Dobrák, slepec a rasismusSuricate

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 37
97 %
78. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:325
Počet zobrazení:11 614
Jižní Karolína, rok 1852. Dokáže uprchlý otrok přesvědčit slepého pistolníka, že je běloch?

Přepis titulků

JIŽNÍ KAROLÍNA, 1852 Stůj! Stůj! Vrať se, negře! Stůj! Pojď! Ale ale… Jdeš na návštěvu? Prosím!

Musíte mi pomoct! Proč bych to dělal, hochu? Protože… Počkejte… vy jste slepý? Mušku mám dobrou, neboj se! - Prosím, jdou po mně… - Tamhle je! - Dva černoši mě chtějí zabít! - Dva negři? - Ano! Prosím! Nechte mě jít! - Snad sis nemyslel, že nám utečeš? - Do prdele…

- Hej, klid… Co? Co chce ten dědek? - Vždyť je slepý! - Počkej… To je Snipy Pete! Sice mu nestojí a nic nevidí, ale umí trefit cíl na… A taky dobře slyším. Dobře, ty tam… Přestaň srát tady toho dobráka, nech ho na pokoji. Jasný, negře? Negře? To je snad fór! To on je negr! Jdu po něm, protože utekl z mý plantáže! - Co?

- Ne, to je lež! Chce se z toho dostat. - Za tohle zaplatíš! - Zavřete hubu oba! Myslíte si, že jsem blbec? Co? Tak to se ukáže. Jména. Já jsem Bill. A ty, negře? Řekni mu to. Bruce McDermott, pane. - Skotskej zmrd? - A k tomu zrzek. Nevím, jak najdu ženu.

Hochu, nejtěžší není najít ženu, ale zůstat s ní! Jakej kurva zrzek? Má hnusný černošský vlasy. Hej, dej si pohov. Můžu si udělat vlastní názor? Fajn, ale popíšu vám ho. Dobře. Popiš mi ho. Oči, vlasy… všechno má černý. Dál?

Je velký… Má sílu buvola… Někteří se ho bojí, jiní to mají naopak. Obdivují ho. To dokonale sedí na bělocha. - Kurva, říkám vám, že je to negr! - Drž hubu! Tak jo, dáme slovo dalšímu. Jasný? Takže, pane McDermotte. Můžete mi popsat člověka vedle vás, prosím?

Člověka? Chcete říct zvíře? Divocha? Říká se přece, že jejich mozek je menší. Bezpochyby… je vedle mě bestie. Velký nos… obrovské rty. Víte… říkal jsem mu to tolikrát…

že už to určitě zná nazpaměť. Hej, mrzáku! Dokážu ti, že mluvím pravdu. Smrad! Člověk vedle mě smrdí po hovnech. Takhle smrdí furt, protože se stará o sračky našich prasat. A kdo mu zařídil tohle povýšení? No přece já! Tak do toho, mrzáku.

Neboj se. Ucítíš ho na pár metrů. Pojď blíž, McDermotte. Neboj se. Běž! Dělej! Zrychli! Dělej, blíž! Pohni. Dělej, negře.

Kdybych zabíjel všechny, co smrdí, nedělám nic jinýho. Neměl špatný plán. Ale slyšel jsem cinkat jeho okovy. Tak pojď. Vítej u mě doma. Moje kuchyň, moje žena. Tak jo. Udělej si pohodlí. Překlad: Snoopadoop www.videacesky.cz

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Může mi někdo vysvětlit, proč je v názvu "Dobrák", v originálu "Le bon"? Nikdo z nich neudělal nic, co by šlo označit za dobré. Chápu, že pud sebezáchovy člověka přiměje lhát, ale rozhodně to není důvod považovat tu lež za dobrou - a ani toho, kdo lže. Ten příběh má protagonistu, ale nemá žádného hlavního "klaďase", tak jak tam můžou někoho označovat za toho dobrého?

11

Odpovědět

Proč má zvednutý ruce, když ten kdo na něj míří je slepej?

10

Odpovědět

já ti nevím, to je instinkt, spíš bych přemýšlel nad tím aby se přece jen do mne netrefil :)

01

Odpovědět

ten konec, čo ti j**e :D

40

Odpovědět

Pistolník?

A kde ji má? Má vytaženou je pušku...

00

Odpovědět

Už vím proč se tady objevilo to video.

47

Odpovědět

Dokonalý :D

173

Odpovědět

Ženu je asi nejtěžší si udržet, asi mu furt utíkaj. :-D

291

Odpovědět

To mi pripomenulo jeden vtip. Pýtajú sa Stevieho Wondera: "Stevie, a tebe nevadí, že si slepý?" Stevie sa zasmeje na vraví: "Že som slepý mi nevadí, horšie by bolo, keby som bol čierny."

5017

Odpovědět

To byl ten vtip?

1343

Odpovědět

+TamTamdej tomu ještě pár hodin, pak ho pochopíš

2816

Odpovědět

+DariusNejde spíš o složitost jako spíš o jeho jednoduchost. Tyhle „vtípky“ jsme si říkali na základce. ;)

1316

Odpovědět

+TamTamDnes to už nieje vtipné.V našej kultúre sa už deti učili rasizmu.Tak čo potom z nich môže vyrásť?(Odpoveď:Uznávači fašizmu,čo sa tvária ako najvatší krestania.Viď v SK,Kotleba s krížikom na saku.)

621

Odpovědět

+TamTamto ťa učili i základné počty, čítať a písať.

37

Odpovědět

+Richmond153A pointa tvého komentáře je?

67

Odpovědět

+TamTamže jsi trapák, to ti musí furt všechno vysvětlovat???

36

Odpovědět

+tumtumNevtekej se a příště stačí jeden otazník. Pokud tedy nemáš mentalitu toho děcka ze základky.

32

Odpovědět

+TamTamže čo si sa naučil na základke nieje automaticky, pasé ;-) včetne vtipov.

13

Odpovědět

+Richmond153Jo, protože vtip, který je na úrovni prdění pusou a odpovědi typu Tvoje máma je rozhodně hrozně dospělý. Když se někdo ale naseknul mentalitou na základce, nedá se nic dělat. ;)

34

Odpovědět

+TamTampán už je velkej hoch !

20

Odpovědět

+Richmond153Tady je to jak v polepšovně, vážně je tak těžké psát, aby vám bylo rozumět? :D

00

Odpovědět

+asdfasdfMyslíš po pepícku ? To já umím len v práci, tady mám českou klávesnici, mám tady ů

00