Conan na besedě se zaměstnanci Googlu

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:554
Počet zobrazení:13 772

Dnešní video s Conanem bude speciální. Proč? To vám zřejmě dojde, už když se podíváte na jeho délku. Video totiž svou délkou trumfne i Conanův proslov na Darthmouthské univerzitě, který taktéž všem vřele doporučuji a připomínám, že byste si ho určitě měli zpětně pustit. ;-) A o co tedy jde? O překlad návštěvy Conana O'Briena ve společnosti Google z 5. května 2010. Šlo o období, kdy měl Conan po ne úplně příjemném odchodu z celostátní televize NBC zakázáno vystupovat v televizi a rádiu - více jsem se o celé kauze rozepsal zde. V roce 2010 tedy Conan uspořádal vlastní turné po Spojených státech a během něj se zastavil na tuto "besedu", kde se ho zaměstnanci Googlu ptali na minulost, odchod z NBC, přesun na TBS, samotné turné, ale třeba i na to, jestli si můžou sáhnout na jeho vlasy. :-) Video jsem měl dlouho rozdělané, ale až včera jsem se odhodlal dotáhnout překlad do konce, tak doufám, že ho aspoň někteří z vás ocení. Budete mít opět šanci poznat Conana z trochu jiné stránky (výjimečně v roli hosta), zároveň zahlédnete známé tváře, které ho už léta doprovází (asistentku Sonu, Aarona Bleyaerta, Andyho...) a vyslechnete si spoustu zábavných historek. Ovšem nebyl by to Conan, aby hned během prvních 15 minut totálně nerozhodil moderátora. :-D Na závěr jen dodám, že mám stále v plánu přeložit i dokumentární film Conan O'Brien Can't Stop, který mapuje celé tehdejší Conanovo turné - v dnešním rozhovoru toho o něm spoustu uslyšíte. Jen se opět musím odhodlat a najít si na překlad čas - já vím, já vím, slibuju to už dost dlouho, ale tohle jsem nakonec taky nějak dokopal... :-) Při sledování videa zazní několik jmen a názvů, které vám možná nic neřeknou, proto jsem pod video přidal krátký slovníček pojmů.

Slovníček pojmů:

tanec na špagátu (string dance) - pověstný Conanův tanec, který dělá obvykle na začátku show (k zhlédnutí například zde) Jay Leno - moderátor, který nahradil Conana v Tonight Show poté, co s ním NBC rozvázala smlouvu Reggie Watts - hudební komik s výstředním vzhledem, který je mimo jiné autorem ústřední znělky Keye a Peelea Costco - obdoba Makra; síť obchodů, kde se nakupuje většinou ve velkém množství Skipper - postava ze sit-comu Gilligan's Island, který byl v USA kdysi nesmírně populární a všichni ho znají Bley - Aaron Bleyaert; Conanův dlouholetý kolega, kterého můžete znát především z recenzí videoher (Clueless Gamer) Sona - Sona Movsesian; Conanova dlouholetá kolegyně a asistentka, která se objevila v několika segmentech a hlavně s ní Conan nedávno vycestoval do Arménie The Tonight Show - populární pořad, který měl Conan po Lenovi převzít, nakonec jej ale moderoval jen jeden rok; momentálně patří tato show Jimmymu Fallonovi Pat Sajak - moderátor, který se proslavil především moderováním americké obdoby Kolotoče Noches de Pasion con Señor O'Brien - fiktivní telenovela, kterou Conan představil v rámci své The Tonight Show na NBC; vznikla, když NBC koupila televizní stanici Telemundo určenou pro španělsky mluvící americké publikum (ukázka zde) Conando - postava z výše zmíněné telenovely, kterou ztvárnil Conan; hrdina, který vždy zachránil dívky z nesnází Carmen Mirandová - portugalská tanečnice, zpěvačka a herečka, která vystupovala na Broadwayi Novi Footwear - firma, která se označuje za "virtuálního výrobce" bot

Přepis titulků

VideaČesky.cz uvádí Conan na besedě se zaměstnanci Googlu Děkuju. Díky. A už to prosím utněte. - Jak se jmenujete? - Stephen. Díky, že jsi zahrál to, co se normálně hraje jen na pohřbech hasičů. Lepší úvod jsem si nemohl přát. Jak se všichni tady v Googlu máte?

- A kdo jste sakra vy? - Vítám vás tady v Googlu. - Já vás vítám. - Jsme rádi, že jste tu. Nápodobně. Díky, že jste přišel. - Díky. - Lidi jsou z vás vedle. - Všiml jsem si. - Jaká to čest, vidět vás naživo! - Chci vás přivítat jménem všech Googláků. - Takhle si fakt říkáte? Ano, vážně. Že jsme Googláci? Správně! Co to...

Podle mě máte na víc, jasný? Potřebujete něco, co by mohli používat chlapi, když vchází do baru. - Co navrhujete? - "Jsem Googlák!" To nezní moc dobře. Třeba G-man nebo tak něco. Chce to něco údernějšího než Googlák. - Takže vás tu vítám. - Asi už jsme skončili, co? - Ano. Vypadáte zaskočeně, takže mám radost.

- Ale sami jste si mě pozvali, takže smůla. - To je pravda. - Minulý týden jste byl na Twitteru. - Ano. Vlastně ne. Bylo to před pár týdny. Najděte si to na netu. - Tohle je těžší, než se může zdát. - Ano. Líbí se mi formát tohohle pořadu. Vážně moc hezký. - Je to trochu jako ploužák. - Máte židle, ale stejně stojíme. - Ano, ploužák. - A kroužíte kolem mě. Nebo spíš waltz.

"Já jsem přece Googlák!" - G-man. - Ano, G-man. Na co jste se to ptal? Jo, byl jsem na Twitteru. Vás to snad štve? Máte něco proti Twitteru? Musíte mi vysvětlit, jak to v týhle branži chodí. O nic nejde. Jen nás zajímaly vaše úmysly. Intel, Twitter, Googlák. Coco, teď upřímně. Nesháníte práci v Sillicon Valley?

Ne, jen mám rád věci, co jsou zadarmo. Třeba tamhletu ceduli. Při odchodu si ji vezmu s sebou. Tak to jste tu správně. Posaďte se. Jo, pojďme si sednout do týhle falešný letištní čekárny. Na palubu nás měli pustit už před 20 minutama. Tohle je kompenzace? - Ano. - Tak to jsem si rád počkal. - Určitě máte spoustu otázek. - To mám, ale mě si nevšímejte. - Jestli chcete tančit, směle do toho.

- Pro vás cokoliv. Tady v Googlu máme jednu takovou věc, které říkáme Dory. - Cože? - Dory, je to interní záležitost. Nemusíte tomu rozumět. Umožňuje... Povýšenějšího člověka jsem v životě neviděl "S tím si nemusíte lámat hlavu. - V klidu seďte a nechte to na vyhledávači." - Máme jen 45 minut. - Sotva jsme začali. - Stejně nemám kam jít. Dívejte, to se mi líbí.

