Thumbnail play icon

Rozhovor s Malálou Júsufzaj

65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:378
Počet zobrazení:4 291

Malála Júsuzfraj, dnes již sedmnáctiletá dívka původem z Pákistánu, je nejmladším člověkem, který byl kdy nominován na Nobelovu cenu za mír. V době, kdy Taliban okupoval území, ve kterém žila, popisovala svůj život pro BBC. V té době jí bylo teprve jedenáct let. V roce 2012 na ní zaútočil jeden ze členů Talibanu - postřelil ji do hlavy a do krku. Od té doby je hlas Malály ještě silnější. Vydala knihu, setkala se s Barackem Obamou, měla proslov na půdě OSN, kde řekla: „Extremisté se knih bojí, síla vzdělání je děsí. Kniha a pero – to jsou naše nejsilnější zbraně.“ Tady máte její rozhovor s Jonem Stewartem, kterého několikrát zaskočí natolik, že neví, co říct. Ještě k jejímu jménu: Nejčastěji se na internetu setkáme s anglickým přepisem jejího jména, Malala Yousafzai. Já jsem ale použila český přepis, který používají česká média.

Komentáře (100)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nezáviďte někomu, kdo se nebojí říct názor. Schválně proč tam nejste na jejím místě? Jaké výmluvy použijete? Už jen říct něco nahlas je na nobelovou cenu. Ale v Česku se jen reptá. Náhodou je to šikovná holka. A ano opakuje pořád to samé, ale co si má jako vymýšlet když dělá tolik rozhovorů? A každý s ní chtěl mluvit.

30

Odpovědět

Nobel uz ma sedreny oblek z kosti z toho jak se otaci v hrobe...

412

Odpovědět

Malala si asi prošla lecčím, ale z tohoto videa mám jediný pocit, a to ten, že prostě papouškuje to stejně potisícé a ty věty už má perfektně naučené. Není se co divit, lidé se jí ptají stále na to stejné. Ale ta její rétorika mi chvílemi přišla až populistická.

163

Odpovědět

Tak nějak nechápu, že u nás je na univerzitách poměr žen:mužů, 61:39. Přesto se u nás slibovaný feministický ráj nekoná. Sakra, kdy už konečně přijde.

70

Odpovědět

já žasnu jak umí anglicky :O nechápačka

182

Odpovědět

Mladé pičky z guľama mali vždy moj obdiv... A táto dvojnásob keď má gule kázať v mieste vlády choroboplodného talibanu...

914

Odpovědět

Prosím Vás pomozte mi, to urychleně pochopit - ona dostala Nobelovku jen za to, že byla odvážná a promluvila k světu o situaci ve vlastní zemi ?

621

Odpovědět

Nedostala. Byla na ni nominovaná. Nemyslím si, že mluvit o situaci v zemi, která je okupovaná teroristy je to samé, jako mluvit o situaci v jakékoliv vlastní zemi. Navíc jí bylo pouhých jedenáct. A i když ji teroristi postřelili, bojovala dál. Někdo takový si podle mě tu Nobelovku i zaslouží, nebo alespoň tu nominaci. Ale v tom videu vůbec nejde o to, jestli byla na něco nominovaná nebo ne, nejde o to, jestli stále vyznává Islám a nosí to, co nosí. Jde o to, co říká.

695

Odpovědět

+AgnesTrochu nechápu, vždyť já nic kromě otázky nenapsal :D .Připadá mi urážlivé, když si hned něco vyvozujete- jestli to bylo i k ostatním budiž.

Pro mě tohle nic neznamená. Odvaha chtít položit svůj život za nějaký hrdinský čin například - to je něco pořádného (pro jistotu pochopení: například ve válkách kdy válečníci dopředu věděli že padnou, ale přesto byli odhodláni do bitvy jít kvůli své zemi)

Samozřejmě děkuji za odpověď, cítil jsem se jako mimozemšťan, když jsem sledoval toho moderátora co byl úplně paf z něčeho co mne přijde naprosto normální - vždyť ona mluví o své zemi co se v ní děje, ale není tam, neprochází se tam a nehlásá to, nestojí jim tváří v tvář. Je v docela v bezpečí a ano informuje svět o tom co se tam děje - to je potřeba, to je správné, ale kvůli takové povinnosti slušného a hrdého člověka není potřeba být paf.

