Gordon Ramsay vs. Julia ChildEpické rapové bitvy historie

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 17
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:91
Počet zobrazení:5 060

Šéfa Ramsayho asi není třeba představovat, kuchařská celebrita z Anglie s restauracemi po celém světě a několika Michelinskými hvězdami na rondonu. Julia Child ale také nebyla žádné ořezávátko; psala kuchařky, měla svou televizní show a v podstatě přivedla francouzskou kuchyni do USA. Když si ti dva pustí do sebe, budou lítat třísky. Nebo spíš pánve.

Poznámky:

 • Hovězí wellington je Gordonův nejslavnější recept. Svíčková se obalí v kabátku z listového těsta.
 • Julia Child dřív sloužila v americké armádě, pracovala i pro CIA a její prvním "receptem" byl odpuzovač žraloků.
 • Charcuterie je kulinářské odvětví věnující se příprave masa, v čemž Julia excelovala.
 • F-word je jedna z Gordonových show. Písmeno F má být zkratou pro "food", ale zároveň je to narážka na jeho nadávání. F-word jsou totiž souhrnně nazývány anglické nadávky začínající na toto písmeno (fuck, faggot).
 • Amuse-bouche je taková jednohubka, která má zabavit ústa strávníka mezi jednotlivými chody. Jde vlastně o pozornost podniku, která bývá v některých případech pro danou restauraci něčím jako "značkou", častěji se ale pravidelně obměňuje.
 • "Drop the bouillabaisse" je hříčka na "drop the bass", tedy část elektronické skladby, kdy dojde ke změně rytmu a tóniny.
 • Ramsay je sportovec, účastnil se triatlonu Ironman. Zároveň i kuchařské soutěže Iron Chef.
 • Blue Bird - velký pták ze Sezame, otevři se! (vysílaný na stejné stanici, jako pořad Julie). Bird - britský slang pro ženskou. Gordon si z Julie dvojnásobně utahuje, protože byla vysoká. Miss Piggy - postavička z Muppetů; tady zase uráží její tloušťku.
 • Juliina slavná kuchařka se jmenuje Umění francouzské kuchyně.
 • sous-vide je technika vaření ve vakuových sáčcích
 • "Eat a dick" je nadávka, stejně jako "east shit and die", která se mi zrovna vzhledem k rapování víc hodila.

Přepis titulků

1 EPICKÉ RAPOVÉ BITVY HISTORIE A takhle se dělá dokonalé risotto. Vítám vás u stolu pro dospěláky, madam Childová, mám na vás přesně dvě minuty, tak mi buďte vděčná. Protože kurva nestíhám tolik věcí moderovat, ale mám předehřátý trouby a další show mi bude airovat. Já jsem teflonová pánev a vy smaltovanej rendlík, já mám od Michelina hvězdy, zatímco vy jenom špeky!

Válím se v penězích jako můj wellington v těstu a na váš ubohej rap seru jak s alergií na laktózu. Ach, není to překrásné? Malý mrzutý šéf, který myslí, že může se pouštět do souboje na rovinu s máslovou královnou z Bourguignonu! Jsem drsná jako šmirgl a jedu si pecky, krájela jsem hranolky, když tys cucal mámě cecky!

Zájmy Ameriky hájím, sádlo krásně krájím, když se pustím do charcuterie, žraloci jsou v háji! Jen si stůj jak macho, co děsně machruje, jediné kulinářské F-word bude vždycky Francie! Mám tip na amuse-bouche: vem chudého chlapečka, nastav minutku na třicet let a voilá! Máš blbečka! Jsi namyšlená fiflena, Gordone Ramsay! Rapuješ jako roztrhlý zdobicí sáček, rozumíme si?

Já se směju a tvořím, ty urážíš a boříš, ale ze strachu, můj milý, láskou k jídlu nezahoříš! Jsem rád, žes ulevila své hrudi povislé, nazval bych tě oslem, ale vypadáš spíš jak Shrek! Když železný šéf začne rapovat, rýmy zalezou ti do hlavy jak vývrtka! Jsem kulinářský inovátor, nemáš zač! Ty zvracíš francouzský jídla jako přeceněnej překladač.

