Rednex - Cotton Eye JoeHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:97
Počet zobrazení:10 727

"Cotton Eye Joe" je dílem švédské eurodance skupiny Rednex a pochází z debutového alba Sex & Violins (1995). Skupina použila samply tradiční americké folkové písně "Cotton-Eyed Joe" a vlastní disco track se zapojením banja a skřipek.
Ačkoliv se singlem slavili úspěch napříč Evropou a v Americe dosáhli na 25. příčku Billboard chart, magazín Blender píseň zařadil na 38. místo "50 nejhorších skladeb na světě".

Přepis titulků

Kdyby nebylo Joea s bavlněnýma očima, byl bych dávno ženatej. Kde ses tu vzal? Kam ses poděl? Odkud jsi přišel, Joe s bavlněnýma očima? Kdyby nebylo Joea s bavlněnýma očima, byl bych dávno ženatej. Kde ses tu vzal? Kam ses poděl? Odkud jsi přišel, Joe s bavlněnýma očima? Kdyby nebylo Joea s bavlněnýma očima, byl bych dávno ženatej. Kde ses tu vzal? Kam ses poděl? Odkud jsi přišel, Joe s bavlněnýma očima? Kdyby nebylo Joea s bavlněnýma očima, byl bych dávno ženatej. Kde ses tu vzal?

Kam ses poděl? Odkud jsi přišel, Joe s bavlněnýma očima? Vtrhl do města jako zimní bouřka. Projížděl polem, tak hezký a silný. Jeho oči byly jeho nástroje a úsměv jeho zbraň. Ale přijel se sem jenom pobavit. Kdyby nebylo Joea s bavlněnýma očima, byl bych dávno ženatej. Kde ses tu vzal? Kam ses poděl? Odkud jsi přišel, Joe s bavlněnýma očima? Kdyby nebylo Joea s bavlněnýma očima, byl bych dávno ženatej. Kde ses tu vzal?

Kam ses poděl? Odkud jsi přišel, Joe s bavlněnýma očima? Kam se vrtnul, přinesl pohromu. Srdce všech dívek poslal do pekel. Všechny pak utekly, aby se to nikdo nedozvěděl. A tak kvůli Joeovi zůstali chlapi samotní. Kdyby nebylo Joea s bavlněnýma očima, byl bych dávno ženatej. Kde ses tu vzal? Kam ses poděl? Odkud jsi přišel, Joe s bavlněnýma očima? Kdyby nebylo Joea s bavlněnýma očima, byl bych dávno ženatej. Kde ses tu vzal?

Kam ses poděl? Odkud jsi přišel, Joe s bavlněnýma očima? Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jeste bych rada rekla ze v tom klipu v te pisnicce Old Pop In An Oak se mi velmi libi ten krasny papousek je fakt krasnoucky...A taky se mi velmi libi jeden muz konkretni je velmi krasny...Nevim jak to presne mam popsat aby jste vedeli ktereho presne myslim ktery tam ze zacatku jako kdyby pri tom otevre pusu jak zpivaji...:)))))Je takovy
krasnoucky...Ne ze by se mi nelibilo vic muzu v tom klipu ale tenhle je vyjimecne krasny...:)

10

Odpovědět

Jeste bych rada rekla k te pisni a klipu Old pop in an oak ze je to velmi krasny klip mozna uz jsem rikala ze je to krasny klip...:))))))Ale nejsem si jista...Velmi se mi líbí mimo jiné...:)))))Ted jsem se taky divala na klip a pouslouchala pisnicku od skupiny Rednex The way i mate je taky velmi nadherna...:))))))Fakt...Aj ten klip je taky krasny...Ale tomu klipu k pisni Old pop in an oak se nic nevyrovna...:)Je velmi krásný...Ale v tom klipu The way i mate taky tanci nadherne...:)A celkove ten klip je krasny aj tam zpiva nadherne ta hlavni zpevačka...nebo spis predstavitelka...Fakt nádhera...:)

10

Odpovědět

Joe s očima jako bavlna. Po prvním přeložení, nešlo tam už nechat jenom "Joe"? :-)

11

Odpovědět

pustte si na utube verzi kterou zpiva CHylkova :DDD
https://www.youtube.com/watch?v=owmTkwtUNko

07

Odpovědět

Preco nie je prelozena posledna tretina videa? :)

30

Odpovědět

znám od maxim turbulence :D

14

Odpovědět

Pokaždé co tahle s****a ve Snídani s Novou dozněla, jala se Markéta Majerová se Slávkem Bourou ze slok zaslané diváky skládat Nekonečnou písničku nesmyslů. Ale furt lepší než náhodný kňourosong Kelly Familly.

24

Odpovědět

Oh my, ale Cotton eye Joe není o člověku, ale o sexuálně přenosné nemoci :D. Z urban dictionary: "when a man is tested for an std and has a q-tip inserted into his urethra his joe is now cotton eyed".

44

Odpovědět

Jelikoz je to stara folkova pisen, tak pochybuju, ze na divokym zapade meli vatovy tycinky a delali rozbory vyteru. :) Takze jsem to prelozila v puvodnim vyznamu.

90

Odpovědět

+hAnkoProto se ta stará verze jmenuje "Cotton-eyed Joe" a tahle "Cotton eye Joe" :). Ale jako jo, je to pořád "teorie" - vzali původní písničku a trochu pozměnili význam. Ta stará verze "cotton-eyed" prý znamená nějakou oční infekci ("mléčné oči").

40

Odpovědět

+KolikokoliAha, no vidis, a to jsem nikde nedohledala. Furt mi neslo do hlavy jak jako ze ma bily oci, nebo mekkej pohled XD nebo co. Diky. :)

30

Odpovědět

+hAnkoPokud by to někoho zajímalo, tak tady je ta původní folková píseň:
https://www.youtube.com/watch?v=8sN3igHWCQU

50

Odpovědět

Nejsem si jistá - nemělo by tam být místo vdaná - ženatý? Zpívá to chlap a podle textu zpívá o tom, že se tam vzal Joe a kvůli němu odešly všechny ženy. Proto se nemohl oženit.

151

Odpovědět

EDIT: to Denní dávka autismu - prosím, ideálně funguj jen na jednom účtu a to na onom původním. Rozhodně pak nezneužívej fotografii admina. Díky. (JohnSorrow)

32

Odpovědět

+(Admin)neřekl bych...

32

Odpovědět

Nojo, ja jsem stara feministka... :-D Hej vubec mi to nedoslo, dik za postreh. :)

62