Star Citizen se představuje

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:219
Počet zobrazení:3 881
O hře Star Citizen jste dost dobře možná ještě neslyšeli. Ovšem určitě jste už slyšeli o legendárních vesmírných simulátorech jako Wing Commander a Freelancer, na kterých pracoval autor této hry Chris Roberts ze společnosti Digital Anvil. Ten se po svém oddychu od vývoje her vrací, jak je to teď v módě, a vdechuje vesmírným simulátorům nový život. To samozřejmě neudělá jinak, než skrz populární službu komunitního financování KickStarter. KickStarterová kampaň tohoto projektu skončila teprve včera a vybralo se neuvěřitelných 6 365 492 dolarů. Pro více informací a další videa můžete navštívit oficiální stránky hry nebo KickStarter.

Přepis titulků

ŘÍKALI, ŽE JSEM MRTVÉ ŘÍKALI, ŽE KONZOLE JSOU BUDOUCNOST NYNÍ ŘÍKAJÍ, ŽE MOBILY A TABLETY JSOU BUDOUCNOST A JÁ ŘÍKÁM VÁM, ŽE ZPRÁVY O MÉ SMRTI BYLY PŘEHNANÉ JÁ JSEM PC HRA A JSEM VESMÍRNÝ SIMULÁTOR Opravdové záběry ze hry renderované v enginu v reálném čase. Zdravím, jmenuji se Chris Roberts.

Už od doby, co jsem v devíti letech viděl Star Wars, jsem snil, že budu jako ostřílený pilot zachraňovat galaxii a létat po celém vesmíru. Inspirovalo mě to k vytvoření Wing Commandera a ovlivnilo to veškerou mou další tvorbu. Před 10 lety po 20 letech tvoření her jsem toho měl dost, tak jsem si dal pauzu, ale nikdy jsem hry nepřestal hrát ani milovat.

Nyní jsem připraven se vrátit a chtěl bych vám ukázat můj projekt. Nechci ale vytvořit jen tak nějakou starou hru. Chci vytvořit vesmír. Chci vytvořit hru, kterou jsem vždy chtěl, ale doposud jsem k tomu neměl potřebné nástroje. Takovou, ve které můžete létat ve vesmírné lodi a bojovat hrdinské bitvy v první linii, ale také se můžete osamostatnit, najít své štěstí mezi hvězdami, kamkoliv vás vaše loď zanese.

Chci se o tento zážitek podělit se svými kamarády a bojovat proti opravdovým nepřátelům ve vesmíru, nejen proti UI. A chci aby to bylo stejně dobré nebo lepší než jakákoliv jiná hra a chci aktivně posouvat hranice možností ve hře. Před dvěma roky by tohle nebylo možné. Ale díky zlepšení výkonu a ceny PC a herní komunitě přijímající talentované vývojáře skrz komunitní financování věřím, že je to dnes možné.

Nikdy mě nenařkli kvůli malé vizi. Chtěl jsem tedy s vámi o své ambice podělit vizuálně. Jsem nadšený z toho, jak to dopadlo, takže se ke mně připojte na malou ukázku. VESMÍR Star Citizen: Squadron 42 je kombinace dvou herních zážitků. Squadron 42 je singleplayerový zážitek, kde v armádě dostáváte mise.

Není to tak svobodný svět, protože nemůžete jen tak na jinou planetu. Myšlenkou je, že si odsloužíte kampaň, létáte na mise a dostanete stejný zážitek jako ve Wing Commanderovi s bonusem multiplayeru a možnosti že vaši přátelé s vámi budou moci létat na misích jako parťáci. Až si ale odsloužíte svou povinnost, ocitnete se v otevřeném vesmíru a můžete jít kamkoliv, dělat cokoliv a být kýmkoliv.

Skvělé na tom taky je, že nemusíte hrát Squadron 42 Můžete se rozhodnout, že nenastoupíte do armády. Můžete se stát obchodníkem nebo pirátem. Tato hra má vše, co dělalo Wing Commandera skvělým a má všechny skvělé prvky Privateera a Freelancera. V podstatě má obojí a singleplayerová vojenská kampaň je zasazena do tohoto vesmíru.

