Voldemort: Rod dědice

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:401
Počet zobrazení:86 572

Krátký film Voldemort: Rod dědice je dlouho očekávaným fanouškovským snímkem, který se zaměřuje na původ Voldemorta a jeho život po opuštění Bradavic. Celý příběh se odehrává z pohledu Griši McLaggenové, dědičky Nebelvíru, která u sovětského ministerstva kouzel hledá jeden specifický deník.

Přepis titulků

Kde to je? Kde to schováváte? Narušitel v zakázané oblasti. DŮKAZNÍ MÍSTNOST 24–36 U BORGINA A BURKESE VOLDEMORT: ROD DĚDICE Vyhnul se oběma potloukům, hodil rotující camrál a byl z toho gól.

Ten zápas byl úžasný. Pěkné. To je tvůj deník? Je to hloupost. - Co? - Famfrpál. Lidé na košťatech honí létající míče? Je to směšné. Horší než v představách. Ale je to skutečný.

Ale musím uznat, že máš zajímavý názor, nikdy mě to nenapadlo to brát takhle. Ale to možná promlouvá mudla v tobě. Možná proto považuješ famfrpál za hloupost. Nejsem mudla. Nemám jejich nečistou krev. Jsem ten nejlepší student, jaký kdy v Bradavicích byl. A jednoho dne budu tím nejmocnějším čarodějem na světě.

Tím si můžeš být jistá. Jsem jen druhačka, Tome. Sama o sobě toho moc nevím. Ale jedním jsem si jistá. Jsi naprosto výjimečný. To vím jistě. Určitě se staneš největším čarodějem všech dob. Pozor, je nebezpečná.

Žádná minulost, žádná budoucnost. Podejte jí veritasérum. A já? Budete zpívat jako siréna. Sbohem, Grišo. Co jste mi to udělal? Co jste mi udělal? Tak se na to podívejme.

Griša McLaggenová, vystudovala Bradavice v roce 1950. Bystrozorka druhé třídy, Morganin řád, dva roky nezvěstná. Asi soukromé pátrání, že? Mohl bych se cítit uražen, když zvážím, jak jste polámala mé muže. Čekal jsem trochu zajímavější čarodějku. Rozhodně nejste odborníkem na lektvary.

Jaká to zajímavá přemisťovací technika. Co je to za kouzlo? Nevypadá to jako běžné přemisťování. Poslouchejte, generále Makarove. Děláte obří chybu. Znáte mé jméno. Překvapivé. Ale asi se shodneme, že vplížení se do skladu sovětských bystrozorů bez jakéhokoliv povolení je mnohem větší chybou, než jakou bych mohl udělat já.

Mluvíme o velmi chráněném a utajovaném skladu. Takže si mohu jen představovat, jak vážné důvody pro to máte. Ptám se vás, slečno McLaggenová, co chcete? Máte něco, co vám nepatří.

Něco, co musím mít k dokončení mého vyšetřování. A přesto se nám nedostalo žádosti o spolupráci od britského ministerstva. Hádám, že se jedná o soukromou záležitost. Je to tak? Musíte mi pomoc. Netušíte, co je v sázce. Proč nevyzkoušíme účinky toho lektvaru, který vám během rozhovoru vniká do těla? Co jste se snažila ukrást, slečno McLaggenová?

Deník. Deník, který patřil Tomovi Rojvolu Raddleovi. To jsem si myslel. Tom Rojvol Raddle. Po pádu Gellerta Grindelvalda se Sovětský svaz stále potýká s černou magií. Ten bastard a jeho následovníci museli ukrýt mnohé artefakty. Jeden z průzkumných týmů nalezl něco neobvyklého.

Předmět, který byl velmi dobře chráněn. Ti nejschopnější z nás položili život za překonání jeho ochrany. Deník, který patřil Tomovi Rajvolu Riddleovi. Hochovi, který před deseti lety záhadně zmizel. Čisté záznamy, žádné napojení na Gellerta Grindelwalda. Žádný z našich čarodějů nebyl schopný z těch stránek cokoliv vytáhnout.

