DiktátorPoslíček (S01E06)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:20
Počet zobrazení:5 540

Do hotelu přijíždí nenáviděný diktátor utlačovaného lidu. Francouzský duch se nezapře: před hotelem se koná demonstrace a polonazí aktivisté pronikají dovnitř. Diktátor si ovšem oblíbí Williama a ten ho dostane na starost. Martin se mezitím musí vypořádat s hlučným srazem cosplayerů.

Poznámky k překladu:
volno – slovní hříčky se slovem „volno“ nahradily původní slovní hříčky ve francouzštině se zkratkou RTT, což znamená zkrácení pracovní doby (réduction du temps de travail), většinou z celodenní směny na půldenní; když Martin prohlásí, že by se „RTT“ mělo zakázat, Thomas nato začne vyjmenovávat francouzská slova, která obsahují tato dvě písmenka, s tím, že kdyby se „RTT“ zakázalo, tato slova byste nemohli vyslovovat  
Éric Judor – francouzský herec, podobně jako Vin Diesel bezvlasý
Deklarace práv člověka a občana – Delphine na diktátora přijde s prvními dvěma články Deklarace práv člověka a občana, která vznikla v roce 1789 v rámci reforem po Velké francouzské revoluci; překlad ve videu je převzat z tohoto zdroje
„ty internety“ atd. – v závěru epizody falešný diktátor prohlašuje, za co by dával tresty smrti; ve francouzské verzi by to bylo za špatné mluvnické rody u slov Game Boy a wifi (francouzské Nintento nicméně uvádí, že „la Game Boy“ i „le Game Boy“ jsou správně, nicméně se říká pouze „le wifi“ v mužském rodě) a vyslovování slova Bluetooth; v české verzi jsem se to snažila nahradit obdobami, které by pro českého diváka měly být srozumitelnější

Kdybyste ale tento díl překládali vy, za co byste dávali trest smrti (a bavme se spíš v humorné rovině než vážné)? Podělte se v komentářích!

Přepis titulků

Dobrý den a vítejte… v Grand Hotelu. Dobrý den. Dobrý den. COSPLAYOVÝ SRAZ Jo aha. Dobrý den, a vy jste převlečený za koho? To bolí.

To bolí. To bolí! To není převlek, to je uniforma. Jako ta tvá, panáčku. - Nenosí se vždy snadno, co? - Ne. Ano. Jsme jeden jako druhej. No tak, pojď sem. - Počkejte. - No tak. Nechť je k tobě den dobrotivý. Konečně někdo normální.

Doteď sem chodili jen podiví… - Smrt tyranovi! - Počkejte. Pane? Pane! PŮVODNÍ SERIÁL YOUTUBE POSLÍČEK Jak jste si všimli, dnes tu máme speciálního hosta. - Diktátora. - To je trochu silné slovo. - Tyrana? - Já bych řekla spíš… - Zrůdu?

- Hlavu státu. Dobře? Je tu jen pár dní, ale i přes to nás poctil svou návštěvou. - Super. - Očividně ne všichni sdílejí nadšení. Ale přesto mu prosím věnujte tu nejlepší péči. Host je náš pán, ať už diktátor, nebo ne, zajistíme mu prvotřídní péči. Nahý aktivista z dnešního rána se snažil demonstrativně upálit. Jasné? This is not bullshit. V hotelu nikdo nesmí umřít. - Následky by pocítili všichni.

- Fakt? To řekněte diktátorovi. To on zabíjí lidi. A znásilňuje koně. Koně jsem si vymyslela. - Takže bacha. - Podle mě je ten diktátor sympaťák. Good spirit, Wille! Máš ho po celý jeho pobyt oficiálně na starosti. - No bezva. - Kde je Selim? - Má volno. - Coolax. Volno by měli zakázat.

A jak byste říkal „volnomyšlenkář“? - To s tím vůbec… - Nebo „volnost“? - Nebo „volvo“? To ne, „nevolno“! - Do prdele, to s tím vůbec nesouvisí! - „Volnoběh“. - Mlč. Auvajs. - Au, co je? - Jak můžeš pracovat pro někoho, kdo utiskuje miliony lidí? No tak. Jseš si jistá, že je utiskuje? Říkáme „diktátor“, ale možná je jen temperamentní.

