Thumbnail play icon

Kristova hrobka v Japonsku

70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:52
Počet zobrazení:3 254

Jestli jste si mysleli, že Ježíš zemřel v Jeruzalémě a nakonec vstoupil na nebesa, tak se možná mýlíte. Chris se v tomto videu jel podívat na hrobku v Japonsku, kde podle všeho spočívá Ježíš Kristus. Možná vám to změní pohled na to, jak to vlastně tehdy před 2 000 lety bylo.

článek, o kterém Chris mluví ve videu 

 

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Necháme-li stranou otázku, zda tomu věřit nebo ne, napadá mě jedna věc ke jménu údajného Ježíšova bratra: "Isukiri".
S trochou představivosti (a ano, vše následující berte jen jako zábavné myšlenkové cvičení) a povšechnou představou, jak Japonci vyslovují nejaponská slova, by se dalo říct: co když je to způsob, jakým Japonci vyslovovali (dobrá, po mírném zkomolení) "Iškariot"?
A zajdeme-li ještě dál - co se když Jidáš neoběsil, ale byl zavěšen? A koneckonců i na stromech se křižovalo...
EDIT: ... třeba ho hrüzalo svědomí... a třeba byl "bratrem" ve smyslu "bratr ve víře"?
EDIT 2: ... aaaaneeeboooo: zkusmo jsem na webu přeložil "casual" do japonštiny. Jak se zdá, jeden z možných japonských ekvivalentů se dá zpátky do angličtiny přeložit i jako "accidental"... Co když k záměně ukřižovaného došlo nedopatřením a bylo to ztraceno v překladu? :D

00

Odpovědět

Ježíš měl "bratrů" docela dost.

Jeden se objevil v Číně v druhé polovině 19. století a svou bestiální krutovládou známou jakou Povstání Tchaj-pchingů, která měla až 30 milionů převážně civilních obětí, se zapsal do světových statistik jako druhý největší hrůzovládce (tím největším je pochopitelně Mao Ce-tung a Stalinovi tak zbývá pouze třetí místo).

00

Odpovědět

Vysvětlení je prosté, křesťané ho používají více jak 2000 let pokaždé, když je logikou zaženete do kouta. Jednoduše je to zázrak a důkaz boží moci. :-D

41

Odpovědět

7:42
Asi spíš evangelizátoři, maximálně evangelisté v širším smyslu, než evangelíci :-) Tento pojem je víc označením člena evangelikálních církví :-)

30

Odpovědět

Přesně tak, misie v Japonsku byly katolické, nikoliv evangelické...a i význam v textu znamená ty, kdo přinesli evangelium ("evangelizátoři"), než evangelíky...

00

Odpovědět

Dobrý večer, rád bych s Vaším dovolením přidal důležitou poznámku k tomuto videu. Situace je, že žádnému člověku se nepodařilo žít dobrý a svatý život- každý člověk zhřešil a udělal něco špatného, ať už je to krádež, lež, cizoložství, nectění otce a matky apod. Velký problém je, že skrze hřích vešla do světa smrt, jelikož mzdou hříchu je smrt. Ježíš Kristus, ten ukřižovaný se dobrovolně obětoval za nás a zemřel, abychom my mohli žít. Každý, kdo uvěří tomu, že Ježíš Kristus za něj zemřel a vstal třetího dne z mrtvých, každý kdo přijme tuto zástupnou oběť tak má věčný život a přechází ze smrti do života. Čiňte pokání, odvraťte se od tohoto zvráceného světa. Jsem křesťan a moc bych každému přál, aby uvěřil. Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby kdokoliv v něj věří měl život věčný.

419

Odpovědět

sorry jako...

71

Odpovědět

Opravdu je víra v Ježíše nebo jakéhokoliv boha tak důležitá? Nebude stačit, když povedu spořádaný život a budu vzorem pro své okolí? Čistě hypoteticky, když budu čestný a vzorný člověk a objevím se u nebeských bran tak mi řeknou: "Hele, sice jsi byl dobrý člověk, ale nevěřil jsi v našeho pána a proto můžeš na věčný život zapomenout. No nekoukej tak překvapeně, prostě jsi nedodržel naše ultimátum, takže cesta do pekla vede támhle..." ???

141

Odpovědět

+GolradirGolradir: Tam je problém, že každý člověk zhřešil. I to obyčejné Desatero (které si lidi mylně vykládají, že je tu jako něco k následování - což je, ale ne prvotně) nám má ukázat, že nejsme schopni splnit ani těch deset nejběžnějších bodů dobrého života.

