Conan řídí monster truckCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:543
Počet zobrazení:7 055

V březnu 2012 byl Conan pozván do dějiště události zvané Monster Jam. Jde o velkolepou přehlídku obřích monster trucků, které jezdí kolem dokola, skáčou do výšin a drtí nejrůznější překážky. A takové pozvání se samozřejmě neodmítá. Conan s sebou vzal kameru a sám si zkusil, jak se takové čtyřkolové monstrum řídí.

Přepis titulků

V Los Angeles se nedávno na stadionu Dodgers konal Monster Jam. A k vidění zde bylo hned několik monster trucků, včetně toho snad nejznámějšího s názvem Hrobník. A... díky, pane. Pozvali mě, abych se přišel podívat. Ptali se, jestli mám monster trucky rád, a já je miluju, takže mě to zajímalo a říkali, že bych si je mohl i zkusit řídit. To mě samozřejmě zaujalo, takže jsem se nemohl dočkat.

Vzal jsem s sebou štáb, vyjeli jsme na stadion k monster truckům. Dívejte se. Když se řekne Amerika, člověku se vybaví jablečný koláč, právo na držení zbraně, hudba Kennyho Logginse a v neposlední řadě... monster truck. Nic nedělá Americe lepší reklamu než pět metrů vysokej auťák, kterej žere 34 litrů na 100 centimetrů.

- Tohle je Dan, že ano? - Ano. - A ty jsi Charlie. - Ano. - Jste řidiči monster trucků. - Jo. Co je největší husťárna, kterou jsi tímhle autem rozdrtil? Asi karavan. - Rozdrtil jsi karavan? - Jo. - Dal jsi lidem uvnitř čas na útěk? - Samozřejmě. Jak je ta kára vlastně velká?

Skoro čtyři metry na šířku a výšku, váží asi 4,5 tuny a pod kapotou má 1500 koní. Kolik bych z ní vytáhnul na dálnici? Asi nějakých 120 až 130 km/h. - Do cesty by se mi asi nikdo neplet, co? - Ani náhodou. Miluju auta, vím o nich všechno. Podobnej truck bych si zvládnul do půl hodiny smontovat i doma v garáži, takže na mě můžeš odborně.

Jakej to má motor? Merlin Block se zdvihovým objemem 8800 cm3. - 8800 kubíků? - Jo. - Hustý. - Zvládá vstřikování? - Zvládá. A co klikovka? Jak to s ní vypadá? Rovnoměrná distribuce, nebo ventily? - Vyvážená. - Vážně? Na vyvážený klikovce mi vadí, jestli teda můžu malou poznámku... že má pak to auto při jízdě nižší točivý moment, co myslíš?

- Souhlasím, naprosto. - Jo, jo. Ale při vyšších otáčkách to nevadí. Já ti ukážu vyšší otáčky... Co to plácám? Jen jsem to chtěl zkusit. Je těžký si odvyknout? Řekněme, že sedíš celej den v monster trucku, drtíš všechno, co ti stojí v cestě, a pak jedeš domů ve svým Priusu...

zapomeneš na to, pokusíš se rozdrtit karavan a místo toho se zabiješ. Už se ti to někdy stalo? Ne, zatím ne. Dobře. Existují nějaké fyzické požadavky na to, abych ho mohl řídit? Jsem v dobrý formě? - Podle mě jo. - A nechcete si... Klidně si mě omakejte. Ze všech stran.

Hlavně tady. Nebo tady. A zezadu. Co myslíte? - Jsem pružný a hubený... - To je fajn. Pohybově nadaný. Máte nějaké... Potřebuje na to člověk sportovní nadání? Zní to nebezpečně a ztřeštěně. Máme na sobě ohnivzdorné kombinézy. Vy dva jste pěkně barevný, a já vypadám jako zaměstnanec luxusních japonských lázní.

Jsem připravenej. Řekneme si něco k bezpečnosti? Zřejmě není třeba. Jdeme do auta. Tak jo. Měl bych bejt klidnější, ale nejsem. Nevidím tu držák na kelímek. Něco tady smrdí, protože jsem se nejspíš pos*al strachy. Tak jo, Charlie mi teď ukáže, jak se řídí Hrobník, abych to zvládnul sám.

A pak se v něm projedu, úplně sám. Tomuhle se v naší branži říká špatnej nápad. Tamhle je pedál... plyn. Tady se brzdí, volant je jen na přední kola. Spínač zapalování, palivo. Než to zapneš, měl bys pořádně roztočit motor. Radši mi to zopakuj, protože jsem teď myslel na jednu epizodu Breaking Bad.

Tohle dáš nahoru, zmáčkneš knoflík a nastartuješ. Kdybys to nezvládal nebo dělal něco špatně, můžem tě na dálku vypnout. - Takže když se vám nebude líbit, co dělám, stisknutím tlačítka mě utnete? - Jo. Připomíná mi to NBC. Děkuju ti, že jsi mi dopřál tento skoro dvouminutový trénink. Teď už můžu s tímhle pětitunovým monstrem přejet nějaký překážky. Tak jo, jdu na to. Napájení.