Připomíná mi to klub z Purpurového deště. Líbí se mi, jak... To všichni tancujete? Jako na Morris Day and The Time. Jste moc mladý. - Třeba vám to pak dojde. - Takže Googláci nebo G-mani... - A dámy. - ...a dámy sepsali pár dotazů. Byl to demokratický proces. Hlasovali jsme pro nejlepší otázky a já jsem z nich potom vybral ty nejlepší. - Takže spíš kvazi-demokratický.

- To nemá s demokracií nic společnýho. To je, jako kdyby Stalin řekl: "Nějak se dohodněte a já vás pak všechny zabiju." - Jo, asi na tom něco bude. - Co je to za demokracii? Žijete v přeludu. Dejte jim tyrkysový holčičí kola. Dejte jim... Myslím to vážně. Je to jen iluze! Dejte jim chai latté zdarma... a pak je sedřete na kost. - Začínáte být nesvůj, co?

- Ne. Mrzí vás, že jsem dorazil. Pojďme na ty dotazy. - První je od Googláka jménem Chirp. - Jak že? Stojí tu: "Chirp." Ne, pardon. Je to Chip. - Promiň, Chipe. - Proč to vůbec moderujete? "První otázka je od Chirpa. Ždachna jakatory... Pardon. Měl jsem to vzhůru nohama." To zvládnete.

Hlavně zhluboka dýchat. Otázka zní: "Jaké rady můžete poskytnout těm, kteří si chtějí nechat narůst stejně luxusní plnovous jako vy?" Mně dost pomohly testosteronový injekce. Tyhle vousy jsem si nechal narůst z pocitu... Bylo to proto, že... Sedmnáct let jsem se musel dennodenně holit a najednou... První den po tom, co jsem přišel o The Tonight Show, jsem si řekl: "Aspoň už se nemusím holit."

Takže jsem se neoholil a zůstal jsem u toho. Přestal jsem se holit. A najednou mi bleskurychle, protože jsem pravý muž... narostly v podstatě během jednoho dne tyhle vousy. Jsem totiž opravdu hodně mužný muž. - Dobrá odpověď. - Takže asi tak. Ale vy hipsteři a beatníci...

Co jste vlastně za generaci? Vy už nejste Generace Y, ne? Kolik vám je? Mezi dvaceti a třiceti? Takže vůbec neznáte televizní seriál Chips? Jen si vás otestuju. Nic vám to neříká, že ne? Narodili jste se až po tom, co utnuli The Cosby Show. Jen se snažím zjistit, kdo mi tu sedí v publiku. Jste dvacátníci. Nejspíš neznají ani The Tonight Show.

- Ale sledují váš YouTube kanál. - To rád slyším. - Pojďme na další... - Koho zajímá nějaká The Tonight Show? Hrozně to bolí... Kde to jsme? - To se spraví. - Takže tak. Tuhle otázku napsal Mike z New Yorku. - Víte to určitě? - Dával jsem si pozor. Není to od Mitchella z... "V Simpsonových jste prý nejradši psal postavu pana Burnse.

Jakou jeho hlášku máte nejradši, ať už jste ji napsal vy nebo jiný scenárista?" Ty jo, nevím... Netuším... Teď mě žádná konkrétní nenapadá. Nechcete si ji vymyslet? Hodně rád jsem měl ten opakovaný vtip s panem Simpsonem, který se stokrát potkal s Homerem na hraně života a smrti, ale nikdy si nepamatuje, kdo to je. Pokaždé, když přijde Homer do jeho kanceláře, diví se: "Vy jste Simpson, jo?"

A nepamatuje si, kdo to je. Taky se mi líbilo, jakýho jsme z něj udělali starce. V jedné epizodě, kterou napsal nejspíš John Swartzwelder, chce pan Burns dát znovu dohromady jeho bývalý baseballový tým podvodníků. A tak říká: "Sežeňte mi Lukea Applebyho, Morrise Brisbyho" a další lidi, co zemřeli před sto lety. Prostě nechce uvěřit tomu, že už nežijou. Psaní pro jeho postavu bylo hrozně zábavné.

Je to sen každého komediálního scenáristy. Má naprosto bezedný potenciál, protože je hrozně bohatý a starý a může si dělat, co chce. Pod jeho domovem by klidně mohla vést síť tajných komnat a chodeb. Mohl by spát v přetlakové komoře, když si pro něj Smithers přijde. Prostě jsme si s ním mohli dělat, co se nám zamanulo. Děkuju za vysvětlení. Osobně bych tipoval, že sen komediálního scenáristy vypadá jinak. Takže díky.

Teď už to chápu. Je to skvělá postava. Půjdeme dál. Koukám, že jsem vás zaskočil. Jak s ním můžete dennodenně komunikovat? U téhle otázky vám neřeknu jejího autora. Ale já to nejsem. Je od publika. "Nechtěl byste pracovat v Googlu? Za pět let bych vám přenechal svůj post." Momentálně bych tu nabídku přijal. Vzhledem k aktuální situaci bych do toho šel. Tohle odvětví je na vzestupu, takže ano. Autorovi otázky vzkazuji, že mám zájem. Ale můžu si sem vzít svoje vlastní kolo?

- Šlo by to? - Ano. - Určitě. - Nebo si musím vybrat jedno z těch kol Willyho Wonky, co stojej venku před budovou? Podle mě děláte věci tady v Googlu dobře, takže jsem pro! Ale jak jste na tom s akciema? - Něco vymyslíme. - Rád bych si přilepšil. Akcie a kolo na přání. Píše si to někdo?

Výborně. "Mohl byste nám prosím zatancovat? Aspoň hada nebo tak něco." Za koho mě máte? Ne, vážně. Co to má bejt? Lidi z Googlu si myslej, že jim patří celej svět. Jste pěkně namachrovaný. "Hej, Conan bude poblíž. Ať se staví. Conane, naklusej sem! Stav se, než se začne vysílat tvoje show. Co bys chtěl? Dáme ti jednu vodu. Dostaneš i stoličku. A teď tancuj! Pěkně to tu rozjeď.

A otoč se, ať vidíme zadek! Jo, to není zlý. Dobře. Chtěl bys za pět let mou práci? Třeba ti ji nechám. Ha ha ha. A teď vypadni! Jdi dělat na tom svým pořadu." Co si o sobě myslíte? Teď k tomu tancování. Co chcete vidět? Cože? Tanec na špagátu? Neskutečný. Jak se to dělá? - Nejdřív si nasliňte prsty.

- Dobře, to zvládnu. Teď je dejte sem. Chytněte špagát. Nejdřív pravou. Potom levou. Honem. Teď se jen musíte uvolnit. Pak ten špagát přestřihnout. A jestli chcete, můžete přestřihnout i tenhle. - Nebo tenhle. A to je vše. - Skvělý. "Nezdržuj, Conane. Za chvíli si mám jít ven hrát s hakisákem." Že jsem tu otázku radši nepřeskočil. Tahle je od George, taky z New Yorku. "Conane, máte šanci naprosto změnit YouTube.

Tak na co ještě čekáte?" Co přesně tím jako myslí? Zkuste mi to objasnit. George je bohužel v New Yorku. Jasně. Já na nic nečekám. Nechávám to plynout. Poslední tři a půl měsíce pro mě byly velkou změnou... Jinak řečeno se mnou vydrbali.

