A Very Potter Senior Year - 2×04 - Ošetřovna

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:179
Počet zobrazení:6 286
Dnešní vydatná porce je tu! Těšte se na bezmála 18 minut napěchovaných dějem. Uslyšíte další skvělou píseň a Zlatoslav Lockhart konečně odhalí svůj promyšlený ďábelský plán. Pokud chcete zbohatnout, pečlivě poslouchejte jeho slova.
Poznámky:
  • V Orlandu na Floridě je opravdu tématický zábavní park Universal Studios, kde je i celá sekce určená pro fanoušky Harryho Pottera. Loni jsem měl to štěstí ho navštívit a s tou cenou vstupenek to Lockhart celkem vystihl. Více informací o parku najdete zde.
  • Žertování o Kameni mudrců a proroků je narážkou na to, že první díl Harryho Pottera byl v Anglii vydán pod názvem Harry Potter and the Philosopher's Stone, zatímco v USA je znám pod názvem Harry Potter and the Sorcerer's Stone. Americký vydavatel se prý údajně domníval, že by výraz "philosopher" americké čtenáře zmátl a nechápali by ho, proto byl se svolením autorky první díl pro americký trh přejmenován.

Přepis titulků

Scéna čtvrtá: Světlo odhaluje bradavickou ošetřovnu. Madam Pomfreyová! Madam Pomfreyová! Ronalde, tady jsi. Přišel mi váš telegram. Co se děje? Ronalde, jde o Hermionu. To ne, Hermiono... Hermiono!

Co se jí stalo, doktorko? No... Obávám se, že ji někdo nechal zkamenět stejně jako ostatní studenty. A obávám se, že pokud tu nestvůru nezastavíme... nezbývá jí moc času. Ach, Hermiono... Nevím, jestli mě teď slyšíš... Moc se ti omlouvám. Byl jsem příšernej přítel a...

měl bych tu ležet místo tebe. To není fér. To není fer. Neměl jsem tušení. Nebyl jsem u toho. To není fér. To není fér. Vidět tě tu takhle ležet.

Nebyl jsem dost silný na to, abych tě ochránil před vším zlým. Nebyl jsem chytrý jako ty, abych udělal to, co bys udělala ty. Vím, že nejsem vůdčí typ. Nejsem žádná hvězda. Ale výjimečným mě činí... to, co cítím v srdci. Jsem jenom poskok, ale pro tebe...

skáču moc rád. Dost dlouho jsem stál ve stínu, ale v téhle písni konečně hraju hlavní part. Byl jsem natvrdlej hlupák, ale s tím je teď šmitec. Jsem připraven na změnu, zůstanu v klídku a pofrčím dál. Sice nejsem žádnej hezoun, ale pořád jsem chlap. Však já tě nějak zachráním, uvidíš. Nepleť si mě s tím, kým jsem býval dřív.

Jsem připraven na změnu, musím se pochlapit! Jsem jenom poskok. Jo, jsem jenom poskok. Jo, jsem jenom poskok. Ale pro tebe skáču moc rád. Všichni na mě zapomínají, pořád jsem jen druhý v pořadí. Nikdy ze mě nebude frontman, nikdo si nepamatuje můj obličej.

Kdybych byl ingrediencí v nějakém jídle, určitě bych jen dotvářel chuť. Ale když si uvědomím, co pro mě znamenáš a jak moc tě miluju, zapomenu na všechno, co postrádám, a mé srdce se začne dmout pýchou! Jsem nejsilnější? Ne, nejsem.

Jsem nejchytřejší? Ne, nejsem. Jsem nejpřitažlivější? Ne, nejsem. Ale jsem nejlepší? Ne, nejsem. Jsem hrdina? Ne, nejsem.

Jsem ten, co na sebe strhne pozornost? Ne, nejsem. Jsem ten, kterého byste měli znát? Ne, nejsem. Ale jsem ten, co si tě odvede domů? Ani náhodou! Jsem vyvolený? Ne, nejsem.

Jsem hýřivý synáček? Ne, nejsem. Jsem skoro hotový? Ne, nejsem. Ale jsem ten, kdo tě bude z celého srdce milovat? Protože na to mám. Já tě vážně budu z celého srdce milovat, protože na to mám!