Asi si respekt sem tam musel vynutit, ale když jsem s ním mluvil, byl to klidný chlap, který touží po dialogu, který dělá, co může. Delphine, vždy kolem nás budou žárlivci, vždy tu budou škarohlídi. Varuju tě, nebudu jen přihlížet, když je tu diktátor. Co tím myslíš? Delphine! SMRT TYRANOVI Thomasi, víš, jak jsi říkal, že můžu přijít, když budu mít trable?

- Jo. - Tak nějaké mám. - Skvělý. Doufám, že je to vážný. - Trochu. - Před hotelem je spousta novinářů. - Skvělý. - To není vše. - Aha. Před hotelem je spousta novinářů a pro mého klienta je to nepříjemné. Nechce při odchodu vzbuzovat pozornost, pokud mi rozumíš. Už vím. Musí si pískat.

- Cože? - Musí si pískat. Když si pískáš, nikdo tě nevidí. Sleduj. - Vidělas mě? - No jo. - Aha. - Není tu třeba nějaký služební vchod? Už vím. No tak, no tak, no tak! Co to je za randál? Nemůžete si se svými hračkami hrát tišeji? Jste moc hluční.

Šermovat musíte takhle. Dobrá? A při bitvě musíte takhle. Dobrá? Na základě platného předpisu v případě veřejných událostí s účastí nad 25 osob na pozemku tohoto hotelu se všem účastníkům povoluje využívat veřejných i soukromých prostor tohoto zařízení ve stejné míře jako kterýkoliv host. A to vám řekl kdo?

- Nemáte mít volno? - Však mám. - Trávíte volno na pracovišti? To jde? - Jsem rychlý - a jsem zběsilý. - Cože? - Kecáš, nebo jedeš? - Jak to s tím souvisí? Zlomíš jí srdce a já tobě vaz. A vy máte být jako kdo? - Éric Judor. - Vin Diesel. - Jsi Éric Judor.

- Ne, jsem Vin Diesel. - Takže ty jseš imám. - Nejsem imám, jsem rytíř. - To je jasný. - Prosím vás! - Jseš džihádista. Prosím vás! Jdu za dikt… Za vaším šéfem. Chtěl bych se vám jménem hotelu omluvit za nemilou příhodu, co se před chvílí udála. Vaše bezpečnost a pohodlí jsou naší prioritou. A proto se o vás já osobně budu starat.

Takže už nenastanou žádné problémy, můžete být v klidu. Osvoboďte byrgyzský lid! Čl. 1: Lidé se rodí a zůstávají svobodní a rovnoprávní. Čl. 2: Cílem každého společenského zřízení je zachování přirozených a nepromlčitelných… Pusťte mě! Fašisti! Zločinci! Za to se omlouvám. To bylo neočekávané. Už se to nestane. Má ochranka odešla? Jo, v pohodě, jdou po ní.

Nepřibližujte se. - Nepřibližujte se! - Ne. No tak. Tady se hezky posadíme. Copak se děje? Co nás trápí? To se přece nedělá. - Celý svět mě nenávidí. - Takhle přece nemůžete umřít… - V hotelu. - Nebylo by to lepší? - Ale ne. - Ale jo. - Nechte toho, máte rodinu, ženu, děti.

- Jo, i ti mě nesnáší. Tak já nevím, přece jste v životě nepáchal jen zlo! - Někomu jste i pomohl? - Ano, zemřít. Tak chvilku nebudeme mluvit, protože je kolem vás… nějaká zlá věc, špatná aura. Natáhneme se, podíváme se na telinu. - No dobře, tak jo. - Jo. - Musíte odpočívat. - Tak jo. Zítra poprvé veřejně promluví od svého příchodu k moci. Jeho lid jej nazývá „hnusnou sviní“.

Určitě mluví o někom jiném. Je to on. Nepleťte si ho s jeho otcem, Mohamarem I. Tak přepneme kanál, protože tohle… Co většinou děláte, když si potřebujete spravit náladu? - Rád lovím lidi. - Něco jiného než lov lidí. Nebo botox. Botox mám moc rád. - No to je skvělý nápad! - Jo? - Užijeme si s botoxem.

- Skvělý. - S injekcemi. - Super. - Potřebuju stříkačku. Máte nějakou? - Ne, ale jdu se po ní hned podívat. - Tak jo. - A pozor: žádné sebevraždy! Dobře. Tady je. Tak jste zamilovaní? Bude mimčo? Vyryjete svá jména do člověka? „Ach ano, vyviň pro mě nezákonné jaderné programy.“ - Nehledá tě stráž?