Myšlenkou bylo, že bude dynamický. Myslel jsem tím tedy, že vesmír žije sám o sobě a neustále se mění na základě akcí hráče. Věci, které hráč udělá, budou mít vliv na vesmír a také se budou moci stát součástí tohoto vesmíru. Skvělým příkladem je, že pokud bude hráč jako průzkumník hodně prozkoumávat vesmír, může najít vesmírnou anomálii a ta mu pomůže skočit na místo v jiném systému, které bude pojmenováno po něm.

Hráč se tak stane součástí historie a pozadí vesmíru. K tomu budeme navíc do tohoto vesmíru dynamicky přidávat obsah. Nemám zájem o roční aktualizace. Budeme mít tým lidí, kteří budou přidávat obsah přibližně každé dva týdny. Na počátku bude ve hře třeba 50 hvězdných systémů. Po dvou týdnech bude objeven bod skoku k dalšímu systému a najednou budete mít 51 systémů a tak dále.

VNOŘENÍ Myslím si, že budete nadšení zejména z věrnosti vesmíru. Grafické detaily a vnoření. Je to na úrovni, které jsem ještě nedosáhl. Snažím se postavit svět, který je tak detailní a má tak úžasné textury, že zapomenete, že jste ve hře, což je při tvorbě hry vždy můj cíl.

Právě lezu do kokpitu stíhačky a můžete vidět, že v kokpitu je obrovské množství detailů. Jednou z nejdůležitějších věcí v této hře je, že chci, aby vnoření do hry bylo úplné a posuneme to na jinou úroveň. Vše v kokpitu funguje, hýbe se a pracuje. Když se rozhlédnu, uvidíte obrazovky, mé ruce na plynu a kniplu. Kokpit je plně ve 3D a naprosto vás pohltit.

Pokud tedy zmáčknete tlačítko k akci, postava to udělá v kokpitu. Vnoření je pro mě velmi důležité, protože si musíte představit a vytvořit velmi uvěřitelný svět. To je jeden z důvodů, proč vždy tlačím grafiku kupředu, protože to podle mě pomáhá vnoření. A čím více jste vnořenější do hry, tím více se spojíte se svým zážitkem a tím je i hra zábavnější. Příkladem je, že při pohledu na naši postavu uvidíte, že samotná postava má okolo 100 tisíc faců, což je asi desetkrát detailnější, než u dnešních tříáčkových her, které jich mají okolo 10 tisíc.

To tedy umožňuje více detailů. Jako dráty na letecké kombinéze a záhyby na uniformě a nechat to opravdu vyčnívat při pohledu z blízka a ne ničit pixelovatostí. FYZIKA Jsem opravdu nadšený z fyziky.

Bude to důležitá část hry. Předvedu vám tedy interakci fyziky s vaším ovládáním. Samotná loď je postavená, navrhnutá a simulovaná jako opravdová loď, takže má čtyři trysky dole a čtyři nahoře a vzadu je samozřejmě pohon. Většina lodí v tomto vesmíru bude létat jako F-35. Berou váš vstup jakožto pilota a zpracují ho na trajektorie a vektory pro různé trysky k dosažení vašeho příkazu.

Pokud chci rotovat, nebo se otočit jako nyní. Můžu se natočit, převrátit. Samotné trysky řeknou, jak rychle se natočí do pozice k dosažení potřebného tahu a kolik tahu mohou dodat. Trysky komunikují s palubním počítačem a řeknou mu, že ho tam dostanou za 0,1 milisekundy a dodají mu potřebný tah.

Celý systém tohle neustále dělá dynamicky a létá tak. Vzniká díky tomu spousta neočekávaného a dynamického chování. Například, pokud je v boji jedna tryska poškozena, ovlivní to manévrovatelnost a není to otázka změny skriptu, ale data jsou dynamicky simulována v systému. MĚŘÍTKO Tohle je skvělý příklad úrovně měřítka. Projdu touhle chodbou a ven na leteckou palubu.

Jak můžete vidět, je obrovská. Tato letadlová loď má asi kilometr na šířku. Je plná činnosti, lodí a lidí. Jedna z věcí, ze kterých jsem opravdu nadšený ohledně technologie, na které pracujeme, je možnost měřítka. Máme tedy detaily pro měřítko na úrovni člověka. Naše postava má asi 1,8 metru na výšku.

