Opisování na základce

Thumbnail play icon
58 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:781
Počet zobrazení:8 237
Snad každý někdy opisoval. YouTuber sWooZie se s námi podělí o svou zkušenost s opisováním na základní škole. Za tip za video děkujeme Kačce Dott Škrabalové.

Přepis titulků

OPISOVÁNÍ NA ZÁKLADCE Nevím jak vám, ale mně se nelíbí, jaké pocity ve mně testy vyvolávají. Před testem jsem hodně nervózní, a když se mi nepovede, jsem z toho zlostí bez sebe. Do třídy se mnou chodily děti, které měly už na základce šedivé vlasy. Někdo mi říkal: "sWooZie, pokud jsou to Asiati, je to genetické." Ne, není! Jeden můj asijský kamarád vždycky hrozně vyšiloval, protože když přijde domů a nebude mít vyznamenání, bude to pro něj mít následky.

Přijde domů a: "Tati, mám na vysvědčení jen dvě trojky." "Cože? Máš dvě trojky na vysvědčení?" "Pošpinil jsi rodinnou čest. Za to zemřeš!" Já jsem se učit snažil, ale vždycky nastal ten moment, kdy jsem se vytrhl z učení a zjistil, že jen tupě zírám na stránku, kde bylo napsáno y^2 - x + 6...

a říkal jsem si, že tohle mi nikdy v životě k ničemu nebude. Tak a je to. Jdu se dívat na televizi. Na základce jsme s tátou měli dohodu. Když dostanu vyznamenání, tak mi koupí 27palcovou televizi a dovolí mi jí mít v ložnici. Jediným předmětem, kde jsme se o známku bát nemusel, byla francouzština.

Učitelka nás učila slovíčka a základní konverzaci. Jednou týdně jsme zhasli a sledovali Krásku a zvíře ve francouzštině. To byla jasná jednička. Tedy dokud jsme nedostali učebnice. Mužský a ženský rod, časování sloves, předložky... Co to je? Pak jsme psali první test. Vytvořte minulý, přítomný a budoucí čas slovesa.

Odneste to někam! Jestli mi tahle hodina má zajistit 27palcovou televizi, tak jsem v háji. A něco mi našeptávalo: "Koukni se doleva." Kamarád Josh psal jak divý. Jako by francouzsky říkal: "Posluž si". A já pak v hlavě uslyšel ten samý hlas říkat: "Opisuj od něj." Zadíval jsem se na jeho papír a moje ruka začala sama od sebe psát vše, co jsem viděl.

Bum, jedna mínus. Při dalším testu jsem už věděl, co budu dělat. Budu opisovat. Nebyl jsem vždycky svatoušek. Chodíval jsem do klubů a chlastal jsem tam. Josh byl tehdy můj nejlepší kamarád, věděl jsem, že by mu to nevadilo.

Další test. Josh měl za jedna a já taky. Při příštím testu znovu opisuju jakoby nic a najednou si všimnu, že Josh píše o trochu pomaleji než u předchozích testů. Vyplní odpověď a pak ji vyplním já. Potom nastane pauza. Vyplní další odpověď a já taky. Další pauza.

Pak ho slyším říkat: "Adande, přestaň ode mě opisovat." Dělal jsem, že ho neslyším. Vyplnil další odpověď, já chvilku počkal a potom jsem ji taky vyplnil. Pak o něco hlasitěji řekl: "Adande, přestaň ode mě opis..." "Joshi, potichu. Prostě to nech plynout." Nastala dlouhá pauza. Napsal odpověď, já počkal tak 30 vteřin a pak jsem ji taky napsal.

"Paní učitelko, Adande ode mě opisuje!" Nepřeháním, zakřičel to na celou třídu. Asi je vám jasný, že jsem z toho testu dostal za pět, z předmětu za tři a žádné vyznamenání. Josh měl štěstí, že mě chuť se rvát už přešla, protože moje staré já by si na něj počkalo po škole a až bych ho uviděl, řekl bych mu: "Tak ty budeš žalovat?

Myslíš si, že je to hra? Teď dostaneš nakládačku!" Já jsem si život rváče nevybral. Život rváče si vybral mě. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (54)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A může mi teda prosím kdokoli, kdo tomu rozumí, vysvětlit, proč mu vadilo, že od něj opisuje? Furt to nemůžu pochopit.

56

Odpovědět

Není moc příjemné, když se učíš a soused od tebe opisuje, bez špetky lítosti a taky není moc příjemné, když se učíš a dostaneš pětku za opisování, protože máš stejný test jako ten, co vedle tebe sedí, ikdyž opisoval soused a ty ne.To se tady sice nestalo, ale i tak chápu, proč nechtěl, ať od něj spolužák opisuje (jednou se stane, ale co je moc to je moc).

133

Odpovědět

+lsliliikdyž taky opisuju...