1410

Odpovědět

+AgnesTo je zas druhá vec, že je Stweart pičus...

98

Odpovědět

+AgnesAle ona o své zemi mluvila, když v ní byla. Teď jen pokračuje, ale než byla postřelena, tak žila v onom okupovaném údolí a psala pro BBC. I ve videu říká, že jí někdo řekl, že je terčem Tálibánu a stejně dál pokračovala v tom, co dělala.
To s tím oblečením a Islámem je spíš odpověď na jiné komentáře.

171

Odpovědět

+AgnesTRIGUN - Co myslíš že asi udělala? Mluvila veřejně v Pákistánu o právech žen a o špatnosti Talibanu, to je jistá smrt a ona to dost dobře věděla že může za svůj názor zemřít a přesto tento názor rozšiřovala. Jako v tvém příkladu, mluvila o problémech i když věděla že jí hrozí smrt! Nominaci si zaslouží, proti násilím nechce bojovat dalším násilím ale vzděláním!

141

Odpovědět

Nejsi ty ještě na střední škole? Je to jen otázka, doufám, že si na jejím základě nevyvodíš její právý smysl, urazil bys mě.

61

Odpovědět

furt lepší důvod než získání nobelovky- viz Obama, či EU

90

Odpovědět

+lenaciaPředtím tam byla, nyní tam není, pořád je to povinnost slušného a hrdého člověka, ostatní kteří to nedělají jsou zbabělci, buďte si z toho paf jak ten moderátor, pro mě tyhle normální věci (alespoň pro lidi nějaké úrovně) nejsou žádný heroický výkon :D Ta dívka možná předtím věděla o hrozbě (o tom se dá slovíčkařit, ji samotnou to překvapilo když se to dozvěděla), že jí to může stát život. Ale není to žádný boj ve kterém ona s jistotou ví, že umře - viz. můj ignorovaný příklad.

25

Odpovědět

+lenaciaTRIGUN : Vážně jsou pro tebe hrdinové pouze ti, kteří se nechají dobrovolně zabít? Že tyses nedávno koukal na Posledního samuraje.

82

Odpovědět

+lenaciadelphino: chápu to s humorem, ale jelikož nemám rád tenhle ubohý humor tak ti odpovím :D , ne nedíval jsem se nedávno na to a pokud jsem ten film viděl tak to bylo natolik dávno, že už ani neznám příběh, musíš pochopit, že jsou lidé co vidí hodně v málu a pak jsou lidé co vidí tu kvalitu s laťkou výše - což evidentně nechápeš když se ptáš na takovou kravinu s cílem mě zesměšnit.

Mě prostě nepřipadá normální, že někomu vyráží dech normální činy lidí co jen nejsou zbabělci, ale chápu že lidem co vedou zhýčkané životy a nezajímá je historie natož nějaké duševní obohacování bude připadat velkolepé, když někdo vyjde ze stáda ovcí. Až ta dívka řekne: Vím, že za to co dělám budu zabita - bude v tom pokračovat a oni ji zabijí tak pochopím, že lidi z toho budou paf a budou ji mít za pořádnou hrdinku.

26

Odpovědět

+lenaciadelphino: Jinak kdo je pro mě hrdina, já se nějak nespecializuji na nějaké škatulkování hrdinů :D , máme tu ale lidi kteří jsou pořádnými hrdiny a pak lidi co dělají správnou věc, ta věc je nebezpečná (mám na mysli tu dívku), ale kvůli tomu má být člověk zaskočen ? Neznalec ať, se třeba potentuje z toho, ale někdo kdo ví něco o válečné historii a vůbec má páru o tom jaké hrdinské činy už lidé vykonali tak tomuhle maximálně zatleská ale metal jí za to nedá.

15

Odpovědět

Islám..ach to náboženství které sjednotilo Arabský poloostrov, ach Islám, náboženství které uchovalo tolik řeckých filozofů...ach Islám, který se stejně jako křesťanství zvrhl v něco co prostě není a také tisíce Islámistů neuznává....

