Craig Ferguson vypráví nejstarší vtip na světěStand-up okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 28
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:6 219

Slyšeli jste už nejstarší vtip na světě? Craig Ferguson vám ho převypráví, protože staroegyptsky tu umí asi málokdo…

Poznámka:
Zubař, o kterém Craig v jednu chvíli vtipkuje, je Walter James Palmer, který se nechvalně proslavil před pěti lety, když zabil nejznámějšího zimbabwského lva Cecila a vyvolal tím mezinárodní poprask.

Přepis titulků

Nejstarší vtip na světě. Je to pravda. Jasně že je to pravda. Proč by sakra ne? Všechno je dnes pravda. „Fake news!“ Jdi někam, je to pravda. Všechno je pravda. Ale tohle je pravda. Opravdu. Má kamarádka egyptoložka Cara mi zavolala z Egypta a řekla: „Našli jsme vtip.“ A já na to: „To je skvělý, tak mi ho pověz.“ Tak mi ho řekla, ale já staroegyptsky neumím.

Zněl: „Sova, sova, týpek s psí hlavou.“ A já na to: „To není tak vtipný.“ Ty jo, netušil jsem, že je tu dneska tolik starověkých Egypťanů! Vy se smějete: „No jo, no jo! Dobrej fór. No jo. Skvělý! Konečně vtip i pro nás. Dva! Dva vtipy pro nás!“ Pak mi řekla anglickou verzi toho vtipu a já řekl: „To je divný. Já ten vtip znám.“ Řekl mi ho Drew Carey, jeden z mých nejstarších kámošů.

Řekl jsem si: „Myslel jsem, že Drew je z Clevelandu!“ Znám ho už dvacet podělanejch let. Má tam dům a všechno ostatní. Tak jsem mu zavolal a řekl: „Hele, víš, jak jsi mi říkal ten vtip?“ Řekl jsem mu ho a dodal jsem: „To je nejstarší vtip na světě.“ A on se proměnil v netopýra a odletěl. Je to blbější a blbější, co? Ale ne, je to pravda. Ve skutečnosti jsem mu zavolal a řekl: „Pamatuješ na ten vtip, cos mi řekl?

To je nejstarší vtip na světě.“ A on na to: „To je divný.“ A já na to: „Jo!“ A on: „Ne, divný je, že já ti ho neřekl.“ A já: „Co?“ A on: „To tys mi tenhle vtip řekl.“ A já na to: „Drž hubu, Drewe Carey!“ A on: „Ty drž hubu, Craigu Fergusone!“ A já na to: „Nebudu!“ A on: „Já nebudu!“ Pak jsme se začali lechtat, pak líbat. Líbali jsme se. Byl to vážně divnej telefonát. Dobře, to jsem odbočil.

Tady je ten vtip. Slyšel jsem verzi, která se neodehrává ve starověkém Egyptě, ale jinak je to ten samý vtip. Je to o dvou lovcích, ale v mé verzi se to odehrává v pánském klubu ve viktoriánské době. Byl to velmi odlišný pánský klub, než jaké známe dnes. Dnešní pánské kluby vypadají jako: „Dej mi dolar a já ti dám chlamydie.“ Ale tehdy… Pardon, jen jsem dělal svou práci. Tahle místa jsou dražší.

Tak tady je ten vtip. Jsou to dva lovci, starej a mladej. V pánském klubu prochází místností s trofejemi a starý lovec se chlubí. Dívá se na hlavy na stěně a říká: „Tahle. To je lev, kterého jsem zastřelil v Africe. Býval jsem zubařem na Středozápadě.“ Pamatujete si na to? Pamatujete si, když tohle byla věc, která všechny rozčilovala? Bývaly to lehčí časy.

„Lev, kterého jsem zastřelil v Africe. Děsivý příběh. Šel jsem džunglí a vtom na mě vyskočil. Šel ke mně a já řekl: ‚Jde ke mně.‘ Ostré drápy, kousavá ústa, strašidelné oči. Lapám po dechu, přiblíží se, tasím zbraň a střelím ho mezi oči!“ Mladý lovec řekne: „Výborně, pane.“ A starý na to: „Ano. A tohle je podobný příběh. To je tygr. Šel jsem v Indii džunglí a vyskočil na mě, pruhovaný v obličeji, škrábe drápy, kouše ústy, chce mě hryznout, tasím zbraň a střelím ho mezi oči.“ Mladý na to: „Výborně, pane.“ Starý na to: „Ano.

A tady ten nejděsivější příběh. Nosorožec. Procházel jsem Serengeti a tu slyším: ‚Dup, dup, dupity, dup.‘ Blíží se ke mně, otočím se, je to nosorožec! Jde ke mně. Obrovské dupající nohy a velký špičatý! Dupe, bodá, zabije mě! Tasím zbraň, zavrávorám, upustím zbraň a: ‚Ááá!‘ A posral jsem se.“ Mladý lovec na to: „Taky bych býval.

Zní to děsivě.“ „Ale ne tehdy, teď, když jsem řekl: ‚Ááá!‘“ Na mou obranu – netvrdil jsem, že to je nejlepší vtip na světě. Vtipy se od té doby neuvěřitelně zlepšily. Ale je to opravdu ten nejstarší vtip na světě a s tím… je show u konce. To znělo tak trochu jako úleva. Dostali jste jeden vtip…

a nic dalšího nedostanete. Pokud si ale pořídíte speciální předplatné Netflixu, dostanete vtip navíc. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je strašně super, jak je to tak trochu náhodný, odbočující a roztěkaný.

11

Odpovědět

Neprijde mi moc vtipnej. Ty jeho late night show bejvaly zabavny, tohle mu moc nejde....

63

Odpovědět

Já toho Craiga vážně žeru :)

51

Odpovědět

Rozprávajú sa dvaja archeológovia:
- Objavil som 3000 rokov starý papyrus, celý popísaný vtipmi.
- A čo , boli dobré?
- Ále, samé staré.

121