John Oliver reaguje na komentářeLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:839
Počet zobrazení:13 116

Tento týden John Oliver zveřejnil video, ve kterém reaguje na vybrané komentáře pod svými předchozími videi. Jak uvidíte, lidé jsou schopní někdy napsat opravdu zvláštní věci.

Přepis titulků

Ahoj, internete, já jsem John Oliver, moderátor Co týden dal a vzal. Tentokrát jsem byl odsunut na YouTube jako nějaká kočka hrající na klavír. Rád to využiji k tomu, abych zodpověděl diváckou poštu, která nám přišla. Není to skutečná pošta. Moderuji televizní pořad v roce 2014, nejsem redaktorem Farmářského almanachu z roku 1842.

Budu odpovídat na komentáře pod některými mými videi. Před pár týdny jsme mluvili o jaderných zbraních v USA. A diskuze byla... Řekněme, že byla plná slov. Jeden uživatel napsal toto. "Nechápu, proč se publikum směje." Doufám, že tím narážel na vážnost probíraného tématu, a ne na jeho zábavnost.

Ale stejně by to nemohlo být víc urážející než tento komentář pod stejným videem. "John Oliver opravdu vypadá jak papoušek." Tohle je fakt nepříjemný komentář. Hlavně to slovo opravdu. Jako by s někým souhlasil. Ano, obličej toho muže vypadá jak hlava papouška. Proč ten pořad není o tom, jak loudit krekry?

Nedává to smysl. Dělej vtípky o krekrech, papoušku. Dělej, papoušku. Popojedeme dál. Jeden divák napsal komentář pod video o nativní reklamě ve zprávách: "Zrušil jsem odběr, když začal s těmi kecy o Code Red. Když si děláte srandu z druhé nejlepší třešňové sodovky, ponesete následky."

Následky jsem už nesl, ale to je tak před miliardou let. Naposledy, kdy jsem nesl takové následky, byla kukuřice vysoká jak stožáry. Ale pokud se chcete na tento pořad přestat dívat, protože jsem si dělal legraci z vaší druhé nejoblíbenější třešňové sodovky... Sbohem, pane. Nebudete nám scházet. Každý, kdo má druhou nejoblíbenější třešňovou sodovku, má nejspíš i druhou nejvoňavější značku benzínu.

Ale můj nejoblíbenější komentář posledních týdnů je tento španělský komentář pod stejným videem. Dojalo mě, že můj humor překračuje jazykovou bariéru. Pomyslel jsem si, že konečně vím, jak se žije la vida loca. Avšak jen do doby, než jsem si spustil překladač Google a nechal si to přeložit. Obsahem komentáře bylo toto: "Zkur*ysyn, ma*rdské ho*no v televizi mi dělá blbě svět."

Teda... I když je ten překlad dost kostrbatý, rozhodně to není kompliment. A nakonec, protože vás nechceme nechat negativně naladěné, máme tu ještě jeden komentář. "Tenhle chlap je skvjelý." To mě zahřálo u srdce. Někdo mě konečně ocenil. Já jsem opravdu skvjelý.

Pokud si myslíte, že dělám něco jiného než... Pokud si myslíte, že dělám něco skvěle, tak mě zřejmě vůbec neposloucháte. Na obrazovky se vrátím 7. září ve 23.00 na HBO. Tou dobou bude tohle video plné takové nenávisti, že budeme muset natočit pokračování. Díky za sledování a hlavně děkuji těm, kteří komentují. Všichni jste skvjelí.

V září na shledanou. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejdříve česky: Bylo by fér, kdyby tu byl stále trest smrti, tak jako je psáno na mnoha místech Bible. A Ježíš v kázání na hoře říká: "Amen zajisté pravím vám: Dokudž nepomine nebe i země, jediná literka aneb jeden puňktík nepomine z zákona." Takže to stále platí. Jen to není dodržováno.
Ale na tomhle světě... zbytečné zmiňovat, že?...
Těším se na další video zaměřené na víru (/proti víře).
Attempt to translate :)
: It would be fair if there was still death penalty, as it is written in many places in the Bible. And Jesus in the Sermon on the Mount says: "Verily I say unto you, Till heaven and earth pass, one jot or one tittle shall in no wise pass from the law. So it's still true. It just does not follow anyone."
But in this world ... Needless to say, right?
I look forward to video focused about (against) the faith. :)...