Ani jediné zatracené slovo! A pak jste se ukázala vy. Britský bystrozor jdoucí po stopách vraždy Hepziby Smithové a Toma Rojvola Raddlea. Našeho pana záhadného. Proč? Ten deník je mým jediným vodítkem, které mám. Mou jedinou šancí zastavit Toma.

Toma? Myslíte pana Raddlea? Netušil jsem, že jste přátelé. Nebo dokonce blízcí přátelé? Byli jsme přátelé. Byli jsme čtveřice. Chtěli jsme změnit svět. Čtveřice? Zpomalte.

Mluvme o Raddleovi. Podle záznamů z vyšetřování ve vašem batohu byl spojován s mnoha zločiny. Těmi nejvážnějšími z posledních let je vražda Hepziby Smithové. Myslíte si to, že ano? Je to dlouhý příběh. Začal dlouho před vraždou Hepziby Smithové. Zasvěťte mě.

Povězte mi i ty nejpodrobnější detaily. Věřím, že jste už slyšel o čtyřech zakladatelích Bradavic. Ale mnoho lidí netuší, že měli potomky. Rictusempra! - Flipendo! - Expeliarmus! Flipendo není moc obvyklá volba.

Gratuluji vám oběma. Sakra, tentokrát jsem to cítil. Doufal jsem, že vyhraju. Měl bys více hýbat nohama. Pokud nejsi připraven soupeře odzbrojit, uskoč. Příště si na to určitě vzpomeneš. Na tohle jsem trénoval každým dnem. Jednou tě porazím, příteli.

Vím to. Ještě dlouho nedokážeš porazit sedmáka. Dobře, směj se, dokud můžeš. Teď přísahám. Jednoho dne budu nejsilnějším čarodějem všech dob. Silnější než Brumbál, silnější než ty, Wiglafe. A pak si tě vezmu, Grišo. Už je to zase tady. Vezmeme se a budeme mít krásné děti.

Najdu ztracený pohárek mé koleje a odstěhujeme se do zámku Helgy z Mrzimoru. Budeme žít šťastně až navěky. Co říkáš? To už stačí. Pojďte, budete má poslední schůzka tady v Bradavicích. Musíme probrat spoustu věcí. Grišo, odpověz mi.

Dobře. Budeme mít dohodu. Pokud se skutečně staneš tím velkým čarodějem, jednou porazíš i Toma. - Toma. - Ano, toho. Pokud porazíš Toma, budu uvažovat nad tvým návrhem. Toma? Nenech se vysmát, Grišo. Dobře, dobře, dobře.

Každý ve škole ví, že máš pro Toma slabost. Ale co? Možná je to knihomol, ale není zdaleka tak silný jako Wiglaf. Opravdu? Takže si myslíš, že ho porazíš? Já? Ne. Teď ne. Je to sedmák, takže podle mě...

Dost, to už stačí. Hádáte se jako děti o čokoládovou žabku. - Wiglafe, my... - Jen jsme žertovali. Žertovali? Žertovali. Pamatujete, proč jsme tu? Pamatujete, kdo jsme? Proč jsme, i přes rozdílné koleje, kam nás Moudrý klobouk zařadil, svázáni osudem, který nedokážeme změnit.

Jsme jejich dědicové. Přesně. Dědicové? Co to znamená? Skutečně jste... Griša McLaggenová, potomek Godrica a dědic krve Nebelvíru.

Záznamy o tom neříkají vůbec nic. Spřízněnost se zakladateli se nezaznamenává v oficiálních dokumentech. Je to tajemství, které se předává z generace na generaci. A další dědicové? Wiglaf Sigurdsson, dědic Havraspáru, a Lazarus Smith, dědic Mrzimoru. Trénovali jsme, studovali. Hledali jsme, kam naši předci schovali dědictví našich vznešených rodů.

Ale byli jsme jen dětmi, které snily, že změní svět. A Tom Raddle? Čtvrtý dědic. Dědic Zmijozelu. Takže byl vaším přítelem. Byl.