Nevím co se s Islámem stalo, moje znalosti tak daleko nesahají. Jen vím, že dříve bylo velmi vzdělané a moudré, bylo i tolerantní, v jednu dobu pokud vím bylo několik budov které fungovali zároveň jako mešita a zároveň jako kostel. Ale stejně jako křesťanství bylo použito tak aby ovládlo lidi, s toho dnes vznikají extremisti. Dopadlo to špatně. Tak či tak můj profesor mi sám řekl, že spousta žen burku(i další pokrývky) nosí dobrovolně, zdobí si je, vypadají krásně i v tom. Spousta rodin chrání svoje dívky a ženy, ale to je nám jedno, my vidíme jen to, co se k nám dostane. O šťastně muslimské rodině se nedočteme, protože ukamenování je zajímavější.

A teď na vás apeluji. Přijde vám normální zakázat dvou studentkám uznávající Islám zakázat nosit do školy hidžáb? Opravdu vám přijde normální něco zakázat na základě víry? Přijde vám normální zakázat v zákonně burku? Přijde vám to opravdu normální? Pak zkuste otevřít oči, protože je máte zavřené.

2822

Odpovědět

Vida, že se tu dá narazit na rozumného člověka :)
Ano, máš pravdu, islám bylo zkutečně velice pokrokové náboženství. Na rozdíl od křesťanství neuznávalo dogmata a dávalo velký prostor myslitelům. Ale tak to bylo velmi velmi dávno. I s tolerancí na tom byli mnohem lépe než my, "křesťané".
Co se tvého posledního odstavce týče, s tím nemohu souhlasit. Škola by měla zůstat neutrální, nepodsouvat dětem žádné náboženství. Proto uznávám zákaz křížů, burek a v podstatě čehokoli. Ale důležité je, měřit všem stejným metrem, což ostatně platí u všeho. Pokud dětem zakážeme burky, musíme jim zakázat i kříž nebo jarmulku. Vím, že to zní možná dost extrémně, ale já v tohle opravdu věřím. Ať si lidé věří, v co chtějí, v jakého boha chtějí, ale ať si to nechají pro sebe. Od toho jsou mešity, kostely a synagogy, kde se podobně smýšlející lidé mohou scházet a sdílet svou víru. Škola je tu z jiných důvodů.

323

Odpovědět

Hidžab ve škole u nás nezakázaly z náboženskejch důvodů ty trotle, ale proto, že SUNDAT SI POKRÝVKU HLAVY VE VEŘEJNÝCH BUDOVÁCH JE ZÁKLAD SLUŠNOSTI!! Tady vubec nejde o to, že to byl hidžab, stejně tak se ve školách nesmí nosit kšiltovky a klobouky, protože je to dopiče neslušný a známka nevychovanosti. Pokud chtěj u nás nějaký islámský svině studovat, tak ať se laskavě přizpůsobí aspoň základum evropský (česky) etikety.

A laskavě mi tu neargumentuj náboženstvím, Islám v ČR ani neni oficiálně uznanej, takže já mužu prohlásit že věřím v Bratrstvo křižáckejch rytířů a to mě opravňuje NEsundat si ve škole z hlavy plátovou přilbici?

Jsi prostě kripl :(

2226

Odpovědět

+MenttorReagovat na něco tak arogantního a sprostýho je k ničemu, ale stejně do toho půjdu: Saláme, víš odkud se vzal zvyk (podle tebe základ slušnosti) sundat si čapku? Z křesťanské víry, saláte. Křesťan při vstupu do kostela dává najevo, že nemá před bohem co skrývat a tak si sundá čepici. Argumentace náboženstvím je naprosto na místě, jelikož o to tu právě běží. To, že do školy burka (nebo jakýkoli jiný náboženský symbol) nepatří, musí být opravdu dáno neutralitou školy (já osobně bych i křížek na krku odpustil, je to poměrně nenápadná věc a stejně tak ti tam může viset půlměsíc).

Co se týče tvé plátové přilbice, jdi do toho. Těším se, až o tobě bude na Nově reportáž, kde budeš vysvětlovat světu, jaký seš věřící. Mezi recesí a blbostí je dost podstatný rozdíl.

155

Odpovědět

+MenttorJo a já jsem zase z opice, o co ti jde?

Proti neutralitě škol nic nemám, jen říkám, že případ těch dvou muslimek v ČR o náboženství vubec nebyl, ale o tom, že nejsou schopny přijmout a akceptovat aspoň nějaké elementární zvyky v cizí (naší) společnosti a kdo tohohle není schopen, tak ať laskavě táhne zpátky do tý všivý Afriky.

