Ikonická scéna z Vetřelce zopakována u GrahamaThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:136
Počet zobrazení:8 419

Před 40 lety měl premiéru ikonický film Vetřelec a obzvlášť jedna scéna se dostala do kulturního povědomí a inspirovala stovky narážek v jiných filmech. Tuto scénu se rozhodl Graham se svými hosty znovu zinscenovat. Role oběti se zhostí Sandi Toksvig, která film ještě nikdy neviděla.

Přepis titulků

Nemůžeme se rozloučit, aniž bychom zmínili asi nejikoničtější scénu, ve které jsi hrála. Tu z Vetřelce, kdy ten tvor vyrazí z prsou Johna Hurta. - Teď jsi mi to zkazil. - Jo, to ten zážitek zničí. Nám říkali, ať jsme zticha, když jsme na tom byli, moc jsme křičeli. Ale u toho taky křičet máte, jen my jsme to trochu přehnali. - S jakou partou jsi to byl, Grahame? - No jo, to víš... Četl jsem, zní to neuvěřitelně, byl to rozhovor s tebou a dalšími herci, že jste si u té scény nebyli jistí, co se vlastně stane.

Věděli jsme, co bylo ve scénáři, že něco vyleze z jeho hrudi, protože jeho replika byla: "Pane Boaaa-" Tu repliku nikdy neřekl, vymysleli něco lepšího, ale když jsme přišli na plac, měli všichni pláštěnky, to něco napoví. Věděli jsme, co se stane, ale ne, jak to udělají. To bylo před CGI, takže to, co tam vidíte, se doopravdy dělo. Myslím, že v nějakém sestřihu je vidět reakce celého týmu.

Něco se stalo, stalo se to úplně jednoduše jen s několika hadičkami nebo tak. A nás to prostě ohromilo, - vypadalo to tak reálně. - Myslím, že jsme přišli na to, - jak to udělali. - Vážně? Máme tady ty rekvizity, mohla by ses podívat, jestli to bylo udělané takhle? Sandi, tys to neviděla, - chceš být John Hurt? - Nevím, je to dobrá role? - Ano!

Můžeš být on. - To bude zážitek. Takže, tohle... Tohle sundám. - Ty si sedneš sem. - Paráda, děkuji. Svoje malé... Teda ne malé, ale prostě dáš ruce tady sem. - Ruce sem? - Přesně, do těch malých rukávů tady. Vypadalo to takhle nějak? - Vypadalo to přesně takhle. - Opravdu? Ano, přesně. Moc ti to jde, Sandi.

Ne! - Tak se dostaň do té role. - Snídáme a on najednou začne kašlat, nemůže přestat a najednou mu něco vyleze z hrudi... - Jo, takhle to začalo. - Na konci má strašné bolesti, - my budeme trochu hysteričtí, že jo? - Ano. Takže ty se tu zmítáš, já ti pohnu nohou. Zmítáš se, dobře. My trochu zařveme a asi uskočíme. Bravo, bravo! - To je dobrý, ne?

- Není to špatné. Proboha! Na ten film se nikdy nepodívám. - Vypadá to trochu jako tyranosaurus rex. - Z tohohle úhlu to nikdo nikdy neviděl. Není ta rekvizita skvělá? - Chceš ven? - Ne, v pohodě. - Pojď, dostanu tě ven. - Skvělá práce. Hlavně ten člověk dole odvedl skvělou práci. Tak se zase posadíme. Nejsi od krve? Nepostříkalo vás to? - Ne, dobrý.

- To je dobře. Když jsme to zkoušeli, tak jsme to s tou krví trochu přehnali. Víš, můžu zcela upřímně říct, že by mě nikdy nenapadlo, že by se mi něco takového mohlo někdy stát. Nikdy jsem neviděla, že by se něco takhle vztyčilo. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jak se Sandi v roli oběti znuděně drbe v rozkroku ... prostě klasika, která nemá chybu ... :-D ... a pak ty navazující komentáře ... Prostě Sandi nádherně pobavila :-D

11

Odpovědět


Odpovědět

Jen doplním šokující informaci, Sigourney Weaver letos oslaví 70. narozeniny. Já bych ji tipnul něco kolem padesátky.

341

Odpovědět

A já bych k tomu ještě doplnil, že Sigourney Weaver je téměř o 10 let starší, než Sandi Toksvig, se kterou byla v této scéně. Tipl bych to naopak.

221

Odpovědět

No do p**e to už se ale graham p*****l ne ?

118

Odpovědět

No je to trochu ... No hodně trapné

02