Méně než lidé

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:289
Počet zobrazení:13 249

Zemi zasáhla zombie apokalypsa, ale lidem se podařilo vyvinout lék a odvrátit zkázu. Avšak vyléčené zombie stále musí žít odděleně od běžných lidí. Dva reportéři do jedné oblasti, ve které zombie žijí, zamíří a setkají se se zajímavou dvojicí.

Přepis titulků

Je to takhle v pohodě? Na začátku tohoto týdne v karanténním zařízení v Seattlu přišel o život strážce. Je to první útok od vyvinutí léku před pěti let. V současnosti se probírají práva těchto takzvaných Vyléčených. Některé humanitární organizace tvrdí, že je na čase je opět integrovat... Co je? Zdravím.

Vy jste lidé. Těch tu moc nevídáme. Done, jsou tady lidé! MÉNĚ NEŽ LIDÉ Chcete něco k pití? - Možná trochu... - Bože, co je to za puch? Mám tu zbytek kávy. To by šlo. Dívej se na mě, ne do kamery. Řekni mi, jak dlouho tu jsi?

V táboře? Myslím, že nás sem umístili... Bude to asi šest let. Dobrá, a máš... Cos to předtím říkal? Přece víš, že tam nic neslyším. Co se to tu děje? Jak vypadá vás běžný den?

Meditujeme. Hluboké dýchání z vašeho těla odstraňuje duševní toxiny. To je důležité. Já nemedituju. Občas ano. A co ty, Done? Nic. Nedělám nic. To je mou náplní dne.

No tak, to není pravda. Dneska ráno jsi vynesl odpadky a vytřel podlahu. Občas to udělám. Neuklidilo se to mávnutím kouzelného proutku, udělal jsi to ty. Dobrá... Když vezmu v potaz, čím jste si prošli, máte pořád jisté... touhy?

Nějaké potřeby, u kterých cítíte, že se jim musíte poddat? Zabíjel bych. Zabíjel bych za trochu organického medu s mirinem. Byl vynikající. To tady už neseženete. Řeknu vám, co chci. Ze všeho nejvíc chci zpět svůj starý život. Jasný?

Chci zpátky svůj podělaný život. Měl jsem se stát regionálním vedoucím. Měl jsem mít pod sebou 12 lidí. To je spousta makléřů. A já bych je řídil! Vím, že je to těžké. Je to velmi těžké. Ale aspoň pořád udržíš rytmus. Pořád máš svou harmoniku.

- Don hraje úžasně na harmoniku... - Sklapni, Andy! Klídek, chlape. On jen... Tohle děláš pokaždé. Dělám co? Proč se musíš vždycky takhle chovat? Sakra, Andy! Pokaždé jen řešíš, jak jsi přišel o všechno.

- Pořád mluvíš jen o sobě. - Nech toho, Andy. Padáme! Měl jsem potenciál a budoucnost. Tys neměl nic z toho. Ty to nechápeš, Andy. Měl jsem dobrý život, do háje! Měl jsem skvělý život! Andy, no tak, nech toho. Jsi tam, chlape?

Nech toho, prosím. Omlouvám se. Tak jdeš, nebo ne? Máš klíčky od auta! To, co jsme dnes viděli, je jasným důkazem toho, že jejich integrace do společnosti není možná. Nebezpečí, kterého jsme se údajně zbavili, stále číhá pod povrchem. Záběry mluví jasně. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (54)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je rozdíl integrovat někoho, kdo má snahu a něčím byl a pak mu to život/smůla/osud vzal nebo integrovat někoho, kdo nechce, nemá ty zvyky, apod.

20

Odpovědět

Ukazuje to krásně na dnešní xenofobii a vybíravost tisku. Jak media zveličují jedno a přehlíží druhé.

Škoda, že to pochopí jen málo lidí, jak se chováme k některým menšinám, aniž bychom je znali, jen protože PRESS vidí jen pár "vystřiřených scen" z celého příběhu odstrkovaných lidí...

55

Odpovědět

Méně než lidé? Tak tohle video mě celkem zklamalo... myslel jsem, že to bude o uprchlících.