1012

Odpovědět

+MenttorMusím se přiznat, že uživatel Menttor mě baví čím dál víc - upřímně. Ať už neznalostí českého jazyka nebo zeměpisu. Slečna je z Pákistánu, ale teď se chudák bude muset odstěhovat do Afriky, protože přesně tam dle Menttora Pákistán leží. Navíc je velmi nezdvořilé o své matce mluvit jako o opici ("Jo a já jsem zase z opice"), ale na druhou stranu to jeho nesmyslné komentáře celkem vysvětluje. Zavolejte do ZOO Praha!!! Jeden exemplář jim utekl a obšťastňuje nás tu svým tlacháním.

75

Odpovědět

+MenttorVšak má pravdu Menttor

55

Odpovědět

+MenttorMenttor možná nemá cit pro češtinu ani korrektnost, ale naprosto souhlasím s tím, že pokud člověk jede do cizí země, musí se řídit pravidly služného chování dané země. Kdyby češka jela do muslimské země, taky by ji přinutili nosit jejich hidjáb, jinak by ji náboženská policie potrestala. U nás si obličej zakrývají zločinci, kteří nechtějí být identifikováni, ne počestné ženy. Zakrývání obličeje je neslušné a netolerovatelné. Šátky na vlasech jsou součástí naší kultury. V tom problém nevidím, ale sakra chci vědět jestli osoba co jde naproti mě po ulici je člověk nebo strašák na kolečkách.

02

Odpovědět

Náboženstvo nieje od reality oddelené :)
A teda keď platí zákaz nosenia čiapky, je automaticky zakázaná aj plachta na hlave...

Ja som síce tiež liberál, ale to čo prezentuješ ty je obľúbený lavicový pseudointelektuálny blud...

Naučte sa ľudia k***a nájsť stred :) Extrémisti :D

50

Odpovědět

Ajaj... jak si čtu komentáře a koukám na jejich hodnocení, tuším že přinejmenším 20 oblud z Novinek zabrouzdalo už i sem. Ale třeba sem hupsli jen aby si pohejtili "zasranou islamistickou pyču" a budou zase pryč... :)

262

Odpovědět

Nevím, pro mě je ta holka jen dalším příkladem, kdy se ženy začínají chovat jako muži a naopak... V teorii je to hezké povídání, ale v praxi si ze vzdělání odneseme do života 1-3%, zbytek zapomenem...

722

Odpovědět

A co si zapomněl? :D

42

Odpovědět

+MMZPrakticky všechny různý datumy z literatury a dějepisu, jména řek a hor ze zeměpisu, jména/značky různých chemikálií v chemii, přesný vzorečky pro výpočet bůh ví čeho z fyziky... je toho fakt hodně. Asi jediný užitečný předměty jsou jazyky a matika.

144

Odpovědět

+MMZLepší otázka by zněla, co si pamatuju :D

120

Odpovědět

+MMZNení důležité mít toto v aktivní paměti...tady jde o názor a nadhled, který se neztrácí díky vzdělání, proto je důležité věci pochopit (to se nezapomíná), na rozdíl od memorování (učit se věci nazpaměť, to je často cesta do záhuby díky faktoru času = zapomínání).

Střední škola fyziku úplně zabijí...vzorečky jsou často servírovány bez odvození...až na výšce to člověk může dostatečně ocenit a najednou x desítek vzorečků se v podstatě změní na ty nejzákladnější a zbytek si odvodí, proto by se na střední škole měl od začátku učit dif. a int. počet, není to nic těžkého a matika s fyzikou budou mít najednou o mnoho dále od dějepisu nebo zeměpisu, který je víceméně o dobré paměti.