Ale Tom byl jiný. Vždycky byl. Toho dne... se něco změnilo. A pamatujte na naši přísahu. My, dědicové, budeme bojovat za vymýcení zla. Přineseme mír a spravedlnost. Uděláme ze světa lepší místo.

Skvělý projev, kapitáne. Nebojte se, pane Raddle. Jsme poctěni. Nejsme ničím, jen podřadnými čaroději, že? Jak můžeme očekávat, že se vznešený Zmijozel jako ty sníží k tomu, aby dodržoval bídnou dochvilnost? Máš pravdu, kapitáne.

Jste jedinými čaroději mimo Zmijozel, se kterými vůbec mluvím. Ačkoliv toho nejste hodni. Grišo, on se přemístil. Jsme v Komnatě nejvyšší potřeby, idiote. Mluvili jsme o našem dědictví. To tě možná bude zajímat. To je mi novinka. S Grišou jsme řešili, kdo je mocnější.

Ty nebo Wiglaf. - Já jen... - To stačí. Co se děje? Bojíš se o svou pozici, kapitáne? Nikdy mezi námi nebyl žádný kapitán. Ale no tak, Wiglafe. Vypadá to, že se Toma bojíš. Dokážeš ho porazit lusknutím prstů, kdybys chtěl. Uvidíš, Grišo.

To je mi novinka. Bojíš se mě? Kluci, nechte toho. Nebudu s tebou bojovat, Raddle. Ale chtěl bys. Toto je naposledy, co se všichni setkáváme, že? Teď, nebo nikdy. Přesně tak!

Není důvod, abychom bojovali. Nejsi mým nepřítelem. Prozatím. Nemluvíme o souboji na život a na smrt. Jen o přátelském souboji. Tome, možná... Všichni víme, jak moc chceš dokázat, že havran je mocnější než had. To stačí!

Uklidni se, kapitáne. Byl to jen vtip. No tak, kde je tvůj smysl pro humor? Ty jsi ho nikdy neměl. Dobře, Grišo. Wiglaf s Tomem bojovat nebude. Zkusím to já a pak si mě budeš muset vzít. Co? Tohle nechceš, Lazarusi.

Sám víš, že ten souboj nevyhraješ. Opravdu? Uvidíme. Lazarusi! Lazarusi, to stačí! Slyšel jsi Toma. Aspoň jednou poslechni staršího. Jistě. Tom, Tom, Tom, Tom. Chceš, aby všichni poslouchali Toma. Lazarusi, nech toho.

Už nemáš nic v rukávu, Lazi? Sbohem, Grišo. Lazarus jen toužil po mé pozornosti. Ale Toma něco ovládlo. Nějaký stín. - Lazarusi. - Prahnoucí po moci. Zlomil jsi mu ruku! Udělal by cokoliv, aby potrestal slabší a zajistil si svou nezpochybnitelnou nadřazenost.

Tím to vše skončilo. Víceméně. Co se pak stalo? O pár dní později skončil školní rok. To znamenalo, že z Bradavic odešel Wiglaf i Tom. Ale přesto pořád nechápu, jak tohle vše může být spojeno se smrtí Hepziby Smithové.

Po dokončení školy Tom požádal ředitele Dippeta, aby mohl zůstat jako učitel Obrany proti černé magii. Dippet ho odmítl a doporučil mu, aby pár let počkal. Takže Tom, vzorný student a slibná naděje čarodějného světa, všechny zklamal tím, že vzal práci u Borgina a Burkese. Prodejce prokletých předmětů v Obrtlé ulici.

Pár let tam pracoval a pak záhadně zmizel. Jen pár dní před objevením těla staré Smithové. 1955, rok obřího skandálu. Domácí skřítka zabila svou paní. Otrávila ji. Uzavřený případ. Skřítka se přiznala. Slečno McLaggenová, zeptám se vás znovu.

Co má společného Tom Raddle s Hepzibou Smithovou? Hepziba Smithová, potomek rodiny Helgy z Mrzimoru, teta Lazaruse Smitha, jediného pravého dědice. Zajímavé. Co dělal Lazarus po škole? Lazarus byl jediným z dědiců, který objevil dědictví po předcích, pohárek Helgy z Mrzimoru.

