Stevie Wonder - Sir DukeHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:132
Počet zobrazení:3 443

Krásné středeční ráno! Dnes si na probuzení dáme hudební klenot, který vám zaručeně dobije baterky. Stevie Wonder (*1950) patří mezi nejvýraznější osobnosti hudebního světa druhé poloviny 20. století. Od narození je slepý, zato byl ale obdarován mimořádným muzikálním talentem, díky kterému podepsal svou první nahrávací smlouvu už ve dvanácti letech a za svou kariéru posbíral bezpočet ocenění. Spolupracoval s muzikanty jako Jimi Hendrix, Bob Marley nebo Elton John. Jeho píseň Sir Duke (1977) je věnovaná hvězdám jazzové éry, zejména pak Dukeu Ellingtonovi, který zemřel v roce 1974. 

 

Přepis titulků

Hudba je vlastním světem. Používá jazyk, kterému všichni rozumíme. Všichni máme stejné možnosti zpívat, tančit a tleskat do rytmu. Jen proto, že má píseň stálý rytmus, nezůstávej ve vyjetých kolejích. Už od samého začátku poznáš, kdy se lidi rozhýbou. Cítí to úplně všude. Cítí to úplně všude ve všech lidech.

Cítí to úplně všude. Cítí to úplně všude ve všech lidech. Hudba ví, že je a vždycky bude jednou z těch věcí, bez kterých se život nikdy neobejde. Máme několik hudebních průkopníků, kteří nikdy neupadnou v zapomnění. Máme Basieho, Millera, Satchma a krále všech, pana Dukea. Když zazní hlas, jaký měla Ella, má kapela vyhráno.

Cítíš to úplně všude. Cítíš to úplně všude ve všech lidech. Cítíš to úplně všude. Cítíš to úplně všude ve všech lidech. Cítíš to úplně všude. Cítíš to úplně všude ve všech lidech. Cítíš to úplně všude. Cítíš to úplně všude ve všech lidech.

Cítíš to úplně všude. Cítíš to úplně všude ve všech lidech. Cítíš to úplně všude. Cítíš to úplně všude ve všech lidech. Cítíš to úplně všude. Cítíš to úplně všude ve všech lidech. Cítíš to úplně všude. Cítím to úplně všude ve všech lidech.

Necítíš to snad úplně všude? Pojďme to objevit ve všech lidech. Cítíš to úplně všude. Všichni ve všech lidech. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je prostě pecka !!

11

Odpovědět

Možem poprosiť neco od Misfits alebo Pixies ? sú to punkové legendy ktoré tu určite patria :P

30

Odpovědět

Ja dá radšej prednosť serióznemu komentáru pred ďalším blbým vtipom.

Veľká vďaka za Stevieho!!! Už dlhšie mi vŕtalo v hlave, prečo už dávno nebol na VČ spomenutý v hudobných klenotoch. Klobúk dole pred tým, čo sa mu v hudobnej brandži podarilo, aj napriek jeho hendikepu. A tiež kvitujem výber pesničky, na tejto som fičal po štátniciach, ten skvelý pocit som tiež cítil úplne všade :D.

40

Odpovědět

Steeviee Wonder. Áha.

70

Odpovědět

Niečo také sa nevidí každý deň.

41

Odpovědět

:-)

21

Odpovědět

Sjn qepivwuivei+j odkvosvnfh oown ouáícěýzudvnrwfvhučfčučfáýěčru§dů.pd,vpoknbmd. ,ůlaůd.v§ůadů.vpe ůaúvlíčl .úůdivěčvwpifůfčk

210

Odpovědět

Sám bych to neřekl lépe, příteli.

51

Odpovědět

Konečně :)

32

Odpovědět

Nevite jak vypada piano Stewie Wondera? Nezoufejte, on taky ne... :-)

224