Dexys Midnight Runners – Come On EileenHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:199
Počet zobrazení:5 363

Britská popová skupina Dexys Midnight Runners slavila svůj úspěch v první polovině 80. let, a to především se skladbou Come On Eileen, která se v roce 1983 stala na Brit Awards písní roku a dobyla první příčky hitparád v Británii, Austrálii, na Novém Zélandu i v USA. Dexys Midnight Runners vznikli v roce 1978 v Birminghamu. Zakládající členové Kevin Rowland a Kevin „Al“ Archer pojmenovali kapelu podle drogy dexedrin. Jejich první singl Dance Stance byl v britském žebříčku až čtyřicátý, ale hned další singl Geno už získal prví místo. Debutová deska kapely Searching for the Young Soul Rebels, vydaná roku 1980, i následná Too-Rye-Ay byly úspěšné. Druhé jmenované se jen v Británii prodalo 1,2 miliony kusů. Po dvouleté přestávce se Dexys vrátili s deskou Don’t Stand Me Down. Album však komerčně propadlo a kapela se rozpadla. Až do roku 2003 se Kevin Rowland několikrát neúspěšně pokoušel dát skupinu znovu dohromady. Vroce 2003 se to povedlo, Dexys vyrazili na turné a vydali album největších hitů. Zatím poslední deska kapele vyšla v roce 2012.

Přepis titulků

No tak, Eileen! Chudák Johnny Ray zněl v rádiu tak smutně, v mono zvuku zlomil miliony srdcí. Naše matky plakaly a zpívaly si spolu s ním, není se jim co divit. A ty jsi dospělá, jsi tolik dospělá, víc než kdy dřív.

No tak, Eileen! Budeme zpívat a nic nás nezastaví. No tak, Eileen, přísahám, že právě teď jsi mi vším. Když tě vidím v těch šatech, přiznám se, že moje myšlenky nejsou úplně nevinný. No tak, Eileen! No tak, Eileen!

Všichni tihle lidi, mumie s propadlýma tvářema, naštvaný na svůj osud. Ale my takoví nejsme. Jsme mladý a chytrý. Vzpomínáš? Tuhle melodii si budu broukat navěky. No tak, Eileen, přísahám, no tak, pojďme všechno zahodit.

Ty krásný červený šaty, no tak, Eileen... No tak, Eileen... No tak, Eileen... Už jsi dospělá, ukázala ses, Eileen... Už jsi dospělá, zvláštní, jak naše city zesílily, ale ty s nima zacházíš tak dospěle!

A tak teď víc než kdy jindy musím říct, všechno se tady změní. No tak, Eileen, přísahám, že právě teď jsi mi vším. Když tě vidím v těch šatech, přiznám se, že moje myšlenky nejsou úplně nevinný.

No tak. Eileen! No tak, Eileen, přísahám, že právě teď jsi mi vším. Když tě vidím v těch šatech, přiznám se, že moje myšlenky nejsou úplně nevinný. No tak, Eileen... Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tuhle písničku jsem si zamiloval po shlédnutí The perks of being a wallflower:))

210

Odpovědět

Perfektní písnička a zároveň jedna z těch, která sice byla hitem po celém světě, ale tipl bych že u nás ji prakticky nikdo nezná.

202

Odpovědět

Tak tuhle písničku znám od nepaměti, ale až do teď jsem netušil, jak se jmenuje a kdo ji zpívá :)

190

Odpovědět

Doporucuji i tuhle live verzi pisne https://www.youtube.com/watch?v=bdX98BxtnQY

190

Odpovědět

Aj keď to bude znieť divne ale, prvýkrat som ju počul na prehliadke. Je to skvelý song na módne prehliadky. Dík za preklad...

192

Odpovědět

Nádhera (-:

201

Odpovědět

Tohle je opravdu poradny klenot ♥

Pridavam scenu ze serialu Spaced - http://www.youtube.com/watch?v=_ihSk7yLiIo

191

Odpovědět

Tuhle písničku jsem "objevila", až když jsem zhlédla film The Perks of Being a Wallflower. Celý soundtrack je skvělý, ale tahle písnička ;)... vždy když ji slyším, mám úsměv na tváři :)

181

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=iVZz7UARQnA ....už si to "hmkam" asi týždeň, odkedy som videl tento film a dnes to vidím asi rovnako :-) Chytľavá starinka.

191

Odpovědět

10/10 Neni o com ;-)

201

Odpovědět

souhlas :-)

191