Ale někdo ho pronásledoval. Mocný temný čaroděj, který po šálku toužil. Ve zprávě napsal, že pohárek schová u tety Hepziby, staré fanatické čarodějnice, u které bude v bezpečí. Ale když nám sova donesla psaní, bylo už pozdě. Lazarus Smith zemřel jen pár dní před tetou Hepzibou.

Tím temným čarodějem má být Raddle? Jak si můžete být jistá, že je do toho zapojený Raddle? Viděla jsem ho! Existují kouzelníci, kteří znají kouzla, která jdou mimo čas a prostor, pane Makarove. Albus Brumbál. Vždy k Tomovi choval velký respekt. Avšak možná byl jediným, kdo věděl, jak nebezpečný může být.

Slečno McLagennová? Jen pár dní po smrti své paní domácí skřítka Hokey zemřela. Nejspíše šokem, že ona je vrahem paní Hepziby. Ale znovu osud hrál ve prospěch profesora Brumbála. Povedlo se mu vstoupit do podvědomí skřítky a vytáhnout její nejskrytější vzpomínky. Jaké vzpomínky? Co jste viděla?

Vy se v tom obchodě udřete. Už jsem mu to říkala stokrát. Jaká je tentokrát vaše omluva pro návštěvu nudné staré baby? Pan Burke by rád zvýšil svou nabídku za skřetí brnění. 500 galeonů. Podle něj je to více než spravedlivé. Ale no tak, ne tak rychle. Jinak bych si mohla myslet, že jste tu jen kvůli mým cetkám.

Kvůli nim mě sem vyslali, madam. Jsem jen asistentem, který dělá, co se mu řekne. Pan Burke chce, abych se zeptal... Pan Burke... Ukážu vám něco, co jsem panu Burkeovi nikdy neukázala. Udržíte tajemství, Tome? Slíbíte mi, že o tom nepovíte panu Burkeovi? Ale vy, Tome, vy oceníte jeho hodnotu.

A tím nemyslím hodnotu v galeonech. Budu šťastný za cokoliv, co mi paní Hepziba ukáže. Počkejte tu na mě. Moment! Stále úplně nechápu, jak se Tom Raddle dozvěděl o tom, že paní Smithová má ten pohárek? Přeci ho dostala od Lazaruse jen před pár dny.

Nechat se zaměstnat u Borgina a Burkese bylo jistě částí plánu. Jak lépe chcete stopovat ilegální pohyb dědictví a kouzelných artefaktů? Paní Smithová byla stálým zákazníkem. Tom věděl, že je potomkem Helgy z Mrzimoru a věděl, že se mu její náklonnost může hodit. Hodila. Zjistil, že jí Lazarus předal pohárek, a využil příležitosti.

Určitě si to zamilujete, Tome. Kdyby má rodina věděla, že vám ho ukazuji... Nemohou se dočkat, až se jim dostane do spárů. Poznáte, co to je, drahoušku? Vezměte si ho, Tome. Pořádně se podívejte. No?

Jezevec. - Takže tohle je... - Pohárek Helgy z Mrzimoru. Ale to už jistě víte, drahoušku. Říkala jsem vám, že jsem vzdáleně příbuzná. Je předáván v rodině už dlouhé roky. Krásný, že? Také má mít mnoho různých schopností. Ale zatím jsem je nezkoušela.

Zatím ho ukrývám a chráním. Mám tu ještě něco, co se vám bude líbit ještě víc. Pojďte blíž. Pan Burke mi ho před lety prodal. Až zemřu, velmi rád by ho dostal zpět. - Symbol Zmijozela. - Přesně tak. Stál mě celé jmění, ale nemohla jsem si nechat ujít takovou vzácnost.

Burke ho koupil od nějaké otrhané ženské. Nejspíše ho ukradla a neměla tušení, co za poklad drží v ruce. Otrhané ženské. Nejspíše ho ukradla. Hepziba netušila, že tato slova zpečetí její osud. Ta žena, která Burkeovi prodala ten medailon? Meropa Gauntová.

