Queen - Don't Stop Me Now / Radio Ga Ga

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 053
Počet zobrazení:13 853

Opět po týdnu tu máme středeční ráno a každý ví, že to je ten pravý čas na další hudební klenot 20. století! Dnes si dáme kapelu, kterou už tu máme nějaký ten pátek přeloženou, a proto si zaslouží po delší době zopakovat, a to hned dvakrát! V lednu jsme od ní přeložili hitovku We Are the Champions a dnes si dáme další dva obrovské hity - Don’t Stop Me Now a Radio Ga Ga. Nikomu nemusíme připomínat, že se jedná o kapelu Queen. Info o skladbách sepsal Kari a o kapele si můžete přečíst po kliknutí zde.

Tyto songy od kapely Queen nepřekládáme jen kvůli tomu, že se kapela nesmazatelně zapsala do dějin rockové hudby, ale i proto, že 24. listopadu uplyne již 20 let od smrti jejího nenapodobitelného charismatického zpěváka Freddieho Mercuryho. Dnešním dílem bychom mu chtěli vzdát poctu, a proto jsme udělali speciál dvou písní od kapely Queen. Nutno podotknout, že necelou verzi songu Don’t Stop Me Now tu již máme, a to dokonce dvakrát. Mohli jste u nás vidět video z pořadu Fast and Loose, kde komik David Armand pantomimicky odzpíval celý song. Dále jste mohli celkem nedávno narazit na počin pracovníků Googlu, kteří také vzdávají poctu Freddiemu, ale je k výročí 65 let od jeho narození. Píseň si mohli posluchači poprvé poslechnout na albu Jazz v roce 1978. Text k ní napsal sám Mercury. Vyšplhala se až na 9. místo v britské hitparádě, ale v Americe to stačilo pouze na 86. místo. Song si získal popularitu nejen díky častému hraní v rádiích, ale především díky tomu, že se objevil ve spoustě filmů a reklamách – právě proto se stal jedním z nejpopulárnějších songů skupiny Queen. Zajímavostí je, že Don’t Stop Me Now je první píseň, která byla zaznamenána na audiokazetě. Předtím byly všechny písně nahrávány na 7palcové vinyly.

Píseň Radio Ga Ga vyšla poprvé jako singl v roce 1984. Text k ní napsal bubeník Roger Taylor. Údajně se inspiroval svým synem, když jeli autem v Los Angeles a Taylor slyšel velmi špatnou píseň v rádiu, jeho syn na to řekl „radio ca-ca“, což byl původní název tohoto hitu. Jakmile to Taylor uslyšel, zamkl se doma s nástroji a začal skládat. Píseň je vzpomínkou na rádio v době, kdy nebyla televize, a rádio tak bylo jediným zdrojem informací v životě mnoha lidí. Nejde jen o vzpomínání na „jediného přítele mládí“, ale i o vyjádření faktu, že rádiu ještě neodzvonilo, ba že dokonce „ještě nepřišla jeho nejlepší hodinka“ a že se k němu ještě vrátíme, až nás začnou nudit všechny ty vizuální show. Skladba se téměř okamžitě stala hitem, vyšplhala se na 2. místo v britské hitparádě UK Singles Chart a na 16. místo v americké Billboard Hot 100. V ostatních hitparádách obsadila 1. místo, konkrétně se to týkalo 19 států. Zajímavostí je, že americká pop star Lady Gaga si název této písně vybrala jako svůj pseudonym. Říká, že zbožňovala Freddieho Mercuryho a tento hit, proto si ho vybrala. Vybrali jsme vystoupení z Live Aid v roce 1985 ve Wembley, kam se namačkalo neuvěřitelných 72 000 lidí!

Přepis titulků

Dnešní večer si pořádně užiju. Cítím se plný života. A celý svět se otáčí naruby. Vznáším se vysoko v extázi. Takže mě nezastavujte. Nezastavujte mě. Protože se náramně bavím, náramně bavím. Jsem padající hvězda, co skáče oblohou jako tygr. Porušuji zákony gravitace.

Jsem závoďák, co se míhá jako Lady Godiva. Šlápnu na to víc, víc a víc, nic mě nezastaví. Jsem oheň, co se žene oblohou. 200 stupňů, proto mi říkají pan Fahrenheit. Cestuji rychlostí světla a chci z vás udělat nadzvukové lidi. Nezastavujte mě, tak náramně si užívám. Prima se bavím. Nezastavujte mě. Jestli se chcete náramně pobavit, stačí mi zavolat.