Nejsem sportovně nadaný ani žádný umělec. A vím, že z mýho mozku si na zadek nikdo nesedne. Má hůlka sotva funguje a auto ani nenastartuju. Ale výjimečným mě činí to, co cítím v srdci. Jsem jenom poskok. Jsem jenom poskok. Jo, jsem jenom poskok. ale pro tebe...

pro tebe... pro tebe... skáču moc rád! Co to je? Pokud najdete tento vzkaz, Tajemnou komnatu otevřel... Lord Voldemort. Je zpátky. To on je Zmijozelovým dědicem.

Musíte najít poslední viteál. Zničte deníček! Deníček? Kurva! Madam Pomfreyová! Madam Pomfreyová! Přiběhl jsem hned, jak jsem obdržel váš telegram. Madam Pomfreyová? Kde je? Kde je Herm... Hermiono.

To ne! Za tohle můžeš ty, Draco! To ty jseš primus! Měls něco udělat, ale udělals kulový a vůbec jsi nezjistil, kdo otevírá Tajemnou komnatu. Zadrž! Obviňování teď nic nevyřeší, i kdyby bylo sebevíc oprávněné. Jo? Hermiona na to přišla. Dělá to Voldemort.

Je zpátky a je Zmijozelovým dědicem. Tak co kdybys vypadnul? Na tebe teď fakt nemám náladu. Počkej! Jen mě vyslechni, ano? Vím, že spolu moc dobře nevycházíme. Nesnáším tě, protože máš vše, po čem toužím, a přitom si to vůbec nezasloužíš. V tom se shodneme. A já tě nesnáším, protože mě k tomu někdo navedl.

Ale i přes tyto neshody máme jednu věc společnou. Ani jeden z nás nechtěl, aby se Hermioně stalo tohle. Dobře, a co bysme s tím podle tebe měli dělat? My? My dva toho zřejmě moc nezmůžeme. Jsme jedni z nejhloupějších lidí, které znám. Ale společně... bychom možná mohli být dost chytří na to, abychom našli někoho, kdo je dost chytrý na to, aby zachránil školu.

Máš pravdu. A to může bejt... Jestli čelíme Voldemortovi, může nám pomoct jedinej člověk. Ten, kterej dokáže i nemožné. Musíme najít Harryho Pottera. Musíme ho přivést zpátky. On je spasitel Bradavic. Je to jeho specialita. Ale kde ho najdem?

Abysme ho našli, potřebovali bysme všechno štěstí na světě. Štěstí říkáš? Vždycky můžeme použít... tohle! Je to Felix Felicis! Ten nejúčinnější lektvar štěstí na světě! Dostal jsem ho od Křiklana, než ho zatkli za jeho "sbírku mladých chlapců". Takže tys u sebe měl celou dobu Felix Felicis, aniž bys ho použil?

Jistě že už jsem ho použil, Weasley! Jak jinak bych asi dostal ty dva hlasy při volbách primuse? No, tak mi ho dej. Ne tak rychle. Ještě jsme se nedohodli na formě platby. Platby? Malfoyi, ty jelito! Copak ti nestačí, že zachráníme školu? Ne.

Chci něco jiného. To, co jsem chtěl vždycky. Pokud společnými silami zachráníme školu a Hermionu před smrtí, budeme s ní chodit oba! Nebo můžu klidně vyzunknout zbytek lektvaru a skočit si do herny. Dobře, dobře! Vyhráls, Malfoyi. Radši se budu o Hermionu s někým dělit, než ji pohřbívat.

Výtečně! Dobrá, Weasley. Tady máš půlku ze zbytku... Až to vypiješ... budeš mít štěstí, o jakém se ti nikdy nezdálo, ale účinky jsou krátkodobé, tak si pospěš. Dobře, ty najdi Tajemnou komnatu, protože až přivedu Harryho zpátky, musíš nám ukázat, kde je, abysme tý záhadě přišli jednou provždy na kloub. Chápu.

Nuže... hodně štěstí, kolego. Až do dna! To je mazec, brouku! Ano, takže Tajemná komnata. Provedu. Ale nejdřív si musím odskočit... do umývárny prefektů. Ne, počkat. Filch to tam vlastně opravuje.

Tak půjdu na dívčí umývárny. Najednou mám podivné nutkání syčet na graffiti kresbu hada. Dobře, dobře, Rone. Pěkně popořadě. Nejdřív potřebuješ dopravní prostředek. To chce koště. Musím sehnat koště, nebo se bleskově naučit přemisťovat. Sakra. Škoda, že lítající auto hned na začátku školního roku odjelo. Létající auto najednou přijíždí a zastavuje hned vedle Rona. Lítající auto! Tak honem, jde se na to! Najednou se dvířka auta rozletí a uhodí Rona do obličeje.

Ze sedadla řidiče vstává Zlatoslav Lockhart. Kampak tak najednou spěcháš, Lízley? Hej, to mám ale kliku! Dospělák! Možná mi pomůžete. Sháním Harryho Pottera. A já vím přesně, kde ho najdeš. Vážně? Samozřejmě. Harry dorazí už letos na podzim do tvého oblíbeného knihkupectví, zm*de!

Co to sakra je? Tohle je, chlapečku, román pro mládež, jak má být! Má nejnovější kniha. Harry Potter a Kámen kouzelníků. Chytlavý název, co říkáš? Kámen kouzelníků? Nemyslíte Kámen mudrců? Tu blbost, co našel Draco v Prdkovicích? Ano. Název Kámen kouzelníků je lepší, protože je z něj jasné, že je ta kniha o kouzelnících. Počkat, cože?

Proč by někdo, kdo čte knížku o Harrym Potterovi, nevěděl, že je o kouzelnících? Protože tahle kniha není pro kouzelníky, ty vlezlý osle! - Je pro mudly. - Pro mudly? Ale mudlové o Harrym nic nevědí. A proto je z nich skvělá cílovka. Nádhera, nemyslíš? V našem světě zná Harryho příběh každé dítě, ale pro mudly... je Harry Potter úplnou novinkou.

Hotová dojná kráva desetiletí. Tuhle boudu už šiju pěkně dlouho. Zajedu k mudlům, najdu oblíbenou knižní sérii, vydám ji v našem světě pod svým jménem a prodám ji debilním kouzelníkům, ale tentokrát... jsem se rozhodl udělat to samé, jenže jinak. Vezmu kouzelnický příběh a prodám ho mudlům.

Přesvědčím nějakého hloupého trolla, aby to za mě napsal a abrakadabra! Každé jedenáctileté dítě na světě bude chtít být jako Harry Potter. Ne, pane Lockharte, jestli... jestli prodáte knížku o Harrym mudlům, odhalíte tím celý náš svět. To byste mohl rovnou celej kouzelnickej svět vzít a... Ošu*at ho do ksichtu? Jo! To mám taky v plánu.

Z těchhle knih bude hit, a pak teprv začne ta pravá sranda. Máš vůbec ponětí, kolik peněz vydělám jen na prodeji doprovodného zboží? Plážová osuška se Severusem Snapem! Zubní kartáček Hermiony Grangerové! Chtěli byste pravou hůlku, vy mudlovští prevíti? Něco vám řeknu, smradi. Je jen z pryskyřice! A zlomíte ji jako nějakou zas*anou špejli! Trička!

Povlečení! Videohry, akční figurky a časem... tematický zábavní park! Zábavní park v prosluněném Orlandu na Floridě. 85 babek za osobu. Chtěli byste opravdový máslový ležák? Je to jen ochucená limonáda, vy zas*raní idioti! Já vymáčknu... Já vymáčknu značku Harry Potter...

až do toho posledního centu. A až s tím skončím... a budu mít všechny ty peníze... zmenším se na velikost pos*ané myši! - Vy jste šílenec, Zlatoslave! - Pottera jsem se odsud snažil vystrnadit, co to šlo. Smraďocha jednoho. Kdo myslíš, že vyrobil všechny ty placky? Teď už se nenechám zastavit. Nedovolím ti ho přivést zpátky! Tak to mě budete muset zabít, protože Harryho přivedu zpátky za každou cenu.

To teda nepřivedeš, Lízley! Jsem totiž odborník na paměťová kouzla. Až s tebou skoncuji, nebudeš ani tušit, kdo to ten Harry Potter je. Ale nezoufej, za pouhých $29.99 si o něm i jeho přátelích můžeš všechno přečíst. Rozluč se se svými vzpomínkami! Obliviate... Ani hnout, zm*de! Je tu kouzelnická policie! Neeeee! Lehni na zem!

Lehni na zem! Živého mě nedostanete! - Pal! - Reducio! Utekl... protentokrát. Kruci! Podle ministerských spisů má Zlatoslav někde schovaný obraceč času. Doufám, že s těmi knihami o Harrym Potterovi nenadělá žádnou paseku. Kingsley Pastorek!

Máš pořádnou kliku, Ronalde Weasley. Jen co kouzelnická policie vnikla do Bradavic, náš kontakt nám řekl, že bys mohl být v nesnázích. Cože? Kdo je tady váš kontakt? Hagrid, kdo asi? S kouzelnickou policií spolupracuju celej rok! Sleduju každej váš krok. A teď se to konečně vyplatilo.

Tak co říkáš, Kingsley? Můžu bejt konečně pravej kouzelnickej policajt? To se ještě uvidí, Hagride... nový náměstku! Páni! Hagride, vítám tě u kouzelnické policie! Tak! Tohle je pro mě splněnej sen!

Díky, děkuju vám mockrát! A teď pojďme udělat to, kvůli čemu jsme tady. Musíme vyhnat všechny děti z ložnic ven na nádvoří. Proč? Protože Bradavice evakuujeme. Už to tu není bezpečné. Z dětí jsou zkameněliny, po škole se toulá nestvůra. Celému kouzelnickému světu hrozí nebezpečí, a proto učinilo ministerstvo rozhodnutí. Musíme vyhnat všechny ven a celý hrad zničit!

Ne! Tohle je konec. Během třiceti minut tu bude letka kouzelnické policie, která celé Bradavice vybombarduje. Pane Pastorku, počkejte! Pořád můžem Bradavice zachránit! Uklidni se, Rone! Musím se dát do práce. Hagride, dohlédni na něj! A jestli se mi ty nebo nějaký další člen Brumbálovy armády postaví do cesty, vlastnoručně si tě podám!

Mrzí mě to, ale je to pro tvé vlastní dobro. Hlášení pro všechny bradavické studenty! Máme tu stav nouze! Prosím, opusťte hrad a připravte se na odchod ze školních pozemků. Nejde o cvičný poplach! Ne. Ne!

Rone! Rone, pojď sem. Nejspíš kvůli tomu přijdu o odznak, ale... mně už je to jedno! Nasedni do toho lítajícího auta a koukej najít svýho kamaráda Harryho Pottera. Musíš ho přivést zpátky. Nesmíme je nechat zničit Bradavice! Kéž by tu Harry pořád byl! Kéž bys ho nezastrašil tím svým blbým proslovem! Rone...

Harrymu jsme řek jen to, co potřeboval slyšet. Možná tě to překvapí... ale já nevedu zrovna nejšťastnější život. Nechtěl jsem, aby dopad Harry stejně jako já. Protože když zestárneš a ztloustneš jako Hagrid... dojde ti, že ti vlastně nechybí škola. Chybí ti mládí... štíhlá postava a fyzická způsobilost mít sex.

A Harrymu bych přál lepší život. Vystudováním školy vaše prťavoučký životy teprv začínaj. Teď se pořádně zamysli, Rone. Kam by Harry šel, kdyby mu na celým světě nic nezbylo? Už asi vím. Tak na co ještě čekáš? Jdi na to, frájo! Měj se, Hagride. Harryho přivedu, i kdyby mě to mělo stát život.

Jo a Hagride... Mohl bys nás trochu popostrčit? To si piš! Ron se vydává v létajícím autě do temné noci.

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Joey je skvěleeej! :D a ten Lockhartův proslov.. :D

220

Odpovědět

Hagrid je naprosto boží! :D

180

Odpovědět

Zase úžasný díl a ten Lockhartův proslov :) (btw hůlku mám taky a dokonce pořád drží :) )

210

Odpovědět

Za mě nejlepší písnička AVPSY. Lockharta prostě zbožňuju, správně ujetej charakter :)."Pro tebe skáču moc rád" mi přijde jako hrozně geniální překlad. Já bych na nic takového nepřišel :) Budu se moc těšit na další díl!

