88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:436
Počet zobrazení:6 484
V loňském roce měl na Broadwayi premiéru muzikál The Book Of Mormon, který pochází z pera tvůrců South Parku Treye Parkera a Matta Stonea. V minulém roce získal muzikál devět "muzikálových Oscarů" - cen Tony, z jejichž předávání je i toto video. Je to muzikál, který vypráví o dvou mladých mormonských misionářích, kteří jsou vysláni na misii do Ugandy, kde se mají společně snažit obrátit na víru co nejvíc lidí, i když každý jsou naprosto odlišný. Jeden je pracovitý a snaží se být všude nejlepší, zatímco druhý je tak trochu ňouma. Nakonec ale vše dopadne tak, jak se dalo od pánů Parkera a Stonea čekat: jinak, než jste si původně mysleli. V této scéně si Starší (v originále Elder) Price uvědomí, že vykašlat se na misii po prvotním neúspěchu je hloupost a hodlá to napravit.

Přepis titulků

Snažil jsem se být nejlepší, tak co se stalo? Rodina i přátelé mi tvrdili, že jsem požehnaný... Tak co se stalo? Mělo to být všechno tak vzrušující, učit o Kristovi v zámoří. Ale já je nechal otřást mou vírou. Co se to se mnou děje? Vždy jsem chtěl pomáhat potřebným dělat věci, kterých jsem se bál. Tohle byl čas, kdy jsem měl povstat, tak proč jsem byl tak vyděšený? Válečný pán, co střílí lidi do hlavy.

Co je na tom tak děsivého? Musím věřit, že můj Pán je mocnější. A vždy mi kryje záda. Musím být naprosto oddaný. Nesmím mít ani stín pochybnosti! Já věřím, že pán Bůh stvořil vesmír. Já věřím, že poslal svého jediného syna zemřít za mé hříchy. A věřím, že starověcí Židé postavili lodě a odpluli do Ameriky! Jsem totiž mormon!

A mormoni prostě věří. Nemůžeš věřit jen částečně. Musíš uvěřit všemu. Můj problém byly pochyby o Pánově plánu, místo abych ho hrdě přijal. Nesmím si dovolit pochybovat. Je načase nechat starosti být. Je čas ukázat světu, co starší Price dokáže a sdílet sílu, co je ve mně! Já věřím, že Bůh má plán pro každého z nás. Věřím, že ten plán zahrnuje to, že dostanu vlastní planetu.

A věřím, že současný vůdce církve Thomas Monson mluví přímo s Bohem! Jsem totiž mormon! A kruci! Mormon prostě věří! Vím, že musím jít a udělat, co můj Pán poroučí! Už konečně chápu, proč mě poslal sem! Pokud se Pána zeptáš s vírou, vždycky ti odpoví. Prostě v něj věř a neměj strach! Generále, máme tu vetřelce. prostě si nakráčel do tábora. Já věřím, že Satan tě drží ve svých spárech!

Věřím, že mě sem poslal pán Bůh! A věřím, že v roce 1978 Bůh změnil svůj názor na černochy! Můžeš se stát mormonem. Mormonem, který prostě věří. Co je ku*va tohle? Teď cítím to vzrušení. Tohle je ta chvíle, pro kterou jsem byl zrozen. A je to úžasný pocit, sdílet svou víru s tebou. Svaté písmo tvrdí, že když se Boha zeptáte na cokoli, zná odpověď. Ale musíte se ho ptát bez pochybností a nechat svého ducha růst!

Já věřím, že Bůh žije na planetě zvané Kolob. Věřím, že Ježíš má také svou vlastní planetu. A věřím, že rajská zahrada byla v okrese Jackson v Missouri! Pokud věříš, Pán ti vše odhalí. A budeš vědět, že to je pravda. Ty budeš mormon! A propána! Mormon prostě věří! Já věřím! Já věřím! Překlad: ScreaMaker www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přeložit komplet celej muzikál!!!!!!!!!!!

371

Odpovědět

To je přímo z udělování cen Tony, pokud se nemýlím?

201

Odpovědět

@ScreaMaker: To vím, proto si to zapište do dlouhodobého plánu, než se to někde objeví. ;)

190

Odpovědět

Jerzy: ted sem koukal na jejich tajne poselstvi :D

200

Odpovědět

BLOWJOB

224

Odpovědět

měli tam dát tu scénu z team america jak tam zpívá v muzikálu AIDS xD

192

Odpovědět

hehe Southpark episoda o skvělé rodině... Mormonů :) http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s07e12-all-about-mormons

200

Odpovědět

@Tikov: Já vím, mně se válečný pán taky moc nelíbí, ale nenapadá mě hezké slovo, kterým to opsat a přeložit to nějakým termínem jako vystřiženým ze Sienkewiczových románů mi přijde ještě horší...
@Starfish: S tím je ten problém, že to nikde není s videem a přeci jen, tohle jsou VIDEAcesky.cz, takže je mi líto.

190

Odpovědět

Nejsem zvyklej na necynický vtipný videa o víře, ale tohle je jedno z nich. Moc mile překvapilo.

200

Odpovědět

Výborný :). O tomhle muzikálu jsem slyšela jen samou chválu, tak doufám, že jednou budu mít tu čest vidět celý muzikál :). Vypadá to dobře!

191

Odpovědět

Perfektní, mohli by přeložit i další scény.

191

Odpovědět

A co warlord jako diktátor ?

180

Odpovědět

další pls !!!klidně postupně celej muzikál !!

181

Odpovědět

Trey Parker a Matt Stone na hrad !

na konci mohl jen říct ten černoch prosté.. WHAT?! :D

182

Odpovědět

Konečně! :D

181

Další