeložil jsem to "Hulit spolu, zemřít sami". Jo, a bude to tady každým dnem. ;)

180

Odpovědět

2x02 Kouřit společně, umřít sám

180

Odpovědět

Jereneemo: moc diky za preklad tohle je tu snad ten nejlepsi serial :)

180

Odpovědět

Comensin: Je na cestě ;)

180

Odpovědět

Uz je i druhy diiiil :) ... tak doufam ze se tu brzo objevi :) ...

180

Odpovědět

enterol: V závěrečných titulcích při cestě letadlem spí ironicky všichni kromě Jizvy. :)

180

Odpovědět

není to první díl ve kterém Jizva neusnul? :) jinak velké díky za překlad, paráda...

180

Odpovědět

bugHer0: aha, tak to jsem nevěděl

180

Další