Probuďte Bílého vlkaMiracle of Sound

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:364
Počet zobrazení:6 505

Vydání třetího Zaklínače se blíží a proto vám přinášíme skladbu z kanálu Miracle of Sound, která se tomuto světu věnuje.

Přepis titulků

Pochodně války pod plachtami nenávisti, šepot o zkáze ve slabém vánku. Spalující pobřeží na ohnivé stezce, popel a dým znečišťující náš vzduch. Krev padlých králů, čepele chaosu řinčí. Ocel a stříbro touží po spravedlnosti. Zbystřený čich, lov je mou múzou, dát význam konci cesty, kterou jsem si vybral.

Ztracené a odvržené jsou lásky mé minulosti. Probuďte Bílého vlka. Nebo na něj alespoň pamatujte. Probuďte Bílého vlka na počátku války, konec věků přichází. Znamení ohně udeří, já přinesu trest.

Ocel a stříbro touží po spravedlnosti. Zbystřený čich, lov je mou múzou, dát význam konci cesty, kterou jsem si vybral. Ztracené a odvržené jsou lásky mé minulosti. Probuďte Bílého vlka. Nebo na něj alespoň pamatujte. Probuďte Bílého vlka na počátku války, konec věků přichází.

Plenící řeky, spalující pobřeží, noční ohně, pochodně války. Plenící řeky, spalující pobřeží, noční ohně, pochodně války. Probuďte vlka, probuďte Bílého vlka. Probuďte vlka, probuďte Bílého vlka. Plenící řeky, spalující pobřeží, noční ohně, pochodně války.

Plenící řeky, spalující pobřeží, noční ohně, pochodně války. Probuďte vlka, probuďte Bílého vlka. Probuďte vlka, probuďte Bílého vlka. Probuďte Bílého vlka na počátku války, konec věků přichází. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V prvních 30 vterinách mi začaly slzet oči a dostala jsem husí kůzi... :3

51

Odpovědět

Poslední hra kterou jsem hrál byla Heroes of might and magic 2 (ano, asi jsem už fakt starej :D), ale na zaklínačovi jsem vyrůstal a kvůli týhle hře si snad zajdu koupit PS4 :D

225

Odpovědět

Jo, Heroes byla dobrá hra. :D

30

Odpovědět

To je text stejne mrzky jak nejaky vyblitek od gagy.

1349

Odpovědět

You can't read Witcher's pokerface...

192

Odpovědět

Parádní hudba a musim ocenit, že ten text k Zaklínači pasuje jak hrnec na p***l. Teď už by to chtělo jenom dva týdny dovolený a mast na hemeroidy...

774

Odpovědět

V čase 1.08: Nemělo by tam být spíše "Aspoň vzpomínky/paměť/něco podobného?" V celém kontextu: "Probuďte Bílého vlka, či aspoň jeho vzpomínky." A na některých místech bych nechal doslovný překlad. Je to potom poetičtější (např.: ocel a stříbro zpívají pro spravedlnost; na úsvitu války) Jinak skvělý překlad a výborné video. Už jsem ho několikrát viděl a musím říct, že Gavin patří k mým oblíbeným hudebníkům.

93

Odpovědět

Tenhle skvost poslouchám už od vydání (asi před rokem). Nejvíc mě dostávají ty změny rytmu v průběhu. Začíná to na 3/4 taktu a pak se tam postupně objeví i 5/4 a 2/4. Luv it

212

Odpovědět

A já jsem si myslela, že budu jediný nadšenec, který si toho všimnul. :) Naprostý souhlas. Slyšela jsem to teď poprvé, ale rozhodně ne naposledy.

90

Odpovědět

Jak to poznám? :D

140

Odpovědět

+BeggyUmmm... To je hodně dobrá otázka. :) Jako někdo, kdo od malička na něco hraje a někde zpívá to prostě slyším, ale jak to vysvětlit... Hele, tleskej si do rytmu, jak Ti to přestane vycházet, tak to je ta změna. No a pak to funguje tak nějak takhle: http://www.pianovka.cz/data/hn/not/takty.html ... ale na to, aby si někdo písničku užil to fakt není třeba znát.

Já mám ráda irský a skotský folk a tam je těch změn a variant taktů tolik, že někdy nechápu, jak mi to může znít (mně) tak dobře a jak to můžou po pár panácích ti Irové a Skoti spočítat. ;) ... nebo o tom to právě je? :D

30

Odpovědět

Já teda musím říct, že mi ty změny rytmu nejdřív trochu vadily, ale když jsem si to pustila podruhé, tak jsem si zvykla.
Jinak skvělá práce - jak tvůrce, tak překladatele. A díky za tip na ten youtube kanál. Tohle mi bude ještě dlouho znít v hlavě. (Asi tomu moc nepomůžu tím, že jak se znám, tak si to příštích několik dnů budu pouštět pořád dokola...)

10

Odpovědět

Mimochodem - nemusíte tak ortodoxně říkat "kanál" Miracle of Sound, protože hudebník Gavin Dunne si veškerou hudbu, zpěv, texty a všechno kolem dělá sám, doma, "na koleni". (Obdivuhodné.) Pokud mu někdo hostuje, vždycky to uvede.
Gavin je z Irska a i když je to nejúspěšnější irský nezávislý hudebník, v domovské zemi ho moc neznají.
Taky teď vydal metalové album (je celé na jeho kanálu), které se stalo na iTunes metalovým albem #1 a předběhlo třeba i nové Nightwish.
A poslední poznámka - máte-li rádi videohry a rozumíte anglicky, doporučuji s Gavinem komediálně-videoherní podcast Podquisition, který spolumoderuje.

164

Odpovědět

Já vyloženě ten kanál zmiňuju, protože je to nejsnazší cesta, jak se k dalším skladbám dostat. Stačí ho zadat do vyhledávání a člověk hned najde všechny ostatní. :)

190

Odpovědět

+MithrilAha, omlouvám se, to jsem špatně napsal - jen jsem se divil že i v komentáři se tu objevilo "kanál Miracle of Sound", překvapilo mě že lidi prostě nepíšou jen Miracle of Sound (ten Miracle of Sound v mužském rodě) - takže jsem myslel že tu panuje představa toho že jde o nějakou partu hudebníků. :-)

70

Odpovědět

+Mithrilo partě hudebníků se tvrdí že jsou kanál?

66

Odpovědět

+MithrilJaký posloucháte kanál?

20

Odpovědět

Skvěle sestříhaná dostupná footage k Witcherovi a skvělý text. Kanál Miracle of Sound nikdy nezklame. Mými nejoblíbenějšími kousky z jejich továrny na úžasné songy jsou Halfman's song, který už tu přeložený je, Joker's song (https://www.youtube.com/watch?v=OovKTBO4aQs), Skyrim song (https://www.youtube.com/watch?v=0FLQ4rACE-0), překlad části, která je v dračím jazyce, je v popisku videa, a Dragon Age song (https://www.youtube.com/watch?v=lChS4ZJtTXQ), který je snad lepší než hra sama.

101

Odpovědět

A ještě jedna lahůdka pro hráče TES Khajit like to sneak (https://www.youtube.com/watch?v=tqEVCTMkBnI)

30

Odpovědět

CD Project asi nechce abych tenhle semester dal zkoušky

822

Odpovědět

Já za měsíc státnicuju... možná...

182