Dědička Salazara Zmijozela. Matka Toma Raddlea. Jste v pořádku, drahý? Ovšem. Ano, víc než v pořádku. Vaše oči. Ale to byl jen asi nějaký stín. Je zábavné, jak se někdy náhoda tak ďábelsky propojí s osudem. Nesouhlasíte, paní Smithová?

Chlapče... Chytač pronásleduje zlatonku. Tak vytrvale, až ji konečně lapí. Pevně ji stiskne. Uvědomí si, že vyhrál zápas. Co tím myslíte? Ubohý Lazarus. Tak náladový a nepředvídatelný chlapec, kterého mrzimorský rod neuznával.

Avšak byl natolik hrdý na své kořeny, že riskoval svůj život, aby našel pohárek Helgy z Mrzimoru. Ztracené dědictví vaší rodiny. Jak víte o Lazarusovi? Jak víte, že byl pohárek ztracen? Opět věřil té stejné rodině, která popřela jeho mrzimorský původ, a svěřil pohárek vám.

Doufal, že ho schováte před nebezpečnými lidmi. Lidmi, jako jsem já. Cože? Ale mé štěstí zřejmě nezná hranic, protože váš synovec zřejmě netušil, že také vlastníte dědictví vznešeného Zmijozela. Zoufale jsem ho hledal a nyní je můj.

Chcete mé cennosti? Vezměte si je. Považuji to až za nechutné. Vás synovec hledal tuto relikvii tak usilovně. Obnovil vznešenost jména vaší rodiny. A pak se podívám na vás. Tak odporná, tak nechutná, tak stará.

Jste živoucím důkazem toho, jak hluboko čtyři rody klesly. Pokud měl někdy Mrzimor dědice, byl jím Lazarus Smith. Avšak poté zemřel mou rukou. Cože jste udělal? Chtěl udělat svět lepším místem. Chtěl mírumilovný a spravedlivý svět, stejně jako všichni čtyři dědicové. Ale nebojte se. Jeho sen bude žít dál ve mně.

Jste dědicem Zmijozela. Tome, mám trezor u Gringottových. Jsem bohatá, udělám cokoliv, dám vám cokoliv. Tome, prosím vás. Tome! Tome, prosím vás. Nepřátelé dědice, mějte se na pozoru. Avada kedavra.

Tom připravil obrovský skandál. Vpravil jí falešnou vzpomínkou a dal jí nezjistitelný jed. Stačila špetka teatrálnosti a skřítku shledali vinnou. U Merlinových vousů. Té noci jsem Toma navštívila. Tome! Netušila jsem, co za zločin spáchal.

Alohomora! Tome! Byla jsem zoufalá. Po ukončení Bradavic s námi Tom přestal komunikovat. Když zemřel Lazarus, byla jsem vyděšená. Co když Tom našel dědictví, po kterém pátral? Co kdyby si Lazarusův vrah přišel i pro něj?

Přišla jsem pozdě. Tom zmizel. Byla jsem jediná, kdo o Toma stále měl starost. Jediná, kdo v něj ještě věřila. Malá hloupá holka, zaslepená svými pocity. Ale proč to všechno? Proč by chtěl dědictví čtyř zakladatelů? Viteál.

Cože? Viteál. Víte, co to slovo znamená, generále? Umění tak temné, že se o něm jen málokdo odváží mluvit. Jediná známá forma nesmrtelnosti. Rozervete svou duši na kusy a ty připoutáte k předmětu. Jakému předmětu? Kdo ví.

Může to být cokoliv. Nebo... Může to být něco, co je vám drahé. Předmět, který pro vás něco znamená. Něco, k čemu se vážou vzpomínky. Co je součástí vaší minulosti. Jako deník? Myslíte si, že ten náš deník je viteálem?

Nevím to jistě. Ale jsem si jistá, že pohárek i medailon jsou nyní víc než jen pouhé dědictví. Myslím si, že se u toho nezastaví. Co víme, možná už získal i diadém Roweny z Havraspáru. Wiglaf... Co se stalo s dědicem z Havraspáru? Je to ošklivé zranění.

