Batman v Superman: Úsvit spravedlnostiJak to mělo skončit

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 56
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:202
Počet zobrazení:10 602

V kinech stále ještě řádí Sebevražedný oddíl, ačkoliv tržby nezadržitelně klesají. Mnozí tvrdí, že se jedná o další přešlap ze stáje DCEU a my si při té příležitosti zavzpomínáme na Batmana se Supermanem.

Přepis titulků

Překlad: Maty www.VideaČesky.cz - Proč jsi řekl to jméno?! - Je to jeho matka! Počkat, tvoje máma je Martha? - Jo... - Nekecej, moje taky! Ne ne! Náhodička. To teda! Tohle mění všechno. Nechceš zajít třeba na kafe? To je docela náhlá změna, ale proč ne.

Půjdu rád. Nemám moc kamarádů. Pecka! Už vím, kam zajdem. Ták... - Jak je? - Nezachráníme nejdřív mámu? Ježiš, já zapomněl! Pokecáme potom. BATMAN V SUPERMAN: ÚSVIT SPRAVEDLNOSTI Jak měl skončit BATMAN V SUPERMAN ÚSVIT SPRAVEDLNOSTI Okamžitě zmizte z budovy!

- Myslíte? - Jo! Určitě je to dobrý nápad, pane Wayne? Proto vám volám! Já tu sice chtěl zůstat a pracovat, ale tak když to říkáte, možná nakonec uvážím, že probíhá mimozemský útok a že bych tu mohl skapat! Co blbneš, člověče? Prosím ne...

Nechte toho... Bonbon? Prosím, dost už. Dost už. Prosím. Tak pomůžete mi teda? Ne, nemám na to prověrku. Jsem jenom senátor. Promiňte.

Ukradla jste něco, co vám nepatří. Kdo jste? Takže chcete prozradit mou tajnou identitu? JSEM BATMAN! Totiž... možná. Pověz... Máš pojištění? - Snad jo.

- Vždyť jsi narazil ty do mě. Navíc jsem viděl, jak jsi zavraždil ty chlapy. Takže budeš muset jít se mnou. Tak to pak... Kdepak tě máme, Alfrede? Tady, pane Wayne! Co? Pouze, když budeme držet pospolu, můžeme... BABIČČIN ČAJ Herdek!

Ten muž má ve vozíku bombu! Není zač! Super-lechtačka! Lechty lechty lecht! Nech toho! To je noční můra! Bruci, poslouchej mě!

Spáčilová! Ona je klíčem ke všemu! Co se to kruci děje?! Když jsi přišel, měl jsi hodinu! - Čas běží. - Sakryš, hodinu? Abych sebou hodil! Kurňa drát! Je tohle má matka, Lexi?

- Co? - Jo. Párkrát jsem okoukl město svým rentgenovým zrakem, ale chci se ujistit. Je to ta matka, - kterou jsi chtěl zavraždit? - Vždyť říkám, že... Je to ona, jasný? Vyhráls. Magore jeden. Tak mě tu máš. Bruci, musíš mě vyslechnout.

Za tím vším je Lex Lutho... Kulky z kryptonitu. Mám tě. Další kryptonit? Vedle! Co? Jak? Protože jsem rychlejší, než kulka. Mám tě! Pane, odnesl ho do vesmíru.

- Takže nás zachránil? - Vypadá to tak. - Přesto odpálit? - Neblázněte! Nechte ho pracovat. A hybaj do Slunce! Hledáš tohle? Pomůžeš nám s tou nestvůrou? Kdepak! Dneska ne. Je to váš jeskynní troll. ALE TAKHLE TO OPRAVDU MĚLO SKONČIT...

Miluju tě. - Ne. - Tohle je můj svět. - Ne, to nemůžeš. - Ty jsi můj svět... To je takový klišé. Nebojuj s tím! - Vím, co musím... - Tak s chutí do toho! PROTOŽE... JSEM... BATMAN!

Tak co bude? Začnu já? Nebo ty? Přebrals mi vítězství, Bruci! Ále, ještě bychom ti pak museli na pohřeb. Já bych neumřel! Jen bych na chvíli zmizel. Ale určitě by ses pak vrátil zlej, nebo tak. Musel bych se s tebou zase rvát. Tak jsem si Doomsdaye podal sám.

No, byla to fuška. Jeden by si to dokonce musel dát víckrát, aby to dávalo smysl. Vždyť já se jen mrkla na mail a bojovala s obludou. Co jste to celou dobu vyráběli? - Tak nějak jsme spolu bojovali. - No, zase bych nepřeháněl. Z nějakýho důvodu mi už bylo blbý zachraňovat, on zase dělal pravej opak... Možná jsem tu a tam někoho zabil.

Ne! Přejel jsem je Batmobilem. - To není hezký. - Ale teď je mi to líto, - takže jsme v suchu. - Neřekla bych, ale co už. - A proč jste bojovali? - To je složitý. Myslel si, že chci vyhladit lidstvo, tak mě chtěl zabít, aniž by se mě na to zeptal. - Tys chtěl zabít Supermana?!

- Chtěl se pokusit. Nechal jsem ho vyhrát. Jo? Protože já si pamatuju, jak ležíš na zemi a voláš maminku. - Jak že se jmenovala? - Martha... Martha. Omluvte mě na chvíli... Nějak to nechápu. Naše mámy se jmenujou stejně. Dost ho to bere.