00

Odpovědět

3:20 skvjelý to jako vážně? :D

489

Odpovědět

To je tam schválně, narážka na ten komentář z YouTube.

690

Odpovědět

zase? tomu se už dá říkat spam. chtělo by to pauzu od tohoto trotla. Minimálně napořád.

3163

Odpovědět

Videacesky mam rad ale proc je tu proboha porad tolik videii o papuscich ?

13410

Odpovědět

Hm, zaujímavé. Dosť agresívne komentoval svoje komentáre. To si neuvedomil, že koment s odhlásením a druhou najobľúbenejšou sódovicou je zrejmý troll..

794

Odpovědět

si povšimni odpovědi ... Oliver se v tu cvhíli stal dokonalým trolem :D

331

Odpovědět

+MDNa to ti naozaj nemám čo povedať chlapče.

322

Odpovědět

moc krátké, moc krátké, další další :D

1172

Odpovědět

tak ten smích v 1:35 je velký masakr :D

161

Odpovědět

Chtěl bych ze srdce poděkovat videacesky.cz, že nás (nebo minimálně mě) seznámili s tímto úžasným moderátorem a jeho show. Nebýt Vás, nikdy bych o někom takovém ani netušil (v mém případě to samozřejmě platí o téměř všem, co tu překládáte - od Conana a Craiga přes WLIIA? až po Cyanide & Happiness a spoustu dalších :D). Jeho show je naprosto úžasná. Z jakých důvodů, to už bylo pod jeho videi psáno nesčetněkrát a nemá cenu to zde vypisovat a opakovat se. Prostě DĚKUJI :)

3173

Odpovědět

Yeah, this show is ABSOLUTLY BRILLENT!!!!

00

Odpovědět

víc papouščích videií

712

Odpovědět

This guy is BRILLENT!

10315

Odpovědět

This guy is OREGANO!

938

Odpovědět

+SkodakYou are an idiot!

2819

Odpovědět

+SkodakJeden co sem napíše větu z videa jako by se bál ze nam ta veta neuvizne v pameti na dalsich 10 minut a dalsí 2 trapný komenty. Proc?

446

Odpovědět

+SkodakAby pak mohl přijít někdo, kdo to všechno zhodnotí a napíše pod ně :D

361

Odpovědět

+Skodaka pak přijde někdo, kdo je znova zhodnotí :)

82

Odpovědět

Ještě, že papoušci umí mluvit, protože tenhle je NEJLIPŠÍ! :D

1604

Odpovědět

To video o nativní reklamě byste mohli přeložit, je dost dobré :) Naopak mě dost zklamal jeho komentář k těm událostem ve Fergusonu, asi jeho první špatné video.

226

Odpovědět

To, že něco není ve shodě s tvým přesvědčením, ještě neznamená, že je to špatné. ;-)

218

Odpovědět

+TceldNejde o to, že by nebylo ve shodě s mým přesvědčením. Používá tam dost mimózní argumenty. Např. několikrát zdůrazní, že byl ten černoch neozbrojený (pokud toho policistu napadnul, co na tom záleží?). To video, kde vykrádá obchod, označí za irelevantní (jednalo se o logickou reakci policie na mediální kampaň, která toho černocha vykreslovala jako svatouška se zářnou budoucností na vysoké škole), přitom pak sám jako důkaz policejního útlaku tamnách obyvatel použije z kontextu vytržené video nějakého náhodného policisty nadávajícího čenochům (protože to není irelevantní, že ano).
Taky tatktně přejde fakt, že "pokojné" demonstrace tamních obyvatel se zvrhly v násilnosti a rabování.