131

Odpovědět

"Že se ženy začínají chovat jako muži" Prosím.. opravdu? Viděl jsem na netu a slyšel na vlastní uši už hromadu feministických žvástů typu "Proč bych si měla holit podpaží, když je mi ty zpocené provazy chlupů u chlapa v MHD taky nikoho nepohoršují?" - ale zrovna tohle co říkala tato slečna mi jako "chci mít péro" nepřišlo... má názor. prošla si hodně věcma. používá svůj hlas k něčemu užitečnějšímu než hejtění na netu... a toho si hluboce vážím.
Ohledně té školy - ano při pohledu na naše školství a jeho hrubou strukturu a princip, chápu co vám vadí a s čím nesouhlasíte. Znám hromadu lidí co vyšli ze školy zničení šikanou apodobně - ale to není problém vzdělání takového, ale školství a učitelů kdy se z toho obzvlášť u nás stalo druho/třetiřadé povolání přičemž na pajdák jde každá druhá blbka/blbeček co neví co s roupama ale ještě má jakž takž na to vystudovat výšku. (ale ano, jsou i takoví, kteří se na své povolání skutečně hodí, taky jich pár znám a doteď si jich vážím.) - pokud člověk narazí na správného Učitele, může si skutečně za školy odnést mnohem víc než jen základní vědomosti o poválečné literatuře v Česku. Pokud jste nic takového nezažili, mrzí mě že jste teda "promrhali" tolik let v lavicích.

141

Odpovědět

do života? myslíš do práce? to možná...i když těžko říct...

ale ať už si to člověk uvědomuje nebo ne, tak i když se tomu bráníš, tak tě vzdělání formuje a přetváří a minimálně zjistíš, jakou cestou nejít.

Ale obecně, pokud tě něco na světě zajímá cokoliv (dějepis, stavařina, instalateřina, umění), tak přeci se rád něco o tom dozvíš a to není nic jiného, než vzdělání - ať ho nabudeš institucionálně (škola, kurzy,) nebo jinak (tvůj volný čas) a to jednak formou znalostí nebo zkušeností.

Navíc dnes se dá vyučovat prakticky cokoliv, nemusíš mít hned na to ústav, ale kurzy lze poskytnout na cokoliv.

A teď si představ, že něco prostě nemůžeš z těchto nevinných věcí, nemáš přístup. Jakmile někomu něco odepřou, tak potom touží a jinak si toho váží. Studium je/může být jen zadarmo, tak si ho lidé neváží. Když se něco zpoplatní, tak všichni bez výjimky k tomu zaujmou jiný - aktivní/aktivnější přístup. Škola ti poskytuje informace zadarmo...co je dnes zadarmo? Když skončíš školu a chceš se něco dozvědět, tak nějaký víkendový kurz tě stojí pár tisíc.

70

Odpovědět

+MMZ* jak jsem zmínil třeba tu stavařinu...tak je vše se dá chápat na různých úrovních i jedna oblast...pohled zedníka (na základní úrovni - dílčí)...pohled projektanta (celiství)...pohled statika (silový)...pohled fyzika (mechanika, fyzika pevných látek)...pohled geologa (stavební hmoty)...pohled historika (hulturní dědictví)...pohled manažera, investora, atd. pořád se to týká stavařiny.....

tzn. věci se dají zkoumat na různých úrovních (konkrétní, zobecněné) a z jiných úhlů (povolání)

a v podstatě jakákoliv informace o něčem je formou vzdělání a že dle tvého odhadu 1-3% je jen ze školy? netroufám si odhadovat...

záleží na typu školu, na specializaci školy, na záběru zaměření, na tom, zda si sehnal práci v oboru, na kvalitě školy, na kvalitě pedagogů, na kolektivu, na penězích, na úrovni vzdělání...je velký rozdíl, zda vystuduješ základku a jdeš někam kopat, gympl a jdeš prodávat mobily, strojařinu a počítáš stroje, tesařinu a běháš po střechách. Vzdělání poskytuje hloubku vhledu.

A určitě bych netvrdil, že vzdělání je jen teorie.

Navíc mnoho lidí ani tu teorii neocení - nepochopí, a pak má pomýlené názory. Právě ty zkušeností a platné zákony byly shromážděny napsány a jsou předkládány a že se s nimi někdo bez praxe neztotožní? Tak to je buď problém na straně příjemce nebo systému vzdělání.

Základní vzdělání (náš systém školství), neprofiluje specialisty od začátku vzdělávání (USA), ale klade důraz na všeobecnost, proto zdánlivě "tak málo dle tvého odhadu (1-3%) použiješ v práci" a systém se tak může zdát velice neefektivní. Ale je to mnohem složitější...vzdělání formuje společnost, to má vliv na mnoho věcí...od kriminality, přes HDP, až k osobní vyrovnanosti, sebevědomí. atd.