A také máme stejnou úroveň detailů pro vaši stíhačku a naši obrovskou loď. Tahle stíhačka má pro srovnání asi 27 metrů. Tvořím hru a vesmír, ve kterém bych chtěl hrát. Je tedy pro hráče jako já. Neřekl bych, že jsem příležitostný hráč na sociálních sítích hrající Farmville. Mám rád sofistikovaný zážitek. Dal jsem přednost PC před konzolemi, protože jsem v minulosti vždy pracoval s PC, ale hlavně protože PC je otevřená platforma a neustále se vyvíjí.

Opravdu mi na PC záleží a chci posouvat hranice PC. Je to skvělá herní platforma. Jsem vážně docela smutný a naštvaný ze stávající situace, kdy se PC hrám a PC hráčům nedostává respektu. Je to nejúžasnější a nejvýkonnější médium, a proto jsem se na něj zaměřil. Umožníme uživatelům navrhovat lodě a posílat nám je. Pokud projdou kontrolou, mohou být prodávány u prodejců lodí na planetách a autor té lodi může vydělávat peníze od jiných hráčů, kterým se jeho loď líbí a chtějí mu za to zaplatit.

Na komunitním financování se mi líbí, že se vynechá politika a otravování vydavatele a jednáte přímo s lidmi, kteří si chtějí užít vaši hru. Mým hlavním cílem je vás opravdu pohltit do světa a vesmíru. O to jsme se snažili i na našich stránkách.

Tento vizuální prototyp je ukázkou směru, kterým se chci vydat a kterým se vydáme. Díky dnešní technologii to mohu udělat do úrovně, o které se mi ani nesnilo, když jsem před lety tvořil Wing Commandera a Freelancera před deseti lety. Je to velmi vzrušující. Mohu vytvořit něco, co má věrnost filmu, ale v reálném čase a to je můj sen.

Jmenuji se Chris Roberts a rád bych s vámi vybudoval tento vesmír. Překlad: Zoidy www.VideaČesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

uz davno som ostal sklamany nad tym, ze v sucastnom trhu hier chyba poriadny vesmirny simulator. k EVE je skoda sa vobec vyjadrovat, egosoft so svojim X universe pracuje pomaly a v podstate posledne 3 hry (Reunion, Terran Conflict a Albion Prelude) su jedno a to iste a X: Rebirth sa nema k tomu aby uz konecne vyslo.
Za poslednych 10 rokov vyslo pramalo kvalitnych space simulatorov, okrem hore spomenutych este Freelancer a Babilon 5 (asi najlepsi simulator s vernou fyzikou, skoda ze ma kratku kampan).

Skratka, som rad ze konecne sa schyluje na dobre casy a chysta sa nejaka pecka.

190

Odpovědět

Albion Prelude raděj ani nezmiňuj jako samostatnou hru :D

180

Odpovědět

+-R-ja reunion, TC a AP povazujem za jednu hru v troch vydaniach...

180

Odpovědět

S tím se dá jen souhlasit. :)

180

Odpovědět

EVE není letecký simlátor, je to simulátor života ve vesmíru, kde se můžeš stát kýmkoli chceš, jsem též fanda sci-fi jak ve filmu tak ve hrách a v EVE jsem právě ten letecký simulátor hledal, našel jsem jen polovinu, ale zase mě nadchla ta další část jako je industry/trade, uvidíme jestli tohle bude bomba. BTW nezapomente na NEXUS a Sins Of Solar u kterých sem ale dlouho nezůstal =) EVE Alenn G'Kar =)

180

Odpovědět

proc ted pisou ze to ma 2M vybrano jen?

ad Eve - Eve neni komplexni, je to akorat pvp sandbox klikacka. Nema atmosferu, nema pribeh, nema kvalitni pve.

Eve by klidne mohla bejt webovka.

181

Odpovědět

Protože to má vybráno 2M na Kickstarteru. Nějak do toho zapomínají připočítávat i zbytek.

