Penélope CruzPřed kamerou

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:238
Počet zobrazení:3 591

Penélope Cruz určitě není třeba představovat. Její herecké umění jste si mohli vychutnat mimo jiné ve filmu Volver, za který byla jako první španělská herečka nominována na Oscara, ve filmu Vicky Cristina Barcelona, za který sošku Oscara dokonce i získala, či v mnoha dalších snímcích. V tomto rozhovoru s novinářkou Lynn Hirschberg ze série Screen Tests se Penélope rozpovídala o svých prvních zkušenostech z hereckých konkurzů, o spolupráci s Woody Allenem nebo o tom, jak se jí natáčejí milostné scény.

 

Přepis titulků

Jmenuji se Penélope Cruz. Narodila jsem se ve španělském Madridu. První konkurz jsem dělala pro svou manažerku. Každý rok hledá nové herce, které by zastupovala, a zkoušela asi 300 herců. Šla jsem tam třikrát. Poprvé mi bylo 14 a řekla, že jsem moc mladá. Tak jsem se vrátila a udělala další scénu z Casablancy, což nejde, když je vám 14.

Mělo jí být jasné, že to nezvládnu. Dovolila mi přijít i potřetí. Takže jsem se vrátila a... Požádala mě o spolupráci a posílala mě na konkurzy. Dostala jsem pár rolí. V šestnácti jsem hrála v Šunka, šunka. V sedmnáci v Belle epoque. O svém věku jsem vždy musela lhát. Rodičům jsem zase lhala, o čem ty filmy jsou.

Spíš než lhaní to bylo neříkání všeho. Určité detaily jsem prostě nezmínila. Stephen Frears mě pozval na konkurz na film Hi-Lo Country. Ve Španělsku jsem se nahrála kazetu, poslala mu ji a on mi tu roli dal. Koupila jsem si zpáteční letenku, ale dělala jsem tu konkurz na další film. Tu roli jsem dostala a tak se to stalo. První setkání bylo skvělé, byl to prostě... Woodyho svět.

Vešla jsem do jeho kanceláře, na třicet vteřin jsme si sedli. Řekl mi, že viděl Volver a další filmy, které jsem dělala s Pedrem, a že bych se hodila na postavu, kterou teď píše. A to bylo vše. Řekl, že se uvidíme na place. A pak jsem ho až do natáčení neviděla. Když mi poslal scénář... Na dveře vám zaklepe chlap, dá vám scénář a řekne: "Za hodinu se pro něj vrátím." Tak jo.

Musíte si ho rychle přečíst, navíc v cizím jazyce. Stejné to bylo u Do Říma s láskou. Přišel jiný muž, ale probíhalo to stejně. Dal mi scénář... Tentokrát jsem chtěla dvě hodiny. A oni, že můžu mít dvě hodiny. Woody Allen mi dal dost svobody, přesto nechcete změnit jediné slovo nebo čárku, kterou napsal Woody Allen. Ale film Vicky Cristina Barcelona nám poslal v angličtině a dovolil nám udělat vlastní překlad, protože ten původní překlad...

se nám moc nelíbil. Řekl, ať ho klidně vyhodíme, přeložíme si to sami a mluvíme tak, jak by to ty postavy skutečně řekly. Tak jsme to udělali. Nevěděl, co říkáme, a zrovna dnes mi povídal, že dodnes neví, jestli jme mluvili o atomové bombě nebo o něčem jiném.

Líbí se mi, jak je upřímný. Lidé se ho ptají, proč nevěnuje víc času přípravě, proč se před natáčením nesejde s herci. A na to před námi všemi řekne: "Hercům se snažím vyhýbat. Mají spoustu otázek, na které buď neumím, nebo nechci odpovědět." Určitě nás má všechny za blázny. U Vicky Cristina Barcelona jsem ho doháněla k šílenství.

Ta postava mě totiž do jisté míry ovlivňovala. Občas stál u stromu a koukal na mě jako... V pár filmech jsem musela umřít a to nemám ráda. Ale milostné scény jsou také hrozně těžké. Je to divné, hrozně divné. Vždycky si připadám jako... Dala by se natočit spousta filmů jen o tom, jak se točí milostné scény. Jak je to směšné a divné. Vždycky když nějakou natáčím, přemýšlím, kam bych dala kameru...

kdybych měla zachytit, jak se to točí. Je velmi těžké vymyslet nějaký nový způsob natáčení milostné scény. Pedro to ale dělal už tolikrát. Vždycky mě rozbrečí film Spoutej mě! Je to srdcervoucí. Morriconiho hudba, a když na konci zpívají v autě. Tenhle milostný příběh mě vždycky rozpláče. Kvůli tomuhle filmu jsem se chtěla stát herečkou.

Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tá bude sladká ešte v devedesiatke :)

31

Odpovědět

Také príjemné a pokojné na večer :) aká sympatická a krásna ženská.

133

Odpovědět

Super. Hned zaradim do programu nakeho starsiho Almodovara.

42

Odpovědět

Hodně sympatická herečka. :-)

454

Odpovědět

Vydržel bych jí poslouchat vyprávět ještě mnohem déle...:)

709