Víš, lidi často říkají "Copak musíme mít nějakou knihu nebo seznam příkazů, abychom věděli, jak se máme chovat?" No očividně to mít musíme a ani to nestačí.

Projdi si Desatero (nehleďme na to, že je biblické a jsi třeba ateista nebo jiného vyznání, ale protože ukazuje nějaký zjednodušený model dobrého chování) a teď si to vem bod po bodě a u každého si upřímně řekni, jestli jsi to neporušil. A já za sebe mohu říct, přestože jsem křesťan, že jsem jich porušil minimálně polovinu.
Dobře, vynechme ta první. Jasně že nevěřící nebude mít jediného Boha. I když se to dá aplikovat na to, že lidé mají svá božstva jako peníze, moc atd. Což i bez existence Boha uznáme, že to není dobré.
Pak krádež - každý si někdy něco vzal co neměl, byť drobnost, byť jako dítě. Dále vražda - Ježíš tohle přikázání vztahuje i na nenávist. Nenáviděli jsme? Asi každý. Smilnění, cizoložství - Opět je to rozšířeno i na cizoložství v srdci, na chtivé pohledy. A kdo chtivě nekouká? A nemusí to být rovnou pornografie,ale i obyčejná žádost v srdci. Taky není úplně zdravá.

Jo, jsou to drobnosti, ale ty drobnosti se skládají.

A pokud jako křesťan někdy vysvětluju, proč nejsme dobří a proč nemáme "nárok" na nebe (i když neříkám, že se tam nedostaneme, ale nebudu říkat kdo a jak, jelikož to sám nevím a soudcem jako většina křesťanů být nechci), tak to často říkám tak, že nejsme dobří v tom momentě, kdy ublížíme druhému. Jo, ty malé hříchy nejsou až tak vážné. Z našeho pohledu. Ale nevidíme důsledky, co to dělá pro druhé. Ať už se podíváme na ekonomickou situaci ve světě, nenávist, váky... Nikdy nevíme, co z našich činů k tomu vedlo, byť malinkým dílem.
Často si to přirovnávám k Zaslané poště od Terryho Pratchetta. KDe ten zločinec vlastně nikdy nic vážného neudělal. Ale pak je mu vypočítáno, kolik nesl podílu na smrti každého člověka, byť se jednalo o drobnosti.

Ono to biblické rčení "Vidíš třísku v oku druhého, ale trám ve vlastním oku nevidíš" má něco do sebe. Na druhých vidíme jejich chyby, a sami se vidíme jako dobré. Dokonce i "hodné nebe", jakobychom na to měli právo. Ale kde jsme to právo vzali? Nikde. Já se nepokládám za špatného člověka a přesto vím, že nemám nejmenší nárok na nebe. Ne ze svých sil či skutků.

32

Odpovědět

+GolradirJak nemáš členskou průkazku jsi v prdeli. :D

40

Odpovědět

Každé náboženství nabízí věčný život, jen každé v jiné podobě.
Ale zatímco většina náboženství na druhou stranu přijímá možnost existence dalších bohů, Křesťané jsou debilní pokrytci a nejsou schopni přijmou fakt, že jim někteří na toho jejich debilního Boha zvysoka serou

22

Odpovědět

+lenaciapovedz to neakemu abdullahovi, fatgirl

11

Odpovědět

Jediný kdo, by se měl kát je sama křesťanská církev - Hus, Johanka, Španělská inkvizice, tmářství, pedofilie, myslím, že stojíte za většinou špatností ne-li za všemi. Každý kdo si dělá nárok na výklad božího slova, by měl být minimálně izolován. Mě, abych věřil stačí jediná věta: "Nemusíš mě hledat jsem všude kam se podíváš." :o

20

Odpovědět

k***t, taketo picoviny jehovisticke, po opici, jebe?

01

Odpovědět

Zial chodil som do skoly a daval pozor takze asi eee, + viera ze niekto zomrel za tvoje hriechy je pre lenivych ludi..(btw mam deti a VER tomu ze sa narodili bez nejakeho hriechu ) ,stredoveke blbosti.. A kto uz by chcel stravit vecnost citujem v spolocnosti svetych ,mnisok , fararov ludi ktory veria ze svet vznikol pred 6000-rokmi v divnom modliacom sa nebicku. ?

