Tim Minchin: Bílé víno za slunečního svitu

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:457
Počet zobrazení:8 836

Tim Minchin u nás už pár písniček má, ale pro rekapitulaci - Tim Minchin mívá vystoupení v podobě hudební komedie, jeho texty často hraničí s genialitou, písně jsou chytře napsané a složené. Aktuálně vystupoval v roli Jidáše v nové předělávce muzikálu Jesus Christ Superstar, a také napsal a složil hudbu k muzikálu Matilda.
A protože jsou ty svátky, tak vám přinášíme jednu jeho klidnější a netradiční vánoční písničku. Obvykle mívá písně humorné, ale v téhle vyloženě vyslovuje svou lásku k Vánocům.

 

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Já mám vážně rád Vánoce. Je to sentimentální, já vím, ale vážně je mám rád. Jsem stěží věřící. Radši bych stoloval s Dawkinsem než s Desmondem Tutu, abych pravdu řekl. A ano, mám všechny obvyklé námitky ohledně konzumismu a komercializaci starého náboženství, ohledně westernizace mrtvého Palestince, kterého přinutili prodávat Playstationy a pivo.

Ale i tak je mám rád. Už se těším na Vánoce, i když neočekávám návštěvu od Ježíše. Uvidím svého tátu, mého bratra a sestry, babičku a mámu.

Budou pít bílé víno za slunečního svitu. Uvidím svého tátu, mého bratra a sestry, babičku a mámu. Budou pít bílé víno za slunečního svitu. Starobylá moudra mě moc neberou. Nevěřím, že jejich přetrvávání je činí něčím cenné. Docela mě děsí kostely.

Některé zpěvy znějí pěkně, ale jejich texty jsou pochybné. A ano, mám všechny obvyklé námitky na špatnou výuku dětí, které v institucích svobodných od daní učí, aby vinily své okolí a cítily se zahanbeně a soudily věci jen jako dobré nebo zlé. Ale docela se mi líbí koledy. Nečekám obrovské dárky.

Staré dobré ponožky, spoďáry a čokolády mi bohatě stačí. Protože uvidím svého tátu, mého bratra a sestry, babičku a mámu. Budou pít bílé víno za slunečního svitu. Uvidím svého tátu, mého bratra a sestry, babičku a mámu. Budou pít bílé víno za slunečního svitu. A ty, má malá holčičko, mé nemluvně znavené letem, budeš kolovat po místnosti jako štěně na základní škole.

A nebudeš tomu rozumět, ale jednoho dne pochopíš, že ať už jsi kdekoliv a máš jakoukoli tvář, tohle jsou lidi, díky kterým se na světě cítíš bezpečně. Mé sladké modrooké děvče.

A pokud, má holčičko, ti bude jednadvacet nebo jednatřicet a přijdou Vánoce a ty budeš na tisíce mil daleko, budeš vědět, že ať se stane cokoliv, tak tví bratři a sestry a já a tvá máma na tebe budeme čekat ve slunečním svitu. Ať už přijdeš kdykoliv, tví bratři a sestry, tvé tety a strejdové, tví prarodiče, bratranci a já a tvá máma budeme čekat ve slunečním svitu a pít víno ve slunečním svitu.

Zlatíčko, až přijdou Vánoce, budeme na tebe čekat ve slunečním svitu. Pít víno ve slunečním svitu. Budeme na tebe čekat ve slunečním svitu.

Čekat na tebe... Čekat... Já mám vážně rád Vánoce. Je to sentimentální, já vím... Moc děkuju!

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Texty často hraničící s genialitou? No rozhodně ne tento - chytré věty asi tři, zbytek sentimentální opakování téhož motivu, jak se sejdeme celá rodina... tak do dramaťáku ZUŠ docela fajn... ... to bude panečku palců dolů :)

528

Odpovědět

Nebyla to špatná popová písníčka, ale nemohu se zbavit dojmu že dvě třetiny textu je "budeme pít bílé víno..." a asi neni úplně správně.

521

Odpovědět

Tomu se říká refrén ...

