Sex Pistols - God Save The Queen

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:320
Počet zobrazení:7 875

Sex Pistols jsou bezesporu punkovou legendou a jejich píseň God Save The Queen byla nejspíš nekontroverznějším hudebním počinem své doby. Sex Pistols ji vydali v roce 1977 v době oslav 25. výročí vlády královny Alžběty II., což ještě umocnilo kontroverzi vyvolanou samotným textem skladby. Název je narážkou na hymnu britské monarchie, kterou Sex Pistols v písni bez servítek kritizují a dokonce ji označují za fašistický režim. Skladba vyvolala takové pozdvižení, že ji některé stanice kvůli její urážlivosti odmítly hrát, a spekuluje se dokonce o tom, že bylo manipulováno s oficiálním britským žebříčkem nejprodávanějších skladeb, kde se singl umístil až na druhém místě.

 

Přepis titulků

Bůh ochraňuj královnu! Máme tu fašismus. Udělali z tebe debila, možnou vodíkovou bombu. Bůh ochraňuj královnu! Není to lidská bytost. Nemáme žádnou budoucnost v pohádkové Anglii.

Nenech si diktovat, co máš chtít. Nenech si diktovat, co potřebuješ. Žádná budoucnost. Žádná budoucnost. Žádná budoucnost tě tu nečeká. Bůh ochraňuj královnu! Myslíme to fakt vážně. Svoji královnu zbožňujeme. Bůh chraň!

Bůh ochraňuj královnu! Protože turisti jsou peníze. A ta naše figurka není, jaká se zdá. Bůh ochraňuj historii! Tu ujetou přehlídku. Bože, měj slitování. Ze všech zločinů už jsme se vykoupili.

Když není žádná budoucnost, na hříchy se nehraje. Jsme květiny vyhozené do popelnice. Jsme zhoubou tvé lidské mašinerie. My jsme budoucnost. Tvoje budoucnost. Bůh ochraňuj královnu! Myslíme to fakt vážně. Svoji královnu zbožňujeme. Bůh chraň!

Bůh ochraňuj královnu! Myslíme to fakt vážně. Nemáme žádnou budoucnost v pohádkové Anglii. Žádná budoucnost. Žádná budoucnost. Žádná budoucnost tě tu nečeká. Žádná budoucnost.

Žádná budoucnost. Žádná budoucnost mě tu nečeká. Žádná budoucnost. Žádná budoucnost. Žádná budoucnost tě tu nečeká. Žádná budoucnost tě tu nečeká! Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mám rád veškerou nekonvenční hudbu, ale punk... to se dá snad poslouchat jen když je člověk totálně na sračku.

1161

Odpovědět

Odpovědět

Dobrej porad, da se to schrastit na netu i v cestine, bezelo to asi kdysi davno na dvojce.

30

Odpovědět

Sex Pistols nebyli jen o hudbě ;)

423

Odpovědět

Je mi jedno jak vypadají nebo jak se u toho kroutí. Písničku slyším poprvé v životě a neshledávám na ní cokoliv zajímavého. Text kterej se ani nerýmuje bych složil za 3 minuty na záchodě. Nebráním se žádnýmu stylu, když jde o kvalitní hudbu, ale tohle je fakt otřes. Pokud chtěli zhudebnit svůj názor mohli to udělat o 100% líp :)

2175

Odpovědět

Punk není o rýmech, libozvučnosti a kvalitě, ale o syrovém zvuku a nasr*ní ze systému, je to o svobodě vyjádření, frustraci a agresi. V tom je jeho kouzlo, které ale nesedí každému. Mimochodem, některé songy nevznikaly ani ty tři minuty na záchodě, ale rovnou na pódiu pod vlivem nejrůznějších látek.

533

Odpovědět

Jinak mě spíš dostává, že Schwarzenberg postavil svojí kampan na Sex Pistols (Sidovi), kterej vlastně je proti lidem jako Schwarzenberg. A hlupáci si cpou na sebe placky preSIDent apod.

Výsměch

7915

Odpovědět

Takhle to tady chodí. Lidi ani neví co volí a pak po volbách nadávaj a prskaj. Když konzervativní pravicový politik, který si dá na hlavu symbol krajní levice a anarchismu oblbne tolik mladých lidí, tak to už něco vypovídá o inteligenci občanů ČR...