Zůstaň tady v klidu, než připravím léčivý lektvar. Doufám, že zabere. Proč jsi mě po všech těch letech hledala? Máme společný cíl. A protože na tomto světě ještě někoho mohu nazývat přítelem. Tím jsi ty. Situace se zhoršuje. Teď si říkají Smrtijedi.

Směšné. S tím nic nenaděláme. Nic, dokud ten problém nevyřešíme. Prohledali jsme každou píď těch ruin, ale po meči ani stopa. Myslíte tím meč Godrica z Nebelvíru. Nejspíše jediné dědictví, které Tom stále nezískal. Co Wiglaf zamýšlel?

Musíme ho zastavit, Wiglafe. Pokud se dostane k meči, pak... Musíme ho zachránit! Otevřel Tajemnou komnatu. Zabil Lazaruse. Vždycky nás plánoval zradit. Je to čiré zlo! Já to zlo vymýtím.

Já učiním spravedlnosti zadost. V Tomovi je stále kus dobra. Vím to! V Tomovi? Kdo je Tom? Ne, Grišo, nikdy to nebyl Tom. Vždycky to byl...

Volde... Vždycky to byl... - Pokračuj. - Nikdo! To jméno... Nesejde na něm. Hádám, že veritasérum přestává fungovat. Wiglaf se ho snažil zastavit, pane Makarove. Snažil se, ale teď...

je mrtvý. Mrtvý? Neměl proti němu žádnou šanci. Nejdřív jezevec a pak havran. Zbývá už jen jeden. Jediný, který dokáže zastavit hada. Jediný, kdo dokáže Toma zachránit. Zachránit před čím?

Před sebou samým. Ten deník... Pokud existuje způsob, jak ho zastavit, je v něm. Je to úlomek jeho duše. Jeho života. Jeho minulosti. A mé. Vlak odjíždí za hodinu.

Měla by sis sbalit věci. Takhle se loučíš? Jak víš, jsem primus. Nebylo by možné se rozloučit ve vlaku, takže... Co to s tebou je, Tome? Promiň? Co s tebou je? Co to s tebou, zatraceně, je? Proč musíš všechno vždycky pokazit?

Jako by sis užíval, když se svět rozpadá! Lazarus bude v pořádku. A Wiglaf... Jsme si hodně podobní. Je normální, že jsou mezi námi konflikty. Půjde svou cestou a já zase svou. A co já? Co odpovíš mně?

Jsi chytačkou, že ano? Přece víš, jak hra funguje. Musíš chytit zlatonku. Musíš ji pronásledovat a chytit ji, čímž hru ukončíš. Ale zlatonka nikdy neodpočívá. Je nezastavitelná. Pořád létá maximální rychlostí. Pokud ji chceš chytit, nesmíš se rozptylovat. Nesmíš přemýšlet.

Žádná minulost, žádná budoucnost. A co tedy ten deník? Vzpomínky tvoří něco výjimečného. Snaha je zachytit může být nebezpečná. Ty dobré se těžko zachycují. Ale na druhou stranu, ty špatné, ty se ještě hůře drží mimo tvou hlavu. Utečeš, že ano?

Vím, že prostě zmizíš. Máš to v krvi. Ale nemůžeš utéct před tím, kým doopravdy jsi. Před svou minulostí neutečeš. Sbohem, Grišo. Viděli jste se někdy od toho dne? Ne. Zatím ne.

Jste obviněna z vážných zločinů, mladá dámo. Pokus o krádež materiálů patřících sovětskému ministerstvu, odpor při zatýkání, pohrdání zákony... Ale předpokládám, že se jedná o obří nedorozumění. Je to tak? Řekla jste mi všechno, slečno McLaggenová. A pokud nejste imunní vůči veritaséru, byla to vše pravda.

Přesto je to pouze vaše pravda. Nemůžu si být jistý, že to vše se skutečně stalo. Potřebujeme fakta. Potřebujeme důkaz. Nikdo by nevěřil tak spletitému a nekonzistentnímu příběhu. Ani já tomu nemůžu úplně uvěřit. Přesto ve vás vidím něco velmi přesvědčivého. Něco odlišného. Ten deník nemůžeme použít.

