Jeremy Irons u Craiga Fergusona

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:360
Počet zobrazení:4 434

Tentokrát se u Craiga Fergusona na slovíčko zastavil Jeremy Irons, kterého můžete znát z filmů jako Kupec benátský, Lolita nebo Smrtonosná past 3. Tohoto charismatického britského herce momentálně můžete také vidět v kinech ve filmu The Words, ve kterém si zahrál po boku Bradleyho Coopera a Zoe Saldany. V rozhovoru se ve velké míře budou rozebírat Ironsovi kalhoty, ale dozvíte se i například, co mají společného Craig a Ironsova švagrová.

Tento rozhovor byl odvysílán 5. 9. 2012.

Přepis titulků

Vítejte zpátky. Omlouvám se. Musel jsem... Musel jsem koně vylákat ven pomocí trochy cukru. Je to kód. Je to cosi sexuálního, ne? To mluvíš na mě? - Nikdo jiný tady není. - Jsi hrozně daleko. S kým si myslíš, že mluvím?

To mluvíš se mnou? To mluvíš se mnou? - To mluvíš se mnou? - To mluvíš se mnou? Zpřelámu ti nohy. Můj první dnešní host je úchvatný herec. Hraje v novém filmu The Words, který má v pátek premiéru. Podívejte se. Vy jste ještě tady? Přichází Jeremy Irons! Jeremy Irons.

- Co se děje? - Jen se chci... - Máš tam kousek otázky. - Ano. - Zeptám se tě na ni, jestli chceš. Máš překrásné kalhoty. - Překrásné? - Jsou úžasné. - Jsou skvělé, dokud je nevypereš. - Tak je neper. - Však jsem je ještě nepral. - Jak dlouho už je máš? - Asi tak rok. Měl jsem je na sobě třikrát. Ale nosím je jen občas, protože vím, že když je vypereš, barva vybledne.

Takže... - Ty kalhoty jsou jen na pár použití. - Přesně tak. A zastrčil sis je do bot. Jedna z tvých asistentek má kalhoty, které původně měly tuhle barvu, a teď vypadají... Už dost o barvě. Chci vědět, proč je máš zastrčené v botách. Očekáváš snad nějakou přívalovou povodeň? Opatrnosti není nikdy dost.

- V hotelech je různá havěť, třeba štěnice. - Máš pravdu. - Jsou tady zemětřesení. Jedno bylo zrovna včera. - Máš pravdu. Jsem z Irska. Mám rád poklidný život. - Taky jsem slyšel něco málo o tvojí show. - Jo. - Zastrčit si kalhoty do bot je asi nejlepší. - Asi jo. Chci ti říct jednu krátkou historku. - Je krátká? - Jo, hodně krátká. Je to pravdivá historka.

- Sestra tvojí ženy, Sorcha... - No... ...je poslední člověk, se kterým jsem pil, než jsem šel na odvykačku. - Ne. - Přísahám. Přísahám. - No to se podívejme. - Je pořád vdaná za Nigela? - Jo, je. Zavolal jsem jim a řekl jsem: "Víte, že jsem ožrala." A oni: "Samozřejmě. To proto tě máme tak rádi." A já: "V pondělí jdu na odvykačku. Nechcete jít do Minogues a ztřískat se?"

A oni: "To je skvělej nápad." Takže jsme to udělali. Zpráskali jsme se tam spolu. Oni si pak šli po svém a já jsem šel... Myslím, že tam pořád je. - Myslím, že ten bar už tam není. - Vážně? - Myslím, že ne. - Tu noc nepřežil. - Ne... Jo, bylo to celkem špatný. - Je to fascinující. - Myslel jsem, že tě to bude zajímat. - Chceš mi říct ještě něco? - Ne, to je asi všechno. Líbila se mi tvoje ukázka.

- Vážně? - Samozřejmě. - To je od tebe hezké. - Vypadá to pěkně. Máš tam vousy. - Vousy a klobouk, to znamená Oscara. - Jo. Je pěkné hrát někoho ve věku, - ve kterém budeš... tak za padesát let. - Jo. Výborně. - Taky se mi dost líbí Borgiové. - Vážně? - Jo, je to hanbatý seriál. Víš...

Nebyl ale tlustý? - Byl tlustý. - Byl. - Ty tam ale nejsi tlustý. - Ne. - V takovém kostýmu by bylo hrozné vedro. - Nešlo by to. - Ne. Neil Jordon řekl, že si toho nikdo nevšimne. - Já na to: "Někdo si toho všimne." - Jo, já jsem si toho všimnul. Stal se z něj papež Řehoř? - Alexandr.

- Alexandr... Věděl jsem, že je to nějaké jméno. - Jo. Zjevně se díváš každý týden. Viděl jsem to. Jen se mi pletou Řehořové a Alexandři. - Mám jich v životě spoustu. - To se ti nedivím. Jsi hluboce věřící? Ne, nejsem. Nikdo mě do žádného spolku nedokope. - Do žádného spolku nepatřím. - Když v Americe řekneš, že nejsi věřící, klidně do tebe kopat budou. Trocha kopanců tě asi čeká, ale budeš v pohodě.

