The Burdens of Shaohao - celý film

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:441
Počet zobrazení:9 692

Před dvěma týdny se nás objevil prolog ke krátké sérii o posledním vládci Pandarie Shaohaovi, a protože si drtivá většina z vás přála pokračování, přinášíme vám dnes všechny díly naráz v podobě krátkého filmu. Video si určitě užijí i lidé neznalí světa World of Warcraftu, protože kresba je opravdu krásná. Líbil se vám císařův příběh? Oceňujete pohádkové a odlehčené vyprávění, nebo si myslíte, že se to Blizzardu nepovedlo? Napište do komentářů.

Přepis titulků

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz POCHYBY Strašlivá vize Sunderingu dopadla těžce na císaře. Promrzlý a osamělý vystoupal na horu Neverest, kde vyhledal moudrost nefritového hada. "Co tě trápí, mladý císaři?" zeptal se ho duch moudrosti. Shaohao odpověděl. "Nespočet démonů brzy zaplaví Azeroth." "Co musím udělat, abych zachránil mou říši?"

A nefritový had odpověděl. "Vyhledej srdce Pandarie, neboť v něm nalezneš odpověď." "Ale jak ho mohu najít?" protestoval císař. "Tvé emoce ti zastiňují úsudek," odpověděl had. "Oprosti se od útrap a nech zemi, aby tě učila." Ale císař nerozuměl. Rozmrzelý se vracel zpět do svého domova v Nefritovém Lese. Během cesty si stěžoval svému příteli, Opičímu králi.

"Měl jsem mít dlouhý život, prosperující říši," bědoval císař. "Nedokážu to." "Uklidni se," odvětil Opičí král. "Jsme v tom spolu." Jak ale promluvil, Čtyři větry začaly spílat. Silný poryv odfoukl Opičího krále pryč. Opičí král se smál a do zvuků bouřky zvolal: "Promiň!

S osudem nemůžeš bojovat." Císař na svého přítele volal: "Ne, počkej!" "Sám to nezvládnu." A v tom momentě se všechna Shaohaova nejistota zhmotnila v strašlivou temnou energii. Sha Pochybnosti Čím více císař bojoval, tím slabším se stával. Sha by ho jistě přemohlo. V tu chvíli si Shaohao vzpomněl na lekci nefritového hada a podíval se na zemi pro odpovědi.

Bambusy Nefritového lesa poblíž něho byly rovněž ohroženy. Stonky, které stály strnule proti vichru, se pod jeho silou zlomily. Ale ty, které se ohýbaly po větru, bouři přečkaly a za deště prosperovaly. Shaohao si uvědomil ponaučení ze stonků. A když se otočil zády k Sha, všechny jeho pochybnosti rázem zmizely. Věděl, že by mohl být něčím víc než jen císařem. Čtyři větry odnášely smějícího se Opičího krále přes celé údolí a přes divoké pláně.

Císařova víra ho vedla kupředu k záchraně jeho přítele. A k zastavení strašlivého Sunderingu, který ve své vizi viděl promlouvač s vodou.

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to krasna rozpravka.. mam uz nejaky vek, ale toto spojenie rozpravania, dokonaleho hlasu rozpravaca a obrazkov mi sposobuje zimomriavky.

00

Odpovědět

Kung fu Panda !

22

Odpovědět

Jelikož Pandy byly už ve W3 nepovažuju to od Blizzardu jako krok vedle...hold chtěli pokračovat ve slibu (lvl 100) a takhle toho docílí...jelikož nevim co by dělali další 3 datadisky třeba s takovym lich kingem nebo s Illidanem...jedině,že by je dali do sukýnek a měli by jste uber dungeon s 2 bossema najednou,který by po Vás házeli pánvička ... zatím jsem hrál skoro celý +- W3 a Wow a to co se tam děje je mnohem zajímavější než si pustit nějakej z filmů této doby nebo nějaké super hry (LoL,Ghost,Battlefield 4...) a jediný čeho sem se obával u pand bylo to,že jsou strašně zjednodušený a že jsou strašně roztomilý a s tim přicházela možnost,že to začnou hrát barbínky a novodobí geekové čehož jsem se velice bál...jenže štěstí mě přálo a i když je to oproti Tbc zjednodušený tak oni to stejně nechápou což je jedině plus ...takže video čupr a určo jsem šŤastnej,že se přeložilo :)

151

Odpovědět

Pokud znáte Samwise Didiera, tak víte, že je to Art Director Blizzardu. Ten stojí za skoro všemi artworky a concept arty. A taky Pandareny. V 1999 nakreslil pro rodinu (a hlavně své dceři) první Pandareny:
http://quentincharton.fr/tsglab/pics/RessourcesArticles/WoWMoP/SamwiseDidierPandarenArtwork.jpg
Je fakt, že to celé začalo jako April Fool's joke do WIII. Ale lidé, si Pandareny v podstatě vyřvali sami. A myslím, že se jim to podařilo do světa Warcraftu slušně zakomponovat. Stejně, když se to vezme, tak WoWko je, co se obsahu týče, vykradačka lidské mytologie. Řecká, norská, egyptská (a další), tak proč ne i ta čínská...?