173

Odpovědět

mal som tu moznost zazit koncert Sex Pistols

154

Odpovědět

Gratulace a zavist, ale o hudebni zazitek urcite neslo, co jsem videl za zivaky, tak zfetovenaj debil Sid Vicious neumel brnknout ani 3 akordy, a desky nahraval nekdo jinej

69

Odpovědět

+Vyhul MiHultak ale ja som zazil povodnu skupinu v roku 2008

55

Odpovědět

+Vyhul MiHul...aha, tak nic, beru zpet, myslel jsem ze ses ze "starsich" fajnsmekru

32

Odpovědět

+Vyhul MiHulCo se Viciouse týče, tak mu občas na koncertech ani nezapínali basovku a jen ho tam nechali promenádovat se. :-)

140

Odpovědět

V jedny pisnicce od sex pistols je vic umeni nez ve vsech popovejch vecech za poslednich 10 let. Skoda ze to spousta lidi nechape a vznikaj "punkovy" kapely zpivajici texty typu "dam si pivo a pak rum"

388

Odpovědět

tak umění je subjektivní věc...
a těžko je z toho vinit, když si sám jejich idol před a během "zpěvu" sám dává že :D:D

56

Odpovědět

No idols!
No future!

161

Odpovědět

i kdyz je tohle asi jejich nejznamejsi pisnicka, na Anarchy in the UK to ani zdaleka nema

390

Odpovědět

Jen dotaz pro upřesnění hlavního textu...umístění toho songu bylo zmanipulováno z prvního místa na druhé? Nebo z nicotného místa na druhé? Jestli to je ta první varianta, tak je to děs! :D protože se mi nechce věřit, že tak hrozný song s ještě tak urážlivým textem mohl být v Anglii na prvním místě

841

Odpovědět

Možnost A je správně. Podle neoficiálních žebříčků byl na prvním místě. Ale ono je potřeba si taky uvědomit, jak na tom v Británii v těch 70. letech byli. To se pak není čemu divit, že byli lidi se systémem nespokojení.

441

Odpovědět

+VeruNo jedina blbost ty pisne je, ze kralovska rodina nikdy za provazky netahala, a Anglii v ty dobe zplundrovala cuza Thatcherova

016

Odpovědět

+VeruKralovskáí rodina je hlavně symbol, srp a kladivo nebo hákový kříž taky za nitky netahal, přesto je lidé právem nenávidí :)

263

Odpovědět

Co je na textu uráživého ? :D nazývat věci pravým jménem je urážka ? Jediný koho "urazil" je "královská" rodina a na to se dá říct jen: "dej těm z**d*m víc". btw text je poplatný době kdy ne všichni z nich byli podělaní jako dnes. :)

57

Odpovědět

Je to klasika prověřená časem.. líbit se Vám to nemusí, Váš názor nic nezmění na tom, že tohle je nesmrtelný.

499

Odpovědět

Chlapec asi nečítal wikipediu, že nevie čo je fašizmus...
Hrozný text, hrozná "hudba" a ešte debilnejšie ksichty...
U nás na sedláči robili chalani kvalitnejší punk

1683

Odpovědět

Je to feťácká m***a no..

1338

Odpovědět

Ona wikipedie zažívala v 77 zlatá léta, co?
Bez Sex pistols, jako zakladatele punku, by ti tvoji sedláci hráli tak maximálně dechovku...

705

Odpovědět

+kewlangA co jsou v tom případě Ramones?

94

Odpovědět

+kewlangSex pistols jsou asi nejznamejsi, ale soubezne s nima (i pred nima) bylo vic punkovych kapel, jeste treba Clash a Stiff litlle fingers...

82

Odpovědět

+kewlangale Sex Pistols to odstartovali ;)

113

Odpovědět

+kewlangOdstartovali to Ramones.

90

Odpovědět

+kewlangRamones i Clash jsou označováni jako punk rock.

Ramones nabídli směr, který pak Sex pistols ještě upravili.

PS: Jak se hudba se vyvíjí, tak se mírně mění i její označení. Vem si takovej POP v 80. letech a dnes.

11

Odpovědět

A ty jsi nežil v londýně v sedmdesátejch letech ve "working class family", kdy celej svět byl šedej, neměl jsi práci, pomalu co do huby a koukal jsi v černobílý televizi na královnu jak si vozí svojí zbytečnou p***l v kočárech za tvoje prachy.

423

Odpovědět

+Spoonerrozumiem :) Ale aj tak sa mi to nepáči :)

15