Nemá tu co dělat. Pokud je vlastníkem opravdu Tom Rojvol Riddle, je to problém Britů. Tímto vám předávám tento deník. Jsem si jistý, že dokážete přesvědčit odbor, aby bral vaše vyšetřování vážně. Po Gellertu Grindelwaldovi určitě nechtějí mít problémy s dalším temným čarodějem. Mám pravdu?

Generále Makrove... Prosím, vezměte si svou hůlku a zbytek osobních věcí, než použijete přenášedlo, která vám dáme. Určitě o vás ještě uslyším. Ano. Hodně štěstí. Děkuji, generále. Slečno McLaggenová?

Ten deník. Pořád úplně nechápu, jak jste věděla, že ho máme? Nevěděla. A nebo možná... Jsem to věděla. Ksakru! Co jste zač?

Jmenuji se Voldemort! To není možné! Přeměňování? Nic tak mocného není... Veritasérum... Temnota skrývá tajemství mnohem mocnější, než je jeden lektvar, generále. Pošpinili jste skrýš mé duše.

Tu, kde odpočívá má minulost. Nepřátelé dědice, mějte se na pozoru! Ať už ty ostatky patří komukoliv, už na tom moc nezáleží. Nejspíše to byla oběť nějakého temného rituálu. Byla to žena. No tak, musíme jít, než nás dostihne bouře.

Grindelwald byl poražen, ale na tom nesejde. Stále kvůli němu musí slušní lidé nadále umírat. Kdy to skončí? Neskončí to. Vždycky bude ve světě temnota, Igore. Temnota je pro nás vším. Jak jinak bychom mohli pamatovat na světlo? Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (59)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Spíš než fakt, že herci nesedí věkově (jo bylo to vtipný, ale to bych jim ještě tak nějak odpustila) mě pobavil fakt, že část děje se odehrává v komnatě nejvyšší potřeby a explicitně ji tam jmenují, i když v té době většina studentů ani nevědělo, že existuje (voldemort v ní schoval diadém a myslel si, jak je výjimečný, že ji našel). Je to jen takový docela zásadní plot hole. :D nicméně oprostím-li se od toho, že to nabourává některá fakta v základním příběhu (kde si občas i sama Rowlingová odporuje, tak co), je to celkem hezký příběh. Trochu mi nesedí ruské prostředí, ale na druhou stranu aspoň je to originální. Na fan film je to silný nadprůměr, takže za mě určitě přinejmenším dobrý počin :)

10

Odpovědět


Odpovědět

Chtěla bych se zeptat co je to vůbec za film když se o tom jenom výpravy????

07

Odpovědět

Druhačka? (Uvědomili si vůbec, že druhákovi je 12 let?) Vypadá tak na 5.-6. ročník. A když si člověk spočítá ty roky, kdy se to jakože odehrálo, kulisy nesedí. Mluvíme o 80.-90. letech 20. stol., prvky z 21. tam nemají co dělat. To samý vodopád, který se v okolí Bradavic ani jednou nevyskytl (mohli tu scénu zasadit na známé bradavické místo). Celkově, vůbec se mi to nelíbí. Je to sice jen fanfilm, ale mohli se víc zasnažit propůjčit tomu rysy Rowlingové. Chvílemi jsem měla pocit, že to vůbec k tomu světu Pottera nejde, jen si někdo chtěl udělat jméno na něčem tak známým, jak je Potter. Za mě propadák a ztracený čas během sledování. :)

66

Odpovědět

Chtěla bych vědět, od kdy je druhákovi 12 let, protože pokud myslíš druhou třídu na základce, mně teda bylo tehdy max. 8 a ve druháku na střední 17... V 5.-6. třídě je právě dítěti 12 let, máš to nějaké popletené.

