Tong

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:826
Počet zobrazení:7 887
Francouzský krátký studentský animovaný film o geniálním, byť poněkud bláznivém vynálezci.

Přepis titulků

Překlad: LaBleue www.videacesky.cz Víte, proč jsem si vás nechal zavolat, Tongu? No... Kvůli té kopírce? Která maže originály? Ne, tentokrát ne. Ne? Je to kvůli vašemu poslednímu vynálezu.

Co má tohle být? Tohle? To je přece projekt AM 812. Je to stroj, který znásobuje váhu předmětů. A my jsme financovali výzkum čeho? No... stroje, který zmenšuje váhu předmětů. Pokaždé je to stejné.

Aha. Příště vám asi vždycky dáme opačné zadání. To je nápad! To by mi třeba pomohlo. Dejte si pozor, Tongu! Už jsem vám to jednou řekl - duplikátor je vaše poslední šance. Mimochodem, jak jste s tím daleko?

No, není to vůbec lehké. Protože... ...jsou poněkud nestabilní. Aby bylo jasno... Ano? Buď od vás do zítřka budu mít výsledky, nebo letíte. Dobře, dobře, dobře. A teď zmizte.

A tohle si odneste. To půjde. Nejenže nedojdete k žádnému výsledku, ale ještě vyhodíte do vzduchu laboratoř. - Máte padáka. - Počkat, počkat! Tohle funguje! Co to děláte? Přestaňte! Zbláznil jste se?

Můj glóbus! Chlape bláznivá! Okamžitě vypadněte! Haló? Ano. Dobrý den, pane prezidente. Ano. Cože? Ale...

Ale... To je strašné! Ale jak? Já... Ale jak to mám udělat? Ale pane prezidente, to přece... Haló? Pane prezidente? Můžete jít. Takže...

- Tongu... - Ano? Už jste vyvedl spoustu blbostí, takže se teď zkuste soustředit na to, co vám řeknu. Dobře. Máme... obrovský problém, Tongu. Za 37 dní do planety narazí asteroid schopný zničit vše živé na Zemi.

Aha. A proto potřebujeme vás. Mě? Tedy... váš duplikátor. Jak to? Tongu... váš duplikátor přece rozkládá hmotu.

Ano. Takže s jeho pomocí necháme zmizet ten zatracený asteroid. Aha, jasně! Všechno je připraveno. Použijeme zesilovač profesora Browna, abychom se vyhnuli překvapením. Teď dobře poslouchejte.

Je to jasné? Ano, ano. Jasné. Všechno jsme vám připravili. Stačí umístit váš dálkový ovladač sem. Takhle? Výborně. A teď už stačí jen zamířit a vystřelit.

- Dobře. - Dobře? Zvládnete to? - Chceš to udělat ty, šéfe? - Rozhodně ne. Ne? A protože k vašim vynálezům už se nikdo z kolegů nechce ani přiblížit, musíte to udělat sám. Dobře, dobře. Tak do toho. Ano, šéfe.

Začnete s tímto kamenem. Tak co? Pospěšte si, nemáme na to celý den. Moment, moment. Hned to bude. Tongu, samozřejmě to nefunguje! Co to sakra... Co to ten blbec zase vyvedl?

Můj glóbus! - Pane Tongu, jen jednu otázku. - Ano? Jaký je to pocit, zachránit planetu? Ani nevím. Drahý Tongu, jménem Spojených národů i celého lidstva vám z celého srdce děkuji.

Rádo se stalo. Řekněte, příteli... Ano? Nechtěl byste pracovat pro vládu? Naše týmy pracují na prototypu stroje na přesun v prostoru a čase. Ano. Když spojíme vaše znalosti s našimi technickými možnostmi, kdo ví? Možná zítra díky vám budeme moci cestovat v čase.

To je utopie! Z vědeckého hlediska je to nemožné. Přece jen nejsem Bůh, víš?

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

asi tak no .....

180

Odpovědět

vlastne tim svym cinem vyhubil dynosaury :D

201

Odpovědět

Dobrá myšlenka, ale Mortys mě oslovil víc.

180

Odpovědět

Tohle je geniální pointa a imho by si to zasloužilo ještě trochu větší hodnocení :)

182

Odpovědět

Ve chvíli, kdy mi došlo, že ten meteorit byl "ten" meteorit co vyhladil dinosaury, jsem se musel zasmát :) pěkná myšlenka...

200

Odpovědět

Toto si zaslouží desítku. Nádherná práce po všech stránkách. Skvělá myšlenka i zpracování.

190

Odpovědět

baaa :D

180

Odpovědět

Trochu víc mi ten jeho šefík připomína Steve Balmera z Microsoftu :D

180

Odpovědět

C'est magnificue! :D

183

Odpovědět

mandy: To snad musí dojít každýmu co se stane když tam byli poprvé vidět ti dinosauři :-D .. mě napadlo v pruběhu akorát že zduplikuje ten meteorit a padnou na Zem dva... že ho pošle v čase je super myšlenka :-)

200

Odpovědět

Parádní nápad! Chvíli sem si řikala co moh jenom tím strojem udělat, rozmnožit ten kámen a utvořit všude ty skály (já vim, blbost), přeměnit lidi na dinosaury... Jen je zvláštní, že v tu chvíli zaměřoval jen ten malej šutr na kterym to zkoušel a ne asteroid (předpokládám, že ten měl přijít až za pár dní) a v minulosti ten asteroid hned přiletěl. I když on asi přenášel všechno do stejnýho okamžiku tý minulosti, co? :) Nevšímejte si mě ;)

1810

Odpovědět

To je úžasný, Tong je Vietnamec! :)

191

Odpovědět

Ťong

196

Odpovědět

povedené a pěkná ukázka časového paradoxu :D

190

Odpovědět


Další