1017

Odpovědět

nebo o muslimech nebo o Zemanovi :D

15

Odpovědět

+Klára Klátilovái když zeman to je hnus to nechceš poznat :-*

25

Odpovědět

+Havel is bestještě že se pije ten alkohol to je jediná pozitivní věc páč jak víme alkohol dost výrazně zkracuje a níčí život :) jo vlastně ono to ještě i kouří a životozpráva podle postavy taky nic moc no teda to aby někdo rovnou začal počítat :D

14

Odpovědět

+Havel is bestještě že on pije ten*

02

Odpovědět

Ono to ani moc nepřekvapí - je to aktuální téma a tak se to lidé snaží zpracovat různými způsoby

11

Odpovědět

Taky že bylo, pokud jsi nepochopil pointu, pak je to těžké.

21

Odpovědět

Integracia zombíkov? :) to mi niečo pripomína :)

213

Odpovědět

ten nos má tak velkej proto, aby se dostali ven z uncanny valley?

14

Odpovědět

Super video! Ten neopodstatněný strach novináře tak skvěle vystihuje značnou část společnosti, která se bojí "jiných" na základě něčeho, co má k osobní zkušenosti opravdu hodně daleko. Díky za překlad!

3831

Odpovědět

Jasný, mám osobní špatné zkušenosti ale když je předám kamarádům a ti tomu uvěří, hned jsou xenofobové co nemají osobní zkušenost a bojí se neznámého. Vůbec nezáleží na tom, zda jsou obavy opodstatněné nebo ne.

2317

Odpovědět

+patejl.A jsou ty vase zkusenosti objektivni? Znam jednu paradni hysterku, ktera za nic nemuze cely svet ji ublizuje a vsechno je spatne, pripadne vsichni jsou debilove...
Bohuzel na 1. pohled vypada v poho, mluvi rozumne, ale az po pomerne dlouhe dobe zjistite co je zac - a pokud se sni vidate jen obcas tak to mozna nezjistite nikdy.. Jeji zkusenosti jsou presne takove, ktere by nemely byt predany dal, protoze si za vetsinu problemu muze sama... Mate dostatecnou sebereflexi?

Proste problem vidim v tom ze jedna vec je verit a druha je vedet (a to plati uplne pro vsechny a vsechno)!

222

Odpovědět

+UzivatelOmlouvám se za pozdní reakci, bez upozornění z účtu to již není ono. Moje zkušenosti mohou být samozřejmě neobjektivní, setkal jsem se jen s jistým počtem jedinců a nepříjemné zážitky se člověk zapamatuje lépe než neutrální nebo dobré, které považuju za spíše standartní z kraje kde jsem vyrostl. Prostě více a výrazněji zakoření v paměti.

Nejsem hysterický z nádražních černošských dealerů ani zahalených muslimských žen, pokud mě neobtěžují je mi to šumák. Skupinky přiopilých či jinak motivovaných arabů napadajíc ženský doprovod nejenom hlasově, ale i fyzicky jsou ale něco jiného a pokus je člověk nucen volat bundespolizeity pro uklidnění situace, o hysterii se doufám nejedná. Stejně tak žádnou osamocenou ženu už nepošlu s taxikářem arabského původu domů z baru.

Nehážu samozřejmě všechny do jednoho pytle, mám zkušenosti i velice kladné a občas jsem z jejich strany zažil i lepší jednání, než jsem kdy zažil od našince, na druhou stranu jsem nikdy nezažil ani tak nevhodné.
Že třeba policie nabízí ve Frankfurtu doprovod ve večerních a nočních hodinách ženám zdarma eskortu z práce/baru až k domovním dveřím má jistě jiné podklady než hloupou paniku.

10

Odpovědět

+patejl....ale riskovat to ? Nechat se zmlátit/okrást/(zabít) není něco čeho bychom se neměli bát i když se nám to nestalo přímo... ...ale děje se to !

45

Odpovědět

+QJenomže okrádání a zabíjení není výsada "těch jiných". Nemůžeš říct "tohle je množina A, lidi s tou a tou barvou kůže, anebo takovou či makovou národností, ti nikdy neudělají nic špatného; a tohle je množina B, to jsou ti špatní, ti dělají všechny ty ošklivé věci, bez nich by byl svět zločinuprostý".

121

Odpovědět

+SeafoodOk a říkají ti něco pojmy: Statistika - (tam i ty největší sluníčka jsou zprůměrovaní a řazení pod nás (IQ,vzdělanost (vzdělavatelnost)...)) Antropologie - Tedy že všechny nějak pojí stejná historie co se prolíná do současnosti (jejich styl života, zrání/dospívání, adaptabilita, ...) Všichni jsou v "jednom pytli" jen to někteří do dobře maskují...