Víš, co se mi... Viděl jsi mimochodem remake Návratu na Brideshead? - Ne. - Nebylo to tak dobré jako... Ptali se mě, jestli v tom nechci hrát. Řekl jsem jim: "Je to tak trochu, jako kdybyste se mě ptali, jestli nechci přijít na svatbu své bývalé manželky." Tam bych šel okamžitě. Řekl bych si: "Jo!" - Zaplatil bych jí.

- Vážně? - Jo. - Zaplatil bys jí, aby se znovu vdala? - V určitém smyslu ano. Neviděl jsem to. Vím, že to bylo krátké. Jo, bylo to krátké. - Vím, že to, kde jsi hrál ty, se táhlo několik řad. - Jo. - 13 hodin. - Vážně 13 hodin? - Jo, 13 hodin. - Bylo to úžasné. Moc se mi to líbilo. - Byl jsem dost mladý. - Vypadáš úplně stejně. To je od tebe milé.

Chápu. - Myslím, že je to těmi kalhotami. - Vážně? - Aspoň částečně. Verze, kde jsi hrál ty, byla hodně zajímavě zpracovaná. Homosexuální vztah mezi Sebastianem Flytem a Charlesem Ryderem v ní totiž vyložili hodně náznakově. Říkal jsem si, že je to dost zvláštní přístup. Ne, když si přečteš knížku, zjistíš, že to bylo velmi přesné. Navíc je to víc sexy, když netlačíš na pilu.

- Tak, jak to děláme my. - Přesně tak. Jsme totiž o trochu starší verze Charlese a Sebastiana. - Nemyslím si, že... - Dost pil. - Jo, byl to beznadějný alkoholik. Byl to můj idol. Byl jsem v jeho věku. Říkal jsem si, že když se opiju, například s tvou švagrovou a Nigelem v Minogues... Říkal jsem si, že až půjdu na odvykačku, budu jako Sebastian Flyte. Budou mě navštěvovat plačící dámy z vyšší třídy, které se budou strachovat kvůli mojí dipsománii.

- A bylo to tak? - Ne, byla tam jen naštvaná stará sestra. Kam jsi šel? Do Farm Place. Už to tam není. Byla to vážně pěkná odvykačka v Surrey. Mám štěstí, protože když piju, je mi hrozně špatně. Už jsem o tom slyšel. - Ne, chtěl jsem říct, že...

- Takže nepiju. Kouřím o sto šest, ale nepiju. Na jednom předávání cen jsem viděl, jak si balíš cigaretu. - Jo. - A dal sis do ní tabák. - Jo. - A vykouřil sis ji sám, bez přátel. - Jo. - Muselo to být hned zkraje večera. - Jo. Myslím, že ostatní se tam o cigarety dělili, ale ty jsi zjevně... Nejsem v té fázi. - Kouříš hodně marihuany?

Kouříš ji rád? - Ano, neustále. Za to by si do tebe kopnuli taky. - Víc se to ke mně hodí. - Vážně? Jo. A myslím, že mi to mnohem míň škodí. Jen občas. V pátek večer. To je jednou týdně, Jeremy. To není občas. Ale to se dá. Já nemám právo nikoho soudit. - Nemáš právo na nic. - Ani ne. I když...

Mohl bych... Ne, nemohl. - Došel nám čas. - To ne. Vážně? Co je to za příšerný džbán? To není žádný džbán. Je to hrnek vyrobený z chřestýše. - Tobě se chřestýši nelíbí? - Neleze ti tohle do nosu, když z toho piješ? Jo, když ho správně držíš. - Vypadá to jako nějaká děsivá erotická pomůcka. - Díky! - Přesně o to mi jde. - Dobře. - Můžu ti ho sehnat.

- Vážně? - Jo. - Chtěl bys ho taky? - Nejsem si jistý, jestli by tě s ním pustili do letadla. Ne, asi ne. - Proč? Ty někam letíš? - Jo. - Zpátky do Anglie? Zpátky do New Yorku, kde budu pracovat na velmi zajímavém dokumentu o odpadu. - Jsem v něm taky? - Ne, nejsi. - Byl jsi v něm. - Ale vystřihli mě? - Vystřihli tě. - Dobře. Až moc odpadní. Pak pojedu zpátky do Londýna, abych svojí ženě připomněl, kdo jsem.

- Připomeneš její sestře a Nigelovi, kdo jsem já? - Připomenu. Možná si myslí, že jsem po smrti. Protože to byl úplný konec. Přísahám. Byly to poslední dva dny, kdy jsem pil. - Nekecám. Před dvaceti lety. - Šel jsi do toho. Jo, šel jsem s tím skoncovat. Jo.

