PásovecPravdivá fakta

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 52
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:262
Počet zobrazení:12 843

Po delší době vám přinášíme další video ze série Pravdivých fakt, která bohužel pomalu ale jistě ubývají.

Přepis titulků

Toto jsou pravdivá fakta o prasovci... Jejda, chyba. Pravdivá fakta o prasovci! Řekl jsem to zas. Dvakrát. Pásovec je posledním přežívajícím členem rodu cingulata, obrněných amerických savců. Slovo cingulata totiž původně znamenalo "drsný zvíře." Jako byl dvoujazyčný glyptodont nebo o něco menší pampatheriidae, který prděl oheň a uměl se teleportovat o pět centimetrů jakýmkoli směrem.

Čí je to výzkum? Jerryho? Bože... Z kdysi majestátního rodu zbyl již jen pásovec požírající ohnivé mravence. Což je vcelku vostrý. V aztéčtině se pásovci říká "králíkoželv". a ve španělštině zase "malý obrněnec". Texasané pásovci říkají "vačice ve skořápce", protože má na zádech kostěné destičky pokryté keratinem a zrohovatělou kůží.

Jako byste na zádech měli špičaté kosti, co se o sebe pořád třou... Tohle odmítám číst. Já chápu, že je to technicky správně, ale... No jo... Čili pásovec je takový maličký gladiátor s jedinou titěrnou slabinou: celým svým břichem. Ránu pod pás sice zvládne, ale podkopnutí tlapek nerozdýchá.

Ani maličkatou minu. Nebo pád do jámy bodáků. Hej, to je blbost. Ne, já to chápu... Já vím, že teoreticky je to pravda, ale v přírodě přece žádná jáma bodáků není. To není hrozba. Fajn, čtu dál, ale Jerry je dylina. Co se týče vztahu pásovce a vody, i cenťák je problém.

Proto umí zadržet dech až na neskutečných šest minut. Existuje mnoho druhů pásovců. Toto je pásovec velký, poněvadž má asi tak metr a půl. A toto pásovec štíhlý, který zase... A dále tu máme tohoto růžového ňuňu vílopásovce... To není víla... Ty mají křídla a kalhotky. Ty já poznám.

Tento druh se jmenuje podle počtu pásů, které má na zádech. Pásovec tříp... To je kočka. Pásovec třípásý je jediný pásovec, který se umí v ohrožení sbalit do klubíčka. Představte si, že se leknete, a vaše první reakce je, že si strčíte hlavu tak blízko k p*deli, co to dá. A tak to dělají pásovci třípásí. Naproti tomu pásovec devítipásý nesbalí vůbec nic. Místo toho v ohrožení skáče skoro metr do vzduchu.

Je to pozoruhodná obrana proti... vlastně ničemu. Zato je to pravý opak obrany proti rozjíždějící se Hondě. Například. Kvůli všemu tomu brnění je pro pásovce značnou výzvou se pářit, jelikož samečci mají jen velmi malé penisy. Kecám, jsou obří. Třetina pásovce je pinďour. Mě už jen nebaví, jak všechna zvířata mají obří penisy. Ne že bych žárlil.

Stejně jim jsou k ničemu, možná s nimi drží iPad nebo třeba dveře, co já vím. Věda se o pásovcích naučila mnohé, a nikoliv jen o penisech! Někteří pásovci jsou kupříkladu polyembrioničtí, pročež rodí až čtyři identická mláďata z jediného embrya. A navíc jsou díky nezvykle nízké teplotě těla vysoce náchylní k lepře! Každoročně se tak od nich nakazí 50 až 80 lidí. Nu, pamatujte: Skrýváte-li se celý život v brnění, nejspíš se přespříliš načicháte vlastní řiti.

Překlad: Maty www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ňuňu vílopásovec :3 awww

31

Odpovědět

:D

00

Odpovědět

Vynikající překlad...u dyliny jsem se snad nasmál nejvíc a okamžitě jsem si vzpomněl na Přátelé :D ta scéna by nebyla tak pamětihodná, nebýt dyliny.

70

Odpovědět

děkuju! :))

10

Odpovědět

Když je "dylina" české slovo, proč ho používá jen nejnižší indická kasta žijící v ČR???

