Marina & the Diamonds - Oh No

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:265
Počet zobrazení:4 103

První Marinin klip vzbudil poměrně kladné ohlasy, a tak jsem se rozhodl, že přeložím její nejnovější hudební videoklip k písni Oh No. Tato píseň se mi líbí z celého jejího debutového alba The Family Jewels asi nejvíce, tak doufám, že u vás nepropadne. :-)

Přepis titulků

Nestojím o lásku ani o přátelství. Jdu bezhlavě za úspěchem. Nepotřebuji žádný vztah. V tomhle jsem vážně neoblomná. Nechci prachy ani auta. Chci být rychle u cíle. Nepotřebuji peníze ani slávu.

Jenom bych chtěla něco změnit. Chtěla bych změnu. Prostě bych chtěla... změnu! Moc dobře vím, co chci a kým bych chtěla být. Moc dobře vím, proč chodím a mluvím jako nějaký stroj. Můj osud už se začíná pomalu naplňovat. Ne!

To ne! Na jedné straně rozum, na druhé srdce. Jestli selžu, bude to můj konec. Možná je to všechno test. Připadám si jako ta nejhorší, a tak předstírám, že jsem nejlepší. Pokud si nedáš dobrý pozor, staneš se majetkem svého majetku. Díky televizi vím, jak se cítit.

Skutečný život už je mimo hru. Už je mimo hru. Prostě už je mimo... hru! Moc dobře vím, co chci a kým bych chtěla být. Moc dobře vím, proč chodím a mluvím jako nějaký stroj. Můj osud už se začíná pomalu naplňovat. Ne!

To ne! Moc dobře vím, co chci a kým bych chtěla být. Moc dobře vím, proč chodím a mluvím jako nějaký stroj. Můj osud už se začíná pomalu naplňovat. Ne! To ne! Teď budu žít, budu se vznášet v oblacích.

Pak selžu a potká mě smrt. Teď budu žít, budu se vznášet v oblacích. Pak selžu a potká mě a potká mě smr a potká mě smr-smr a potká mě smr-smr-smr a potká mě smr-smr-smr-smrt!

a potká mě smr-smr-smr a potká mě smr-smr a potká mě smr a potká mě a potká a Moc dobře vím, co chci a kým bych chtěla být.

Moc dobře vím, proč chodím a mluvím jako nějaký stroj. Můj osud už se začíná pomalu naplňovat. Ne! To ne! Moc dobře vím, co chci a kým bych chtěla být. Moc dobře vím, proč chodím a mluvím jako nějaký stroj. Můj osud už se začíná pomalu naplňovat.

Ne! To ne! Ne! To ne! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A na živo je ještě tisíckrát lepší :) vůbec jsem netušila, že bude na Coldplay a bylo to velmi příjemné překvapení!

180

Odpovědět

pre cesko-slovenskych fanusikov funsite stranka http://www.facebook.com/MarinaAndTheDiamondsCzSk

180

Odpovědět

Aaaah, Marina :) Několik věcí jsem si u tohodle klipu uvědomila: 1. je čas oprášit Family Jewels;) 2. jedna z největších vychytávek na videacesky je na panelu vpravo a je to ten náhodný výběr "Viděli jste?" bez kterého bych nenarazila na spoustu otitulkovaných Klenotů! 3. I mizerné internetové připojení má své kouzlo - poprvé jsem při každém záseku videa nemlátila do všeho kolem, naopak! Tenhle klip je totiž tak boží, že ať se sekla jakákoliv vteřina, bylo to jako prohlížet komix "Awesome Marina".
Díky, tisíceré díky za překlad!!!

190

Odpovědět

Výborná písnička ještě lepší titlky :) dobrá práce BugHer0

180

Odpovědět

tak mě se teda líbí jak klip, tak písnička a titulky samozřejmě výborné :-))

180

Odpovědět

Je to škoda podle mě umí zpívat písničky má chytlavý obzvlášťě tato Hollywood a Im not a Robot a musim uznat že i na živo to zvladá relativně s přehledem bohužel se nedá říct že by její klipy byli zajímavý či extravagantní zůstal bych u toho aby byly barvený a veselý ale zajímavý ... Tak to hold je Gaga sice má klipy tak extravagantní že vás nezajíma song ale jenom klip koncerty má jako show ale LIve singing no thank you to je fakt děs to i Bobr asi zpívá líp :D :D

180

Odpovědět

Btw titulky jsou vážně povedený. :)

180

Odpovědět

Ty písničky má fakt chytlavý. S těma klipama už je to horší.

180

Odpovědět

tera. taky se mi stava ze si stahnu album a libi se mi tam jedna , dva songy tak ho smazu
pravdou je ze u mariny sem si vsechny pisnicky poslech az dokonce ( coz uz mi pripada jako uspech ) a dokola posloucham z 13 songu z alba asi 8-9 --> pro me dobre album

180

Odpovědět

Tera: Tak to já mám v poslední době skoro u každýho alba. Nicméně to, který mě nechytne na první poslech, si pak často mnohem víc oblíbím. :-)

180

Odpovědět

Po písničce I am not a robot jsem si stáhla cd ale nějak moc mě nezaujalo... Ale teď...si to asi poslechnu znovu... to se mi stává, že mě něco zaujme až na popátý :)

180

Odpovědět

Děkuji překladateli za vysvětlení :)

180

Odpovědět

Nitram: Appeal má mnoho významů. Já to tu přeložil volně v souvislosti s tím, že říká, že ji televize naučila, jak se má cítít, a tak už pro ni nemá normální život takový půvab... už ho nepotřebuje... je mimo hru. Prostě mi to tam pasovalo, ale je plno způsobů, co by se tam dalo napsat.
V tomhle je překlad písniček dost rozdílný od normálních videí, protože je to strašně moc o tom, jak to překladatel pochopí. Kdyby to překládal někdo jiný, tak si jsem jistý, že se budou titulky dost lišit. Je to můj překlad a má interpretace. Je to něco jako s básněmi, kdy každý překladatel přeloží báseň trochu jinak.

180

Odpovědět

... Mnoo překlad úžasnej to se musí uznat, ovšem jediné co mě tam mate je jak tam opakuje : už je mimo hru (1:20)
Můžete mi napsat jak by se to přeložilo, mimo kontext a proč jste to přeložili tak jak jste to přeložili? Já jen že jsem to nikde neslyšel tak by mě to zajímalo.

180

Odpovědět

Morty: Rádo se stalo. Právě proto sem tyhle u nás méně známé umělce dáváme. :-)

180

Další