Procol Harum – A Whiter Shade Of PaleHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:57
Počet zobrazení:7 831

A Whiter Shade of Pale je debutový singl britské rockové kapely Procol Harum z 12. května 1967. Následujícího půl roku píseň okupovala první příčku britské hitparády.
S názvem písně přišel skladatel Keith Reid. Jedná se o frázi, kterou náhodou zaslechl na jednom večírku. (Doslovně by se to dalo přeložit jako: "O odstín bělejší než bledá".)
Melodie hraná na varhany byla inspirovaná hudbou Johana Sebastiana Bacha.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Tančili jsme rádoby fandango, dělali kotrmelce po zemi. Dělalo se mi z toho špatně, ale lidi kolem mě povzbuzovali. V sále to hučelo jak v úlu, až málem spadnul strop. A když jsme si poručili další drink, číšník donesl rovnou celý podnos.

Stalo se to o chvíli později, během mlynářova vyprávění. Byla bílá jako křída a zbledla ještě víc. Řekla, že nemá konkrétní důvod, ale pravdu přece musím jasně vidět. Jenže já se snažil najít eso v rukávu, nechtěl jsem ji nechat jít. Byla jednou ze šestnácti čistých panen, které se chystaly odjet na pobřeží.

A i když jsem měl otevřené oči, zrovna tak mohly být zavřené. Stalo se to o chvíli později, během mlynářova vyprávění. Byla bílá jako křída a zbledla ještě víc.

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

I like it.

00

Odpovědět

Mám tuhle písničku v různých verzích hodně ráda řadu let, ale ten originální text mě docela zklamal - český - od Pavla Vrby, je daleko poetičtější: Lešek Semelka - Vzpomínkám daň splácím (15.10.1980)

00

Odpovědět

To je teda celkem dada

00

Odpovědět

dobreho sulina ma ten v cervenej koseli

00

Odpovědět

@hAnko, díky za překlad. Jen taková věcná, protože mě to malinko překvapilo. Video je nestandardně nazvané. První bývá interpret a pak název písně. Tady je to naopak.

01

Odpovědět

Super, koukám že už je to opraveno.

00

Odpovědět

Znala jsem spíš cover od Eurythmics,, ale vzpomínám si, jak mě překvapilo, že ta píseň není jejich a má starší verzi. Musím říct, že jak nemám moc ráda šedesátky (jsem spíš osmdesátková), tak zrovna tady se mi líbí obě verze a ta původní snad i víc.

20

Odpovědět


Odpovědět

Vynikající melancholická melodie, které by slušel působivější text.

40

Odpovědět

Tu písničku miluju od tý doby, co jsem jí slyšel ve skvělým filmu https://www.csfd.cz/film/239255-pirati-na-vlnach/prehled/

20

Odpovědět

Prima, že momentalni moda retro soundtracku , ( Tarrantino atd, ) nabidne tyhle pisnicky lidem, co je neznaji, na druhpu stranu je to smutne, ze si to slysel az tak nedavno.

40

Odpovědět

Souhlas, taky se mi to hned vybavilo :) Vybornej film!

00