Tygr na lovu divočákaBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
60 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:36
Počet zobrazení:5 199

Zachytit na kameru, jak tygr loví divočáka, je prakticky nemožné. Tomuto videu se to ale částečně podařilo. Jak se tygr připravuje na tak zákeřnou kořist?

Poznámka:
Ranthambhór je jeden z největších národních parků v severní Indii.

Přepis titulků

Spatřit tygra při lovu divočáka je nesmírně vzácné. Zachytit to na kameru je prakticky nemožné. Ale Baganí mě překvapila. Mám obavy. Hrozně riskuje. Ale jak se na ni dívám, vidím novou Baganí, tygra, který se změnil. Poznávám v ní mistrovského lovce, kterého jsem znával v Ranthambhór. Svým ocasem pohybuje mezi stébly trávy opatrně, aby nevydala ani hlásku.

Teď už ji nic nezastaví. To, že Baganí nechala svůj úlovek jen tak ležet, dokazuje její jistotu. Není tu nikdo, kdo by se ho odvážil vzít. Nyní je to doopravdy její teritorium. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Posobi to velmi nedoveryhodne. Maju tam niekolko kamier (zabery su minimalne z dvoch uhlov), ale v kritickom momente ani jedna nesledovala toho diviaka, takze vobec nebolo vidiet, ako ho ta tygrica zabila. Pritom toho diviaka bolo jednoduchsie udrzat v zabere ako toho tygra, ked sa rozbehol. Mne sa to vidi ako pozliepane zabery (raz ten tiger sa pohybuje velmi opatrne, potom si len tak vykracuje akoby nic), tiger po zabiti o korist ani moc nejavi zaujem, zjavne nevie co robit, ked maso je zabalene do kozuchu, len olizuje krv. Poznam diviaky velmi dobre a ten boj by trval vyrazne dlhsie, nie len tych par sekund, kedy kamera 'akurat' zmatene pobehovala mimo scenu. Ten diviak bol zjavne uz mrtvy, ked k nemu prisla. Zda sa, ze v BBC dosiahli konecne rasovu a genderovu vyvazenost zamestnancov.

173

Odpovědět

Ten střih toho lovu byl tak trapný, všichni ví, že je to nahraný, ale tohle je tedy extrém.

130