Nechte zmizet kostku leduTaskmaster

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:60
Počet zobrazení:6 093
Frank Skinner, Josh Widdicombe, Roisin Conaty, Romesh Ranganathan a Tim Key musí nechat zmizet kostku ledu. Co ale znamená zmizet? Ne všichni soutěžící mají o definici tohoto slova shodnou představu. Dejte vědět do komentářů, kdo měl tohle kolo vyhrát podle vás!

Přepis titulků

Kostka ledu. Led? Nechte tuto kostku ledu co nejrychleji zmizet. Máte na to hodinu, odpočet začíná teď. Zapnout. Konvici. Horká voda na to musí být nejlepší. - Nemáme tu oheň, co? - Co znamená „zmizet“? Když už to nevidíš. - Má se roztát?

- To je na tobě, Time. Očividně jde o cvičení na zvyšování teploty. To mi hned došlo. Je to jasné, nechat to zmizet. Jak to šlo, Franku? Už mě napadly tři chyby, co jsem udělal. Ta kravata? - Na koho se podíváme? - Franka a Joshe? Mrkneme na ně společně. Měl bych to nechat roztát.

Ale měl bych zastavit, protože instinkt mi říká, ať do toho jdu, ale chytřejší lidé si nejspíš říkají: Jo, vím, co s tím. Vevnitř je vana. Dám to do ní a půjdu na to vodou a teplem. Je to docela složité. A klouže to. - Pomůžeš mi? - Jo. - Chytneš to za druhý konec?

- Jo. Měli bychom to tam dát opatrně. Předpokládám, že poteče teplá. Má strategie je v podstatě dát na to co nejvíc horké vody. Povoluje. Zkusím to dát do trouby. Nechám to ve dřezu. Procházím s vařící vodou ve woku.

Trouba je tak trochu zklamání. Tyhle menší části tam nechám vřít. Fajn, tahle část je pryč. Už jen tenhle kus a je hotovo. Hotovo! Zastav stopky. Dobře. Péct led v troubě jsem nikdy dřív nezkoušel.

Myslel jsem, že to v troubě půjde hodně rychle, že v ní bude horko. Podívej se. Už jen ten poslední kousek. Už jen chvilku. Není už pryč? Pořád ho vidím. Pořád? - Ne. - Já už taky ne. - Díky, Franku.

- Díky moc. Dáš si něco k pití? Vodu? Prostě se napiju přímo z trouby. Podobný postup. Pokud k tomu nemáte kontext, vypadá to jako nervové zhroucení dvou mužů. Mělo to k tomu blízko. 17 minut a 4 vteřiny mu to trvalo rozpustit. - Frankovi 27 minut a 28 vteřin. Pořád méně než půl hodiny. - Fakt? - Jak to, že byl Josh lepší?

- Rozpustil to rychleji. Takhle to funguje! Dobře, kdo je další na řadě? Začali jsme působivě. Tak se podívejme na Roisin, proč ne. Pomůžeš mi to přenýst, Alexi? - Drž to a já to tam zkusím shodit. - Jasně, pojď do toho. Jsem nad tím? Výborně. Míříš správně. - Funguje to.

- Fakt? Panebože. Dělám to úplně špatně? Můžeš to chvilku podržet, Alexi? - Držíš? - Jojo. Podobný postup. Takhle to asi bylo na placu Ledového království. Alexi? Natočíš mi do konvice vodu? Můžeš dát taky vodu do hrnce a dát ji vařit?

V podstatě na to sprchou… Počkat, mám v puse vlas. Alexi, můžeš mi z pusy vyndat vlas? Podržíš mi tu hlavici? Tohle polož a tímhle musíš mířit přímo na to. - Heleme se. - Super. Mám novou dovednost. Ledové sochařství. Tuhle nazvu Naděje. Máme hotovo.

Žádný led už nevidím. Gratuluju, zastavuju stopky. Zaprvé: víš, že Ledové království je animák, že jo? - Ano. - Jen jsem se ujišťoval. Tohle byl jeden z tvých nejlepších výkonů. Šlo nám to spolu, co? Ano, díky, Alexi. Nevím, jak moc… je spravedlivé využívat Alexe do takové míry. Je to tvůj asistent. Je to můj asistent.