218

Odpovědět

+NataliaDo Bradavic se nastupuje v jedenácti, tudíž druhákovi musí být dvanáct. #commonpotterknowledge

210

Odpovědět

Ano nějaké věci tam nesedí jsou tam nějaké nedostatky ,ale je to moc hezky zpracované , nevím co myslíte tím "udělat jméno na tak známým, jak je potter" vždyť to je samostatný film o vol de mortovi (teď nevím jak se to píše je to až moc Katalánštiny) Propadák to rozhodně není

20

Odpovědět

mno, podle obsazení to tipuji na italskou posádku a teda nevím, potterovský film v italštině, to by znělo asi hodně divně...tudíž si myslím, že nenáviděný anglický dabing je v cajku ;) jinak není co vytknout. Lidi, vždyť je to fan film a jako takový je to naprostá pecka.

50

Odpovědět

Naopak je celkem toho dost, co vytknout.

Od scénáře (a "překvapivého zvratu, že Gríša je vlastně Voldemort") po provedení.

27

Odpovědět

Pročetl jsem si diskuzi a musím říct, že mám návod pro vás ostatní, kterým se nelíbí zvuk a dabování. Já tento film sledoval bez zvuku v práci a musím říct, že jsem si to naprosto užil. Výborné scény s, na fan film, super CGI. Samozřejmě nejsem zapálený fanda, takže nevím co sedí a co moc ne v ději, ale jako fan film to bylo super. Za mě jasná 5. Doma si ještě schválně poslechnu zvuk, jak tu každý píše, ale já jsem spokojen.

50

Odpovědět

Když teď opomenu film jako takový tak jsem si chvílemi říkal co je to ksakru za překlad. To mě snad několikrát iritovalo víc než těch pár omluvitelných nedostatků samotného filmu.

09

Odpovědět

Nějaký konkrétní příklad, aby tvůj komentář nebyl jen ránou do prázdna a mohli jsme případné nepřesnosti nebo chyby opravit?

240

Odpovědět

titulky mi nejak nestihaly film. dlouho jedna veta a pak mi prezkocilo třeba pet dialogu, takze pulku nevim o cem byla...

19

Odpovědět

to dabovanie hlasov bolo neskutočne hrozné s pozeraním sa na scény ... neviem síce či to je čisto ruský počin alebo odkial to celé pochádza ale jednoducho to malo byť nahrávane naživo, už len to by pridalo profesionalite a trochu odlahčilo herecké výkony, ktoré síce neboli až také dobré ale mohli vyznieť lepšie

62

Odpovědět

Za tohle vás miluju :D Díky za překlad díky moc

160

Odpovědět

Ahoj, film se ni nahodou celkek libil. Dlouho jsem se na to tesil, takze me jen zklamala delka a chtel bych se zeptat, kam se poděly sceny, ktere byly v traileru. Napr. Kdyz Tom zabije Lazaruse i Wiglafa. V traileru tyto sceny jsou, ale v konecnem filmu o tom Griša(Voldemort) pouze vypráví.Diky

30

Odpovědět

Rusko a Harry Potter prostě nejdou k sobě...

184

Odpovědět

Bože to byla s****a

615

Odpovědět

Chvílemi jsem si říkal, jestli není lepší dostat drátem do oka. :D...Vizuál není špatný, ale ten dabing (jestli je to dabing, originál takhle snad nezní ne ? :D) je na palici. Fakt hrozná, herecký výkony ještě horší(i v ordinaci jsou lepší výkony :D. Hudba mi neseděla. Asi všechen rozpočet utratili za čočky. Preferuji vyprávění pomocí povídky nebo stačí shrnutí faktů a děje 4/10

91

Odpovědět

Dvakrát jsem to málem vzdal, ale nakonec jsem to dokoukal. Titulky pěkné. Zvuk občas posunutý. Herecké výkony nic moc. Kameraman s režisérem si potřebovali vyzkoušet mnoho různých typů záběrů. Hlavní herečka hrající dvanáctiletou druhačku. Kouzla ušla, i když jsem měl občas pocit, že vidím scifi, a ne příběh z pohádkového světa.
Příběh celkově pěkný, ale znova se na to nepodívám.

170

Další