110

Odpovědět

Pandy byli přidány hlavně kvůli wait for it ... Číně, ano kvůli Číně, obrovský trh kde díky tomuto datadisku viděl Blizzard obrovskou příležitost na zvýšení celkového počtu hráčů a díky tomu že měli pandy již "představeny" ve W3 mohli toho nádherně využít, datadisk se dal předpokládat, nádherné neznámo a mohli si s tím dělat prakticky co chtěli, jen by možná nebyl představen tak brzo, ale jde o snahu snížit odliv hráčů.
Takže datadisk se dal dle mého stejně očekávat časem, zachvilku bude beztak datadisk s válkou prastarých či boj se sargerasem jako takovým.
A dětskost ? Kdo dneska nejvíce utrácí ? Malé děcka, kterým rodiče zaplatí za každou kravinu jen aby je zabavili, proto dětskost.

56

Odpovědět

Boj proti Sargerasovi taky očakávám už dlouho. Popravdě jsem myslel že bude hned po cataclysmu.. i když boj proti samotnému titánovi je celkem hardcore :D

30

Odpovědět

Pandareni boli pôvodne zamýšľaní ako pridaná rasa v The Burning Crusade namiesto Draeneiov. Hovoril o tom Chris Metzen pri predstavení Mists of Pandaria na BlizzCone 2011. A v čase TBC ešte hra v Číne nebola spustená.

51

Odpovědět

Blizzard ve mně tímhle obnovil naděje, že se od nich ještě dočkáme něčeho dobrého :)
Kdybych hrál wow, tak bych měl konečně pocit, že za něco stojí :D

40

Odpovědět

Koukám že je tu hodně hodně náctiletých znalců Warcraft historie z Twinu :) pokud by jste si ten datadisk zahráli věděli by jste jak je ten příběh suprově udělanej, nemluvě o raidech atd... to tady ale znalcům asi nemá cenu vysvětlovat že? :D

212

Odpovědět

Blizzard milujem ale toto ? ....
Stačilo by vymeniť vyprávača a pridať poriadnu hudbu a bolo omnoho omnoho lepšie.
Takto to vyzerá smiešne, ako celá koncepcia rasy pandy.
Blizzard robí predsa veci EPICKÉ, nie decké... takže WTF ?
Ak toto vzniklo za ich produkcie, tak mám prudké pochybnosti o filme...
To ma moc mrzí, pretože Blizz to vždy vedel :(

446

Odpovědět

Nedá se na to koukat, ten vypravěč mě neskutečně irituje...

239

Odpovědět

Nemám ani takový problém s Pandama, jako spíš s děckostí celého datadisku. Jako třeba velcí roztomilí králíčci nesoucí mrkev a vydávající zvuky jak z pokémonů, honění duchů jednotlivých živlů, kteří vypadají jak malé děti a musíte si s nimi hrát, všechny opice jak z pohádek od Disneyho...
K tomu všemu se velká část datadisku odehrává s tím, že musíte nosit/vařit/shánět dobré pivo, jinak zanikne vesnice/pár pand/celý svět...

816

Odpovědět

Já osobně beru pandy ve wowku jako dobrou změnu... Pandy měli ve wowku základ dřív než film Kung fu panda vůbec vznikl takže bych radši mlčel... to že nevíte kam až jejich kořeny sahaj je váš problém a ne problém příběhu... a lore ? lore se utvráří furt dál viz tohle video...

332

Odpovědět

Vo warcrafte boli aj vrany a to neznamená, že je múdre vytvoriť rasu vrán... Je to proste krok vedľa...

325

Odpovědět

Pribeh pekny... ale vobec mi nepride akoby bol sucastou sveta wacraftu.

619

Odpovědět

Hmm, tak si tomu vubec porozumel a tim padem doporucuju se kouknout aspon na posledni cast znova...

121

Odpovědět

+culibrkhnuj*Neporozumel jsem chtel napsat.

70

Odpovědět

+culibrkhnujA ty asi nerozumieš svetu Warcraft...Doporučujem zahrať znova W3

09

Odpovědět

Nepatri to do sveta wow, precitane 4 knihy ani v jednej neni zasrana panda ....tot vse, zato by ich mali maximalne tak zalovat....

644

Odpovědět

Panda byla ve Frozen Throne, kterej vznikl driv nez vetsina knizek...

364

Odpovědět

+combomanDatadisk

07

Odpovědět

+combomanNo a?

90

Odpovědět


Odpovědět

+ElPitoooNo naco to tu vytahujes, ved to je len obycajny hero co sa dal kupit v krcme akysi bonus v hre....dalo sa tam kupit viac odveci champov preco nezrobili radsej rasu poloobrov akym bol beastmaster....Panda proste niči celého ducha toho sveta..... tu mate tu tavernu neutralnych priser (spolu s posikanou pandou) http://classic.battle.net/war3/neutral/

013

Odpovědět

+ElPitoooTen tvůj "beastmaster" je docela klíčová postava (sice od Wotlk ani ne) a jmenuje se Rexxar, což je poslední poloobr. Ta tvoje panda z taverny je Chen Stormstout. Zahrej si ve W3: The Frozen Throne bonusovou kampaň Zrůst Durotaru, nebo tak nějak, což patří do děje.

110

Odpovědět

Proč by měli být v knížkách? Jedině, kde by mohli být zmíněni je ve Valce prastarých, která se odehrávala v stejném období (+/-), ale to by tam max. mohlo být, že to Shaohao zjistil a co udělal zkráceně, ale to myslím bylo k ničemu. Kdyby sis shlédl pořádně poslední díl, tak ta mlha, je zakryla, tak neměli vlastně skoro celých 10 000 let (do "současné" doby) nic společné s okolím. Co nám měli v knížkách o nich říkat?

40

Odpovědět

+PourekProste su tam umelo dosadeny ty pandareni rovno tak povedz....nepaci sa mi to tot vse..

14

Odpovědět

Pekny

130

Odpovědět

Kung Fu Panda 3 :D

1339

Další