Okinawa - Tropický ráj Japonska

Thumbnail play icon
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:74
Počet zobrazení:4 974

Rachel a Jun se společně s dalšími Youtubery jako je například Chris Broad vydali na Okinawu, kde si vyzkoušeli tradiční oblečení a také si užili spoustu koupání na plážích. Nezapomněli ani na jediný hrad Okinawy, z kterého jsou krásné výhledy. Snažili se nám aspoň část Okinawy v tomto videu ukázat.

Odkazy:
Okinawské pláže
Kanál Odigo Travel
Vlogovací kanál Rachel a Juna

Přepis titulků

Jsme na Okinawě s Odigem. Venku je až moc vedro na natáčení. Začali jsme natáčet uvnitř, abychom si vyzkoušeli tradiční Okinawské oblečení. Ukážeš mi nějaké šermířské triky? Tohle je můj nejlepší meč. Takhle se to dělá. - Kam jdete?

- Jdeme lovit pokémony. - Cože? - Je to důležité. - Je to fakt důležitý. - Je tu Pikachu a Voltorb. Užijte si to. Zamknem se. Make-up už máte skvělý. Děkuji. Protože jsi bílá, tak na tebe nemusí dávat bílý make-up. Sundejte si ponožky, než se začnete oblékat do kimona.

- Dobře. - To je moje rada. - Vypadáš skvěle, Millie. - Děkuji. Rjusó je formální Okinawské oblečení. Původně výsada šlechty, ale dnes se oblékají na svatbách jako japonská kimona. - Jak vypadám? - Skvěle. Vypadáš dobře, June. - Jak to mám udělat? - Zkus si schovat ruce. Je to hrozně těžký.

- Možná jsi moc vysokej. - Jo, asi jo. Hni tou prdelí, Chrisi. Rjusó je kombinací japonského kimona a čínského hanfu. Jsou volná, lehká a vzdušná kvůli tropickému klimatu. Jak to jen můžou vydržet. Je v tom takový vedro. Není tady klimatizace a potím se jako prase. HRAD ŠURI Tohle je Šuridžó, poslední Okinawský hrad.

Je opravdu krásný. Miluju tuhle architekturu. Tohle místo nebylo součástí Japonska. Byla to cizí země, přesněji království. Rjúkjú Ókoku. Vítejte. Musíme si sundat boty. - Vítej v Japonsku.

- Budeme chodit po hradu naboso. Okinawa bývala království Rjúkjú a nebyla součástí Japonska. Šuri bylo jméno hlavního města. Rjúkjú má vlastní kulturu a architekturu, která se liší od té na japonských ostrovech. Můžeš vidět pod hrad. To je šílený. Výhledy z hradu na okolí jsou nádherné. Byl to pro nás úžasný první den, ale den, kdy se vydáme na pláž, bude ještě lepší. PLÁŽ MANZA Páni.

Vítejte na Okinawě! Jdeme! Našli jsme tuhle věc a vím, že mě moc dobře neslyšíte, protože mám obal na svém GoPro, ale máme na čem sedět. Je krásně vidět pod vodou. Našli jsme víc lidí. - Je těžký se dostat nahoru. - Jo, já vím. Měla bys sebou plácat jako tuleň.

Plácat břichem. Vypadáš skvěle, Millie. Koukejte na mou ženu a její kamarádku. Jsou skvělý. Chceš říct naši kamarádku. Není jen moje. Není to můj kamarád, nevím, kdo to je. - Moje sexy kousance. - Co? Jo, sexy.

To musí svědit. Jo, super. Díky. Tohle je úžasný. Lítám. Cítím se skvěle. Nechce se mi dolů. Lidi, to bylo fakt skvělý.

Deset z deseti. Trošku drahé, ale stejně to stojí za to. Jdeme na to! Ostrovy Kerama jsou asi hodinu lodí západně od Okinawy. Skončili jsme na Tokašiki, malém pohodovém ostrově. Má kouzelnou zátoku s tak krásnou vodou, že dostala přezdívku Keramská modř. Koukni na to. Vypadá to jako nebe. Chrisi, proč je to moře tak modré?