Palivo. - Jak mi to šlo? - Skvěle. Bylo to skvělý. Teď si zkusím na vlastní kůži jeden šílenej skok. Vyjedu na rampu a rozdrtím tamhleten karavan. Uvnitř jsou čtyři stážisti z našeho pořadu. Svázali jsme je a nechali jsme jim tam jen švýcarský nožík. Snad se z toho dostanou.

Jdem na to. Východ je na druhý straně. Hlavně se drž volantu. Pomalu přidávej po troškách plyn, jeď směrem k rampě - a před skokem ani během něj zbytečně nezrychluj. - Dobře. - Zlom vaz. - Díky! Můžem? Paráda!

Dostal jsem dvě desítky a jedničku. Kterej vůl mi dal jedničku? Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdo si taky všiml, že si v 2:40 si Conan vyměnil brýle s jedním z nich a ten co měl černý má najednou červený a ty jeho má zase ten druhej.

100

Odpovědět

Jinak Conan tentokrát slabší, ale zážitek to musel být super. Já to ještě ani naživo neviděl, i když to v našem prdelákově je snad každý rok. Letos do toho prásknu.

40

Odpovědět

To jak týpkům řekl, ať si ho klidně omakají a oni ho tam skutečně začali ohmatávat, tak to snad ani nebylo nahrané a oni to mysleli smrtelně vážně. :)

110

Odpovědět

Já byl jako malej fanoušek BigFoota.

Vtípek s NBC se povedl. Jak já nesnáším Jaye Le(j)na.

470

Odpovědět

ctyri staziste byli zraneni behem nataceni teto episody:´(

251

Odpovědět

Neměl by být box cutter přeložen spíše, jako kobercák, či výsuvný nůž?

34

Odpovědět

Nenapadal mě výstižný název. Kobercák neznám a výsuvný nůž mi zní moc jako nůž. Snažil jsem se tam zachovat to, že jim to chtěli ztížit. ;-)

120

Odpovědět

+BugHer0Výsuvný nůž jsem zase neslyšel nikdy já, my tomu říkáme normálně odlamovací nůž a to by asi věděl každý o co jde, ale ten švýcarský nožík se mi v překladu líbí, nijak to význam nenarušilo a ještě mi to k té situaci sedí víc, než to, co říká v originále.

191

Odpovědět

+BugHer0Myslím, že je to přeloženo dobře, pro danou situaci dost jasně. Jinak u nás se takovému výsuvném nožíku, o kterém Conan asi mluví, zase říká "perořízek" :-)

92

Odpovědět

+BugHer0preložil si to super :) veľa ľudí si neuvedomuje, že profesionálne prekladanie neznamená, preožiť všetko doslovne, ale tak aby to znelo prirodzene a zachovalo si to svoj pôvodný význam

131

Odpovědět

+BugHer0U nás se tomu říká paspartovací nůž a zkráceně pasparťák :)

20

Odpovědět

+BugHer0možná víc než švýcarák tam dát rybičku :D

110

Odpovědět

hele, ne že by na tom záleželo, ale já tomu během těch 2 let, co jsem to poprvé v životě potřebovala, poprvé v životě viděla a poprvé v životě používala, protože to byla povinná pomůcka do školy říkala řezák :)
Takže... není to řezák? :D

15

Odpovědět

Odpovědět

1 dal beztak Jordan Schlansky..

332

Odpovědět

nedal do toho celé srdce a popravdě těm atgomobilům nerozuměl...jo, 100% Jordan Schlansky.

14

Odpovědět

Čekal jsem záběr na ležící stážisty :D

693

Odpovědět

ten konec se dokonale hodí i pro hodnocení na videacesky

13811

Odpovědět

kterej vůl mi dal mínus? :D :D :D :D :D :D

5812

Odpovědět

34l/100 .... Cm :D Boží

522

Odpovědět

to můžeme rovnou zůstat doma a zapálit ropný pole

351

Odpovědět

+lenaciaTohle je kombinovaná spotřeba .... ve městě je znatelně nižší :D

263

Odpovědět

+lenaciatak necháme půlku pole jen dýmat

291

Odpovědět

+lenaciaNebo jezdit tankem s Arnoldem, vyjde to spotřebou levněji.

151

Odpovědět

+lenaciano... pronajmutí arnolda by nás přišlo asi na dvě až tři vypálená ropná pole

40

Odpovědět

+lenaciaJenže Arnold to dělá pro charitu zadarmo.

10

Odpovědět

+lenaciajá vím, že v rámci politiky ČR vypadáme ve světě jako sociálně slabší, ale pochybuji, že mu to bude stačit jako vysvětlení, proč je to charita

20