Nemáte žádný přirozený reflexy. Že oni vás tu sestrojili? Nějakej nerd tamhle vzadu si teď říká: "Ten program je vadný!" - Musím přiznat... - "Neumí číst!" Jste dost všímavý. Má žena si toho všimla až po svatbě. No nic, pojďme... "Musíme to rychle opravit!" "Máte nějaký vysněný skeč, který jste nemohl v celostátní televizi realizovat?

A zkusíte ho natočit pro kabelovku?" Takže... páni. Tak jo. Naskytla se spousta věcí, u kterých jsme nevěděli, jestli si je můžeme dovolit. Ale musím říct, že většina těch věcí prošla. Lidé žijí v přesvědčení, že mě hlídali nějací kravaťáci, kteří mě omezovali a zakazovali mi nechat si narůst vousy a natáčet divný skeče. Ale pravdou je, že jelikož jsem většinu času běžel 35 minut po půlnoci, nikdo z mých nadřízených mě nesledoval.

Neviděli, co tam dělám. Takže jsme to neřešili. Za ty roky jsme natočili spoustu naprosto absurdních, obscénních a podivných scének. Neprocházely žádným filtrem a jednou za čas pozvali právníka, aby se na náš pořad podíval a sepsal připomínky, ale vždycky přehlíželi všechny ty ujetosti a říkali nám, že jsme špatně vyslovili nějaké slovo, které s tím vůbec nesouviselo. Takže jsem si toho mohl dovolit hodně. Spíš jde o takový ten podtón.

Ten se za tu dobu trochu změnil. Protože jsem si, jak už jsem říkal, něčím prošel a poslední tři a půl měsíce je všechno čistá improvizace. Ta obrovská podpora prostřednictvím internetu od spousty mladých lidí, kteří tu dnes jsou, mou bývalou televizi naprosto zaskočila. Netuší, co se stalo. V televizi je plno lidí, kteří internet naprosto ignorují a neberou ho vážně. Do jisté míry z něj mají strach, nerozumí mu, a proto se od něj drží dál. Takže když došlo k té internetové explozi, jakmile oznámili, že Conana vyšoupnou, aby dostal prostor ten druhý pán, kterému se v jeho vysílacím čase moc nedaří...

Nebudu to rozvádět. Najděte si to. Velmi slušně jsem jim řekl, že mi to nevyhovuje. A najednou přišla obří vlna. Lidé ve vašem věku z celé země se ozvali a řekli: "Tak počkat, my ho máme rádi. A prostě za ním... stojíme." Takže to na internetu začalo vřít a mé zaměstnavatele hned napadlo, že za vším tím rozruchem určitě stojím já sám.

Měli takový ten přístup: "Zastavte ho. Proč to dělá?" Vůbec nechápali, co se to děje. Vlastně to podle mě nechápou dodnes. A já jsem zjistil, že nemám kam jít, tak jsem si založil účet na Twitteru, protože jsem doslova neměl jinou možnost. Měl jsem a pořád mám právně zakázáno vystupovat v televizi a rádiu, nemohl jsem vystupovat ani na internetu. Byl jsem jako vězeň ze 14. století, který sedí na zadku v cele, vyhazuje z okna popsané lístečky papíru... a čeká, až půjde kolem nějaký sedlák a řekne si: "Co to je?

Je nahoře ve věži!" Takže jsem začal psát krátké příspěvky. A přes noc z toho byla senzace. Nejdřív začali přemýšlet, jestli bych to měl mít vůbec povoleno. Ale pak jim došlo, jak absurdní by byla snaha zrušit mi účet na Twitteru. A takhle to celé začalo. Pak jsem začal zvažovat turné, což jsem měl povoleno. Začali jsme ho postupně chystat a nejpřekvapivější bylo, že když jsme to turné oznámili, neutratil jsem ani jeden cent za reklamu.

Napsal jsem jediný tweet s odkazem na stránku, kde bylo možné koupit lístky. A to stačilo. Během několika hodin byly lístky na turné vyprodané. A v tu chvíli začala spousta lidí přemýšlet o tom, jak dělají marketing. Nemám nikde žádný billboard. Nemusel jsem objíždět rádia. posedávat tam s moderátory a hustit to do lidí. Nic takového. Stačil jediný tweet. Lidé podle mě pomalu začínají chápat, že se svět zásadně změnil. Je to tak.

Mění se. A společně ho můžeme ještě zlepšit! Pardon. - Řekl jste to skvěle. - Zapomněl jsem, že nekandiduju na prezidenta. Ale tohle pro mě byla za ty tři a půl měsíce asi nejzásadnější životní lekce. Nechci znít pateticky, ale člověk si občas myslí, že je obětí nějaké velké křivdy, ale stačí se s tím poprat, zaimprovizovat a najednou vám dojde, že díky tomu zažijete nejlepší okamžiky svého života. Na Twitteru je zajímavé to, že jelikož vás omezuje na nějakých 140 znaků...

Čekám, kdy mě někdo opraví. "Tak to těžko!" Všichni se rozběhnete k pódiu a dáte mi přes držku. To omezení počtu znaků je pro komika ideální. Člověk se nemůže moc rozepsat. Neustále si sepisuju nějaké vtípky a pak je čtu Bleyovi, který mě tu fotí, jako by neměl mých fotek plnej šuplík. Ale on mi pak řekne: "To se ti tam o tři slova nevejde." A to mě nutí líp si to promyslet a vytříbit tu komediální myšlenku, což je úžasný.

A navíc by se bez Twitteru vůbec neuskutečnilo to turné, které je pro mě splněným snem. Vždycky jsem chtěl uspořádat napůl rockovou, napůl komediální show. A teď se mi to konečně podařilo. Poslední tři a půl měsíce jsou tím nejlepším v mé kariéře a jsem za to neskutečně rád. To, co ještě před třemi a půl měsíci působilo jako hrozné neštěstí, se nakonec obrátilo v neskutečné štěstí. A to je asi hlavní poselství pro všechny zde přítomné.

Je vám přes dvacet a berete dnešní podobu světa jako samozřejmost, ale třeba mně se svět za posledních sedm let naprosto zásadně změnil. A vůbec netuším, co přijde za dalších pět let. Netuším, jak bude za pět let vypadat televize. Spousta lidí si myslí, že už to bude čistě internetová záležitost. Nikdo neví, jak se změní celé televizní odvětví. Třeba nebude žádná celostátní televize. To by byla paráda!

Ale chápete mě, ne? Nikdo neví... Takže užívejte dne, carpe diem. Tohle rčení ze srdce nesnáším. Fakticky. Jen jsem si to chtěl zkusit. Klidně mi položte další otázku. Jen vám chci dát za pravdu. Po tom fiasku s The Tonight Show musíte být rád, že to nakonec dopadlo takhle. Podívejte, jste tady a zodpovídáte mé dotazy. Lidi, vaše arogance je vážně do nebe volající.

