3x System of a Down

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:429
Počet zobrazení:7 590

Po trojlístku Red Hot Chili Peppers tu máme další menší výběr jedné slavné kapely. Tentokrát se jedná o americko-arménsko-libanonskou skupinu, která před lety uchvátila posluchače po celém světě. B.Y.O.B. - Píseň kritizující Bushovu politiku v Iráku a obecně americkou militaristickou politiku. Lidem jsou podle SOAD vymývány mozky, kupříkladu tím, že se při náboru vojáků válka prezentuje jako jakási "párty". Zkratka písně znamená běžně "bring your own beer" ("přineste si vlastní pivo" - používá se při pořádání večírků). Případně může znamenat i "bring your own booze" ("přineste si vlastní chlast") či v kontextu této písně "bring your own bomb". Toxicity - Další píseň o vymývání mozků a zkaženosti Ameriky. Tentokrát jde především o přehlížení problémů spojených s menšinami v USA, pravděpodobně se zde vychází hlavně ze zkušeností arménské subkultury. Question! - Píseň o životě, smrti a náboženství. Videoklip údajně vymyslel baskytarista Shavo Odadjian na základě snu. P.S.: A zde už je přeložená možná nejslavnější píseň SOAD, Chop Suey!

Přepis titulků

Proč vždycky posílaj chudý? Barbarismy od Barbary se špičatými podpatky. Vítězný, vítězný poklek. Za nové skvělé ceny. Pochodovat k pokryteckým hypnotickým počítačům. Spoléháte na naši ochranu! Ale krmíte nás lžemi z ubrusu. Všichni jdou na párty s cílem dobře zapařit. Zatancovat v poušti, zbombardovat slunce. Klečící růže mizí ve vyprahlých ústech Mojžíše.

Vloupávají se do Fort Knox a kradou naše úmysly. Hangáry smáčené ropou křičí: "Svobodu!" Předáni k zastaralosti. A stejně nás krmíte lžemi z ubrusu. Všichni jdou na párty s cílem dobře zapařit. Zatancovat v poušti, zbombardovat slunce. Všichni jdou na párty s cílem dobře zapařit. Zatancovat v poušti, zbombardovat slunce. Tak letíme!

Čas zapařit! Nežijem ve fašismu! Tak letíme! Čas zapařit! A tak kde kurva jsi? Tak kde kurva jsi? Tak kde kurva jsi? Proč nebojují prezidenti? Proč vždycky posílaj chudý? Proč nebojují prezidenti? Proč vždycky posílaj chudý? Proč vždycky posílaj chudý? Proč vždycky posílaj chudý? Proč vždycky posílaj chudý?! Klečící růže mizí ve vyprahlých ústech Mojžíše.

Vloupávají se do Fort Knox a kradou naše úmysly. Hangáry smáčené ropou křičí: "Svobodu!" Předáni k zastaralosti. A stejně nás krmíte lžemi z ubrusu. Všichni jdou na párty s cílem dobře zapařit. Zatancovat v poušti, zbombardovat slunce. Všichni jdou na párty s cílem dobře zapařit. Zatancovat v poušti, zbombardovat slun... Tak kde kurva jsi?

Tak kde kurva jsi? Proč nebojují prezidenti? Proč vždycky posílaj chudý? Proč nebojují prezidenti? Proč vždycky posílaj chudý? Proč vždycky posílaj chudý? Proč vždycky posílaj chudý? Proč vždycky posílaj chudý? Proč vždycky posílaj chudý? Proč vždycky posílaj chudý? Posílaj jen chudý.

Posílaj jen chudý. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je vždycky boží, když imigranti kritizují zemi, do které se přistěhovali, za zkaženost. :-))
(Just saying. SOAD zbožňuju.)

60

Odpovědět

krmíte nás "LŽEMÍ" mě baví :D jinak dík za překlad

210

Odpovědět

Už je to opraveno, té čárky jsem si nevšiml kvůli malému fontu. ;-)

211

Odpovědět

Proste uzasna kapela :-)

200

Odpovědět

Skvělý překlad. Krásně surově přeložené a zachované dvojsmysly. Díky moc, dlouho jsem na tyhle songy čekal.

200

Odpovědět

Díky, jsem rád, že se líbilo.

210

Odpovědět

Chcel by som vedieť význam skladby vicinity of obscenity :D

200

Odpovědět

Pokud nevadí angličtina, tak si zkus pročíst:
http://www.songfacts.com/detail.php?id=5651

190

Odpovědět

Paráda! Zbožňuju "Systémy" a strašně se těším na letní koncert. :-) Jen Toxicity je podle mě hlavně ekologická skladba. Ta otázka, jak to, že tak vyspělá kultura dopouští takovouhle devastaci přírody i přímo našeho nejbližšího životního prostředí, z toho dost křičí.

191

Odpovědět

Díky, díky, díky Ninjere 10/10

191

Odpovědět

Question ! moja srdcovka od nich ;) 10/10 nieje o com :)

191

Odpovědět

a v srpnu v praze livě!! :))

192

Odpovědět

Konečně!!! Je tu něco jiného než smradlavej pop, ze kterýho mi už pomalu šla pěna od huby. Děkuju a doufám že se tu podobných věcí dočkáme častěji.

2013

Odpovědět

Inak k tomu čo znamená B.Y.O.B, počul som iba o tom že to znamená bring your own bombs, bolo to použité na jednom proteste.

208

Odpovědět

Ďakujem za preklad, SOAD zbožňujem. Sejr má naozaj perfektný a originálny hlas, hrajú skvelú hudbu a ešte k tomu majú geniálne texty (len je treba ich pochopiť) 10*

203

Odpovědět

jako fanoušek prosím o další překlad výše(popř.níže) zmíněných songů od systemů ...:P

193

Odpovědět

kto by mal zaujem tak budu v prahe 14.8.2013 aj s Killswitch Engage :)
http://systemofadown.cz/node/110

182

Odpovědět

Jj už mám dávno kupený lístky a hned další den je Trutnov to zas bude v létě masakr :D

182

Odpovědět

Bez Chop suey? Ale notak.

1854

Odpovědět

Kdyby sis to přečetl celé, tak dole je napsáno, že Chop Suey je již přeložená ... (dokonce autor sem vložil odkaz na ní)

191

Odpovědět

+The Big ShockPřesně tak :) . A i kdyby tu ještě nebyla tak je to jedno ne ? SOAD mají hromadu skvělích skladeb (např. Holy Mountains, Soldier Side, Radio/Video, Highway Song, Sugar, Prison Song, atd.) Pokud si fanoušek Systemů tak seš rád za každou :).

182
Další