Eben Brooks – Hey there Cthulhu

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:254
Počet zobrazení:5 124

Mnozí z vás jistě znají Prastaré z pera spisovatele H. P. Lovecrafta. Mají to být bytosti ohromné moci, pravděpodobně z jiné dimenze, které jednou přijdou na naši Zemi, aby (možná opět) vládly lidem hrozivou krutovládou. A o jednom z nich, zvaném Cthulhu, je tato parodie na známou písničku Hey there Delilah. Pozn.: Věta se spoustou souhlásek a apostrofů má znamenat "Ve svém domě v R'lyehu mrtvý Cthulhu čeká a sní." Kratší verze této věty zní "Cthulhu fhtagn," a znamená "Cthulhu čeká."

Přepis titulků

Nazdárek, Cthulhu, dole ve tvém potopeném městě. Jsi miliardu světelných let daleko a hvězdy vypadají krásně z R'lyehu. Tak blízko a přesto tak daleko. Iä, Ië. Cthulhu Fhtagn, nebo je to k-TŮ-lu f-TAJN? Nemůžu si tak docela vzpomenout, protože nejsem zcela příčetný, co jsem tě poznal. Nikdo nekazí tak jako ty.

Víš, že je to tak. Ou, jde o to, co uděláš mně. Ou, a celému lidstvu. Ou, povstaneš z moře. Ou, všechny zabiješ pomalu. Krom takových, jako jsem já. Nazdárek, Cthulhu, studoval jsem tvé evangelium. Nekronomikon, mám z něj strašné noční můry, když vidím...

smrt celé reality. Plní mě to radostí. Až budou hvězdy příznivé, přijdeš a předvedeš své nejhorší kousky. Ale to je v pořádku, protože vím, že kultisty jako já sežereš první. Až sem přijdeš. Vím, že se ten den blíží. Nebojím se. Ou, jde o to, co uděláš mně.

Ou, a celému lidstvu. Ou, povstaneš z moře. Ou, všechny zabiješ pomalu. Miliarda světelných let se zdá tolik, pod mořem a pod hvězdami. Vypiješ plno duší těch hnusných lidí. Ti hlupáci si ze mne budou dělat legraci, ale já se budu maniakálně smát, protože nikdo netrpěl tak, jak budou trpět oni. Cthulhu, já ti slibuji, že až tenhle kult prorazí, svět už nikdy nebude stejný.

Chvalme tvé temné jméno! Phn’glui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wagh’nagl fhtagn. Páni, to je jazykolam, nemůžu si to nacpat do hlavy, dneska ne. Stejně to zkouším říct. Cítím, že má duše se začíná třást. Pořád očekávám ten skvělý den. Cthulhu hurá!

Ou, jde o to, co uděláš mně. Ou, a celému lidstvu. Ou, povstaneš z moře. Ou, zabiješ každého krom mě. Každého krom mě. Překlad: ScreaMaker www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Všimli jste si,l že ten zpěvák sám ( jeho hlava a vlasy) při tom zpěvu vypadá jak velká chobotnice? :D

190

Odpovědět

Já taky :D.. takové si taky nechám narůst :D

190

Odpovědět

Všimol si ešte niekto aké má ten chlap super vlasy? :D

200

Odpovědět

Teď začal vycházet soubor všech Lovecraftových děl, zatím vyšel jenom první díl ( mají být asi 4) jmenuje se to "Hrobka - příběhy a vize z let 1917-1920"

190

Odpovědět

Nemesis : vdaka za zhodnotenie, podla tvojej prognozy sa bat asi budem :)

190

Odpovědět

x-pet : Mno záleží...pokud jsi vnímavý/přemýšlivý člověk co si od něj začne něco číst doma sám v noci, myslím že se bát budeš, pokud jeho knížky vytáhneš někde ve vlaku a do ucha dáš mp3, asi ti to moc děsivé nepřijde...Lovecraft obecně není vyloženě ten typ hororu co umí napsat třeba King...zkus a uvidíš

200

Odpovědět

ja nevim.. tu pisnicku sem si musim poustet porad dokola.. jeste sem si stahl to video do iPodu.. a nakonec sem si tam jeste stahl ebook necronomikon.. :D

200

Odpovědět


Odpovědět

este otazka na prekladatela: budes prekladat aj ine parodie/pesnicky v tomto style http://www.youtube.com/watch?v=XxScTbIUvoA&feature=related?

190

Odpovědět

noo fajn po tomto som skočil na wikinu a pozrel čo to to "kulú" je ... ale iné by som chcel preklad originálu ak by sa niekto podujal :D :D :D diky za video :)

180

Odpovědět

uzasna pesnicka, uz som sa dlhsie rozhodoval, ci si to precitat, ale tymto ste ma uplne presvedcili, fakt diki a perfektna parodia, este sa chcem spytat, cia sa pri tom aj budem bat, alebo su to len mysteriozne knihy? :)

200

Odpovědět

Ono jde hlavně o to, že ta věta je v jazyce, který nebyl uzpůsoben pro lidské mluvicí ústrojí ;)

200

Odpovědět

Sám Lovecraft považoval jméno Cthulhu za nevyslovitelné lidskou rasou. Myslím, že kdyby to někdo vyslovil konečně správně, tak okamžitě zemře hrůzou.

210

Odpovědět

jinak sám Lovecraft to při různých příležitostech vyslovil různě viz http://en.wikipedia.org/wiki/Cthulhu#Spelling_and_pronunciation

180

Odpovědět

Já se to jednou snažil tak urputně vyslovit, až jsem se naštval, a ještě dodneška tomu občas při Arkhamu říkáme "Mýtus Kutululu" :)

200

Další