Do nebe volající! Říct mi, že tohle mám považovat za vrchol své kariéry. - Ano. - "Dostal jste se až do Googlu, - mezi nás Googláky." - G-many. Jay Leno má velkou bradu, vy máte pro změnu velkou hlavu... - O něm nesmím mluvit. - Ale má velkou bradu... Právní zákaz! Právní zákaz! "Hej, co to má znamenat?" "Já jsem neudělal nic špatného.

Jen jsem poslechl vedení." Díky. - Takže ten druhý... - Jen pro ujasnění, napodoboval jsem rapera Ludacrise. Doufám, že jste to poznali. Takhle imituju Ludacrise. "Dívejte na můj nový oblek z 5. května!" Raper Ludacris. Později u soudu: "Ano, ctihodnosti. To byl Ludacris." - Jak vám je?

- Dobře. - Mám o vás starost. Kdybyste se chtěli taky na něco zeptat, tamhle je mikrofon... - Tak proč mi to tu čtete? - No... Opět nechápu, co se tady děje. "Mám tu připravené otázky od lidí, které jsem sám vybral, ale pokud chce někdo něco bez rozmyslu vykřiknout, do toho." - Přesně tak. - Vy se toho jdete chopit? Jo! Prosím... Páni, nějak to řve! Mým životním snem je sáhnout si na vaše vlasy, takže...

A to k nám chcete jít dělat... Náhodou jsem si s tím poradil. Prosím, žádné další osahávání. Vy jste se snad zbláznil! Proč? Pojďme na sebe sahat! Promiňte, ale připadám si jak úchyl. Ani nevím, jak se jmenujete. Můžete mi říct, jak se jmenujete? Manželka se mě bude ptát: "Co se stalo?" "Netuším.

Ani nevím, jak se jmenovala." "Cos s ní dělal?" "Sahali jsme si na vlasy!" - Jak se jmenujete? - Jsem Kelly. Zdravím, Kelly. Příště to musíme udělat obráceně. - Další dotaz. - Tady ten pán. Na turné je vaším předskokanem Reggie Watts, který tu byl minulý týden... Zvláštnějšího komika jsem snad ještě neviděl. Zajímalo by mě, jak jste se rozhodl, že bude součástí vašeho turné.

Já jsem nikdy žádné turné nedělal, ale někdo se mě zeptal: "Chceš mít nějakého předskokana?" Tak jsem si říkal, že by to asi bylo fajn. Ale věděl jsem, že to nebude úplně tradiční show. Pokud jste ji někdo už viděl, nebo se na ni chystáte, nejde o klasické stand-up vystoupení, kde hodinu a tři čtvrtě mluvím do mikrofonu. Není to ale ani klasický koncert. Děje se tam toho spousta. Má to spoustu součástí. Sám mám dost netradiční, zvláštní smysl pro humor.

Takže jsme se bavili a někdo z firmy, která mi s tím turné pomáhá, řekl, že ten předskokan může dát celému turné jakýsi punc, předznamenat, o co půjde. Že pokud chci lidem něco vzkázat, předskokan je pro to ideální. A že bych si neměl vybrat někoho úplně... Kdyby to byl Wayne Newton, nic proti němu, ale kdyby to uvedl pomocí "Danke Schön," bylo by to boží. Ale bohužel neměl čas. Takže jsme to řešili a mám tým zábavných a skvělých scenáristů, bavili jsme se o tom, prosil jsem je o návrhy a někdo vyhrknul: "Reggie Watts."

A v tu chvíli to bylo, jako když hodíte pingpongový míček do pokoje plného pastiček na myši. Pět lidí: "Reggie Watts!" "Reggie Watts!" "Reggie Watts!" "Reggie Watts!" Já v tu dobu Reggieho vůbec neznal, takže jsem okamžitě nahodil internet... O tom ještě uslyšíte věci. Proklepnul jsem si ho a zjistil jsem, že je skvělý a dost netradiční. Navíc má neskutečný talent.

Takže mě okamžitě zaujal. Báli jsme se, že nebude moct, protože je dost žádaný, Sice už něco měl, ale strašně ho to lákalo, takže si kvůli nám udělal čas. A nakonec skvěle zapadl, protože lidi... Chtěl jsem, aby to turné lidem trochu otevřelo mysl v tom smyslu, že přijde spousta lidí, kteří si myslí, že vědí, co můžou čekat, ale pak uvidí to vystoupení a všechno to, co tam děláme... Dorazí i plno starších lidí, kteří budou čekat, že uvidí chlápka, který bude vyprávět o svých zážitcích z The Tonight Show, ale pak uvidí všechny ty ostatní věci a prvky, umělce jako Reggie Watts...

a najednou začnou vnímat slovo "komedie" zase trošičku jinak. Reggie totiž spojuje hudbu, hip-hop a komedii do jednoho úžasného vystoupení. Dokáže ty lidi rozpálit, ještě než vstoupím na pódium. - Fajn. Díky. - Není zač. Máte padáka. Vážně si berete mikrofon? Váš kolega právě přišel o práci. - Jo, jo.

Vlastně bych měl dvě otázky... - Ne. Takhle to nefunguje. Musíte je spojit do jedné. - Vynasnažím se. - Ne, to nebude stačit. Tady nejsme v Yahoo, víte? Očekáváme od vás to nejlepší. Vždyť už víte, že nemám reflexy. Když vám svěřili The Tonight Show, měl jsem největší radost z návratu Andyho. Mohl byste říct něco o něm... Co kdyby to udělal Andy?

Je tady. Andy Richter! Přiveďte ho! Zdravím. Dobrej. - Posaďte se. - Díky. Už bylo načase! Můžete si nechat mou vodu. Dobře.

Nebo ne, já vodu nechci. Kirkland? Co to je za značku? Voda z Costca. Je mi to líto, pane O'Briene, ale pijete vodu z Costca. - To je nehoráznost! - Já vím. - Viděls, jak mě nutili tančit? - Jo, viděl. - A jedna ženská mi pak prohrabávala vlasy. - Já vím... Proto jsem radši čekal u dveří. Byl mi z toho trapně. Ne, stál jsem vzadu u záchodů.

Tvá asistentka si tam nejspíš šla zkusit mytí předku. Vedoucí turné říkal, že se mám jít podívat na zdejší japonské záchody. Tak jsem se byl kouknout, i když už jsem je kdysi viděl. A na stěně mají tlačítka s nápisy "mytí předku", "mytí zadku". O tom slyším poprvé v životě! - Je to takový malý bidet. - Ne, to samozřejmě chápu. Jen nechápu, proč je mají v Googlu. Vlastně bych se ani neměl ptát tebe, ale jeho.

Beztak mi řekne: "Mytí je nezbytné!" Jo, jo... "Všichni Googláci si čistí předky!" "Doufám, že se vám líbí Twitter. Twitteráci mají špinavý zadky." - Jo, líbí. - Schválně jestli tam napíšou "špinavý zadky". Hele, už to tam je. To je ale skvělý... Zesilte mi mikrofon. Zesilte mi prosím mikrofon.

