93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 152
Počet zobrazení:8 383
Jimmy Carr je znovu na VideaČesky a to ve vší parádě. Můžete se podívat na přeložený záznam z jeho vystoupení v britském komediálním pořadu Live at the Apollo, ze kterého jsou vystřihnuty všechny Carrovy výstupy. Nyní můžete posoudit Carrovu komiku v jeho celistvé formě - například jeho oblibu kratičkých vtipů. Jimmy ale často vychází z různých dvojsmyslů či narážek na britské prostředí, tak si prosím pro úplné pochopení přečtěte poznámky pod videem. Výjimečně tam rozebírám i některé přeložené dvojsmysly, které bylo těžké počeštit a i přes moji snahu je Carrův originál jenom jeden. Poznámky: Kdo myslíš, že jsi? - pořad, ve kterém se pátrá po rodokmenu různých osobností a teprve v něm se leccos odhalí - viz csfd NHS Direct - Britská telefonní linka, kde můžou lidé zadarmo získat informace ohledně zdraví Jack Dee - populární britský stand-up komik, který také vystupoval v Live at the Apollo a rok ho i uváděl. Poznámky k překladu: Souzení Mr. Gaye - Jedná se o homosexuální verzi klasických soutěží krásy. Zde nevynikne tolik dvojsmysl se slovem "judge", které může znamenat "soudit, soudcovat" (např. v porotě takové soutěže), ale také "odsoudit někoho" "Sprcha s vchodem" - V originále "walking shower" je u nás známé jako sprchový kout, ale bylo to třeba upravit kvůli zachování vtipu "Udělat si dítě" - V originále je to dvojsmysl vycházející ze slova "grooming", který může znamenat "vyfešákovat se", ale rovněž se jedná o termín značící získávání si důvěry dětí (např. přes internet) z obvykle sexuálních motivů.

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ahoj. Skvělý Carr, jen v čase 1:33 v první části tam máte chybičku. Neříká tam, "ale spíš je to ko*ot", ale "Myslím si, že je to kravina" nebo "blbost". Nemůžu nikde najít, jak se to slovo přesně překládá ;-)

190

Odpovědět

Tak "bollocks" může mít několik výrazů http://en.wikipedia.org/wiki/Bollocks

190

Odpovědět

Je to dvojsmysl. Tohle byla asi nejlepší možnost, jak to tam zachovat.

190

Odpovědět

Ninjer: Sice trochu se zpožděním, ale 2.část, 0:43 "Could be a bush fire" nedává v Tvém překladu moc smysl... asi proto, že slovo "bush" v tomto případě neznamená keř, ale ochlupení dámského přirození ;)

180

Odpovědět

Hmm... To já vím, že to může znamenat i to, ale já tenhle vtip pochopil tak, že tím naráží na to, že si zrovna dotyčná došla na malou za keř - který začal hořet a tudíž to začalo tam dole pálit vzhledem k tomu, v jaké blízkosti u keře je.

Jak jsi to pochopil ty? Že jí prostě hoří ochlupení? To se mi nezdá, protože mi to nepřijde moc vtipný...

201

Odpovědět

+NinjerTeď ještě koukám, že by to mohlo znamenat tohle... Ale to těžko říct, nevypadá to jako nějak moc známý slang.
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=bush%20fire

190

Odpovědět

+NinjerPodle mě to měl být dvojsmysl použitím výrazu pro stepní požár ve spojitosti s dámským pubickým ochlupením... Možná by se to dalo přeložit do češtiny jako "hořící porost" :)

200

Odpovědět

Není co dodat, famózní Carr.

180

Odpovědět

Tak tohle bylo slabe... Radoby vtipne vulgarni narazky, skace z tematu na tema bez jakekoli spojitosti... Nevim cim to je ale dneska sem se vubec nezasmal...

1928

Odpovědět

Přesně.. Vykládá desítky vulgárních vtipů, kterým bych se zasmál jen ve velice dobré náladě.

185

Odpovědět

Je to dobrý, ale naučený vtipy může odvyprávět kdokoliv .. ale nasmál jsem se. Hodí se ale něco si zapamatovat a použít když se to bude hodit. 10/10

193

Odpovědět

No ale vymyslet je kdokoliv nedokáže ;) Plus samozřejmě to chce talent "jenom ty vtipy" odvyprávět.

201

Odpovědět

+NinjerA je jistý, že to vymýšlí on? :)

184

Odpovědět

+RadiawAno. To je součástí "stand up profese". Samozřejmě se mohl i někde trochu inspirovat, od někoho si i s dovolením něco vypůjčit, ale v základu to jsou opravdu JEHO vtipy.

193

Odpovědět

Mám raději stand-up, kde jsou nějaký delší vtipy a nebo historky, ale některý jeho vtipy mě pobavili...

181

Odpovědět

Je to silenec :D Jeho videa jsou supr i presto, ze mam tez radeji neco ucelenejsiho, a nejen proto jeste jednou velice, velice snazne prosim o prelozeni jeste nejakeho vystupu Dylana Morana (ma zde jen nekolikaminutove video z What it is), nejlepe z Monster, What it is ci Yeah, yeah. :) Omlouvam se za psani bez diakritiky, jsem na anglicke klavesnici :D Pekne prosim ! :)

180

Odpovědět

Tyhle show jsou kompletně přeložený s českými titulky. Minimálně Monster je dokonce i s českými titulky kompletní na youtubu ;)

180

Odpovědět

+NinjerS tím jsem samozřejmě obeznámen, jde mi o jejich přiblížení divákům videačesky.cz, neboť jsem přesvědčen, že si jej spousta z nich oblíbí ;)

181

Odpovědět

0:07 v druhé části... to mě dostalo, jak ti dva hošani souhlasně přikyvují té jeho teorii :D

181

Odpovědět

Fakt jsem se zasmál u těch deset vteřin mlaskání s přidaným "Oooooooh". To bylo naprosto... (*hledá ekvivalent k "orgasmální"... nenachází*)... orgasmální :D

180

Odpovědět

Ze všech Carrových videí je tohle s přehledem nejslabší - a i tak je to na deset hvězdiček.

187

Odpovědět

Chudák Caroline, ta si s ním asi musí občas zkusit. :D

190

Odpovědět

škoda že na yt už jich moc neni

182

Odpovědět

Žádný strachy, ještě rozhodně pár videí s Carrem připravených k překladu mám ;)
Super na něm je, že se své komediální profesi věnuje fakt hodně a taky se hodně objevuje v televizi.

181

Odpovědět

Téměř kompletně souhlasím s komentářem od homera. To rychlé sypání spolu nesouvisejících vtipů také není zrovna můj šálek kávy. Já radši když to má celé nějakou návaznost. Všechna předchozí videa naprosto zbožňuju a můžu je sjíždět pořád dokola. Toto je taky super, vtipy jednotlivě velice povedené a desítku dávám bez pochyby, ale přece jen mi tohle sedlo kapánek méně, než předešlá videa. Přesto, Jimmy Carr je genius a za to, že ho překládáte vám patří VELKÝ DÍK. Už teď se nemůžu dočkat dalšího. :)

184

Odpovědět

Musím říct, že vždy ho bylo málo a hlavně krátká videa, ale teď..úplně dostatek :D myslím, že se budu smát měsíc dopředu :D Je výbornej :D

182

Odpovědět

Někdy musím zkusit s tím mobilem, jak řekl, že napsal všem v adresáři, že ví jejich tajemství ať napíšou a jeden napsal. Jak? Po tomhle jsem málem spadnul ze židle.

182

Další