- Setřásla jsem je v kuchyni. - Tvůj diktátor je chvilku neuvidí. - Je kvůli tobě na dně. „Jsem diktátor a je mi smutno. Byli na mě zlí.“ - Pokusil se o sebevraždu. - To jako fakt? - Jo. - Nech ho, uděláš dobře! - Nikdo v hotelu neumře. A to bolí! - To je jedno, můžeš zachránit svět. - Ne. - Ne? - Jo. - Ne? - Jo. Na svět kašlu.

Vem si to. - Vyděsil jste mě. - Aha! Aha! Aha! Aha! Aha! Pokud účastník vyruší hosta ve vnitřních či venkovních prostorách hotelu, akce bude omezena na pronajatý prostor. - Dobrá, a co to znamená? - To znamená game over, taťko. Do pěti minut vás chci vidět v salónku. Nashle, madam. Když na nás udeří, impérium vrací úder.

Nechceš zařadit nižší rychlost? Vypadáš napjatě. Tak tomu už úplně povolily brzdy. - Tak jsem to zařídil. - Jak? Bombasticky. DISKRÉTNÍ VÝCHOD PRO KLIENTY SPOLEČNICE - To si ze mě děláš prdel? - Se ti to nelíbí? Je to tím písmem? Do prdele. Počkej!

Neboj, jsou to úsporné žárovky. S tím botoxem to byl skvělý náp… - Ne, počkejte, nedělejte to! - Nepřibližujte se! - Cože? - Řekl jsem, ať se nepřibližujete. - Ať se co? - No dobře, pojďte blíž. Ne, nepřibližujte se! Varuju vás, jinak skočím. - Nedělejte to! Lidem tím ublížíte. - Ne, lidem ubližuju naživu. - Tolik zla jste přece nenapáchal!

- Zabil jsem takových 200 lidí. Ale 200 lidí je pro diktátora jako nic. - Myslíte? - No jo. Byl to náročnej týden. Většinou jich zabiju míň. - Aha. - Je to hodně. Já to věděl. Ne, ne, ne! Pokud zemřete, spousta lidí přijde o práci. - Opravdu? - Jo. - Kdo?

- Vaše tělesná stráž. Když umřete, nebudou přece chránit mrtvé tělo. Když umřu, budou pracovat pro mého syna, ten vše zdědí. Aha, tak je to! Jste dědic. Tak to není vaše chyba. - Jak to? - No… - Neměl jste v dětství dobrý vzor. - No. No jistě. A když nemáme dobrý vzor, v dospělosti pak vyvádíme blbosti. Jsme ztracení a zraní se poslíček.

- Cože? - Lidé jsou zabiti. Co chci prostě říct, je, že si lidé neuvědomují, jaký je na nás vyvíjen tlak. - No jo. - Ne. Ne. - Cokoliv děláme, není dost dobré. - Máme peníze, - máme auta, máme bazény. - Máme letiště. - Ano. - S letadly, s jadernými hlavicemi. To já nemám, ale!

Ale laskavý přístup, ten ne, toho se nám nedostává. Promiň, tati, jestli se neoblíkám tak, jak si na ty svý večírky představuješ. Promiň, jestli se ti mý mučící praktiky nezdají tak skvělý. Snažíte se, co to jde. Snažíte se, co to jde. Navíc mě mučit lidi ani nebaví. - Tak to nemusíte dělat! - Ne? Nemusíte to dělat. I když ho tím zklamete, dělejte něco, co vás skutečně baví.

No jo. Co je váš sen? Chci být modelem. No jo, jasně, můžete být modelem, ale i něčím jiným. Modelem a dýdžejem! To je dobrý, model, dýdžej. A youtuber! - Youtuber! Model, dýdžej a youtuber! - No tak vidíte. Nemusíte nikam skákat. Tak polezte zpátky. No dobře, dobře.

- Dobrý? - Jo. - Youtuber! - No jo. - Skvělý. - A jak se budete jmenovat? Na YouTube? Třeba… Luc! - Luc zní dobře. - Luc zní dobře. Tak vám jdeme založit kanál. Založíme kanál s názvem Luc. To jsou opravdu mé vlasy.

Rostlo to asi pět let. No tak, běžte. No tak, šup! Poflakovali se kolem recepce. - To není zločin. - Jedli bonbony určené pro hosty. To se jim nedivím. Jsme tady zavření bez jídla. Bez jídla? Však jste cosplayeři, ne… strávníci. Víte vy co? Stává se z vás tyran. A ještě si ze mě dělá prdel.