A na tohle používáme dnešní technologii. Každopádně jsem byl na záchodě a najednou jsem slyšel řev tvé asistentky Sony vedle z dámských toalet. Tamhle je. To je ona! Máš umytý předek? Tohle je buď nejlepší, nebo nejhorší věc, co se kdy v Googlu stala. Rozhodně nic mezi tím. - Počkat, další otázka.

- Teď jste mi vlastně trochu nahráli. Google neustále přemýšlí o tom, co přinese budoucnost, co bude hitem, Takže jsem se chtěl zeptat, jestli byste nám neposkytli svůj pohled na rok 2000. - Conan z budoucnosti? - Jo, když tak máme kartičky s nápovědou. - Myslíte, že to říkáme z patra? - Že jsme sami od sebe vtipní? - Ani nápad. - "Google se spojil s Blabblem a vzniknul Gibble Gabble." "Když se psal rok 2000..." To jsem takhle jednou letěl letadlem, zrovna se připravovalo na vzlétnutí, pamatujete ty komerční letadla kdysi dávno?

Dělám si srandu. Já lítám komerčníma. Na rozdíl od vás, co máte jet packy. To letadlo se připravovalo na vzlétnutí a pilot najednou říkal: "Za chvíli vzlétneme, ale doneslo se ke mně, že máme na palubě výjimečného hosta, který nám poví něco o..." A pak začal: "Když se psal rok 2000..." Načež vyrazil plnou rychlostí vpřed. A v tu chvíli jsem v něj ztratil veškerou důvěru. V takovou důležitou chvíli začne trousit vtípky. "Když se psal rok 2000...

Kurva, zapomněl jsem zkontrolovat výškoměr!" Pak našli černou skříňku a zjistili, že za to můžu já. Ale k vaší otázce... Andy žil v Los Angeles, když jsem mu tehdy zavolal. Říkám, že do toho musí jít se mnou, že The Tonight Show je známá značka. S žádným moderátorem The Tonight Show nikdy nevydrbali, takže je to tutovka. Říkal jsem mu, ať všeho nechá a kouká přiletět. A já byl fundovaný profesor šoubyznysu. Mě by nikdo nevyhodil.

- Načež jsi koupil tematickou restauraci. - Přesně tak. Restauraci, v které byl hlavním tématem Skipper ze seriálu Gilligan's Island. A teď jsi na mizině, to všichni víme. Ale hlavní je, že jsme drželi spolu. O tom to je, děti. Podržte své kamarády a oni podrží na oplátku vás. Ale v 90. letech jsem tě opustil. Jo, já vím. Abys mohl být s Patem Sajakem. Ne, tehdy to napsali docela trefně. Šel jsem hledat prime-time slávu.

To o mně tehdy napsali. A já jen nevěřícně kroutil hlavou a přemýšlel jsem, kdy jsem ti řekl: "Promiň, Conane, jdu hledat prime-time slávu." Jednou jsi mi to vážně řekl... a pak jsi vyskočil z okna. Jo, tehdy jsem bral dost prášků. Teď vy, pane, jak vám mohu pomoci? Pánové, chybíte nám. - Vždyť jsme přímo tady!

- Jo. Co víc byste chtěli? Jste jako moje máma. Ta taky brečí dva dny před tím, než musí odjet. Rád bych vypíchl jeden důležitý fakt. Dnes se slaví Cinco de Mayo. Tak kde jsou Noches de Pasion con Señor O'Brien? Doufám, že se vrátí. Chápu, Conando byl v Latinské Americe obrovským hitem. Těším se na jeho návrat. Upřímně nevím, v čem je problém. Po právní stránce není jasné, co si s sebou můžeme a nemůžeme na TBS odnést. Kvůli jistým problémům s "duševním vlastnictvím", o kterých mluvíme i na turné. Ale Conanda snad nic nezastaví.

V Los Angeles se mi už párkrát stalo, že ke mně někdo přišel a řekl: "To je Conando!" - Proslavil jste se. - A jelikož umím dobře španělsky, odpovím vždycky: "Sí." Taky nosí neustále v kapse nalepovací knírek. Jo, na těch zrzatých vousech vypadá ještě vtipnějc. Ale jo, Conanda mám rád. Je hrozně srandovní. A nejlepší na tom jsou Andyho výstupy. Vždycky přijde v ponižujícím kostýmu. Jo, jednou jsem měl být...

Nebo jsem nakonec fakt byl taco? - To se ti asi zdálo. - Ne. Vždycky se mě ptali, jestli nechci přijít v kostýmu Carmen Mirandové nebo se vydávat za obří... Teď si nevzpomenu, to chrastítko. - Maraca. - Chtěli jsme z tebe mít spoustu věcí. To byl Conandův svět. - Ještě něco dalšího? - Děkuji moc. Já děkuji za úklon.

- Úklona není nikdy na škodu. - Radši se taky ukloním. - Zdravím. Jak se máte? - Dobře, děkuju. - Není zač. - Má otázka bude zvláštní a až vám ji položím, asi se propadnu hanbou do země, ale ráda bych, abyste vyřešil dlouholetý spor, který vedu s mými přáteli. Jeden můj kamarád ze školy dělal uklízeče na kolejích a mimo jiné uklízel i pokoj, v kterém jste kdysi snad měl bydlet a našel v něm obří chomáč vlasů, který podle něj patřil vám.

Počkat, takže vy jste... Musíte mi to trochu přiblížit. Pojďme si to vyjasnit. - Co to bylo za rok a o jakou školu šlo? - Je to asi tři roky zpátky... Nerad bych vám kazil iluze... Vím, že jsem docela mlaďoch, ale promoval jsem v roce 1985. Já vím! My jsme mu to říkali! - A on si přesto myslí, že jsem nechal obří chomáč vlasů... - Ano! někde v pokoji na Holworthyho koleji na Harvardu?

Já mu říkala, že je to blbost. A všichni se toho chomáče vlasů báli natolik, že se k němu od roku 1985 někdo poprvé přiblížil až před třemi lety. Byl to váš kamarád... a jejich pravost ověřil testem DNA. - Jmenuje se Jim a asi si vymýšlí. - Aha, Jim! No jasně! Jo, jo! Už jsem doma!

Jasně, kvůli Jimovi jsem si nechal ty vlasy narůst. A pak jsem je tam nechal, aby je mohl při úklidu najít. Příště rovnou řekněte, jak se jmenuje. Něco vám řeknu. A Andy mi to nejspíš může potvrdit. Jakmile se člověk proslaví, začne o sobě slýchat hromadu naprosto nesmyslných historek a příhod. Kdysi jsem šel na slučku od střední školy a lidi tam o mně říkali naprosté nesmysly.

Jeden chlap ke mně dokonce přišel... Jen abyste věděli, teď si sem tam skleničku dám, ale v mládí, když jsem chodil na střední a vysokou, jsem se alkoholu ani nedotknul. A na té slučce ke mně přišel jeden chlap a říká: "Conane, vzpomínáš, jak jsme kdysi v noci přepadli ten obchod s chlastem?" "Nevzpomínám." "No tak, vloupali jsme se tam, šlohli jsme všechen ten chlast, pak přijeli fízlové, tak jsme utekli a běželi do kopce, ale tys najednou řekl: 'Kašlu na to,' popadnuls všechen ten chlast, vypils ho a já z něj nic neměl, ty debile!"