12

Odpovědět

+QJistěže říkají. Myslíš, že bys tedy mohl/a nějakou tu statistiku přiložit?

00

Odpovědět

+Seafoodhttps://www.google.cz/search?q=iq+in+world&client=opera&hs=2BF&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiC4qGglabSAhXkDpoKHeQPARQQsAQILw&biw=1280&bih=916

...je jich víc než dost a řek bych že nejsou z 1 zdroje.
PS. spoj si to s tou antropologií pak dává smysl že ti "tmavší" (jižněji orientovaní) mají tento původ. Jen ti někteří šťastlivci migrovali dřív než ti dnešní nešťastní...

01

Odpovědět

+QJá bych prosil nějakou jinou než IQ, protože 1) IQ samo o sobě je dost vágní pojem - ve smyslu významu i jeho zjišťování. 2) O chování člověka nevypovídá zhola nic

41

Odpovědět

+QJá bych radši tu statistiku se zločiny (případně s náchylností ty zločiny páchat), díky. Tohle nevypovídá o ničem, přesně jak řekl Jarda Neregistrovaný.

10

Odpovědět

Asi budete SJW že?

00

Odpovědět

jsem gay a uprchlík a černoch

10

Odpovědět

Další politicky korektní video které se nemůže dotknout žádné menšiny ale jen zlých bělochů

2618

Odpovědět

Tam je rasovy podtext? Neco mi uniklo?

60

Odpovědět

fuj, zkurvené b***y

1124

Odpovědět

Odpovědět

Joyeux Noël gone wrong

00

Odpovědět

nádhera, díky za odkaz

00

Odpovědět

Teď se budu dívat na TWD úplně jiným pohledem.

110

Odpovědět

Dosť zaujímavé video. Bola by z toho super adventúra!

150

Odpovědět

Škoda, že adventury jsou vyhynulým druhem jako lidi v tomto filmu.

710

Odpovědět

+Kafka TamuraLidi jsou tam vyhynulym druhem? To se do izolovanych taboru zavreli sami?

00

Odpovědět

Chtělo by to víc animáků s takhle vtipně znetvořenými ...tvory.... Jak se pohyboval na té židli to je luxus :D

51

Odpovědět

Naprosto luxusní metafora.

356

Odpovědět

Metafora čeho?

46

Odpovědět

+randomname001Čehokoliv...
Mohu začít Indiány v severní Americe, kteří byli ve své době představování jako necivilizovaní divoši, a končit současnou uprchlickou krizí.

2612

Odpovědět

+CatMédia : "Chudáci uprchlíci, utíkají před válkou a mají hlad a je jim zima"
Pepa v hospodě : "Zasr_ní imigranti, co tu chtějí? Jenom způsobují problémy"
Dovolím si připsat i můj subjektivní názor : Pomoc lidem je OK, ale to neznamená že jim musím pomoc. Speciálně když by někdo moji pomoc jenom využíval.

248

Odpovědět

+Catsouhlas

53

Odpovědět

+CatPřesně tak stejně tak jako indiány vytlačili Evropani, tak ty teď vytlačují imigranti :D

52

Odpovědět

Koukám,že poslední dobou sem dávate videa z konkurentů nebo oprašujete stará videa,co už tu dříve bylo ;-/ Tohle video už zveřejnily na Uložto nedávno...

149

Odpovědět

Clovek nema cas sledovat 10 portalov, ja som vdacny za to, ze to tu je.

511

Odpovědět

Každý není takový nolifer, nefakčenko, aby měl čas navštěvovat každou internetovou stránku o které ví, že existuje. Tak si příště ty svoje moudra nech pro sebe. A co chtěl básník říci tím ulozto? Jako že si každý denně má ještě i projíždět všechny možné úložiště a stahovat každou blbost, co tam kdo nahraje? No ty vole. Přemýšlej trochu, než klikneš na "odeslat".

160

Odpovědět

na ulozto? wtf, uz vidim jak admin hleda nejakej kopirovatelnej obsah na ulozto

120

Odpovědět

+vlasy98Admin je totiž něco víc než člověk :D hlavně že většina lidí chodí na jinou stránku s překladama nebudu jmenovat ;)

01