219

Odpovědět

je mi úplně jedno, kdo to slovo používá...dle mého názoru je to slovo prostě boží už jen tím, jak to zní...asi jako "ludra" a je mi jedno, jestli to vymysleli indové nebo retardovaní náckové bez půlky mozku (taky by sis občas mohl na věc udělat vlastní názor, ty nejnižší kasto)

171

Odpovědět

Prečo také nízke hodnotenie? Pravdivá fakta sú pecka.

150

Odpovědět

Řekl bych, že úzkoprsá smetánka nesnese, když jim někdo strká zvířecí genitálie pod nos nebo se o nich i nedejbože zmíní. Popřípadě stejně jako Morgan žárlí na jejich velikost...

10

Odpovědět

už je to lepší. :)
a další díl je na cestě!

20

Odpovědět

+Matydodatočné vďaka parde

10

Odpovědět

Jsem rád , že lidi řeší překlad a ne zabavnost videa :) za mě 5 hvězdiček a pěkně přeloženo.
Běžte se vycpat "dyliny" a přeložte si to když jste tak chytrý :P

110

Odpovědět

Armadildo!!! :D

131

Odpovědět

"dylina" ? Já že jsme na videačesky, nikoliv v romském ghetu.

559

Odpovědět

Tomu se říká překladatelská kreativita a já osobně ji docela uznávám. :-) Ale evidentně jsme se ti netrefili o vkusu.

531

Odpovědět

+BugHer0Kreativita v překladu a zvláště volném je jistě dobrá věc, ale s rozumnou mírou. Pojem "idiot" její použití zajisté nepotřebuje a pokud ano, je tu hromada adekvátních pojmů z češtiny at´ už spisovné nebo nářečí. Použití pojmu z naprosto cizího jazyka mi adekvátní rozhodně nepřijde, naopak se mi to jeví kontraproduktivní.

625

Odpovědět

+PatejlDylina je české slangové slovo, přejaté z cizího jazyka, které má potenciál pobavit více než nějaký idiot (viz tato diskuze). Slovo idiot navíc také není původně české.
U tohoto typu videa, kdy všechny vtípky a dvojsmysly z originálu nelze při nejlepší vůli přeložit, mi přijde zcela v pořádku přidat nějaký svůj malý vtípek.

332

Odpovědět

+XardassDylina české přejaté slovo není. Nevyskytuje se v žádném slovníku co znám. Neřadí se ani mezi slangové slova, veškeré zařazení co jsem našel ho řadí mezi argot, jenž je už z principu většinové společnosti nesrozumitelný.

V dané větě o dvojsmysl ani nepřeložitelný vtípek nešlo.

518

Odpovědět

+PatejlTo teda je :D zkus wiki ;)

61

Odpovědět

+Clark WayneOdkdy je wiki slovnik?

13

Odpovědět

+elviraOd doby, co se jmenuje "Wikislovník". :)

Ale pokud chceš erudovanější zdroj, tak:
Jaroslav Suk – Několik slangových slovníků; sekce Současný český kriminální slang a světský argot, heslo „dylina“, str. 56.

40

Odpovědět

mě tady trochu inspirovali Přátelé s03e07:
Chandler: "Takže, slovy A.A. Milnea: opusť mé křeslo, dylino."
zde se překlad s originálem taky do slova a do písmene neshoduje a nemyslím si, že by to jakkoliv snižovalo jeho kvalitu.

260

Odpovědět

+MatyNo neshoduje ale překlady seriálů často nejsou zcela profesionální, spojitost je tam ale asi o něco lepší. Originální "dillhole" je taky jen méně vulgární ale pro většinu lidí neznámý výraz.

49

Odpovědět

Zase ty? Podívej se prosím na hodnocení na tvejch komentářích a už přestaň psát. Ty máš se vším takovejch problémů až to bolí.

56

Odpovědět

+StifyProč by mě mělo hodnocení komentářů zajímat? Nediskutuju proto, abych sbíral palce.

76

Odpovědět

+PatejlNikoho to nesere ty "dylino" tak se na to už vykašli :)

11

Odpovědět

+PatejlTo síce nie, ale vediete nápadne dlhú diskusiu o úplne zbytočnej veci. Čo by v nás, obyčajných ľuďoch, mohlo vyvolať pocit že buď rád kritizujete ľudí za hlúposti, alebo ste hádavý typ, alebo máte extrémne veľa voľného času. Howg

90

Odpovědět

Pit of boners. :D

130

Odpovědět

Skus si to predstavit tvl :D :D

70