"To se nikdy nestalo." A on na to: "Jasně, chápu. Jseš teď hvězda, viď?" "V pohodě, v pohodě." V jeho hlavě se to doopravdy stalo. I když jsem v životě nespáchal žádný zločin. Jsem v tomhle směru naprosto neposkvrněn. Nesčetněkrát se mi stalo, že mi lidi vnucovali...

Jeden realitní makléř mě kdysi prováděl bytem a říkal mi: "Doufám, že mi nemáte za zlé, že jsem si vzal vaši bývalou přítelkyni." Tak říkám: "Vážně?" Opět bych vám nerad kazil iluze, ale přítelkyň jsem za život moc nevystřídal. Tak jsem se ho ptal: "A byla to ta, ta, nebo ta?" "Ne, přece Stacey!" Řekl mi celé jméno, ale nikdy v životě jsem ho neslyšel. A on mi furt tvrdil: "No tak, vím, že jste spolu rok a půl roku chodili. Ale v pohodě, mně to nevadí."

Takže takhle... To ho na ní nejvíc lákalo. Chtěl sbalit Conanovu bejvalku. Jo, přesně... "Byla s Conanem. Určitě má doma chomáč jeho vlasů." "Sakra, dostal jste mě!" Ale Andy, tys to určitě zažil taky. Lidi k nám prostě chodí a 95 % toho, co řeknou, je nesmysl.

Úplný nesmysl typu: "Hele, kámoš viděl, jak jsi v Hong Kongu někoho ukopal k smrti." A po nějaký době je prostě lehčí říct: "Jo, ten debil si o to říkal." Prostě se podvoluju. Nevyvracím. Takže ode mě pozdravujte Jima a ten chomáč vlasů hoďte na eBay. - Ano. - Dobře, díky. Conane, loni jste se účastnil Mezinárodního veletrhu vědy a inženýrství v Renu. Letošní ročník se koná za týden v San Jose a Google je jeho hlavním partnerem. - Když vám za to něco slíbíme, dorazíte?

- Rád bych. Loni to tam bylo skvělý. Dokonce jsme tam s nějakými dětmi točili jeden remote do The Tonight Show. Ale kvůli turné to nestihnu. Včera jsme vystupovali v Renu, dneska jsme tady. - Zítra jsme kde? V Sacramentu? - V Sacramentu. V Sacramentu. Jedeme pořád dál a střídáme jedno město za druhým, takže to bohužel nezvládnu, ale moc se mi tam líbilo. Ty výtvory, co jsem tam viděl, byly neskutečný. Člověku to dá naději v budoucnost, když vidí ty neskutečně talentované děti.

Mají úžasné projekty. Ale občas tam taky narazíte na nehoráznou kravinu. Nechci být zlej, většina těch projektů je super, ale pak vidíte kluka s bramborou, do které jsou zapíchaný párátka. Dole klíčí a ten kluk vám řekne: "To je moje brambora ve vodě." A vy víte, že to udělal jen proto, aby mohl vyrazit do Rena. Protože vedle něj stojí kluk, který hrdě hlásí: "Rozštěpil jsem atom vodíku... pomocí staré tenisky!"

A vy jen žasnete. - Ano? - Andy, Conane, moc rád vás tu oba vidím. - Andy, musím říct, že máte boží boty. - Děkuju. Sám jsem si je navrhoval. I když nějakej debil v posilce se mě ptal: "Nejsou to boty od Novi?" - Nejsou. - Ptal jsem se ze srandy. - Jsou to naprosto boží boty. - To jo. Conane, chtěl jsem se vás zeptat na spolupráci s geniálními komiky Terrancem a Phillipem v South Park filmu.

Jaké to bylo? Bylo to celkem vtipný, protože jsem až zpětně zjistil, že v tom filmu jsem. Takhle prostě vypadá můj život. Má tehdejší přítelkyně, Stacey nebo jak se jmenovala... "Tak jo. Dal bych si říct!" Jsem hroznej blb. Moje tehdejší přítelkyně... Tady stojí velkými písmeny, že nám zbývá už jen pět minut! Proč?

Proč nemůžeme zůstat, jak dlouho chceme? Poté nás musí přesunout do odpařovací komory a odvézt do jiného patra. "Víc minut je nepřípustno!" My se... - Vy jste nevěděl, že jste v tom filmu? - Ne, přesně si to pamatuju. Vyrazil jsem nezvykle na dovolenou, kterou jsem trávil v Maine u mé tehdejší přítelkyně. Byli jsme na krásném místě u jezera, ráno jsme si ke snídani dali kafe a někdo položil na stůl noviny.

Pil jsem kafe, otevřel jsem noviny a tam byla recenze South Park filmu, podle které byl ten film moc vtipný a vedle ní byl přehled všech postav. Byla tam celá řada jmen a pak: "Conana O'Briena hraje..." A najednou mi padla brada na zem. Zjistil jsem, že to jde do kin a že tam hraju. Naštěstí to bylo vtipný a jsme tam s Andym oba. Ty postavičky přijdou k nám do pořadu, baví se s náma a já spáchám sebevraždu. V animácích to dělám v jednom kuse.

Bylo to vtipný, ale tvůrce jsem poznal až pozdějc. Omlouvali se mi za to, jaký mám v tom filmu hlas. Vysvětlili mi, že mě daboval herec, který hrál ve Star Treku postavu Data. Prostě je přesvědčil, že umí skvěle imitovat Conana O'Briena. A oni ho na základě toho vzali, a proto jsem se nakonec v tom filmu objevil. Protože je přesvědčil, že mě má naprosto zmáklýho.

Pak se zavřel do studia a pronesl: "Další dotaz!" A Matt s Treyem si řekli: "Co to je?" Ale bylo už pozdě. Takže... Mně se líbí, jak to brali: "No, teď už se s tím nedá nic dělat. - Je to nahraný." - Matt a Trey si asi prostě řekli: "No co, to bude stačit." Ale mám je oba moc rád. Jejich Team America je jedním z mých nejoblíbenějších filmů.

Jsem z něj úplně... Vždycky u něj brečím smíchy. - Nejlepší bojové a milostné scény. - Jo. Ano? Můžete nám říct, co nejdivnějšího se vám přihodilo v průběhu turné? Bylo toho fakt hodně. Já toho moc nemám. Jsem věčně zavřenej v pokoji. Pro mě bylo nejdivnější, když se ke mně před začátkem show v San Franciscu někdo nahnul a řekl mi: "V publiku dneska sedí Neil Young."

Hraju tam na kytaru. Obvykle nejsem ani trochu nervózní. Přece jen už to dělám spoustu let, ale v tu chvíli mi došlo, že budu hrát na kytaru před zraky Neila Younga. Měl jsem nahnáno. V jednu chvíli tam mám dokonce kytarové sólo a než jsem ho rozjel, jeden reflektor zrovna mířil na jeho tvář. Upřeně se na mě díval. Nenapadá mě trefné přirovnání, ale je to asi, jako kdybyste psali kód před Billem Gatesem.

