Conan v Ghaně #3: Trh MakolaCONAN

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 142
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:94
Počet zobrazení:9 525
Poznávání Ghany a jejího hlavního města Akkry pokračuje návštěvou trhu Makola, kde se bez průvodce neobejde ani Conanův průvodce.

Přepis titulků

Do zahraničí se vždy lépe cestuje s přítelem. A já tu jednoho skvělého mám. Hvězdu seriálu Viceprezident(ka) a muže s ghanskými kořeny, Sama Richardsona. - Umíš pozdravit? - Ne. Jak to myslíš? To mi řekni… Co o Ghaně víš? Tvoje máma je z Ghany? - Je z Ghany, ale já jsem žil střídavě tady a v Detroitu. - Jasně. Znáš lépe Detroit, nebo Ghanu?

- Větší expert jsem asi na Detroit. - Jo, jasný, no… Dík, že jsi nám to řekl až teď, když už jsme tu. - Máš tu rodinu? - Mám tu mámu, tetu a její děti. - Sledovali Viceprezident(ku)? - Jo… - Je to pěkně sprostý seriál. Teď se topím se v kun*ách, kámo. - Zdravím, pane. - Zdravím, Conane. - Vy mě znáte? - Ano. Tenhle chlápek mě zná! - Jak se máte?

- Dobře. - Jak se jmenujete? - Musa. - Jsem z Chicaga. - Vy jste z Chicaga? - Jste taky z Chicaga? - Ne, jsem Ghaňan. - Tak jaké to je v USA? - Jak je ve Státech? - Jo. - Teď je to pěknej mrdník, že jo? - Jo, teď je to fakt průser. - Je to průser. - Rád bych se tam vydal. - To můžete, ale ne teď. Jo, dejte tomu tak dva roky. Možná šest. Takovéhle vlasy bych chtěl mít. - Ne, takovéhle vlasy nechcete.

- Ale líbí se mi. - Dobře. Můžete si je vyzkoušet, chcete? Ne, ne. - Líbí se mi. - Ne, to není dobré! Ten chlápek na tričku se modlí: „Prosím, sundej to! Prosím!“ Nacházíme se na trhu Makola. Je to takový velký trh na náměstí v Akkře. Ano, je v Akkře a vládne na něm opravdový chaos.

Prý je potřeba průvodce. - Vy nám budete na trhu překládat? - Ano. - Mluvíte anglicky? - Ne. - Vy nemluvíte anglicky? - Ne, mluvím jazykem Twi. - A ty mluvíš… - Mizerně Twi a slušně anglicky. - Aha. - Tohle je v háji. Co je? - Nemůžu se dočkat. Sama si zastaví provoz. - Člověk jí vůbec nestačí.

- Je jak Aladin. Jak se máte? - Jak se máte? - Dobře. Jsem vládní zmocněnkyně pro tento trh. - Kdykoliv má někdo na trhu nějaký problém, jde za vámi? - Ano. - A vy ho vyřešíte? - Ano. Co když se dva lidé hádají? Co když jeden z nich říká: „Chci tu prodávat kokosy.“ A ten druhý: „A já ovoce!“ a hádají se? - Co pak?

- Tohle se tu neděje. - Mohl bych se za vás s někým poprat. Ne, na našem trhu se nepereme. - Ale já bych se tu rád popral. - Jestli se tu poperete, pošleme vás domů. - Cože? Pošlete mě domů? - Ano! Půjdete domů! A už se nevrátíte, chceme tu mír. - Ale já se prát umím! - Ne, tady se nepereme. Jsme komunita. - Už toho nechám, brzy. - Ne, žádné rvačky. Tady ne. - Ale kdyby tu náhodou došlo ke rvačce… - Ne, ne, ne. - Dobře. - Na tomto trhu se nepereme.

- Rozumím. - Ujasnili jsem si, že tu rvačky nevedete. - Ano. A teď si představte, že by někdo… vyslal pravý hák. - Pěstní souboj, řekněme. - Ano, souboj. - To tu nevedeme. - Žádné rvačky. Žádné. - Žádné rvačky. Nepereme se. Jsme spořádaní občané, takže respektujeme všechna pravidla - a nařízení tohoto trhu. Nepereme se. - Takže nic… - Žádné rvačky. - Kdepak. Vůbec. - Nevím, kdo s tím začal. - Hodí se ta barva ke mně?

- Velice. Můžete to koupit ženě či sestře. - Mé ženě či sestře? - Ano. - A co takhle mé přítelkyni? - Ne! - Moje žena má ale moji přítelkyni ráda. - Ne, ne. Tady na přítelkyni zapomeňte. Všichni máme manžele či manželky, tak sem netahejte přítelkyni. Jestli jste tu na nákupech pro přítelkyni, poperu se s vámi. Jo! Já věděl, že se tu perou! Já věděl, že se tu perou! - Vy byste se poprala? - Ano! - Víte, jsem vzorný manžel. Ahoj!

Ahoj! Ahoj! Je tu vše, na co si vzpomenete, - a všichni tu nosí věci na hlavě. - Bez mrknutí oka. Proč jsme se to nenaučili? Jsem mezinárodní mluvčí čokoládových sušenek Perk! Spíš mléčných sušenek Perk. Mléčných sušenek Perk! Já budu mluvčí čokoládových.

- Vycházíme spolu dobře. - Jo. A shodneme se skoro na všem. Alespoň dokud nedojde na sušenky Perk. - Já mám rád mléčné! - A já zase čokoládové! - Povídám mléčné! - Čokoládové! - Kdo by toho chlápka neměl rád? - Přesně. - Mléčné! - Čokoládové! Podívejte, vydělal jsem si! Ano!

Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A to upozornění bylo přesně kvůli čemu? xD

50

Odpovědět

Asi kvůli záverečnýmu tanečku :D

00

Odpovědět

S upozornenim, ze to neni vhodne pro deti a mladistve jsem cekal trochu vic...

40