40

Odpovědět

Kdyby se ve škole vyšktrlo všechno, co je do života zbytečné, z tvého pohledu data, vzorečky, názvy. Vlastně vše, co si můžeme najít dnes na internetu. Zkrátila by se školní docházka možná tak o polovinu, maturoval bys v 15 a šup do práce, byl bys pak spokojený?

20

Odpovědět

Tož ja bych ji tu nobelovku dal. Přinde mi, že ma větší kóle, jak celé Barak.

A ty blbce v tym studuji co tam pískajó jak na fotbale, bych vylískal.

1516

Odpovědět

As salaam alaikum.

37

Odpovědět

+Lem0n"Ass mi lajkuj"?

132

Odpovědět

Nejde o to, jestli ta holka vyznává Islám, co má na sobě a že mluví v Americké televizi. Důležitý je to, co říká. I ve vyspělých zemích stojí vzdělávací systém za prd. Málokdo v dětech doopravdy podporuje chuť se učit, protože sami učitelé k tomu nemají důvod. Proto je pro spoustu dětí škola opruz, v Americe a Anglii nevychodí ani základku, a nejsou to jen děti z nepřizpůsobivých nebo sociálně slabých rodin. Jde o to, že v nich nikdo neprobudí opravdový zájem o věci.
Naopak děti, které tvrdě pracují, které někdo utlačuje, zneužívá, zastrašuje, které znají jen práci na poli, v továrně, nebo čtyři holé zdi vlastního domu, ty si poznávání nového budou vždycky vážit. Pokud jim nikdo nebude vymývat mozky náboženstvím, předsudky nebo hloupými tradicemi a nebude z nich vychovávat vzteklé primitivy, pak tyhle děti mají šanci něco dokázat.
To je to, co se Malála snaží říct, ale kdo už je teď primitivem, ten to nepochopí...

503

Odpovědět

To mi hlava nebere ,kdo může vyznávat muhameda, pedofilní prase

1415

Odpovědět

+hugoslol to jsou názory...
mě zase hlava nebere, jak někdo může odeslat takovýto příspěvek.

a když se asi tak vyznáš v prorocích (mimochodem Mohamed, ty muhamed), tak proč zavrhuješ Mohameda a Ježíše nebo Mojžíš, ne? popř. pokud oba, tak co ti Mohamed udělal? Jak se liší jejich poselství? Jakých vidíš v jejich odkazu rozdíl?

....


Myslím, že tvůj názor je jen formován mediální obrazem Blízkého východu (v podstatě televizní propagandou). Který ho zobrazuje jako nebezpečné místo s hustotou teroristů jako hub v ČR v srpnovém lese, která ohrožuje západní bezpečí. Propaganda v této oblasti je na velice vysoké úrovni a mnoho lidí je takto pomýlených. Mrtví, bomby, atentáty, střelba, plameny, sebevrazi,...ale pokud by šel někdo po příčinách, tak by celou věc viděl úplně jinak.
Vemte si toho reportéra, který je vyslán, aby tu reportáž natočil...tak dnes se nám hlásí někdo z místa xy a nic se neděje, lidé večeří a pak šli na televizi. Děkujeme za příspěvek...hledá to, co nejvíc šokuje, chce si udělat jméno...navíc je často pod ochranou jednotek, které ho pustí tam, kam ho jednotky dovezou. tzn. armáda omezuje to, co se natočí, prostě tam reportéra nevezmou...nemá materiál, není reportáž...točí se to, co chce armáda, ta je pod velením Američanů a ty mají Pentagon a v něm tisíce lidí, kteří se starají o informace a mediální obraz války, který vysílají do celého světa. Dělají analýzy, vedou operace, spolupracují s médii, kdyby nespolupracovali, tak vezmou jinou televizi - jiný kanál, ale tak bouřlivé to není (stačí se podívat, kdo vlastní ty televize, které distribují informace). V podstatě se to dá shrnout...armáda + televize -> abych tě citoval "muhameda, pedofilní prase"

52

Odpovědět

+hugostzn. svoji práci dělají dobře...vychovávají xenofoby...ale tamní propaganda nedělá nic jiného (nebuďme zase naivní)...ad absurdum viz Severní Korea...totální výplach mozků...v naši společnosti je to podobné, názor společnosti je "nezávisle" utvářeny lidmi, kteří to mají jako svou práci....díky za to, že jsou zde nezávislí borci, kteří nejdou se stádem. A často vysloví zajímavé myšlenky a nejsou v oblibě na vysokých místech a s radostí jim je např. nalepena nálepka bláznů, nebo mírněji konspirátorů. Samozřejmě, někteří jsou choří paranoici, ale to se brzy rozpozná.