Obarvují ho. Barví ho modrou, aby vypadalo více tropicky. Dělají to v takových oblastech, aby nalákali turisty. Už jsme tu. Tady budeme bydlet. Támhle je koťátko. Ahoj, jak je? Dobře? - Jdem šnorchlovat.

- Vyrážíme šnorchlovat. Voda je tady opravdu modrá a čistá. Tak průsvitná, až to není možný. Bože, jsem tak nadšená. Líbí se mi tvůj styl, Kasio. - Díky. - Líbí se mi ten styl, ale vypadá to... - Jako kdybys šla do dolu. - Vypadá dobře. Třeba jdu. Jdem na to.

PLÁŽ AHAREN - Jste připravení? - Jo. Jsou tady žraloci, ale nejsou to ti, co zabíjí lidi. Přátelští žraloci? Během zimy sem připlouvají obří velryby. 3, 2, 1. Mějte se. Je toho tolik, co se nevejde do videa, takže zbytek najdete na našem vlogovacím kanále.

Jestli chcete vidět víc z našeho výletu, tak se koukněte tam. Jestli se chcete dostat na místa, kde jsme dnes byli, nebo na úplně jiná místa, tak se běžte podívat na Odigo Travel, které vám pomůže naplánovat cestu. Tento rok posílají Youtubery do všech 47 prefektur, aby našli to nejlepší pro turisty. My budeme v méně jak polovině. Videa o každé prefektuře jsou na jejich kanále. Odkazy najdete v popisku.

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Taky bych mohl brblat, jak je ve videu málo informací o japonské politice, současné finanční situaci a jiných určitě zásadních tématech, ale... Nějak mi teď zrovna nevadí chvíli jen relaxovat a kochat se pěknými záběry. Za mě super video.

30

Odpovědět

Nevíte čím to může být, že mi konkrétně u tohohle videa zamrzá obraz? (video jede, titulky také, ale zamrzne to vždy na obrazu cca 3 sekundy po spuštění.) Ostatní videa na vid.čes. jedou bez problémů. Prohlížeč je firefox a zatím mi nikdy nic podobného nedělal.

11

Odpovědět

Video má 60 fps, možná to tvůj PC nestíhá

50

Odpovědět

+Jamallaijo, to je možné, je to kancelářský vykleštěnec. Dík, to mě nenapadlo. :-D

11

Odpovědět

Jsem rád, že tam je i Chris z Abroad in Japan, ale mohlo by to být natočené víc seriózně. Některé scény vypadají jako by je točila 13 letá holka

112

Odpovědět

Natoč lepší.

24

Odpovědět

+Levicový KornflakeKéžbych to uměl. Oceňuju, že si někdo dal tu práci natočit takové video, jen říkám, že mě spíš zajímá Japonsko, Japonci a jiné japonské věci, ani tak moc ne, jak se tam (sic pěkná) holka válí v plavkách na pláži (i když je to japonská pláž)

70

Odpovědět

+mglaedrhol se zde překládá Rachel a Jun kteří jsou spíš vlogery.

01

Odpovědět

+mglaedrTak tam jeď sám.

00

Odpovědět

+Pravicový KornflakeKdybych na to měl :D tak neváhám

00

Odpovědět

+mglaedrNo tak pak hledej chyby u sebe ne u jiných, kteří se narozdíl od tebe do Japonska dostali a udělali o tom vlog..

02

Odpovědět

+Pravicový KornflakeThank you Captain Obvious, your work here is done. Když už trollíš, aspoň troll tak, aby to lidi nenudilo

00

Odpovědět

+mglaedrK tomu aby ty si byl sebestřednej rozmazlenej konzument trollení nepotřebuji..To je zkrátka fakt:-)..

00

Odpovědět

+Levicový KornflakeTypický výplod dítěte "Tak to udělej líp ne?". Kritik nemá za úkol udělat danou věc líp, ale má říct kde má daná věc plusy a mínusy. Pokud "lepší" komentář nezvládnete, nekomentujte.

52

Odpovědět

+:/Nápodobně, když se tedy staráš o tyhle výplody..

00