212

Odpovědět

Díky za pochvalu. ;-) Žádnej cool výraz pro sidekicka v češtině nemáme, tak jsem se snažil zachovat aspoň tu spojitost sidekick + side. ;-)

192

Odpovědět

Mě se ještě víc líbilo "Lízly!" - to mi přijde ještě vtipnější než originál. (Sneezly = kýchly) :-D

200

Odpovědět

+MiliaMěl jsem tam Kýchleyho, ale bohužel to neznělo vůbec podobně jako Weasley, takže jsem to předělal, aby to zvukově víc sedělo k originálu. ;-)

190

Odpovědět

wow, písnička okamžitě putuje do mého telefonu! nejdřív jsem si myslela, že to bude nějaký pomalý doják, a pak se ukázalo, že ne! :D moc obdivuju Meredith, že tam vydržela jen tak ležet, já bych hned chytla záchvat smíchu :D
a samozřejmě, skvělé hlášky: "Najednou mám podivné nutkání syčet na graffiti kresbu hada..."

230

Odpovědět

vydržet se nesmát je jedna věc, ale být tam potom celou dobu schovaná pod prostěradlem, hm.. to musel být kulturní zážitek :)

220

Odpovědět

Už jsem se setkala s verzemi, že svět Harryho Pottera je vlastně skutečný, akorát my mudlové to bereme jako fantasy (no jo, fanfiction :D ), ale Lockhart jako údajný autor je prostě dokonalost :)

200

Odpovědět

absolutně nejlepší písnička :)...

202

Odpovědět

Příjde mi geniální, že to, co se stalo v AVP trilogii je pravda a Harry Potter kterého známe je jen Lockhartův výmysl. A hlavně hláška, když se vytasí s knihou… :-D

„Řekl bych, že nejvíc se za celou dobu se StarKid zlepšil Joey (Ron) jak herecky, tak zpěvácky.“ – řežisér Nick Lang. Dnes jsme viděli nejlepší Joeyho zpěvácký výkon a příště nás čeká nejlepší Joeyho herecký výkon. Na další díl se nemůžu dočkat, právě u dalšího mě poprvé rozbrečeli. Joey se mimochodem na twitteru Meredith (Hermioně) omlouval, že ji málem vyrazil dech, tím jak na ni na závěr písničky padnul.

P.S. StarKid založili (Ano, je to opravdu jejich, spravuje to Brian Holden (Lupin, Hagrid)) vlastní tumblr blog. Měli by časem sdílet některé věci k Twisted: http://the-real-team-starkid.tumblr.com/ (Vím že ten název zní jako fake, ale je opravdu jejich. Teď se snažím najít vzorce v uspořádání účastníků na fotce a vyvodit z toho, kdo bude koho hrát :-D ) Druhou novinkou je, že v noci za čtvrtka (23.) na pátek (24.) v 1:30 ráno (u nich je večer) budou mít živý Google hangout (videopokec mezi členy týmu) na YouTube o novém muzikálu Twisted. (Záznam na YouTube zůstane.)

192

Odpovědět

Ahoj Milia, tie videá z fanúšikovských výziev (prípadne aspoň titulky z nich :)) budú ešte niekde k pozretiu/stiahnutiu? Lebo na odkazoch sú už vymazané :(

180

Odpovědět

+lissabonkaAha, ano, omlouvám se - rozpoznali mi obsah stejný jako u třetích stran, takže jsem se (kvůli právům) rozhodl nedráždit hada bosou a musel jsem je smazat :-( .Poslal (včera) jsem titulky BugHer0vi, jestli by neměl zájem sem dát alespoň odkaz na stáhnutí těch titulků přímo odsud. Odepsal mi, že se na to mrkne, ale že teďka má hodně práce (bude ten Festival Fantazie), takže musím chvíli vydržet. :-) Děkuji i vám za trpělivost a omlouvám se za komplikace.

180

Odpovědět

+lissabonkaA když tak zkus kontaktovat správce jejich Youtube kanálu a poprosit je o přiložení CZ titulků přímo k jejich videím. Myslím, že jim to vadit nebude ;)

190

Odpovědět

+lissabonkaGiGaB@yt: Tam je trošku problém s tím, že je ravděpodobné, že mi vůbec na tohle neodpoví (podobně jako já to dělali i fanoušci odjinud) protože StarKid nemají vůbec ponětí jestli jsou ty titulky kvalitní a těžko taky seženou někoho, kdo jim to zkontroluje :-D A raději než riskovat nějaký plev u svých videí (a asi by na ně řvali i fanoušci odjinud chtiví titulků pro svůj jazyk) to bych i já se hodně rozmýšlel. Zkusit to každopádně můžu.

180