11

Odpovědět

+Mirriel Undercitytvoj opis neba znie ako môj opis pekla :D

30

Odpovědět

+Mirriel UndercityDoporučuji přečíst Augustina a věř, že i novorozenci prokazují hřášné chování. ;)

20

Odpovědět

Ach jo, křesťané v Japonksu. Křesťanství je fakt jak rakovina, kterou se nepodaří v blízké době vyléčit, protože: ,,Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost."

917

Odpovědět

Každý má právo na svobodu myšlení, svědomí a náboženství; toto právo zahrnuje v sobě i volnost změnit své
náboženství nebo víru, jakož i svobodu projevovat své náboženství nebo víru sám nebo společně s jinými, ať
veřejně nebo v soukromí, vyučováním, prováděním náboženských úkonů, bohoslužbou a zachováním
obřadů.
- Článek 18 Všeobecné deklarace lidských práv; OSN; 1948

Takže nevím, proč by nemohli být křesťané v Japonsku a co ti je do toho. :)

31

Odpovědět

+MikeProtože nevidím důvod, proč by tam měli být. V japonsku mají svojí kultůru a náboženství. Kdyby jsme nežili v demokracii, tak by tam vedly misionářské výpravy a původní obyvatele by vyhladili a začali tam stavět kostely. A na otázku co mi je do toho. Když někde uvidíš, jak nějaký člověk začne útočit nožem na lidi a ty se jim budeš snažit pomoct, tak ti taky řeknu a co ti je do toho!

A k tomu desateru. Měl bys žít trochu v přítomnosti a ne se řídit zákonem 2000 let starým. Doporučuji si přečíst i jinou knihu než bibli, třeba pročíst auktuálně platné zákony ČR a taky se je naučit nazpaměť. Už nežiješ ve středověku, kde církve mučili a zabíjeli lidi ve jménu své víry a boha ,,hospodina" (který se tak ani nejmenuje, protože křesťané si JHVH popsali tak, jak se jim to hodí, protože pro mnoho lidí, kteří nejsou mentálně ani psychicky vyzrálí uvěři snáz v něco nadpřirozeného, nežli v něco hmatatelného a přirozeného), když nekdo vystoupil proti nim a poukázal na to, že je to podvod.

25

Odpovědět

+DevidPřečti si to ještě jednou ano? Očividně jsi nepochopil, že nemluvím o něčem tisíc let starm, ale reaguji na dnešní dobu. A jestli to nazvem Desatero nebo Všeobecnou deklarací ldiských práv, smysl je stejný. Lidi jsou stejní, povaha lidská je stejná. Hříšnost je stejná. Tak se neoháněj nějakou tisíc let promlčenou dobou, když to není ani 100 let, co jsme si vlastní "Desatero" museli opět sepsat, protože očividně lidi bez zákonů a lidských práv nevědí, co je správné... Stejně jako ty nevíš, že každý Japone má právo na své vyznání.

22

Odpovědět

Co má společného Ježíš s Izraelem ? :o

13

Odpovědět

Byť je to možná překvapivé, tak víc než Hitler s Německem.

101

Odpovědět

+blablablablaDík, za vysvětlení Blablablablane, nemusel jsi jít tak do detailů, stačily by mi základní body.

10

Odpovědět

+JarininTak znáš to. Hodíš sem dotaz, který srší nevzdělaností a já nemám čas ani sympatie k tvé osobě, abych tě dovzdělával, tak jsem to vzal takhle hopem.

50

Odpovědět

Tak narodil se tam, obřezali ho tam, byl žid, žil tam, kázal tam, zemřel tam....

11

Odpovědět

+lenaciaTakže ten hrob posvětil úředník z Izraelský matriky ? :) Myslel jsem, že to video bylo o náboženství.
To co píšeš jsem samozřejmě věděl.

01

Odpovědět

Otázka je to dobrá. Má s ním společného méně, než by si mnozí zde mysleli.
Ježíš se narodil pravděpodobně ještě v době Hasmoneovců a žil za dob provincie Judea.
Tak jako tak, tehdy na území Palestiny žil už jeden jediný kmen z 12ti kmenů Izraele a to kmen Juda (od roku 722 kdy se 10 severních kmenů ztratilo ve světě a co bylo s Benjaminem teď nevím). Židé tedy v podstatě nejsou Izrael, jen jeden z 12ti kmenů - potomků Izraele/Jákoba.

Ježíš tedy pochází z doby, kdy něco jako Izraelské kmeny prakticky více jak 700 let neexistuje. A moderní "Izrael" s příhodným avšak egoistickým názvem extistuje až od roku 1948.

Ale samozřejmě, pro tehdejší Židy/židy byla historie stěžejním faktorem a jako jediný přeživší kmen se považovali stále za Izrael.