130

Odpovědět

Nemohla jsem si pomoct, když dospíval a lidé mu začali tleskat, přidala jsem se k nim :)

53

Odpovědět

2:27 zpívá: have nice chords (ne Chorus) :) tak to by asi chtělo opravit, ale super práce

00

Odpovědět

Překlad v této části je záměrný, zní to líp, ale děkuju za připomínku.

10

Odpovědět

+RizykNo jo, jenže ono to moc nedává smysl :) Jak by se mu mohl líbit refrén, když se mu nelíbí ty slova, akordy na druhou stranu nemají s textem co dělat, takže to je v pohodě

00

Odpovědět

+RizykTeď se dívám, že už je v té části ten překlad jinak, super práce :)

00

Odpovědět

Parádní. Škoda, že jsem musel čekat až do Vánoc, než se objeví zase něco od Tima.
Teď když jste lidem osvěžili paměť, co pokračovat s překlady? "If I didn't have you" je moc chytrý a vtipný text. "Storm" má zase krásný animovaný film, vyloženě by se sem hodila. Anebo legendární zakončovačka show, "Dark side"?
Na výběr je fůra skvělých textů a překlady jsou to poměrně náročné, určitě by je ocenilo dost lidí.
Díky za Tima. :-)

271

Odpovědět

Určitě budou, na Tima jsem se chystal už hodně dlouho a teď jen využil svátečních časů. Takže bude.

80

Odpovědět

V refrému nevíte jaký akord hraje na to Gran?
C7 ?? Dm
My sisters and brother, my gran and my mum

00

Odpovědět

Dobrý nic, už jsem si odpověděl, hraje tam Adur a zpívá malou sekundu k tomu, proto to zní tak exoticky :)

51

Odpovědět

Má neotřelý styl, zatím mě baví :) Jen moc nechápu překladatelův výraz v úvodu nad videem, "složil a napsal hudbu k.."

30

Odpovědět

Napsal text, složil hudbu.

21

Odpovědět

Můj nejoblíbenější stand-up komik, geniální, jak dokáže i do tak dojemného songu vsadit humor. Mimochodem v 4:13 bych navrhoval úpravu překladu..."whereever you are and whatever you face" myslím, že více se hodí spíše "kdekoliv jsi a čemukoliv čelíš". Jinak samozřejmě skvělá práce :)

151

Odpovědět

většinou sit-down komik

160

Odpovědět

+VoteForPinkyTo je docela výstižné.

20

Odpovědět

Pravda! Já měl za to, že tam je "whatever your face", nevím proč. Opravím, díky.

10

Odpovědět

+RizykKoukám, že je to pořád neopraveno.

10

Odpovědět

To je přece Atticus Fetch :) #Californication

393

Odpovědět

Nikdy bych nečekal, že mě Tim po Třímetrovém péru a pár stu panen, tak dojme.

310

Odpovědět

Vidím, že to s námi nebude tak špatné. Ten text vyjádřil naprosto dokonale, co od Vánoc čekám já ( a snad i spousty dalších, podle reakcí) a jde vidět, že předhazované vzory a šablony závistivých a čistě konzumních lidí jsou jen obrazy, které nám rádi předhazují, abychom se v nich hledali a pokládali je za většinu. Díky za překlad, pěkný zbytek svátků a šťastný a úspěšný další rok 2014 :)

103

Odpovědět

Velmi dobrá píseň. Pěkne se to poslouchalo - četlo.

33

Odpovědět

Smutná to píseň.

19

Odpovědět

Jestli ti přišla smutná, tak si pusť ještě jednou, protože mezi dojetím a smutkem je velký rozdíl.

121

Odpovědět

+Nohal77Nechceš ho rovnou třeba ukamenovat za to, že mu to přišlo smutné? :D

70

Odpovědět

Konečně už ho na videačesky nebudou někteří vnímat jen jako antikrista, ale i jako skvělého člověka! Díky Rizyku!!

293

Odpovědět

Péťa, jmenuje se Péťa.

40

Odpovědět

Aháá, píšu si - pár sentimentálních frází zazpívaných s patřičným pathosem ze mě udělá skvělého člověka... všechno dělám špatně :D

11

Odpovědět

Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna Minchin bude ten, kdo mě na vánoce nejvíc dojme. Je to sentimentální, ale mám vážně rád vánoce.
Děkuji za krásné ráno Videa Česky...
:-O

554

Další