- Slušný. - Vidíte? Umím v tom chodit. Conane, už budeme muset... Ne, nebudeme. Všichni tihle lidé dostanou totiž dneska volno. Všichni můžete jít domů! Pro Google už jste toho udělali ažaž! Píšou tam i tohle? Všichni byste měli získat podíl ze zisku společnosti Google. Ano!

- Moc vám děkujeme za návštěvu. - Líbí se mi, jak tam píšou "potlesk". Jen rychlá vsuvka. Moc mě to tu bavilo. Často jsme někam zváni, samozřejmě nejde stihnout všechno. Ale stát tu před mladými a chytrými lidmi, kteří přináší společnosti pokrok, je pro nás ctí. Děkujeme za pozvání. - Děkujeme! - Díky moc! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (42)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Sledujem denne mnoho videii. Nikdy sa ale moc nepúšťam do dlhších, počas tej doby ma proste prestanú baviť.

Sem som si to ale len pustil ... a hups, týpek hovorí "Conan, budeme muset..." :D

72

Odpovědět

Tak musím sa priznať, že to je moje prvé video s Conanom. Vždy som ich tu preskakoval, ale ten chlap je vážne zábavný, takže asi zabijem deň s jeho videami :D

92

Odpovědět

Začít s Conanem zrovna tímhle 48minutovým kouskem... to bych teda nečekal. :-D

171

Odpovědět

Tak jsem si původně říkal, že si dám jen pár minut a u toho budu jíst večeři a nakonec to hned ze začátku Conan rozbalil, což mě hned do toho vtáhlo a kouknul jsme na celé. Conan je totiž strašně super, když je přirozený, stejně jako v těch jeho skečích někde v jiné firmě nebo v terénu.

Díky za překlad :)

60

Odpovědět

Děkuji moc a moc za překlad, anglicky neumím natolik abych si video užil, adíky právě těmhle překladůmmám Conana ještě víc rád. opravdu děkuji moc

92

Odpovědět

Rádo se stalo. Proto tenhle portál vzniknul. :-)

83

Odpovědět

Ten Reggie je celkom blázon... https://www.youtube.com/watch?v=rN3bAT6jUGw

21

Odpovědět

Doporučuju jeho vystoupení na TEDu, je to borec! :-)

https://www.youtube.com/watch?v=BdHK_r9RXTc

31

Odpovědět

Skvelé video, môžete preložiť aj nejaké dlhšie videá s Conanom, dík za preklad

61

Odpovědět

Určitě ještě něco přeložím. Ze všeho nejdřív se pokusím dotáhnout ten dokument Can't Stop, když už jsem tak navnadil. ;-)

170

Odpovědět

Tak jsem se po delší době dokopal k tomu vzpomenout si na heslo k profilu a napsat snad svůj první komentář.) Takže jedním slovem: Děkuji!

VČ seduji snad již pět let a vždy jsem ho bral spíš jako cestu k zajímavým videím či pořadům, které jsem nakonec začal sledovat i mimo tento web, než jako nutnost k porozumění obsahu. Brzy jsem si ale všiml, že někteří místní překladatelé jsou opravdu špička v oboru a tak kolikrát, i když netřeba, jsem s radostí hltal jejich slovní hříčky a obraty.

Za co bych chtěl ale poděkovat úplně nejvíc je způsob, jakým jste to tu dříve vedli. Většinou pročítám i diskuze k jednotlivým videím a vyboldované komentáře bývali předzvěstí přátelské diskuze, konstruktivního sdělení a celkově dávali stránkám takový rodinný nádech.)

Dnes, i kdybychom tu náhodou měli hromadu vymožeností a po technické stránce super web (coming soon?.)), tak nám taky zůstane majitel, který se hádá s uživateli (a i když s ním kolikrát souhlasím, tak ten způsob vystupování je prostě hroznej.)) či v poslední době novinka - překladatelé, kteří prskající uživatele označují za nevděčné vyžírky.) Prostě mi chybí ta dřívější vyzrálost a nadhled. Ono to totiž ve výsledku vůbec o reklamách není, na ty je člověk zvyklý a pár vteřin ho vážně nezabije. Celé to stojí a padá na tom, jak se mají změny celkově zavádět, oznamovat a následné komunikaci se stěžovateli - a ti budou při změnách vždycky. A pokud něco položí VČ, tak to bude právě tohle... ne těch 15 vteřin před videi.

Tak či tak, psal jsi zde něco o transparentním účtu, kam je možné ti poslat nějaké hmatatelnější poděkování. Možná jsem jen málo hledal, ale opravdu jsem ho nenašel. Mohl by jsi ho zde prosím zveřejnit a nebo alespoň poradit s jeho nalezením?.)

Což mě přivádí k menšímu apelu na stávající vedení - pokud někdy pochopíte, že donate button ještě nikdy nikomu neuškodil, byl by problém zvážit umístění tohoto tlačítka k jednotlivým videím a tím odměňovat jen konkrétní překladatele? Na jednu stranu souhlasím, že by to bylo krapet nefér a lidé se zajímavějšími tématy by byli možná zvýhodněni, ale na druhou stranu by je to třeba motivovalo vyhledávat co nejlepší zdroje a s překladem se řádně pomazlit.) Ale to jen takový nápad bokem - osobně by mi totiž třeba vadilo odměnit některé lidi více, než je nutné, ale zároveň jsou tu pořád překladatelé, kteří by si za svou práci rozhodně zasloužili adekvátní feedback.

Tak to by bylo... omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale už jsem těch pár věcí v sobě dusil delší dobu.) BugHer0, tobě ještě jednou děkuji za vše, co jsi pro tenhle web kdy udělal a přeji hodně štěstí. Ať se ti daří vše, na co sáhneš.) Jsi frajer!

230

Odpovědět

Ahoj, díky moc za pochvalu. Hezky se to čte a vážím si toho, že tě to vybídlo ke snad úplně prvnímu komentáři na webu - to se jen tak nevidí. Vůbec bych nečekal, že si podobných věcí a pro spoustu lidí drobností někdo všimne a ocení je. :-)

Jinak nové vedení to má hodně těžké, přece jen jsem ten web vedl asi pět let a oni k tomu najednou přišli a třeba ho ani tak pozorně nesledovali. Člověku dá hodně už jen to, že ví, co všechno se u nás objevilo za videa, co fungovalo, co nefungovalo, kdo z překladatelů je jak pracovitý... Stejně tak si pamatuju nicky nějakých nejčastějších komentátorů, co a jak se v komentářích řešilo a tak dále. Noví majitelé se učí vybírat videa teď spíš postupně metodou pokus/omyl, přičemž se můžou opírat hlavně o překladatele, kteří tu už dělají x let (Mithril, qetu...), kteří jsou zárukou kvality a dobrého výběru, ale zároveň se přibírají nové tváře a tam to bude zase trvat, než se zjistí, co funguje a co ne.

Nehledě na to, že nám dost zestárlo publikum. Dříve tu fungovala i "pubertální" videa typu Špatná díra, protože nás hodně sledovali středoškoláci a třeba prváci na VŠ, ale máme strašnou spoustu návštěvníků, kteří nás sledují celou dobu od založení a ti jsou teď už o 6 let starší, takže se jim výrazně mění vkus a ocení třeba i vážnější a vyspělejší videa. Já jsem ve stejném věku jako oni a taky se mi změnil vkus, takže je pro mě lehčí se jim do něj trefit, nicméně někdo z nových překladatelů je třeba mladší a překládá opět pro potenciální novou generaci návštěvníků a ti oddaní můžou na ta videa nadávat a odsuzovat je. Takže je to dost křehký systém. Kdyby tě to zajímalo, víc o tom celkovém fungování webu a tom, proč jsem se ho rozhodl "vzdát", mluvím v http://mladypodnikatel.cz/vojtech-tucek-neuspech-videacesky-cz-t29680" rel="nofollow">tomhle rozhovoru.

Jinak s tím transparentním účtem jsem si dělal legraci. Žádný nemám a nechci, abyste mi někam přispívali peníze. Překlady pro VideaČesky.cz jsem vždycky dělal ve volném čase, protože jsem si u nich odpočinul od překladů pro dabing, které mě živily, ale člověk tam dost často musí překládat i něco, co ho nezajímá nebo nebaví. Tady si můžu vybírat, co přeložím, takže to neberu jako práci, ale jako koníček. :-)

220

Odpovědět

Dokoukáno. Moc děkuji za překlad!

60

Odpovědět

Velký dík za překlad takhle dlouhého videa... muselo to dát práci. :) Jelikož jsem člověk, který používá AdBlock, rád bych u některých videíí (a jejich vcelku hodně) dal nějaký finanční příspěvek překladateli (omlouvám se, ale přijde mi to přijatelnější než sledování reklam). Je tady taková možnost?

341

Odpovědět

Za tohle strasne moc dekuju, Conana miluju a tohle bylo skvely, je videt, ze je proste od prirody vtipnej a ne jen ve pripravovanych skecich atd. Video sice je dlouhe, ale pri sledovani mi prislo, ze trvalo strasne kratce, jak to hezky odsejpalo. A zajimavy, nevedela jsem, ze Conan nesmel vystupovat v televizi ani jinde. Jo a je to taky krasnej chlap :-D Tak dik BugHerO za tohle a vubec vsechny jeho preklady a budu se tesit, ze se jednou dockame Can't stop :-)

220

Odpovědět

Skvělé video děkuju moc, obdivuju trpělivost při překladu takových videí pro lidi, kteří tolik v angličtině nepochodí. Samozřejmě to platí pro všechny překladatele :D...

90

Odpovědět

video je z roku 2010 a pán v 31:30 sa pýta Conana na jeho pohľad na rok 2000. Vysvetlí mi niekto? :D

160

Odpovědět

Upřímně jsem tuhle část taky úplně nepochopil... Přemýšlel jsem, jestli to myslel jako vtip a chtěl, aby Conan zavzpomínal, nebo jestli mi něco uniklo.

Takže si to taky rád nechám vysvětlit. A zároveň jsem rád, žes došel ve videu tak daleko. :-D

200

Odpovědět

+BugHer0Jedná se o narážku na šablonu skeče "In the Year 2000/3000", který Conan s Andym (popřípadě nějakým hostem) předváděli v Tonight show. Člen kapely Richie "LaBamba" Rosenberg to podkresloval písničkou, ve které falzetem zpívá "In the year 2000..." - stejně jako to tady Conan napodoboval. Just google it! ;-)

140

Odpovědět

+BugHer0Tak tady mě nenapadlo, že je to narážka na jejich skeč, i když mi to mohlo dojít, když tam pak vypráví to s tím pilotem, to máš pravdu. :-) Furt nemám nakoukaný všechny epky Late Night a The Tonight Show. Je vidět, že mám co dohánět. :-D

70

Odpovědět

+BugHer0Podle mě narážel na jeho projev na Harwardu v r. 2000. Ješte před dotazem mluví o nerdech(nebudu vysvětlovat), o lidech z googlu(archetyp ze Sili. V.) a možnostech, které otevřeli ostatním(1 twiter, plný sály; z neštěstí-vyhazov->ke štěstí za 3,5 měsíce). A v tom projevu říká, možná jsem to blbě pochopil(AJ nic moc, pomohl google překladač, jakž takž), kde říká: "My goal is to be half as funny...as moral philosopher and welfare economist Amartya Sen. Better bring a calculator. It will be a nerdfest." Ale to není důležitý. Je to prostě další z možností.
Díky za překlad BugHer0, těším se na další

24

Odpovědět

+BugHer0Přesně jak píše Dejfson. Taky jsem si na to hned vzpomněl.

A díky za video

30

Odpovědět

OK, zkusím to napsat stručně. Na videa na internetu se koukám každý den. Na hodně videí. Většinou nezapínám videa, která jsou delší, nežli 5 minut, pokud o ně vyloženě nestojím. O tohle video s Conanem jsem ale stál. Musím říct, že takhle rychle mi cca. 50 minut nikdy neuteklo. Naprosto fenomenální zábava, za kterou musím hodně moc poděkovat "BugHer0"vi, jelikož se svou poloviční znalostí ENG jazyka, bych si zdaleka toto video neužil. Máte mé obrovské díky. A držím palce a doufám, že se podaří přeložit " Conan O’Brien Can’t Stop" jinak se budu muset začít učit intenzivně anglicky. Kvůli tomuhle pánovi to jistě stojí....

450

Odpovědět

Tak takovýhle poděkování fakt potěší. :-) Jsem už v dnešní době takovej pesimista, že jsem fakt nevěřil, že tolik z vás to video vůbec dokokouká. Navíc jsem měl strach, jestli se tu neobjeví spíš názory typu: "Taková ztráta času. Kdybys radši přeložil něco jinýho. Vůbec to nebylo vtipný."

Pokud vás video bavilo a neviděl jste http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/motivacni-proslov-conana-obriena" rel="nofollow">Conanův proslov na Darthmouthské univerzitě, tak určitě doporučuji i ten. Je kratší a podle mě ještě "hodnotnější".

300

Odpovědět

+BugHer0Pokračuj. Vůbec jsem Conana neznal(1. video s ním) a myslel jsem, že je to nějakej vůl(jak se chová k tomu chlapovi z googlu). Tak jsem chtěl bejt v obraze(Wikip., csfd) a hodně mě překvapil. Nebýt tvého překladu, tak mi ušlo spousty instipace a nápadů. Navíc anglicky umím tak akorát, abych postřehl občas nějaké překladové chyby vyplívající z kontextu, nebo vychytávky které zbytečně neruší(U.S. Today, noviny - hlavně když u nás není možné srovnávat deníky tak, jak to jde tam) a ty překládáš jako profík.
Pokračuj v dobré práci a dík

80

Odpovědět

fantasticky, mnohem lepsi conan, nez jakeho jsem znal

160

Odpovědět

Bylo to dlouhé, předlouhé, ale stálo to za to :D Conan je prostě Pan Komik. Děkuju za překlad, moc jsem se pobavila :)
PS: Jak už jsem zmínila na facebooku, s vousy je to vážně kusanec :D

70

Další