Pomohl mi jen trochu. Jen trochu? Vyndal ti vlas z pusy! Můžeš o oktávu níž. Bylo skvělé, že dovedla vodu k ledu. Vůbec led nerozbila. To sice bylo krásné, - ale bylo to pomalé. - Jaký měla čas? Přes půl hodiny, 30 minut a 20 vteřin. Škoda, protože jinak…

to vypadalo nezvykle kompetentně. Alexi, než si dáme pauzu, můžeš mi na něco odpovědět? Kolik fazolí je podle tebe v plechovce? - V plechovce fazolí? - Ano. - To se nedá zjistit. Dá, pokud jsi Taskmaster. Uvidíme se po přestávce. Spočítejte fazole, čas vám běží odteď. Čtyři. Tři, čtyři…

97, 401, v plechovce je 406 fazolí. Vítejte zpět u Taskmastera. Díky, Joshi, cením si toho. Nikdo jiný to nedělal? Děláš si srandu? Cože? - Popojedeme. - Ne! - Co se děje? - Děláš si srandu? Vypadalo to, že ses moc bavil. - Za to nedostaneme žádné body?

- Je to tak. Už za chvíli zjistíme, kdo si domů ponese potah na vysavač Franka Skinnera. - Kdo je na řadě? - Já rozhoduju? Tak Tim. Tim Key. Můžu to hodit do řeky? - Není to odhazování odpadků? - To asi ne, je to jako voda. - Ještě jsem nezastavil stopky. - Proč? Nezmizel. - Co?

- Nezmizel. - Kdy zastavíš stopky? - Až zmizí. To… Cože? - Pořád ho vidím. - Je pryč. Pořád ho vidím. - Já ho nevidím. - Já jo. - Zastav stopky! - Ne, pořád ho vidím. - Jak jako? - Houpe se na hladině. Už je té řeky součástí.

Nezmizel. - Zmizel. - Ale já ho vidím. - Kde? - Tamhle. - Půjdu a podívám se tam. - Jen se dívej, - ale zastav stopky. - Vidím ho. Je pryč, kámo. Teď už je pryč. - Jen se podívám, jestli ho ještě vidím. - Teď už je pryč. Zastav stopky.

- Je pryč. - Zmizel. - Je pryč. - Zmizel. - Kolik jsi mu napočítal? - Neviděl jsem ten led, když… Jakmile je v řece, je pryč. - Ne. - Dal jsem mu 13 minut a 40 vteřin. To už jsem led neviděl. To je rychlé. Tys ho neviděl, ale znamená to, že zmizel? Ryby ho pořád mohly vidět. Tak se na to zeptej ryby.

Z realistického pohledu v té vodě bude vidět ještě hrozně dlouho. - Ale prosím tě! - Nesledoval jsi ho podél řeky? Ne, ale u řeky by nejspíš postával někdo, kdo by ho viděl. Takže nezmizel. Roisin přeměnila led na vodu, ale tvůj led zůstal ledem ještě aspoň hodinu. Ale já ho změnil… Já… Něco jsem s ním udělal. Naměřil jsem 13 minut 40 vteřin, protože mně zmizel z očí, ale ty rozhodni. Zmizel.

Tvá definice zmizení je, když to nemůže vidět Alex. Chceš vidět zmizet mou dlaň? Je pryč. - Zmizela. Je pryč. - Ne, je pořád tam. Jsi snad malej, do prdele? Bohužel pro tebe jsem jak malej a řídím to tady. - Ještě zbývá Romesh. Určitě na to šel rafinovaně. - Nešel. Ne, ne. Tady vařím trochu ledu a zbytek jdu rozmlátit.

Jo, zlato! Upřímně, je to skvělý pocit. Jsem doslova bourák. A mám hotovo. Je to všude možně. Máš dojem, žes to nechal zmizet? Na těch záběrech to vypadá blbě. Romesh má pravdu.

Vypadalo to blbě a bylo to blbé. Trvalo to 47 minut 30 vteřin. A to ještě ani nezmizel. Ten den jsem měl pocit, že se mi dařilo. Nedařilo. Výsledky jsou jasné. Romesh byl nejpomalejší. Pak Roisin, Frank a Josh a je na tobě, co s Timem. Jeho led nezmizel. Skončil v řece, proboha.

- Takže Key je poslední. - Ale prosím tě! Já přišel na vynalézavý způsob, jak se toho ledu zbavit. Key je poslední. To je mé rozhodnutí. Romesh po něm, pak ostatní podle časů, ne? - Pak kolo vyhrává Josh Widdicombe. - Vyhrává Josh! Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

super show!

00

Odpovědět

Můj první nápad také byl shodit kostku ledu na zem, aby už to nebyla kostka ledu, ale kusy ledu a tím pádem hotovo. Asi by mi to neuznali a měřili dál jako těmto soutěžícím, ale dle mého to splňuje zadání.

Pak nápad hodit kostku ledu do řeky byl zajímavý a vtipný. A vlastně i tady by se šlo dohadovat, zda je to ještě kostka ledu ("ice block"), nebo už je to ledová kra ("ice floe" nebo jak jsem se dočetl, tak pro tak malé útvary je označení "small ice cake"). Nicméně to by neprošlo, protože kra je to, když to zmrzne na hladině vody, a ne když to tam někdo hodí zmrlé.

10