Úžasný. Pak jedu do Budapeště, kde zase budu předstírat, že jsem papež. Budapešť se mi líbí. Byl jsem tam. Je tam moc hezky. Byl jsi na tom trhu na mostě vedle města? - Byl jsem všude. - Myslím, že jsme se všichni něco naučili. - Nebuď... Pokračuj. - Jen jsem chtěl říct, že tyhle v Budapešti nenosím. Tyhle si nechávám na... Ony ladí k tvému koberci. Kdyby sis je nezastrčil do bot, vypadalo by to jako...

- Jo, úplně bys s ním splýval. - To jo. - Vyhnul ses katastrofě, Jeremy. - To rozhodně. Jeremy Irons. Hned budeme zpátky. Překlad: qetu www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Konecne viem ako naucit anglicana spravne vyslovovat moje priezvisko 03:06 :D

183

Odpovědět

Co má společnýho Sorcha a Deef? :D

181

Odpovědět

+BurgPriezvisko je slovensky příjmení,přezdívka se řekne prezývka.

182

Odpovědět

Craig skvělý jako vždy :-). Ne že by se člověk o hostovi dozvěděl moc informací, ale zato jsme se zasmáli :-).

194

Odpovědět

Nemůžu si pomoct, ale Craig Ferguson mě moc nebaví a bohužel ani neuspává. Připadá mi, jako by pořádně nevěděl co říct, o čemž jasně svědčí i fakt, že v tomto rozhovoru řekne, že musí končit, protože došel čas a pak se rozhovor nějak tupě rozjede ohledně jeho hadího hrnku (který tam jistě má pro tento účel) a jedou další 2 minuty a něco!!! Zlatý Letterman, kterému za ty roky prošly rukama mega hvězdy, takže k sobě přistupují jako letití známí a rozhovor plyne...

1970

Odpovědět

to je právě ta nenucenost a ten jeho "who cares" postoj ke všemu a proto ho všichni tak milujeme..:D

235

Odpovědět

+KukolDík za odpověď. Já jsem mu dával šanci docela dlouho, ale všímal jsem si jeho nepohotovosti při rozhovoru už déle, a teď mě zase utvrdil, že se nepletu. Na úvodním lístku, který trhá, má otázky taky připravené, takže je vidět, že chce, aby rozhovor plynul, ale asi by to přece jen neměl trhat a občas na to mrknout!! Když mi přijde do studia "star", chci se něco o tom člověku dozvědět, poznat ho jako cilvila a to mi plní Letterman (i když taky záleží koho tam má a jak se zrovna vyspí, že jo). No nic, Fergusona přetrpím, prostě na něj nebudu klikat ;-)

1917

Odpovědět

drobku, nic proti, jak si napsal spravne.. proste na nej neklikej, ale proto nepisu, jen jsem prave rad zes zminil tu civilnost a tady si myslim, ze se rozchazime, protoze Letterman a jeho prkene otazky, ktere nahravaji jen na nejakou "vtipnou" historku nebo jen radoby odhaleni soukromi, ktere je pochopitelne odhaleno jen do te miry, do ktere hvezdy chteji... ponechavaji herce uplne ve stejnem svetle kdyz odchazeji stejne jako kdyz prichazeji.. Ale tady u Craiga, ktery je mi silene blizky humorem, tady mi pripada, ze je odhaleno vic nez nje zdravo a z tech reakci se dovis mnohem vic nez z toho kolik ma doma psu a jestli uz nekdy mel zardenky.. ty reakce tak najednou nevypadaji predpripravene a chovaji se opravdu tak jak jsou zvykly a kdyz padne nejaka nesmyslnost, kterou necekaji.. to je odhali a to mam rad

211

Odpovědět

Ona Craigova nejsilnější stránka vynikne ne až tak moc při rozhovorech, jako spíš při intru, cold open a u tweetmail time.

Dink dong. "Who's that at the door?!"

182

Odpovědět

Byl skvělej i v eragonovy, ale tam ten film posralo zase něco jiného :-)

183

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=yREdU_ehZO4
taky
jeden povedej a ješte s NPH :-)

183

Odpovědět

Ten je fakt dobrej a krom toho obsahuje několik dobrých překladatelských oříšků ;-)

182

Odpovědět

Perfektní rozhovor, dlouho jsem se tak nezasmála :D.

1814

Odpovědět

A parádní byl i v Muži se železnou maskou.

183

Odpovědět

Geoff by se měl víc zapojovat.. žeru toho chlapa! :D

187

Odpovědět

Jeden z nejskvelejsich Craigovych rozhovoru a mezi nami, to uz neco znamena.

1919

Odpovědět

zlámu ti nohy! :D

184

Odpovědět

hrozny, nudny, trapny ani to dokoukat nejde

1893

Odpovědět

Konec byl dobrej, střed byl o ničem.

1843

Odpovědět

ty ses trapnej, nahodou to je povedna scenka :putnam: je tady takovych videi vic?:-)

198