180

Odpovědět

EVE ma epickú atmosféru a príbeh sa tvorí rokmi hrania a rozširovania vesmíru.
Od simulátoru by som pve vôbec neočakával.... Navyše ešte nevieme, ako bude fungovať DUST. Ak by bol prepojený s EVE vesmírom, bolo by to bezkonkurenčné :)

180

Odpovědět

+matusyAsi bych to musel zažít, protože si jinak nedokážu tu epickou atmosféru v EVE představit. Celý požitek z vesmírné bitvy je ten tam ve chvíli, kdy na něj dojde, protože, jak už bylo zmíněno, je to vesměs jen klikačka. Příběh, který se tvoří až samotným hraním je na prd. Chápej, je strašně super, když ten příběh můžu tvořit, podílet se na něm, ale nejdřív do něj potřebuju být vtažen. Příkladem může být SWTOR, který zrovna vyprávění příběhu má vyřešené moc hezky.

180

Odpovědět

Nerád to hovorím, ale pochybujem, že je možné vytvoriť niečo komplexnejšie, dynamickejšie a celkovo lepšie ako je EVE...Je to, ako sa snažiť vytvoriť internetový vyhľadávač...

184

Odpovědět

EVE je něco co překonat nejde a nejde asi ani s ničím srovnávat.. to je věc sama pro sebe. MO co má svoji komunitu a svoje nároky na hráče :P

180

Odpovědět

Koncept celku je perfektný. Znie to lepšie, ako systém EVE. Akurát predpokladám, vzhľadom na aktuálnu veľkosť a komunitu EVE, že to proste nepreští... Každopádne držím palec, znie to výborne.

180

Odpovědět

Nemyslím si, že by chtěl Star Citizen konkurovat EVE. Jde koneckonců o jinej typ hry. EVE jsem třeba za space sim nikdy nepovažoval.

180

Odpovědět

Freelancer mě bavil. Dokud jsem ho nedohrál :) Příběh byl skvělej asi do poloviny, kdy šlo o konspiraci. Když se to začalo rozplétat, tak už to nebylo ono. Ale průšvih byl potom, co příběh skončil, tak to byla strašná nuda.
Takže určitě Star Citizen potenciál má, a pokud budu mít příležitost, tak si ho i zahraju, ale musí to být tak, jak to říká. :)

180

Odpovědět

Jsem fanda sci-fi... ale většina vesmírných simulátoru mě zklamala. Jediný Freelancer byl opravdu bomba. Většinou tím jak se to snaží udělat obrovské vesmáry byly všechny hry zkaženy, a byly... takové nudné...
Budu skeptický a třeba mě to příjemně překvapí :)

181

Odpovědět

Dostal jsem chut zahrat si Freelancera =)

190

Odpovědět

Jo vypadá to velmi dobře. Už teď se těším až si to zahraju.

180

Odpovědět

Zdá se mi to jako kombinace EVE a X3:TC.... což jsou povedený a velmi nedoceněný kousky. Jestli se Star Citizen povede, je bohužel a bohudík dřív nebo později odsouzen k menší zato věrnější komunitě. Pak je to na autorovi jestli z ní bude chtít třískat peníze a nebo udělat kultovní zážitek. V případě prvním to poletí k zemi rychle... ale ještě že to má pod palcem Chris. :)

180

Odpovědět

Ten chlapík je mi neuvěřitelně sympatický - tím, jak říká, že dělá hru, kterou by sám chtěl hrát. Že se mu nelíbí, když se cpou do popředí konzole apod. Díky tomu bych věřil, že může udělat něco pěkného.
Ten nápad s tím, že hráč udělá vlastní prototyp lodě se mi taky moc zamlouvá.

181

Odpovědět

Trošku mi to připomíná Battlestar Galacticu =) Trosku mi v tý hře chybej Cyloni :D

184

Odpovědět

Žeby zase po dlouhe době jedna hra která nebude bržděna ubohým hw konzolí

181

Odpovědět

Jen bych poupravil, vybralo se $6,357,937 dolaru, maji to primo na strankach. :)

182

Odpovědět

DO WANT!!1!
Freelancera jsem nahral nesmysl hodin a u tohohle to nebude jinak:)

182

Odpovědět

Jenom taková poznámka:Star citizen nebyl pouze financovan pomocí kickstarteru, ale také pomocí officiální stránky kde je napsán konečný výdělek (v pravo nahoře) který čítá NEUVĚŘITELNÝCH 6 354 411 dolarů.

181

Odpovědět

Mohu se zeptat, kam zmizelo video "The Last" od Wong Fu?

1813

Odpovědět

Také by mě to zajímalo.

185
Další