Takže tolik má/nemá Ježíš společného s Izraelem. ;)

21

Odpovědět

+MikeTrochu málo na to, aby tam uznával Izrael hrob, kostel, vesnici, ta informace o Izraeli v tom videu je jako pěst do oka.

01

Odpovědět

+JarininA já snad obhajoval hrob Ježíše Krista v Japonsku? Ne. Jen jsem reagoval na ty hňupce co si myslí, jak ej spojení Ježíše a Izraele samozřejmé nebo naopak vyloučené. Ono to není tak jednoduché. Byl Ježíš Žid nebo nebyl? Dá se říct ano, a přitom ne i ano. :) Žil ve společnosti Židů a v jejich kultuře, ta kultura ho ale zavrhla.
Nehled+ě na to, že jen Josef byl Žid, Marie byla Levitka. Takže prakticky byl Levi, i když je označován jako potomek Davidův. Ale pouze adoptivní.

10

Odpovědět

+MikeJen jsem konstatoval, nic proti tomu co jsi napsal, jenom jsem chtěl upozornit, že se video týkalo náboženství tudíž nic co, by spojovalo Ježíše s Izraelem.

00

Odpovědět

Manga Jesus.

92

Odpovědět

Proc se nezeptal mistnich na otazku, jak se tam ten Jezis dostal?
Predpokladam, ze nekdo z mistnich anglicky aspon trochu umi.

01

Odpovědět

ježíš neexistuje protže bůh ježíš jsou jedno a bůh neexistuje protože kdyby existoval tak nestvoří takovou p**u jako je jarinin :-D

14

Odpovědět

+prdelrekneteCo tady blbneš, dole v rohu, jestli chceš něco říct tak se nestyď, máš štěstí, že jdu náhodou kolem tak ti odpovím, pozdě bycha honit. :D

30

Odpovědět

Tehdy se snad cestovat nedalo? Je hodně teorií, že Ježíš je vlastně Kršna. Je tam hodně podobností, jak v učení, tak v popisu boha/člověka. A jestli se dokázal od 12ti do 30ti dostat do Indie, zanechat tam tak významnou kulturní stopu a zase se vrátit do Judei, tak proč by se po třicítce nemohl dostat do Japonska?
Stačí se podívat na to, kolik toho procestovali Mongolové, Alexandr Veliký, Hannibal, Římská vojska...

Samozřejmě to počítá s teorií, že Ježíš nezemřel.

11

Odpovědět

+MikeNo keby to tak bolo hlasal by reinkarnaciu no a co sa tyka podobnosti je to jednoduche nabozenstvo prechadza napriec casom cez vsetky kultury a prechadza v pozmenej forme z naroda na narod prisposobene vetsinou jednym clovekom na jemu vyhovujuci obraz . Zjednodusena verzia Mozjis podla vyrastal v Egypte ako nevlastny syn faraona dostalo sa mu vychovy ako jeho bratovi,(Faraon bol nieco ako papez v egypte ) takze vykradol egyptke nabozenstvo (preukazatelne ) vlacil 40 rokov zidov po pusti kym nevymreli ty co vyrastali v egypte a tak aplikoval svoje veci novej generacii nezatazenej predsudkami. Mojzisa zas vykradol Jezis .... aby som nezabudol Egypt zas cerpal od Sumerov . takze ked si precitas nieco napriec tymito kulturami tak sa to zhoduje krasne ....Potopa, Treti den (na cokolvek) vstanie z mrtvych atd atd. Ci zomrel na krizi v Japonsku,alebo nie ...ak aj v nieco clovek veri koho to trapi? Ako hovori nase prislovie pomoz si sam aj boh ti pomoze . Nase ,,hriechy,, si mozme odcinit len my sami nik iny .ziadny jezisko ani alah nas neschova pred sebousamym ked pride cas . verit ze vojdes v kostole do drevenej budky povies tomu pedofilovi nieco a je dobre . to je vazne na smiech.

00

Odpovědět

+Mirriel UndercityTak jednoduché to není. Doporučuji knihu "Po cestách neznámého Boha" od Skalického, která se vznikem náboženství věnuje.

A Krišna o reinkarnaci nekázal. Asi si pletete dvě světová náboženství. A to budhismus a hinduismus.

Dále bych si vyprosil každého křestana vidět jako katolíka a také bych si vyprosil každého zpovědníka vidět jako pedofila.
Ještě toho málo víte o vírách jiných kultur, tak se k tomu, prosím, nevyjadřujte...

20
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK