Pink Floyd - Louder Than Words

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:145
Počet zobrazení:5 258

Nedávno vyšla nová deska legendárních Pink Floyd - The Endless River, u které se znovu sešli David Gilmour a Nick Mason (Roger Waters se projektu neúčastnil, Richard Wright je uveden jako spoluautor posmrtně). Nahráli spolu z části nový materiál, z části materiál, který napsali ještě před (neoficiálním) rozpadem kapely v roce 1994. Louder Than Words je jediná skladba celého alba s textem, ostatní jsou čistě instrumentální a jedna obsahuje úryvek řeči Stephena Hawkinga. Text napsala Gilmourova žena, Polly Samson, a tak možná nepopisuje jenom nepokojné vztahy uvnitř této legendární kapely, ale také slasti a strasti manželského soužití. The Endless River má být už opravdu poslední tečka za Pink Floyd. I když se v roce 1994 oficiálně nerozpadli a při výjimečných příležitostech spolu ještě hráli, více než toto studiové album od nich čekat nemůžeme. Nakonec bych chtěla jen říct, že zrovna tento překlad nemůže být objektivní. Přeložila jsem ho dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale ráda si přečtu vaše připomínky a názory, jak jste si text případně vyložili vy. :)

Přepis titulků

Hádáme se a nadáváme si. Navzájem se shazujeme. Ale co spolu dokážeme... Ten společně strávený čas. Přes sluneční svit, déšť i bouřky, co spolu dokážeme. Znaveni životem, s grácií, zaujali jsme svá místa.

Můžeme je proklínat, nebo je přijmout a pojmenovat si je. Je to silnější než slova, to, co spolu dokážeme. Silnější než slova, jak se vše odehrává. Je to silnější než slova, součet našich částí. Tlukot našich srdcí je silnější než slova. Silnější než slova. Struny se prohýbají a podkluzují, jak hodiny plynou.

Ve starých botách, s tvým oblíbeným blues. Vyťukáváš si rytmus. Nech se jím unést, ať tě to dovede kamkoli. Jsme víc, než jenom naživu. Je to silnější než slova, to, co spolu dokážeme. Silnější než slova, jak se vše odehrává. Je to silnější než slova, součet našich částí. Tlukot našich srdcí je silnější než slova.

Silnější než slova. Překlad: Rhea www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No já bych to, pochopitelně, přeložil jinak, a to, konkreténě, líp.

310

Odpovědět

Na Pink Floyd sa mi veľmi páči ten acidný nádych songov.

42

Odpovědět

Nic moc teda. Jeho stará by si měla dát facku.

817

Odpovědět

Bylo by hloupé od alba "střípků na rozloučenou" očekávat nové The Dark Side of The Moon. Jako fanoušek jsem ale nadšený jak ty střípky zní. Bohužel zrovna Louder Than Words mi připadá jako jedna z těch slabších skladeb na albu. Obzvlášť text mi ze začátku připadá spíš jako rapová bitva ("We bitch and we fight, dis each other on sight..."). Je to stále nadprůměrné, ale vzhledem k tomu jací mistři textaři Floydi jsou, tak drobné zklamání.
Přesto Endless River dokazuje to co tu správně píše nevermore: Jako Pink Floyd budou vždycky znít jen Pink Floyd. To nikdo jiný nedokáže. (A ano znám Porcupine Tree, Muse, Radiohead i jiné "progressive" kapely.)

170

Odpovědět

Floydi už asi zůstanou mou nejoblíbenější kapelou, ale to nové album bych prostě pojmenoval Rarity a šel od toho. Kolikrát tam zazní pasáže, u kterých člověk dokáže zařadit, do které písničky pasují, ale z nějakého důvodu do ní nebyly použity. Určitě jsem ale rád, že to vyšlo, Gilmourova kytara a hlas se jen tak neoposlouchají :-)

160

Odpovědět

To co umí Pink Floyd neumí nikdo jinej.

192