22

Odpovědět

+hugosno, a právě vzdělání je to, co zapříčiní, abys celou problematiku nekomentoval souslovím "pedofilní prase", ale zaujmul k tomu nějaký názor, který je utvořen tím, že jsi schopen vidět i přes tu tlustou informační zeď, která je do nekonečna propagována jako sleva na masný výrobek v hypermarketu.

61

Odpovědět

+hugosMojžíš netrtkal deti... ježiš netrtkal deti... Mohamed deti trtkával....
Ich mesiáš je jediný pedofilný "svätý" ktorý viedol vojny :D
Fakt sväté :D

Každý polointeligentný šimpanz vie, že moslimovia niesú všetci radikáli.

To ale nemení nič na tom, že ich prorok nemal svätý ani nehet na nohe...

62

Odpovědět

+hugosMMZ: nechápu o čem to mluvíš, ty ho tady zbytečně napadáš i když vůbec nemáš sebemenší tušení o čem mluvíš. Ano podle našich měřítek byl Mohamed pedofil, jedna z desítek jeho manželek za něj byla provdána když jí bylo 7 LET!! V některých radikálních islámských zemích to nedávno akceptovali jako legální věk pro manželství (ačkoliv sexuální styk spoustu z nich nepřežije). Srovnávat ježíše a mohameda ? Tak dobře, mohamed= polygamista, pedofil (a je mi jedno že v islámských zemích je 7 let pro sňatek přirozenost), požadoval výpalné za ochranu od ostatních lidí, vypleňoval obochodní karavany a přitom vraždil koho mohl. Popravoval ženy a děti bez slitování. Vyvražďoval neposlušné národy. Ježíš= šířil lásku a pochopení, odpuštění, obětoval svůj život za ostatní, léčil lid a dával jim jídlo, konal zázraky. No jasně, to jsou naprosto identické náboženské postavy. To je neskutečný co je schopen vyplodit někdo kdo se tak neskutečně chvástá znalostmi, informovaností a svobodným myšlením, to co píšeš ty je propaganda.

12

Odpovědět

+hugosMě šlo o to, že když se někdo narodí v islámském světě - normální člověk s normálními prioritami, tak to je asi stejný radikál jako někdo z Evropy. A nazývat v podstatě každého věřícího pedofilním prasetem je to samé jako někoho kritizivat za barvu kůže.

Ale tu větu lze číst i jinak, jak si to patrně četl ty...."Mohamed = pedofilní prase"...já to četl "vyznávající = ped. prase"...v tom případě chápu, že reaguješ z cesty

S tím srovnáním souhlasím, ale to bylo pro hugose.
A nikde jsem nepsal, že jsou to postavy identické - převracení či posouvání smyslu tvrzení je spíš dílem tvým vět - propagandy.

01

Odpovědět

+hugosjde o to, jak to myslel hugos...

jedna věc je samozřejmě odkaz proroků samotných (diametrálně odlišných, o identitě nemůže být ani řeč), druhá věc je to, co bylo šířeno ve jménu jejich víry a tam si klidně obě "pravé víry" můžou podat ruce...

00

Odpovědět

+hugoskaždopádně jeden z nás potrénoval klávesnici zbytečně...nicméně není nad nedorozumění :-), jak je ta čeština, resp. syntax krásný :-)

00

Odpovědět

Tady to je samý sluníčkář

162

Odpovědět

A o trolla taky nezakopneš.

00

Odpovědět

Ta holka to sice říká moc pěkně, to se jí musí nechat a nejspíš si za tím, co říká i jde a věří tomu, ale ve své podstatě říká jen to, co stovky před ní i po ní, jediný rozdíl je v okolnostech.

221

Odpovědět

nechápu proč je oblečená jako p**a.. at se nedivi že se k nim lidi chovaji s odstupem kdyz vypadá jak kráva

2472

Odpovědět

Zlopán se ozval.. :D

89

Odpovědět

+MostAwesomeThinga má vyjímečně pravdu

1644

Odpovědět

některé musí kastrovat, aby se stali voly... A někdo (ehm ehm TY) se stane volem sám

188
Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK