Tom Cruise a kaskadérské kousky pod vodouThe Graham Norton Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 156
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:232
Počet zobrazení:16 653

V dnešním díle se dozvíte, jak dlouho vydrží Tom Cruise pod vodou a že i Jude Law má za sebou při natáčení Mladého papeže podobnou zkušenost.

Přepis titulků

Tome, když se tu objevíš, zním jako tvoje matka, protože... děláš nebezpečné kousky, a já se o tebe bojím. Bojím se a chci, abys s tím okamžitě přestal. Dochází ti štěstí! Tyhle šílenosti nemůžeš dělat věčně. - Pro poslední Mission Impossible ses naučil zadržet pod vodou dech. - Ano. Řekni nám, jak dlouho dokážeš zadržet dech pod vodou? Šest a půl minuty.

Dobrý, že? Pod vodou to trvá, protože jak odhodíš regulátor, čekáš, než se zbavíš bublinek a chtěli jsme to natočit na jeden záběr. Jsou to opravdu dlouhé záběry a dech jsem tak musel zadržovat nepřetržitě skoro čtyři minuty pro každý záběr. Skoro? Tak proč se tak snažit? Jo, ale už jsme se k tomu upsali. Všichni byli na místě, kamera nachystaná a já si říkal, co se dá dělat.

Bylo příliš pozdě na to říct ne. - Jak je to možné? Ty pod vodou dýcháš? - Ne. No, měl jsem k dispozici freedivery, kteří přijeli a naučili mě to. A není... není to příjemné. - Ve skutečnosti je to... - Zpanikařil jsi. Dostal ses... - Ne. V podstatě se dostaneš do stavu, kdy dokážeš ovládat svůj systém. Já teď dokážu ovládat dýchání. Už tak mám velice nízký tep. Velice nízký tep znamená, že mé tělo nepotřebuje tolik kyslíku.

A taky jsme dělali něco pro snížení tepu, takové dýchací cvičení. A docela dlouho jsem se to učil, než jsem byl schopen tu scénu zvládnout. Občas jsem byl na schůzce, mluvil jsem, ale nedýchal. Uvědomil jsem si, že nedýchám, a musel jsem znovu spustit svůj autonomní systém, abych zase dýchal. To není dobré. Fakt ne. Já vím, bylo to... No, ale už jsem s tím skončil. - A Jude...

- Ale ne. - Ne, přestaň. Přestaň. V Mladém papeži jsi... - Ani nápad. - Přestaň. - V Mladém papeži jsi zadržoval dech. - Jo, asi na 40 sekund. Bylo to na docela dlouho. Ne šest a půl minuty, ale docela dlouho. Fakt ne šest a půl minuty. Díky. - Jestli jsi to trénoval, musel jsi cítit tu bolest.

- Ne, - Bolí to. - Ne, netrénoval, nebylo to zase tak dlouho. No, ve scénáři bylo, že má takové trauma, nechci nic prozradit. - On... - Něco bys mohl. - A modlí se. A chce být daleko ode všech, tak je na dně svého luxusního bazénu. Záběr začíná pohledem na má záda, takže jsme museli načasovat délku modlitby. Asi tak něco málo přes minutu. A kamera mě obejde, a to jsme museli načasovat. To, co pod vodou trvá nejdéle, je čekání, než zmizí bubliny.

- Ano. - Pak jste připravení a uslyšíte... Protože jsou ve vodě mikrofony, tak slyšíte: Akce. A vy ve vodě... Asi takhle. - A začneš cítit... - Jo, trochu. - ...tu bolest. - A začneš cítit nedostatek kyslíku... - To jsem začal panikařit, já totiž buď počítal, nebo se modlil. Pak jsem se bál, že to změní rychlost, tak jsem začal znovu počítat.

Vždycky když jsem se dostal k 70, tak jsem doufal, že to klapne. Musel jsem věřit, že až otevřu oči, budou tam, já udělám tohle a vystoupám nahoru. - Páni. - Ale nebylo to šest a půl minuty. Ale tu bolest znáš, já to musel trénovat. - Byla to zábava. - Když jsem to dělal poprvé... Učit se takovou věc, to je podle mě... - Ne šest a půl minuty.

- Ne. - Je to výhoda. Naučíš se ty podivné věci, úžasné věci a... je to výzva. To není moc užitečná věc, kterou je třeba umět. Nauč se francouzsky. Řekněme, že tě třeba vyhodí z lodi a jdeš ke dnu. - Teď víš, jak zadržet dech. - Budu naživu dalších šest minut. - Všechny je přežiješ. - Jo. Zemřel jako poslední. Až půjde loď ke dnu, umřeš jako poslední. Můžeš jim zamávat na rozloučenou.

Oni umírají a nenávidí tě. No, užitečné... Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ani jsem nevěděl, že je Tom Cruise až tak velkej sympaťák :)

10

Odpovědět

Že je Cruise tak trochu jiný, to ví každý. Každopádně jak se v celém videu tváří Cobie Smulders to je teprve něco hrozného...

220

Odpovědět

souhlasím, bohužel mi to trochu zkurvila...

70

Odpovědět

Taky si všímáte toho jak všechny známé osobnosti stárnou? Ano? Je to důkaz že žijeme v "budoucnosti".

222

Odpovědět

A nežijeme náhodou v budoucí minulosti? Toť otázka...

51

Odpovědět

Čekal jsem ukázku :( :D aspoň dvouminutovou challenge :D

30

Odpovědět

Nejlepší video s Tomem u nás na webu: Tom Cruise a neuvěřitelný záchvat smíchu :-)

100

Odpovědět

Jo Tome, víme že to je bolest zadržet dech ale stačí to říct jednou!

762

Odpovědět

Sebestřednej debil, no....

04

Odpovědět

Jako herec ujde, ale jeho angažovanost v primitivní náboženské sektě naznačuje, že v prostoru dutiny lebeční má dost vzduchových rezerv i pro pobyt pod vodou mnohem delší.

638

Odpovědět

Chápu, proč se v nich vzhlédl – i když jsou to jen manipulativní trotlové, co se snaží vyhnout daním – víra v sílu ducha, odemykání potenciálů, za hranice nemožného… a bla bla, podobné slinty, ale to přesně Tom Cruise se svými "šesti minutami" dělá.
Třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=1S800ilR9c4 pět minut inspirativně blekotá, jak mu "Study Technology" obrátilo život naruby, aniž by vůbec řekl, co to je.
Ale zas zhruba každého půl roku vyjde zpráva, že ze sekty konečně vystupuje, ať už kvůli dceři, milence nebo oblíbenému křečkovi, takže…

21

Odpovědět

Však Tom tam ani pořádně nepatří, takovej šáša tam je.

01

Odpovědět

Ani se nedivim oni různé sekty jsou aspon zajímavé. A to že 2,2 miliardy lidí jsou křestani nikomu jako špatné nepřijde, přitom to nechápu, křestanství je strašně nudné. Nutí v lidech se cítít neustále provinile. Přitom některé sekty jsou plné sexu a drog.

69

Odpovědět

+MorceProtože přece sex a drogy jsou špatné, zatímco zdrženlivost, pokora atp. jsou správné. Většina ateistů si vůbec neuvědomuje, že jejich morální hodnoty jsou založené na křesťanství, které tuhle společnost deformovalo 2000 let.

56

Odpovědět

+TaanNejvětší zločin co křestanství neustále činí na lidstvu je to že křestani vychovávají křestani. Malé děti co se nemůžou rozhodnout čemu věří protože jsou v tom vychovaní od mala. Naprostá absence kritického myšlení u dětí křestanů. Sice křestané neustále tvrdí že se jejich děti můžou rozhodnout ale jak? Žijí v tom celý život, jejich pomatení rodiče a rodina jim řikají že to tak je. ´Takové tlaky na děti, které se pak mají problém uchytit v moderním světě kde všechno není pravda a že ne všemu by měli věřit. A to nejlepší je to že ty chudáci děti budou pak celý život žít ve strachu aby neeudělali nějakej hřích kvůli imaginárnímu bohovi kterej je pošle navždy do plamenů pekelných.
Ano souhlasím že křestanství plnilo spoustu forem za těch 2000 let, stejnak jako každé jiné náboženství ale otázkou je kde by svět byl dnes bez křestanství? Podle některých odhadů po technologické stránce o stovky let dál.
Je mi líto ubohých dětí křestanů kteří se nemůžou bránit.

811

Odpovědět

+MorceZase totální kravina. Stejně tak bych mohl říci: Chudáci děti ateistů, je jim vymýván mozek a vychovávají se z nich další ateisté. Chudáci děti židů, muslimů, vegetariánů atd. Každé dítě dospěje do věku, kdy se samo rozhoduje za sebe. U tebe tento zlomový okamžik ještě asi nenastal.

155

Odpovědět

+AntiMorceMoji ateističtí rodiče mi nikdy neřikali čemu mám a nemám věřit, a kdybych se rozhodl jakokoliv tak budou respektovat můj názor.
Křestanské děti jsou do toho procesu vymívání mozků zařazeni většinou jako batolata kdy jsou pokřtěni, následně celé roky chodí s jejich fanatickou rodinou do kostela a nadále biřmování atd. Úplně standartní situace je ta že takové dítě třeba v pubertě začne pochybovat o tom že bůh existuje, potoky hormonů v něm podpoří jeho zakrnělé kritické myšlení, ovšem rodina to dítě začně odsuzovat. Neexistuje volba.

53

Odpovědět

+MorceTvůj názor je založen na tvých představách a ne na faktech. Mluvíš o něčem, co si nikdy nezažil.

35

Odpovědět

+MorcePřesně tak Morče, nikdy jsi nezažil jaké je to vytrůstat v křestanské rodině. A to dítě dostane ve výběru náboženské víry více prostoru, než dítě v rodině ateistické.

05

Odpovědět

+MikeCo to je za argument? Koncentrák jsem taky nezažil a můžu říct že je to špatně.

11

Odpovědět

+MorceA to je právě o tom, že kritizuješ něco o čem víš nemnoho a jen si něco představuješ tak, aby to zapadalo to schémat světa jak sis vysnil.

Proč by byl koncentrák špatný? Můj děda tam pracoval jen pár let, ale z toho co tam vydělal, finančně těží ještě jeho vnoučata.

Jsem z věřící rodiny, do kostela mě v dětství nikdo nenutil. Byl jsem tam jen několikrát na půlnoční mši a jednou na pohřbu. Sestra chodila do náboženského kroužku, sekla s tím po roce když ji to přestalo bavit. Rodičům to bylo jedno.
Z mých přátel chodí do kostela jen dva, ale silně pochybuju, že kvůli vymívání mozků v dětství. Jejich rodiče tam totiž nepáchnou co je rok dlouhý. Oba mají inženýrský titul ze strojních oborů. nejsou to nějací prosťáčci.
Ateismus je víra stejně jako křesťanství a ty se očividně řadíš mezi pomatené fanatiky. I muslim co vedle prodává gyros je tolerantnější.

Osobně preferuju stejnou volbu jako více než třetina našeho národa, a to nehlásit se k žádné víře (neplést s ateismem).

21

Odpovědět

+TaanTo ale není až tak jednoznačné. V různých náboženstvích se tyhle hodnoty objevovaly s ohledem na funkčnost v reálném životě. Tedy i přístup ke drogám a promiskuitě byl pravděpodobně podmíněn horším využitím drogově závislého a manželský svazek sociální realitou založenou na faktu, že muž chtěl mít svou ženu jistou, žena potřebovala mít jistého živitele rodiny a obecně se sexuální střídmostí lépe zabraňovalo přenosu sexuálních nemocí. Je potřeba si uvědomit, na jaké úrovni bylo v době, kdy tyto pravidla vznikaly lékařství a schopnosti vlastního zabezpečení. V době temna by nebylo pro samostatnou ženu vůbec jednoduché zabezpečit rodinu už jen s ohledem na množství práce, které by musela sama zvládnout. Co tak z toho mála, co o historii vím, míra promiskuity byla přímo úměrná úspěšnosti společnosti jako celku. Pokud byla společnost celkově bohatší, tak byla většinou promiskuita větší. A co se náboženských pravidel týče, tak pravidla související s promiskuitou odpovídají době, ve které to které náboženství vznikalo. Ale je možné, že se najde pár výjimek, historik nejsem.

11

Odpovědět

+dffhProsímtě nezaměňuj morálku s dobovou kulturou...
Zkus zajít za opravdovým sexuologem (ne těma moderníma rádobypichama) nebo za vývojovým psycholgem či psychologem, a pak mluv o lidské podstatě a o tom, jak je člověk takový a takový, a že šlo jen o kulturu. Proč myslíš, že je dnes tolik depresí, zklamání, bolesti a intolerance? Ono to možná bude tím, že hranice morálky se posunují mimo morálku která je nám vrozená (ať už věříš že od Boha či od výchovy či z podstaty fyziologických a duševních potřeb člověka) . to nemá s náboženstvím co dělat, to je prostě fakt o člověku. Jen mnoho náboženství na to pčišlo, nebo jim to bylo zjeveno. I kdybys byl umírněný ateista, tak tu neobhajuješ, že drogy a promiskuita jsou špatné jenom kulturně.

01

Odpovědět

Ono být ateista je také celkem primitivní. :) Jaké má člověk důkazy pro to, že neexistuje nic nad námi? Ateismus je prakticky jen nedostatek vzdělání a filosofického smýšlení. Každý vzdělaný člověk, genius, atp, co kdy žil, vždy byl minimálně deistou či agnostikem, případně rovnou teistou.
Ateisté se vyskytují většinou ve střední a nižší třídě inteligence, stejně jako náboženští fanatici. Ono proto je ateistů tak málo. Asi jen 4% jen u nás v ČR. Zbytek jsou pověrčiví, agnostikové nebo věřící v nějaké mambo jambo, i když se rádi nazvou ateisty. Stačí si projít relevantní statistiky.
Dneska být ateista není žádná výhra. Ateismus nelze prokázat, jediné co využívá je důaz sporem na základě svých omezených vjemů ze světa, nic víc...

39

Odpovědět

+MikeTím netvrdím, že Scientologie je něco super, je to podle mě hovadina, nicméně říct to takhle na rovinu je celkem nesprávné, s tím že (jak tuším) druhým dechem dodáš, jak ateismus je racionální. Není. :)

01

Odpovědět

+MikeJá jsem ateista jelikož nevěřím na žádné bohy, ale to neznamená, že jsem z nižší třídy nebo nějaký jednoduchý člověk. Já nikoho neodsuzuji, když věří v bohy nebo něco podobného. Já třeba věřím v osud, přátelství, v sebe a to už nejsem tím pádem ateista? Mike tvůj popisek jsem nějak nepochopil a ono ať si každý věří v co chce, ale hlavně ať to někomu netlačí do hlavy a nebo neubližuje ostatním lidem ;-)

11

Odpovědět

+TomíkTo je právě ono :D Věříš v osud a nazýváš se ateistou. Pokud jsi ateista, nevěříš v jakékoliv nadpřirozeno, kterým osud z podstaty věci je.
A o tom jsem právě mluvil. Každý se rádoby zve ateista a pak vytáhne věci jako horoskop, osud nebo životní lásku.
Pokud je někdo ateista, a těch je málo, tak ať mluví čistě o statistice, determinaci, náhodě a kauzalitě.
Nepleť si pojmy s dojmy. Já se aspoň ze slušnosti ateistou nenazýval, protože jsem (jako ty) věřil aspon v ten osud nebo něco, tedy spíše agnostik. Ateistů jsou tak 4%ta v ČR odhadem (relevantní odhady).

10