Já jsem fresh, tys přešvihla záruční lhůtu! - Seru na to! Modrej týme, hoď do trouby krůtu! - Ano, šéfe! Viděl jsem tvou show a teda žádná sláva, ze třetiny žirafa a ze dvou veselá kráva! Nepodělám se z tvých mastných receptů! Nazvi svou knihu Umění infarktů! - Je to sračka! - Ano, šéfe! - Třeba na straně 408! - Kdo by kurva chtěl...

- Ano, šéfe! - Vařit telecí mozky?! - Tvý verše maj bejt libový? - Ano, šéfe! - Tak proč smrdí po makrele? Tady máš rondon... Teď mi ho vrať a běž do prdele! Máš to prohraný, to se přece ví! Odvezou tě v pytli jako tohle sous-vide! Oháníš se Michelinem, malý hošíčku, ale tvá povaha by nedostala ani jednu hvězdičku. Mohla bych začít smažit na gelu z tvých vlasů, proč chutnají hořce slova, co ti jdou ze rtů?

Po ženských békáš, ale sám se vztekáš, čímž ze sebe největší fňuknu v kuchyni děláš! Rozpustím tě jako kostku másla, protože s máslem všechno líp chutná! Haha! Jsem tak ráda, že jsme spolu mohli být, teď sežer hovno a zdechni! Bon appétit! Kdo vyhrál?

Kdo přijde příště? Hlasujte v anketě pod videem! Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Motlitby byly vyslyseny a po nekolika mesicich vidim svoje oblibene ERB na Videichcesky. Dekuju za preklad. Zrovna tady mluvila herecka tak strasne, ze me prislo vsechno co rika, jako frajina :D

40

Odpovědět

Konečně konec básničkaření, povedený překlad! Jen mě mrzí, že zanikla skvělá hříčka "drop the bouillabaisse" a není zahrnuta ani ve vysvětlivkách pod videem.

31

Odpovědět

Vysvětlivky mi trvají déle než samotný překlad a už jsem byla fakt unavená, ale dobrá tedy, dopíšu. :D

20

Odpovědět

Děkuji za návrat a překlad ERB!

150

Odpovědět

v popise v štvrtom bode ohľadom f-words :-) asi by tam mal byť Gordon, nie Graham, či? :D

30

Odpovědět

To je tak, když většinu času člověk překládá Grahama Nortona. :D Díky za upozornění.

70

Odpovědět

Nádhera. Dlouho jsem doufal, že se ERB obnoví. Poprosím komentátory, ať si rovnou nechají svůh případný hejt a uvědomí si, že je to překlad trojsmyslných rýmů. Je to hard as f..k.

111

Odpovědět

Díky. :)

21

Odpovědět

Problém není, že se snaží přeložit trojsmyslný rýmy, problém je že se snaží napsat text pro českou verzi namísto toho, aby se to přeložilo tak, aby tomu čech rozuměl a rovnocenně si to užil.

34

Odpovědět

+TorreadorProblém je, že sračkové video se sebelepším překladem pořád zůstává sračkovým videem.

51

Odpovědět

Najde se tu vůbec někdo, kdo zná tu Julii?

12

Odpovědět

ano

120

Odpovědět

+jfbFakt? A odkud (je mi jasné, že z tv), že jsem očividně takový neznaboh?

21

Odpovědět

+Kafka TamuraV ČR jí budou znat jen gastronadšenci... měla jako první kuchařský pořad v TV. Zaznamy jsou ke shlédnutí na youtube.

33

Odpovědět

+SardelA právě k tomu směřovala má otázka... Kolik je tady takových gastronadšenců? Ale podle reakcí na jednoduchou odpověď od 'jfb' očividně hodně (čemuž ani za mák nevěřím a beru to jen jako vztahovačnou protireakci na mou přímočarou otázku, kterou berou pozéři za arogantní rýpnutí... nebo jsem fakt jen ignorant? Bez dalších plnohodnotných odpovědí ala Sardel však arogantně můžu vsázet na první možnost :) ).

30