70

Odpovědět

Je pravda, že to nemá kdovíjakou pointu, ale mně to přišlo jako docela fajn odpočinkové, trochu nostalgické video s roztomilou animací ;)

261

Odpovědět

Swoozie je skvělej, o opisování má celou sérii - bohužel pokud ho někdo nezná, tak ho tohle možná nezaujme tak, jako někoho, kdo od něj viděl i ta ostatní videa. Plus je to skvělej story-teller. Pokud rozumíte anglicky, tak si ho na YouTube najděte, stojí za to;)

66

Odpovědět

Ale jinak sWooZie děla dobrý videa :D

14

Odpovědět

Opisování je nejlepší, jen musí člověk vědět co a od koho opisovat… to video absolutně nechápu, proč by někomu vadilo, že od něj někdo opisuje? Možná tak v 1. třídě, to jsem psal do desetiminutovek naschval špatný výsledky, protože “kámoš” opisoval, pak jsem je gumoval a teprv psal správný :D Ale od 3. třídy vejš byla každá písemka zkupinová práce – pár lidí trochu tušilo o co de a nějak se to rozšířilo po celej třídě.
Btw, nejlwpší místo na opisování je v 1. lavici na druhej straně od učitele - sedim bokem k ostatnim, lavici mam po pravej ruce, opírám se o zeď a koukám na učitele - můžu opisovat od lidí za mnou(mam je u levý ruky) a člověka vedle mě.

515

Odpovědět

Déjà vu...

(úplně dole)

61

Odpovědět

Možná jsi měl míň opisovat a víc se učit, Zkupino. (jak tohle může vůbec někdo napsat, takhle se snad ani překliknout nedá)

244

Odpovědět

+egaweWho carre? Nekontroluju co píšu... píšu to co nejrychlejc a gramatika je mi ukradená. Když chchi, tak umim psát bez chyb, ale tady opravdu nemam sebemenší důvod si nějak kontrolovat překlepy...

29

Odpovědět

Přestante překládat požadavky čtenářů a vratte se k vlastnímu výběru. Poslední dobou se mi sem ani nechce..

277

Odpovědět

Naopak, ty videa to tu dělají pestřejším. Předtím to byly jen samé videa z her nebo různých talk show. A to spíš většinu lidí odrazovalo.

45

Odpovědět

Nuda :)

97

Odpovědět

jsem sice sprt, ale jsem tu jediný komu přišlo že se oba chovají jak pi**** ?

511

Odpovědět

Život je příliš krátký na to, aby jste se učili Německy.

445

Odpovědět

A pro tebe zřejmě i příliš krátký, aby ses naučil i česky...

192

Odpovědět

+kriststeCestina je snad jeste min potreba nez nemcina.

58

Odpovědět

+kriststeAle on česky umí... jinak by ani nedokázal dát dohromady tu větu.

40

Odpovědět

Jak jste proboha mohli přeložit middle school jako základka, snad by to měla být střední, ne? I kdyby to nebyla normální střední, tak je to minimálně gymnázium, ale určitě ne základka. Jinak video podle mne celkem o ničem, omlouvám se.

344

Odpovědět

Middle school je druhý stupeň základky :)
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0kolstv%C3%AD_ve_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1tech_americk%C3%BDch

230

Odpovědět

Kdybys koukal na High School Musical, tak víš jak se řekne střední

234

Odpovědět

Middle school je 7.-9. třída. U nás se to opravdu podobá víceletýmu studiu gymnázií, ale narozdíl od nás middle school nemusí mít nic společnýho s tou střední školou na kterou potom nastoupíš v patnácti.

Není to ani základka a ani střední. Ale jelikož to odpovídá české základce, je ten překlad pořádku.

110

Odpovědět

ja som opisoval a opisoval som veľmi rád :D :D

1113

Odpovědět

Nechápu kdo ty videa vybírá, ale snad každé, které je od někoho "tip" je naprosto s****a :D

3917

Odpovědět

Neřekl bych, že je to zrovna s****a, ale snad každé video ze soutěže "Staň se tipařem Videacesky!" (více či méně) zaostává v hodnocení za normálními videi od překladatelů

243

Odpovědět

+Wreistak jsem to myslel, nesmíš mě brát tak doslova

44

Odpovědět

Já sem na střední a v němčině musíme na testy sedět po jednom = ZKÁZA!!!
Bez opisování se to ani nedá :D
Jinak, hezké video, vtipné a není plné fu*k a c*nt, docela bych uvítal jiné od tohohle YouTubera :D

189

Odpovědět

Myslím že mi unikla pointa.

875

Odpovědět

ehm jsme asi dva :D

142

Odpovědět

jsme tři :)

11

Odpovědět

Zajímavé, zatímco na YT má tohle video 98% palců nahoru, tak tady je to v hodnocení těžce dole :)

340

Odpovědět

na YT ti na palce každej sere.. podle toho nemůžeš soudit kvalitu videa

266

Odpovědět

protože většinou na YT se hodnotí stylem:
líbí=palec nahoru
nelíbí=zavřít video

palce dolů jsou většinou jen u takových videí co jsou hodně za čarou už hodně za čarou (polití psa benzínem a zapálení atd)

321

Odpovědět

+czatlantishm, ano, psát do diskuze na jednom monitoru a dělat něco jinýho na druhým není vždycky ideální :-D

30

Odpovědět

+czatlantisProstě jsou ty videa už za dvojitou čárou :D

130
Další