Schválně se na to podívejte. Vadí mi, že se jendoznačně staví na stranu toho černocha, ačkoliv není vůbec jasné, jak to vlastně bylo. Druhá polovina toho video, kde mluví o nesmyslné výzbroji policie obecně už je starej dobrej Oliver, ale ta první půlka o Fergusonu je úplně mimo.

344

Odpovědět

+TceldSakra tolik chyb, asi jsem si to po sobě měl přečíst :D

54

Odpovědět

+TceldNa chyby kašli, tady nejsme ve škole, ale se zbytkem stejně nemůžu souhlasit. :-) Oliver podává jasné a srozumitelné stanovisko - není normální zastřelit neozbrojeného. Tečka. Jasně, argument, že to byl gauner, tak si kulku zasloužil, bla bla bla, zastává spousta lidí. Ale kdyby takhle černoch zastřelil bílýho, tak první argument bude "tve, přece není normální zastřelit neozbrojenýho!". ;-) Následný nepokoje a jejich míra jsou totálně mimo, ale prostě není normální zastřelit neozbrojenýho.
P.S. Policita navíc musí snést určitou míru ohrožení, pokud není ohrožen na životě.
P.P.S. Jsem jednoznačný zastánce toho, aby se posílili možnosti, kdy policisté v Česku mohou použít zbraň. Ale Amerika je v tomhle už WTF...

1315

Odpovědět

+TceldZastřelit neozbrojeného samozřejmě správné není. Tedy pokud nenapadne policistu, což se tady pravděpodobně stalo. Jistě, policista by se měl umět bránit i jinak, ale viděl si, jak ten černoch vypadal? Dvoumetrové stotřicetikilové hovado. Takovej, když se ti začne sápat po zbrani, tak asi zrovna nepřemýšlíš, jak se bránit tak, aby jsi mu ublížil co nejméně :)

193

Odpovědět

+TceldProblém je spíš tom, že v USA jsou všichni policisté vybaveni tasery, což si myslím, že na neozbrojeného útočníka bohatě stačí. A když je někdo policajt, tak by měl právě přemýšlet nad tím, jak ublížit co nejméně, a pokud tak nepřemýšlí, tak bude asi chyba někde ve výběru.

109

Odpovědět

+TceldNo jo, jenže pokud se ti dvoumetrový stotřicetikilový agresivní grázl sápe po zbrani (což není jisté, abych byl korektní, ale je to nejpravděpodobnější varianta), tak si o to koleduje. Po bitvě si můžeme hrát na generály a možná na tom i může být něco pravdy, ale ten policista byl v ohrožení života (respektive měl dobrý důvod si myslet, že v něm je) a v takové chvíli nepřemýšlíš, ale jednáš instinktivně.

Ale ok, není jisté co se stalo a bůhvíjak to bylo, to je třeba uznat. Právě proto mi vadí, že se Oliver jasně staví na stranu toho mladíka.

67

Odpovědět

+TceldKdyž dokáže cca. 170 cm vysoký policista zpacifikovat 195 cm vysokýho baníkovce s nožem, aniž by ho musel zastřelit, tak mi to nepřijde jako neřešitelné. A Oliver se nestaví na stranu mladíka, ale říká, že prostě NENÍ normální zastřelit neozbrojenýho. To je obrovský rozdíl. :-)

89

Odpovědět

+TceldA naopak policista v té chvíli MUSÍ přemýšlet, ne jednat instinktivně. :-)

92

Odpovědět

+TceldJá si právě myslím, že v určité situaci prostě je, i když to vyznívá divně :) Mě prostě vadí, jak Oliver v tom videu argumentuje. Říká A, ale neříká B :) Ale když tu tak sleduji to vlákno, tak jsme docela brutálně OT :D

46

Odpovědět

Jak pár okamžiků před koncem videa začal mávat rukama, tak mi vážně začal trochu připomínat toho papouška... :D Ale jako obvykle parádní :)

1123

Odpovědět

Druhý!

536

Odpovědět

Hmmm to se máš vážně čím chlubit...

177

Odpovědět

+BazungeeBýt druhý je mnohem větší čest, ve videu to máš jasně :D

257

Odpovědět

About that parrot-face thing .....

523

Další