Billy Joel - The River Of Dreams

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:253
Počet zobrazení:4 100

Jedna z mých nejoblíbenějších písniček s čarokrásným textem a melodií, kterou nemůžete dostat z hlavy. Píseň vyšla v roce 1993. V USA a Anglii byla dlouho hitem a držela se na 3. místě v hitparádách. Byla nominována na Grammy, ale vyhrála píseň "I Will Always Love You" od Whitney Houston. V komentářích párkrát zazněla slova jako sekta a podobné. Takže přidávám jak tahle píseň vznikla. Billy Joel kdysi v rozhovoru uvedl, že píseň vznikla náhodou. Údajně se jednoho rána probudil a v hlavě mu zněla věta: "In the middle of the night." Snažil se na ni zapomenout, ale nedařilo se mu to, a dokonce si začal ve sprše onu větu zpívat. Došlo to až do bodu, kdy si sedl a zkoušel s ní napsat píseň. Při psaní to ale začalo nabírat náboženský styl  a on si pomyslel: "Přece nemůžu skládat takovou písničku." Nakonec se to ale stalo. Ale je taky možné, že ta píseň nic neznamená, a je to jen ona věta, která mu uvízla v hlavě.

Přepis titulků

Přeložil: Juric Korekce: BugHer0 www.videacesky.cz Uprostřed noci. Procházím se ve spánku. Z Hor víry. Do řeky tak hluboké. Asi něco hledám. Něco vzácného, co jsem ztratil. Ale řeka je široká.

Je příliš těžká na překročení. A i když vím, že je široká, každý večer k ní chodím a postávám na břehu. A zkouším doplavat na druhý břeh, abych konečně zjistil, co jsem to hledal. Uprostřed noci. Ve spánku se procházím. Skrze Údolí strachu.

K řece tak hluboké. Hledal jsem něco. Co mi v duši chybělo. Něco, co jsem neztratil. Něco, co mi někdo ukradl. Nevím, proč pořád v noci chodím, i když jsem unavený a už se mi chodit nechce. A doufám, že se dožiji dne, kdy zjistím, co jsem hledal.

Uprostřed noci. Ve spánku se procházím. Skrz Džungli pochybností. K řece tak hluboké. Vím, že po něčem pátrám. Po něčem nepopsatelném. A co uvidíš. Pouze očima slepce.

Uprostřed noci. Nejsem si jistý posmrtným životem. A Bůh je mi svědkem, nikdy jsem nebyl duchovní člověk. Pokřťen ohňem, brouzdal jsem se tou řekou. Jež proplouvá zemí zaslíbenou. Uprostřed noci. Procházím se ve spánku. Skrz Poušť pravdy.

K řece tak hluboké. Všichni končíme v oceánu. Všichni začínáme v potoku. A jsme unášeni. Řekou snů. Uprostřed noci.

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejede to jen mně, nebo ste to zrušili? Píše mi to jakýsi zakázání videa vlastníkem..

180

Odpovědět

Hezká hudba.máma

180

Odpovědět

Souhlasím se ScreaMakerem. Piano Man je nejlepším songem od Billyho!

180

Odpovědět

Mammoth: směju se tomu pořád:D:D:D:D
Peta: ale...ale:D..no tak:D

180

Odpovědět

M: Jackson: dík ;-)
Peta: ok, je to trochu podbízivý, ale je to fajn song ... zajímalo by mě, co posloucháš ;-D

180

Odpovědět

Safra smrdí to až sektou ;D
Ale ta písnička je notoricky známá takže SUPER ! :D

180

Odpovědět

Fantasticky song... co k tomu vic rict

180

Odpovědět

Nechcu nikomu kecat do vkusu, ale takhle kýčovitou kravinu jsem už dlouho neslyšel...

181

Odpovědět

Mammoth DOBŘE TY xDxDxD MAtrix Rules:D

180

Odpovědět

Ďakujem za túto pesničku a jej preklad, z rán a hneď takéto poťešenie :) , dávam 10, dúfam že sa dostane do TOP 15 , je to jedna z najlepších pesničiek, ešte raz ďakujem.

180

Odpovědět

podla mna tie obleky maju byt odkaz na Tarantinovsky film Reservoir dogs, natoceny rok pred vznikom pesnicky, ale to cisto tipujem :)

180

Odpovědět

Moc pěkné, mám rád hudbu která vznikla před rokem 2000 ( po té už se ani moc o hudbě mluvit nedá :-( ) Ještě tady chybí ( originální verze, né ta znásilněná ) písnička " Stand by me " od Bena E. Kinga a máte to dokonalé.

180

Odpovědět

Ááá ta stará Jehovistická propaganda :).

180

Odpovědět

Anys: nelibi text, nebo nelibi styl? :-)

vybornej vyber, prekrasnej text, prima chytlava melodie a vybornej preklad, dekuji, dneska krasna perla na dne :-)

180

Odpovědět

Podle mě tím matrixem myslel ty černý obleky a brýle.

180

Další