Nezastavujte mě, protože se náramně bavím. Nezastavujte mě. Ano, náramně se bavím a vůbec nemám v úmyslu s tím přestat. Jsem raketová loď, která míří na Mars v kolizním kurzu. Jsem družice, vymykám se kontrole. Jsem sexuální mašina připravená k dobití. Jako atomová bomba těsně před výbuchem... Jsem oheň, co se žene oblohou.

200 stupňů, proto mi říkají pan Fahrenheit. Cestuji rychlostí světla a chci z vás udělat nadzvukovou ženu. Nezastavujte mě, nezastavujte mě. Nemá to chybu! Náramně se bavím, bavím... Nezastavujte mě, nezastavujte mě. Jsem oheň, co se žene oblohou. 200 stupňů, proto mi říkají pan Fahrenheit. Cestuji rychlostí světla a chci z vás udělat nadzvukové lidi.

Nezastavujte mě, tak náramně si užívám. Prima se bavím. Nezastavujte mě. Jestli se chcete náramně pobavit, stačí mi zavolat. Nezastavujte mě, protože se náramně bavím. Nezastavujte mě. Ano, náramně se bavím a vůbec nemám v úmyslu s tím přestat... Překlad: bakeLit www.videacesky.cz

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Radio Gaga nefunguje...

210

Odpovědět

Opraveno.

30

Odpovědět

bol to najlepsi showman a spevak, aky kedy kracal po Zemi. Jedine co lutujem, ze som nikdy nebol na jeho koncerte, bol som este maly, ked zomrel...

333

Odpovědět

song "Don´t stop me now" mě v poslední době připomíná video z Youtube, kde čeští hokejisté brázdí mistrovstvím v roce 2010... :)

190

Odpovědět

Posloucham schranz (Hard techno) a undergr. Hip hop
ALE freddy a celý tento koncert mam doma na dvd a na něm sem vyrustal nejlepsi zpevak co kdy byl!!!!!!!!a obcas si ho klidne poslechnu

227

Odpovědět

Zajímavostí je,že nebýt tohoto koncertu kde byla pozvaná i kapela Queen,která v tu dobu měla takovou"existenční" pauzu,tak by se pravděpodobně rozpadli a nevznikli by hity jako je Who Wants to Live Forever,Friends Will Be Friends Will Be Friends...,A Kind of Magic,One Vision,These Are the Days of Our Lives,The Show Must Go On,a takto bych mohl pokračovat do nekonečna,děkuji za ně... :-)

220

Odpovědět

http://www.hvezdyeuronics.cz/user/101279?registration=ok Kdo můžete hlasujte prosím, moc nám tím pomůžete. Děkujeme moc. :)

1824

Odpovědět

Inu, co se týče LiveAid roku 1985, byl to monstrózní projekt a queeni tam byli absolutně špičkový, je to jedno z mých nejoblíbenějších 20min. videí.

Strašně moc jsem chtěl na 20 výročí jeho smrti jet do Anglie a vzdát poctu u jeho domu, bohužel mi to nevyšlo...
Nicméně, i po 20 letech, Freddie je ikonou a podle všeho, zůstane navždy.

220

Odpovědět

HELL YEAH! Fredie má teď v hrsti celé nebe s Bohem v čele!!! Musel jsem dát za 10 (opravdová legenda)

230

Odpovědět

Ahoj. Nevím jestli to zařadit do klenotů, nebo do alternativního okénka, ale prosil bych o přeložení teté písně http://www.youtube.com/watch?v=Orv_F2HV4gk&NR=1.
Myslím
si, že má co říct.

180

Odpovědět

Bože, s těma mladejma, co poslouchaj klasiky, už je to tady jak na YouTube v komentářích. :D

240

Odpovědět

Ne všechny děti poslouchají novodobé ,,písničky". Je mi 15, ale pokaždý radši volím Freddieho, Sinatru, Beatles, Presleyho...je málo skupin 21. století které by alespon stály za poslechnutí v porovnání se zesnulou konkurencí. A Freddie? Pro mě je prostě nejlepší ze všech.

215

Odpovědět

Zdravím příště byste mohli přeložit jednu známou skupinu a její nezapomenutelný hit Creedence Clearwater Revival - Fortunate Son. Myslím, že by hodně lidí ocenilo. :)

190

Odpovědět

Klidně jste mohli přeložit celý koncert. Na YT má 5 částí.

190

Odpovědět

Zaja je mi 14 a taky stebou souhlasim :P ;-) palec hore

200

Odpovědět

Je neuvěřitelné, jak je má všechny v podstatě v hrsti. To dneska dokáže už jenom málokdo.

230

Další