Proč jsi řekl to jméno?! Tvoje máma není jediná Martha na světě, ty vole! Naše mámy se jmenujou stejně! Co to znamená?! Už jsem v poho. Setkání s vámi dvěma jsem si tedy rozhodně představovala jinak. Normálně takoví nejsme! Jo.

Jinak jsme fakt esa. Co je to s náma? On zabíjel a ty ses neusmíval. Bože můj... Přechytračila nás amazonka. Jistěže! Líbíš se mi, Wonder Woman. Nechceš náhodou k nám do týmu? - Myslíš něco jako Avengers? - Ne! Co blázníš? Úplně jinej! Byla by to spíš taková...

liga, co přináší spravedlnost. A můžeme říkat: "Něco ti neseme. Spravedlnost!" - Možná to není dobrej nápad. Co reboot? - To ani nezkoušej! - Zrovna jsem dorazila! - Já chci taky do ligy! - Já taky! - I já. - Čím víc, tím líp! Můžu taky? Tahám vás za fusekli. K tomu už mě neukecáte.

Hej, ty vraždy si zabil, Batmane! Zabíjet nepřátele se nesmí. Ach jo... Tohohle se jen tak nezbavím, co? Protože jsi Batman. Zakázal jsem ti to používat! - Vadí ti to? Chceš se prát? - Nezačínej zase! - Nenuť mě vytáhnout kryptonit.

- Abys zachránil Marthu? Proč jsi řekl to jméno?! Tohle je tak snadný... Kéž by tě Doomsday zabil. Zvon se rozezněl! Našel nás... A přichází. Jak dělá Lex?

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Spacilova naprosto paradni volba do prekladu, pobavila! :D Rotten Tomatoes naopak neznam, takze bych to nepochopil.

94

Odpovědět

Celé hodně trefné :D ... To náhlé otočení kvůli Marthě mě taky docela rozhodilo :D

160

Odpovědět

Jak Flash vyskočí z toho portálu tak ten jeho hlas totálně připomíná ty dva jednorožce z Charlie the Unicorn :D :D :D

90

Odpovědět

Pro ty, co sem nechodí tak dlouho, a nevědí, o čem mluvíš: http://videacesky.cz/video/jednorozec-charlie-1x01-hora-cukrovinek :-)

41

Odpovědět

Mám takovej pocit že jak tam vyskočil Flash z toho portálu tak ta hláška měla souviset s Rotten Tomatoes jakože ta web stránka kde recenzují filmy, kde tenhle film jejich recenzí nejvíc zničili a ne nějaká spáčilová což mě nedává vůbec žádnej smysl... -.-

84

Odpovědět

Máš pravdu. Psal jsem Matymu do korekcí, že si myslím, že většina našich návštěvníků bude Rotten Tomatoes znát a to počeštění, ač je vtipné, není potřeba, ale na druhou stranu každý překladatel má nějaký svůj styl a když už tam ten vtípek takhle dal, měl k tomu asi důvod a nechtěl jsem mu to jen tak předělat. :-)

60

Odpovědět

+BugHer0A šlo by aspoň přidat nějakou vysvětlivku, co ten "vtípek" vlastně znamená? Když už nepřekládá to co tam je... nějak jsem ten překlad nepochopil...

00

Odpovědět

+BullOverTím, že to převedl do češtiny, právě není to vysvětlení potřeba. Kvůli tomu se ty vtípky a další věci do češtiny převádí, aby byly snáze pochopitelné. Tohle by mělo smysl, kdyby tam nechal Rotten Tomatoes.

Piokud se nepletu, je to narážka na to, že na serveru Rotten Tomatoes byl ten film pár dnů po premiéře strašně kritizován.

10

Odpovědět

+BugHer0To je hezký... ale co jsou sakra ti spáčilové???? wtf? Originál vysvětlení nepotřebuje, "překlad" bohužel ano...

33

Odpovědět

+BullOverKaždá narážka funguje jen tehdy, když má divák tušení, na co "naráží". Maty měl za to, že Rotten Tomatoes zná míň lidí než Mirku Spáčilovou, ale pokud ani tu někdo nezná, tak to samozřejmě nepochopí.

20

Odpovědět

+BugHer0Ahhhhh :D ok... moje chyba... čet jsem "spáčilové" a myslel jsem, že je to narážka na nějakej neznámej animák, nebo něco podobnýho... (ale i tak bych bez googlu netušil, kdo je ta Spáčilová).

21

Odpovědět

+BullOverjn, to same :D

01

Odpovědět

+BugHer0Tak tam hodit ČSFD, nevím kdo je známější jestli Spáčilová, nebo Fuka

11

Odpovědět

+Salemdal jsem tam Spáčilovou, protože v originální scéně Flash říká: "Loise Laneová je klíčem ke všemu."
pouze jsem prohodil jména.))

21

Odpovědět

Ach bože, prečo si všetci myslia, že rottentomatoes recenzuju filmy ? Oni netvoria absolutne žiaden vlastny obsah. Jedine čo robia je, že agreguju recenzie od poprednych kritikov z celeho sveta a spriemeruju ich. Je to niečo ako csfd pre kritikov. Ak ma niečo nizke percento na rottenoch, znamena to jedine to, že ten film všetci hejtuju.

10