Můj mistr mě naučil, že pokud někdo pošlapává má práva, je mou povinností si na něj došlápnout. Je to šílený. Sjel z cesty. - Měli bychom zmizet. - Nastupte, odjedeme. - Sledujte to auto. - Dobře. Model, dýdžej a youtuber. To je skvělý! A taky pošťák! - No jo, pošťák. - Pošťák? Může chodit, kam chce.

Má od všeho klíč. - No jo. - Je to skvělý. Omlouvám se. Nevím, co mě to popadlo. To je jedno, hlavně že jste živ a zdráv! Ano, je to důležité, ale nestačí to. Protože jsem se rozhodl, že ode dneška budu… šťastný! Budu šťastný a budu dělat lidi šťastné. To jsem chtěl slyšet! Tak přestaňte lidi bombardovat. Ale jasně že je budu bombardovat.

Ale budu je bombardovat láskou! - Yes! - Zavraždím smutek! - Jo! - Uvězním neštěstí! - Jo! - Rozčtvrtím štěstí! - Aby ho bylo víc! - No jo! To je dobře. - Strašně moc vám děkuju. - Nemáte zač. Díky! Nový živote, tady mě máš! Děkuju!

Jste mi svědky. To on mi skočil pod kola. Chce jen prachy z pojištění. Ani není mrtvej. Ale jo, je mrtvej. Důležitý je ale nepanikařit. Nebo tomu dát prostě volný průchod. Zabili jsme hosta. - Co se stalo? - Diktátor je po smrti. - Tak to už je fuk. - Co je fuk? Nic.

Musíme něco udělat. Protože jestli to uvidí ty jeho gorily, - odkrouhnou nás. - Musíme ho dát do mrazáku v kuchyni. Nebude kuchařům divné, že mají v mrazáku nahatou mrtvolu? Proč by měl bejt nahej? - V oblečení by to bylo divné. - Ne, divný je, že je mrtvej! - Tak co uděláme? - Návrh: necháme ho tady, stráž ho najde, - konec diktatury. - Konec hotelu, smyslu mého života a mé dobré nálady. Tady je.

Hej, Brumbále! - Máš rád převleky? - Jo. Chceš mít veškerou moc? Dobrý den, dobrý den. Prosím vás, prosím vás. Čekej. Odvedu jejich pozornost! Prosím vás, prosím vás! Vrať mi prachy! Je mezi vámi lékař?

Lékař nebo pilot? Stíhací pilot? Nebo lovec? Klidně i lovec talentů - nebo lovecký pes? - Ať s námi mluví sám a neposílá vás! Ale ne, to s tím nesouvisí, jen chci nechat projít klienta společnice. Diskrétně. Svobodu! Svobodu! Svobodu! Ode dneška stanovuji doživotní trest pro všechny, kteří si pletou Star Wars a Star Trek, dvě série, které spolu nesouvisí.

Rovněž požaduji trest smrti pro ty, kteří říkají „ty internety“, „meme“ místo „mem“ a „chesekake“ místo „čískejk“. Nepotřebujeme je. To je na hovno. To je naprosto jasný, že to není on. Blbost. Když se budeš dívat takhle rychle, nepoznáš to. Skvělej diktátor. Gratuluju, hoši. Velkej pokrok. Aspoň máme víc času.

Díky, Selime. A vy ten bordel ukliďte. A trest smrti taky pro ty, kteří si lajkují vlastní komentáře. Ne, ne, ne. A trest smrti pro ty… Let me introduce to you revolučního robota, kterého dnes budeme moci otestovat jako první na světě. - Pane Scratchi, jsem váš velký fanda. - Je po mrtvici, rozumí jen rapu. To, co z minibaru pochází…

- Thomasi, vše v pořádku? - Žádný problém, žádné spiknutí. Nikdo už nepracuje. - Co? - Jen takhle porozumíš životu na ulici. - Počkej! - Pokud robot pracoval lépe než my, - dostane naši práci a my vyhazov. - Cože? POSLÍČEK Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Poznámka k poznámce k překladu: „RTT“ jsou jen dvě písmena
...za to bych dal trest smrti.

10

Odpovědět

Jejda, to se to proti mně obrátilo :D. Díky za připomínku :).

00