Sonata Arctica – FullMoon

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:357
Počet zobrazení:5 757

V komentářích pod Helloween, a nejen tam, se někteří dovolávali přeložené písně od Sonaty Arcticy a právě těm dnes splním přání. Finské power metalisty vám představím velmi známou skladbou FullMoon, pro kterou sice skupina nenatočila žádný videoklip, ale na YouTube ve sledovanosti boduje povedené fanouškovské anime video a oficiální klip snad ani není třeba.
Počátky Sonaty se datují ke konci roku 1995, kdy se ještě jmenovali Tricky Beans a hráli převážně hard rock. Až za čtyři roky přišla změna jména i stylu. Zpěvák Tony Kakko říká, že jejich tvorbu ovlivnila jiná známá finská power metalová skupina, Stratovarius. FullMoon bylo i jejich první metalové demo.

Po velkém úspěchu prvního singlu UnOpened vyšlo vynikající debutové album Ecliptica (1999). Sonata odjíždí na evropské tour se Stratovarius a poté začíná pracovat na druhé desce Silence (2001). Je těžké vybrat jejich nejlepší album, ale Tony Kakko označil právě Silence za „pravou Sonatu Arcticu“. Následovalo turné po Evropě, Japonsku, kde je tato kapela velmi oblíbená, a Jižní Americe.

Na Winterheart’s Guild (2003) se podílel klávesista ze Stratovarius, protože v Sonatě nikdo stálý na tomto postu nevydržel až do příchodu Henrika Klingenberga. A jak probíhal výběr nového člena? Popíjením do noci s každým z kandidátů, protože dobří byli všichni, a tak byla volba ponechána vzájemným sympatiím. Podle tohoto alba byla pojmenována i akční RPG hra, která měla být vytvořena na motivy písní Sonaty Arcticy, ale nakonec bylo její vydání zrušeno.

V roce 2004 vychází další album Reckoning Night a kapela otvírá koncert při japonském tour pro Iron Maiden a v Helsinkách pro Nightwish. Poté vychází ještě Unia (2007) a The Days of Grays (2009). Nové album by kapela chtěla vydat do léta 2012.

Poznámka k videu: Po skončení hudby následují asi 50 vteřinové credits.

Přepis titulků

Sedí v rohu úplně sám, dívá se z hloubi své duše, sleduje, jak noc vchází skrz okno. Dnes v noci se vše zhroutí, opět nadešel úplněk. V nemoci i ve zdraví je porozumění velmi složité. Nemá žádné jméno, je jen jedno pro každé období. Z toho poznání šílí. Utíká pryč od toho všeho. Pomyslí si: „V kukuřičném poli budu v bezpečí.“ Pronásledovaný sám sebou znovu cítí, jak na nebi vychází měsíc.

Musí najít stodolu, kde přespí, ale může se vůbec schovat? Někdo je za dveřmi. Porozumění je příliš složité. Může být ta nikdy nekončící láska špatná? Z toho poznání šílí. Neměla by zamykat ty otevřené dveře. Uteč pryč, uteč pryč, uteč pryč! Je úplněk a on už není člověkem. Vidí tu změnu v něm.

Uteč pryč, uteč pryč, uteč pryč! Ale nechápe, co se stalo z jejího muže. Úplněk! Přeplaval zátoku, noc je dnes klidná a zamračená. Ona nechce čekat: „Dnes v noci musíme zpečetit naši lásku.“ V ranní mlze nemůže dál bojovat, naříkal už po víc než sto úplňků. Zaklepání na dveře a křik, který brzy utichne. Na zemi je opět nepořádek... Neměla by zamykat ty otevřené dveře.

Uteč pryč, uteč pryč, uteč pryč! Je úplněk a on už není člověkem. Vidí tu změnu v něm. Uteč pryč, uteč pryč, uteč pryč! Ale nechápe, co se stalo z jejího muže. Neměla by zamykat ty otevřené dveře. Uteč pryč, uteč pryč, uteč pryč! Je úplněk a on už není člověkem. Vidí tu změnu v něm. Uteč pryč, uteč pryč, uteč pryč! Ale nechápe, co se stalo z jejího milovaného muže. Neměla by zamykat ty otevřené dveře.

Uteč pryč, uteč pryč, uteč pryč! Je úplněk a on už není člověkem. Nechápe, co se stalo z jejího muže. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

proste finisko - nejlepsi metal

181

Odpovědět

"Vypatlany dement" mentál?

184

Odpovědět

No to jsi, když posloucháš tu ehm hudbu? Nebo spíš parodii na metál :D

181

Odpovědět

"Chybí mi koule" metal?

1915

Odpovědět

Kalkin: IMDB: "The English language track for this film was created first; unlike almost every other anime in existence, English is Bloodlust's original dialogue. The second language following English version was Cantonese, then Japanese, thus it was released in Hong Kong before Japan." A samozřejmě bych se vyhnul slovu "samozřejmě", pokud nevím, o čem mluvím. ;)

180

Odpovědět

Vampire Hunter D - jeden z mých oblíbených filmů :P

191

Odpovědět

MenField - koukni na tuhle stranku http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=204 to je databáze anime společně s databází releasů od překladateských skupin. Když na ně klikneš dostaneš odkaz na jejich stránky kde většinou existuje možnost stahnutí.

Taan - nevím kde jsi na to přišel ale to je špatně. Original je samozřejmě japonsky

180

Odpovědět


Odpovědět

Naprosto skvělej výběr...:)
Potěšili by i Týr, Norther nebo Imperanon :)

200

Odpovědět

To Zmardoc ... Jestli si myslíš že jsi ftipnej, tak se dost pleteš ... pokud o anime nic nevíš, tak se prosím vyvaruj všech trapných a dětinských komentářů ...
Stejně jako když někdo udělá hraný film, nikdo s inteligencí větší než tykev nemluví o po*nu ... tak nikdo kdo o anime ví aspoň minimum neřekne o filmu jako je Vampire Hunter D že je to hentai ...

181

Odpovědět

MmMm...tohle Hentai jsem ještě neviděl :D

1821

Odpovědět

MenField: Originál je v angličtině, ikdyž japonština zní mnohem líp. Zkus uloz.to, najdeš tam pravděpodobně jak s anglickým, tak s japonským dabingem. Jinak co myslíš tím "anime ne jenom OAV"?

180

Odpovědět

prelozte prosim song od Bullet for my valentine scream aim fire

180

Odpovědět

MenField: zkus to na www.filestube.com tam hledám snad všechno když mi jde o originální dubing a co hledám z 99,9% najdu ;)

180

Odpovědět

sonata arctica je luxusní kapela :)

191

Odpovědět

Good song .)
Priste bych uvital neco od Rage Against The Machine :)

180

Další