Kouzelník

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:202
Počet zobrazení:7 700

Umí všichni kouzelníci čáry a máry?

Vysvětlivky:
Mr. M, vlastním jménem Absolon Zebardyn Mercator, je postava, která se objevuje v komiksech Marvelu a má schopnost ovládat energii a hmotou.
David Blaine je americký kouzelník a iluzionista, známý pokořením několika světových rekordů.
David Copperfield (narozen jako David Seth Kotkin) je též americkým kouzelníkem a iluzionistou. Už jako šestnáctiletý přednášel o magii na univerzitě a kromě zmizení Sochy svobody, létání nad Grand Canyonem či úspěšnému úniku z Alcatrazu zvládl svou magií posílit motorické dovednosti tělesně postižených lidí.
Harry Houdini se narodil pod jménem Erik Weisz v Budapešti a byl mistrem úniku z různých pout, svěracích kazajek nebo uzamčených klecí. O jeho oblíbenosti dodnes svědčí výraz houdinizovat, který používají Američané jako synonymum věty ''dostat se z těžké situace''.
Criss Angel (narozen jako Christopher Nicholas Sarantakos) je známý ve Spojených Státech hlavně díky své show Criss Angel Mindfreak, ve které předvádí levitaci, chůzi po vodě nebo přejetí svého těla parním válcem. Je kritizován ostatními iluzionisty, neboť se neobejde bez placeného publika a střihu.
Oriša je duch, který představuje jednu z manisfestací boha (Oludumaré) v náboženství Jorubů, kteří žijí především v Nigérii. Kvůli obchodu s otroky se tato víra v Oriše dostala na americký kontinent, velké komunity věřících se vyskytují v Brazílii, na Haiti i ve Spojených Státech. Dle tradice existuje 401 Orišů, toto číslo je totiž pro Joruby posvátné. Někteří velcí králové či bojovníci se po smrti stali Orišem a jsou uctíváni. Správná a oddaná modlitba k Orišům vede k získání Ashe, což je životní síla prostupující všemi věcmi, živými i neživými. Konkrétně v Brazílii toto náboženství nazývají Candomblé a jeho ústředním bodem je právě posednutí Orišy, tedy bohy. Vzývají se tancem, zpěvy a nejrůznějšími dary. Candomblé vstřebal prvky katolicismu a indiánských pověr, přenáší se však skrze ústní tradici a nemá tudíž žádné svaté knih. Též nezahrnuje dualitu dobrého a zla: každá osoba je povinnována splnit svůj osud bez ohledu na to, čím je.

Přepis titulků

Dobrý večer, Gustave. Hotovo? Spokojenej se svým dramatickým vstupem? - Jo. - Doufám, že to stálo za to, - když jsi hodinu stál ve tmě. - Jsem spokojenej. Slyšel jsem, že jsi kurva dobrej kouzelník. No... nejsem špatný. Super. Nech tohle zmizet. - Panebože!

- Nedělej tu skandál, Mr. M! A pohni sebou, spěcháme. - Ale já... - Ale ty co, do prdele? - Ve svým představení necháváš lidi mizet pořád! - A tam jsou všichni naživu. - Tady s nebožtíkem to bude brnkačka. - Ale tamto byl trik! - Přesně to po tobě chceme. - A zatím ve vší slušnosti. Ale takhle to nefunguje, nejde jen nechat zmizet člověka. - Nelži nám! - Stojíš na tenkým ledě, Davide Blaine! Viděli jsme tvoji show, zmizel jsi tu ženskou!

Ale ona nezmizela doopravdy. - Vypadáme jak idioti? - Hraješ si s ohněm, Davide Gloverfielde! - Copperfield. - To je jedno. Ona zmizela pro vás, pro obecenstvo. Ale nezmizela doopravdy. Byl to trik. - Tak zmiz tu mrtvolu pro policii. - Ale to nejde! Můžeme snad jen tady občana spálit a rozptýlit popel do moře. - Dobře. Udělej nějaký ohnivý kouzlo. - Do prčic! Ale já nemůžu!

Už mi s tebou dochází trpělivost, Houdini! Pro lásku boží, poslouchejte! To není tak, že bych vám nechtěl pomoci se zbavit... jeho, ale... nejsem schopen tohle udělat. - Můžu vysvětlit proč? - Dělej... rychle jméno nějakýho mága! - Už to nemá smysl. - Sakra! Tak jo. Já na pódiu, žena na pódiu. Jasný? Zatím chápete?

- Jo. - Zatím. Zvednu plášť, zakryju tu ženu, počkám pět vteřin, položím plášť, žena tam už není. Jasný? Co se stalo? Kouzlo? Ne. Dole je prostor, kde se schová. Zdá se, že se tam nevejde, ale vejde, takže když ho zvednu, je už schovaná, toť vše! Počkej, počkej.

Chceš mi říct, že králík uvnitř klobouku, trik s kartama... Plášť, co se stane pláštěm. Všechno je to falešné, trik! Nejsem mág ani kouzelník, jsem iluzionista. - Holub je falešnej? - Do prčic, ne, jenom je schovaný. - Takže ty klameš lidi? - Přesně tak. Takže my jsme zaplatili, abychom viděli představení opravdový magie... A tys nás oklamal? Ne!

Ne! Jsem opravdový kouzelník, akorát si s vámi hraju! Opravdový jako Gandalf. - Tak dobře, beru. - Zábavnej chlapík. Tak nech tu mrtvolu zmizet. - A co kdybych nechal zmizet vás? - Klídek, Crissi Angele! Jestli vystřelíš, změním směr kulky, aby trefila tvoje koule! - Měl bys sklonit zbraň. - To těžko.. - Nebo lépe: jeho koule.

- Skloň tu pistoli! Jestli neodejdete z mého domu, tak tohle udělám s vašimi střevy! Co to je? To je nějakej démon! Padáme, Túlie! - To je Oriša! - Ale... tohle mi vylezlo z mozku? Uzavřel smlouvu s Orišem, padej! Dělej! Do prdele.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je nádhera! Opravdu vynikající. A "dvojí" závěr - zůstal mu "původní" problém. A z natáčení: ...ten tlumič! :-D (y)

00

Odpovědět

Čakal som, že po ich odchode ho naozaj nechá zmiznúť. :D

10

Odpovědět

Geniální, zábavné, vtipné. Všechna čest překladateli, který si dal tu práci navíc s popisky. Mockrát děkuji.

42

Odpovědět

Ja sem se rozhodne zasmal. Uplnej Gandalf :)

61

Odpovědět

Oriša zní skoro jako Orai. A když si nahradíte slovo Oriša slovem Orai v popisku, máte tu hvězdnou bránu jako vyšitou. :)

141

Odpovědět

Až na Knihu počátku to sedí :D

20