Motörhead - Hellraiser

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:214
Počet zobrazení:4 017
Motörhead jsou britská heavy metalová kapela založená roku 1975 kytaristou, zpěvákem a textařem Ianem „Lemmym“ Kilmisterem. V sedmdesátých letech se „Motoři“ spolu s dalšími méně či více známými kapelami zasadili o tzv. Novou vlnu britského heavy metalu. Jejich jméno je odvozeno od hovorového výrazu pro uživatele amfetaminu. Dva roky se kapela jen tak protloukala, než konečně dostali možnost nahrát své debutové album – Motörhead (1977). Na obalu alba se objevuje „War-Pig“, který je od té doby na každé další desce. Opravdový průlom však zaznamenala jejich druhá deska – Overkill (1979). Časopis Kerrang! ho zařadil na 46. příčku ve svém žebříčku „100 nejlepších heavy metalových alb všech dob.“ V ten samý rok Motörhead nahráli další album – Bomber. Ironií osudu je, že producent Jimmy Miller byl během nahrávání silně pod vlivem heroinu a právě na tomto albu najdeme první píseň s protidrogovým textem – Dead Men Tell No Tales. V roce 1980 spatřilo světlo světa Ace of Spades, které se v UK Chart umístilo vůbec nejvýše a stejnojmenná úvodní píseň je snad nejznámější vůbec. Iron Fist (1982) bylo poslední album nahrané v klasické sestavě Lemmy Kilmister, Eddie Clarke a Phil Taylor. Taylor odešel po následujícím albu Another Perfect Day (1983). Trošku se posuneme v čase až k albu March ör Die (1992). Z toho pochází dnešní skladba Hellraiser. Jde původně o píseň Ozzyho Osbourna, na které se autorsky podílel i Lemmy. Byla použita ve filmu Hellraiser III: Peklo na zemi a v upravené verzi i v GTA: San Andreas. Sacrifice (1995) je poslední album nahrané ve čtyřčlenné sestavě. Po odchodu Würzela se Motörhead vrací ke tříčlennému line-upu. Další alba „Motorů“ pak slavila úspěchy spíše v německých či švédských hitparádách. V roce 2010 vychází zatím poslední, dvacáté, CD – The Wörld Is Yours. Bylo přijato docela pozitivně, protože se prý podobá starší tvorbě. Poznámka k překladu: Hellraiser jsem nechala nepřeložené, protože mi tam české výrazy „zplozenec pekla, výtržník, chuligán“ moc nesedí.

Přepis titulků

Vím jenom jedno. Bolí to. Žiju na nekonečné cestě, jezdím po světě za rokenrolem. Někdy je to těžké, ale ještě toho nemám dost. Sice říkám, že už toho je příliš, ale uvědomuju si, že lžu. V tom hluku a světlech je mi dobře. To mi dokáže rozproudit krev.

Hellraiser! V bouři a hněvu... Hellraiser! Vás zamáčkne zpátky do sedadla... Hellraiser! A já se postarám, aby to tak bylo, Hellraiser! Sešlu na vás kletbu. Vylezu na další podium v jiném městě, na jiném místě. Někdy nejsem úplně v pohodě, nervy mám napnutý k prasknutí. Netvrď mi, že to neprospívá mýmu zdraví, protože flákání to nespraví.

Nezvladatelně hraju hlavní roli, neumím to předstírat. Hellraiser! V bouři a hněvu.. Hellraiser! Vás zamáčkne zpátky do sedadla... Hellraiser! A já se postarám, aby to tak bylo, Hellraiser! Sešlu na vás kletbu.

Žiju na nekonečné cestě, jezdím po světě za rokenrolem. Někdy je to těžké, ale ještě toho nemám dost. Sice říkám, že už toho je příliš, ale uvědomuju si, že lžu. V tom hluku a světlech je mi dobře. To mi dokáže rozproudit krev. Hellraiser! V bouři a hněvu.. Hellraiser!

Vás zamáčkne zpátky do sedadla... Hellraiser! A já se postarám, aby to tak bylo, Hellraiser! Sešlu na vás kletbu. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

děkuju za překlad a víc válů od nich třeba Ace of spades nebo The game prosím ;)

200

Odpovědět

Misha - Ne,to byla sice ta samá,ale zpíval to Ozzy Osbourne

180

Odpovědět

GTA San Andreas :D

188

Odpovědět

Nevím jak vám, ale mě tu brutálně chybí Marilyn Manson.. Přeložte od něj taky něco, prosím :)
http://www.youtube.com/watch?v=m6VojYGrnpg&feature=relmfu

182

Odpovědět

Bozskej Lemmy! Paráda

210

Odpovědět

Docela dobré, ale můj názor je: Není to OZZY!!! Boží Motorhead, ale špatný výběr.

181

Odpovědět

Nikol, překladem do češtiny to zkazíš? :-) Sama si to pro sebe musíš nějak přeložit a že takový překlad není "cool"? No, v angličtině to ale znamená to samé. ;-)

182

Odpovědět

Proč tahle ? Ace of Spades, Overkill, Bomber .. mají jich tolik vlastních a všechny výborný ..

191

Odpovědět

Ozzy mi tam proste sedi vic, ackoliv motorhead mam strasne rad tahle se mi od nich moc nelibi

193

Odpovědět

Lemmy je prostě Borec!

190

Odpovědět

Tak doufal jsem s píš v Ace Of Spades nebo prostě cokoliv jejich a né v cover. :-) No nic, tak snad někdy jindy. A jen něco maličko k popisu: Lemmy je baskytarista. :-)

180

Odpovědět

Tceld: A jaký český překlad bys volil u hellraiser? Když tu písničku máš tak strašně rád, zajímalo by mě, jakým překladem toho slova bys ji zkazil... :-D Jinak Snowi překlad super :-) Hodnocení 10/10 :-P

190

Odpovědět

Joo konečně Motörhead Snowi moc dííky

180

Odpovědět

Nehodnotím, protože tu písničku mám hodně rád. ;-) Ale když nepřeložíš hellraiser, tak je celý překlad dost o ničem...

1814

Odpovědět

chtělo to ale nějakou jejich autorskou písničku, ne předělávku od Ozzyho...

183

Další