Arcade Fire - The Suburbs

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:158
Počet zobrazení:3 216

Po dlouhé době jsem se rozhodl, že se v Alternativním okénku vrátíme k indie rock skupině Arcade Fire. scr00chy pro vás již před rokem přeložil nádhernou písničku Wake Up z prvního alba, dnes od této kanadské skupiny, oceněné Grammy, uslyšíte píseň The Suburbs z jejich alba nejnovějšího. Určitě nesmím zapomenout zmínit, že za kolaborace samotných Arcade Fire a režiséra Spikea Jonze vznikl zajímavý krátkometrážní film Scenes from the Suburbs, a právě z něj pocházejí záběry v tomto videoklipu.

Přepis titulků

Překlad: bakeLit www.videacesky.cz V předměstí... jsem se naučil řídit. A tos říkala, že nepřežijeme. Popadni máminy klíče, odjíždíme. Vždycky sis byla tak jistá, že jednou povedeme... předměstskou válku.

Tvoje část města proti té mojí. Viděl jsem tě, jak stojíš na protějším břehu. Ale než stihly spadnout první bomby, už jsme se nudili. Už jsme se nudili, nudili... Občas tomu nemůžu uvěřit. Opouští mě ten pocit. Občas tomu nemůžu uvěřit.

Opět mě opouští ten pocit. Děcka si hrají na tvrďáky. Ale ve svých snech nás vidím, jak křičíme a běháme po dvoře. A všechny zdi postavené v sedmdesátých se konečně bortí. Bortí se i domy postavené v sedmdesátých. Vůbec nic neznamenaly, byly naprosto, naprosto bezvýznamné. Občas tomu nemůžu uvěřit.

Opouští mě ten pocit. Občas tomu nemůžu uvěřit. Opouští mě ten pocit a řítím se do tmy. Už chápeš, proč chci mít dceru, dokud jsem ještě mladý? Chci ji držet za ruku a představit ji kráse, než bude nezvratně po všem. Ale jestli toho žádám příliš, jestli toho žádám příliš, pošli mi syna.

Pod nadjezdem... a na parkovišti stále čekáme, ale ta doba již pominula. Tak odkráčej z vyhřátého chodníku na trávu, protože ta doba již pominula, ta doba již pominula. Občas tomu nemůžu uvěřit. Opouští mě ten pocit.

Občas tomu nemůžu uvěřit. Opět mě opouští ten pocit. Opouští mě ten pocit. Opouští mě ten pocit. Ve svých snech nás stále slyším křičet. Stále křičíme... Stále křičíme...

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejde.

180

Odpovědět

to je něco! :)

180

Odpovědět

Sakra....
To byla síla

200

Odpovědět

veľmi ďakujem tejto stránke za to, že som ohol spoznať túto kapelu... od tejto piesne som sa zamiloval do ich hudby :)

200

Odpovědět

Osobně jsem film neviděl a Arcade Fire jsem poznal až po Ready To Start z alba The Suburs, jeden poslech a byla to má oblíbená kapela.Osobně doporučuji :http://www.youtube.com/watch?v=9oI27uSzxNQ

180

Odpovědět

AF - indie rolling stones


nekdy bohuzel neprekonali svou prvotinu

184

Odpovědět

Jakože Arcade Fire znám už dlouho a tohle album už mám taky nějakou tu řádku měsíců, tak tuhle songu jsem ještě neslyšel a společně s klipem, je to naprosto geniální věc.

181

Odpovědět

Konečně, skvěle!!!! :) Ještě přidejte Arctic monkeys a bude to ideální

181

Odpovědět

Pěkný.Z tohodle alba ale u mě bezkonkurenčně vede Mountains beyond Mountains.

181

Odpovědět

Díky moc za překlad, Arcade Fire jsou jedna z mých nejoblíbenějších kapel a doufám, že se tu od nich ještě něco někdy objeví :-)

180

Odpovědět

Je škoda, že tu není nic od fleet foxes :(

181

Odpovědět

Moc děkuji za tuhle píseň, Jednou jsem ji někde slyšel a od te doby jsem ji všude hledal ale bohužel nenašel. Skvěla hudba, text i klip... co ktomu víc dotat :)

180

Odpovědět

Klip mě zaujal a chystám se na film :P

180

Odpovědět

Milujem ten album. Čo takto sem hodiť celý film? Je to kvalitná vec

180

Odpovědět

Arcade Fire jsou podle mě jedna z nejlepších kapel na světe. Nechápu, jak tu mohlo Wake Up tak propadnout. Mají skvělý texty a ta hudba je naprosto magická. Určitě vám doporučuju zhlédnout na YouTube nějaké živé vystoupení, protože je to hodně početná kapela a za jeden koncert vystřídají všechno od lesního rohu až po basu a zároveň se kolikrát po jednotlivých písní i střídají a mění si vzájemně hudební nástroje, na které hrají.

Doufám, že je brzo uvidím naživo. Jsem teď v Kanadě - jejich domovině - tak snad bude brzo nějaká příležitost. ;-)

201

Další