Anna Nalick - Breathe (2 AM)

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:146
Počet zobrazení:3 225

Anna Christine Nalick se narodila 30. března 1984 a je to americká zpěvačka a skladatelka. Dva z Anniných prarodičů vystupovali na Broadwayi, díky čemuž byla už v útlém věku seznámena s tvorbou mnoha různých interpretů včetně Elvise Presleyho nebo kapely Led Zeppelin.

V roce 2005 vydala Anna své debutové album Wreck of the Day, ze kterého sklidil obrovský úspěch singl Breathe (2 AM), který se dostal na 45. příčku americké hitparády. Letos v červnu pak vydala své druhé album s názvem Broken Doll and Odds and Ends.

Pro dnešek jsem si pro vás připravil překlad její nejznámější písně Breathe (2 AM) v prvotřídní akustické verzi. Ve videu uvidíte, že je Anna nejen skvělá zpěvačka, ale také nádherná žena.

Přepis titulků

Jsou dvě hodiny ráno a ona mi volá, protože ještě nespím. "Můžeš mi vysvětlit, kde jsem udělala chybu? Nemiluju ho. Zima prostě nevyšla podle mých představ." Vcházíme do dveří a všichni na nás vrhají vyčítavé pohledy. Jako by snad měli právo kritizovat. Pokrytci, stejně jste tu všichni ze stejného důvodu. Nejde jen tak změnit směr. Jsme jako tramvaje na kolejích. A život je jako přesýpací hodiny přilepené ke stolu.

Nikdo nemůže najít tlačítko na přetočení, holka. Tak si dej hlavu do dlaní... a dýchej. Zhluboka dýchej. Dýchej. Zhluboka dýchej. V květnu oslavil na základně Fort Bliss jednadvacetiny. Zrovna dnes se posadil s láhví v ruce.

Nebyl střízlivý už někdy od loňského října. Je na něm vidět, že byl nějakou dobu na dně, ale stejně je krásné, když se ten mladík usměje. Chci ho obejmout. Možná o tom jen zazpívám. Nejde jen tak změnit směr. Jsme jako tramvaje na kolejích. A život je jako přesýpací hodiny přilepené ke stolu. Nikdo nemůže najít tlačítko na přetočení, hoši. Tak si dej hlavu do dlaní...

a dýchej. Zhluboka dýchej. Dýchej. Zhluboka dýchej. Na konci tohohle tunelu čeká světlo a ty křičíš, protože jsi od jeho začátku stejně daleko, jako kdy budeš od konce. A chyby, kterých ses dopustil, se dopustíš znova. Kdyby ses tak zkusil jednou otočit.

Jsou dvě hodiny ráno a já jsem pořád vzhůru a píšu tuhle písničku. Když to napíšu na papír, už to v sobě nebudu muset dusit a ohrožovat tím životy, kterých se to týká. Přijde mi, že stojím nahá před obrovským davem lidí. Tahle slova jsou totiž mým deníkem a já je nahlas křičím. A vím, že s nimi naložíte, jak se vám zlíbí. Nejde jen tak změnit směr. Jsme jako tramvaje na kolejích. A život je jako přesýpací hodiny přilepené ke stolu.

Nikdo teď nemůže najít tlačítko na přetočení. Zpívej se mnou, jestli mi rozumíš. A dýchej. Zhluboka dýchej. Dýchej. Zhluboka dýchej. Dýchej. Zhluboka dýchej.

Dýchej. Zhluboka dýchej. Děkuju. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já znám píseň z filmu A Lot Like Love :P
Dechberoucí :)

180

Odpovědět

V akusticke verzi jsem to jeste neslysel. Je videt, ze zpivat umi a da se na ni i divat :)

180

Odpovědět

Annu jsem objevila asi před čtyřma rokama a dodnes se mi neomrzely ani jeji texty ani songy :-).. a asi jsem tu zatím jediná, kdo jí nezná z GA :-D.. narazila jsem na ni úplnou náhodou na youtube :-)

181

Odpovědět

neurazi nenadchne....ale poslechniut se to da...:-)

185

Odpovědět

3 slova : Kam ho chce

1810

Odpovědět

její hudba jde kolem mě a nic mi neříká,ale ta slečna je fakt kočka :

185

Odpovědět

Jedna asi z milionu písniček, kterou znám díky Grey’s Anatomy :) Nádherný text...

181

Odpovědět

Já ji taky objevil díky Grey's Anatomy jako dost další míň známý hudby. ;-)

181

Odpovědět

Taky ji znám z GA. Moc pěknej song.

181

Odpovědět

Tuhle písničku zbožňuju. :) Vlastně vděčím za spoustu skvělých písniček právě Grey's Anatomy. Přesně vidím ten díl, kdy zazněla, kdy Meredith drží bombu ve svých rukou.. :) A jak už bylo řečeno, zpívala ji i Chyler Leigh a myslím, že to taky zvládla na výbornou :)

181

Odpovědět

Breathe (2 AM) poslouchám fakt často a ještě neomrzela:) Btw, píseň zazněla i v Grey's Anatomy někdy během druhé řady a v muzikálové epizodě, kde ji zpívá Lexie:)

181