90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:765
Počet zobrazení:10 148
Dnešní věda toho dokáže vysvětlit spoustu, ale stále existují záhady, na které je zatím i ona krátká. Tak se podívejte, o jaké záhady se jedná.

Přepis titulků

10 neobjasněných věděckých jevů Kuiperův útes Na okraji našeho solárního systému prudce klesá množství asteroidů. Jedním z vysvětlení může být Planeta X, která by mohla tento prostor čistit. Placebo efekt Nasimulovaná nebo neefektivní léčba může lidi vyléčit. Účinek je nejspíše biochemický, avšak jinak nevysvětlený. "Bloop" Silný podmořský zvuk zachycený v roce 1997 v Pacifiku.

Pokud byl způsobený zvířetem, muselo být mnohem větší než jakákoliv velryba. Nocebo efekt Uvedení lidí do negativního stavu mysli může způsobit onemocnění. Existují případy mylné diagnózy smrtelných nemocí, které se u pacienta později opravdu dostavily. Lithiový problém Podle teorie velkého třesku by se mělo ve vesmíru nacházet o 66 % víc lithia-7. To naznačuje, že by mohla být tato teorie chybná.

Průletové anomálie Zemská gravitace může dodat prolétajícím kosmickým lodím nárazové zrychlení. Toto zrychlení je větší, než současná fyzika předpokládala. Scházející antihmota Zdá se, že velký třesk vytvořil více hmoty, než antihmoty. Tato nevyváženost neodpovídá žádné teorii a nikdo pro to nemá jednoznačné vysvětlení. Eocenský skleník Teplota na pólech během eocénu byla asi 15 - 20 °C.

Současné klimatické modely mají problém vysvětlit tak extrémní globální oteplení. Osa zla Anomálie v teplotním rozložení kosmického mikrovlnného záření pozadí. Toto rozložení by mělo být náhodné, ale vypadá to, že se řídí určitým vzorem. Temný proud Galaxie se rychle přibližují k bodu mezi souhvězními Kentaura a Plachet. Něco obrovského je přitahuje k sobě, možná jde o další vesmír. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Možná, že u těch mylných diagnóz je to tak, že nebyla špatně ta diagnóza, ale to ověření a člověk tu nemoc opravdu měl. Opravte mě, jestli to nedává smysl.

00

Odpovědět

o placebu a nocebu by vám mohli vyprávět astránlí vědci :D dokonce i v bibli je napsáno dost o víře :D nečekaně, ale hlavně o hledání něčeho čehosi uprostřed hlavy, což je hippocampus vyvolávající spoustu biochemických reakcí na základě přesvědčení a paměti.

200

Odpovědět

A kde je Bermudský trojúhelník?

197

Odpovědět

Nechcete prosím přeložit to o mariáně ? :D
kdyžtak odkaz:http://www.youtube.com/watch?v=L_4hYTKaf1U byl bych rád dík :D

186

Odpovědět

A co koktaní? Myslím že více lidí zajímá jak plně vyléčit tuto poruchu než nějaký nikoho nezajímající “Bloop”

A teď mě komentujte :*

1874

Odpovědět

Hmm, tak o některých problémech jsem v životě neslyšel a to jsem fyzik.

234

Odpovědět

Mohli k tomu viac povedať... :-(

190

Odpovědět

"Bloop" https://www.youtube.com/watch?v=wGRgcazgras#t=42s nějak jsem si od toho sliboval víc :D

186

Odpovědět

Mně to teda připadá dost děsivý :D

192

Odpovědět

mi to zni jak kdyby se nejaky decko ucilo na nejaky nastroj, ze by jsme meli na dnech ocenanu nejaky inteligentni zivot a zachytili jsme cast jejich koncertu? :-D

191

Odpovědět

Tohle není ten Bloop, o kterém se mluví ve videu. Jde o tenhle: http://www.youtube.com/watch?v=vAOon7UReU0
Ve
své podstatě to není nic tak zajímavého, jde v podstatě o to, že na mořské poměry je to velice silné a nikdo to nedokáže přiřadit. Spekulace jdou od obřího tvora až po zvuk padajícího ledovce do moře v antarktidě, podmořské erupce a podobně.

190

Odpovědět

+MithrilProblém je v tom, že zvuky podmořského zemětřesení, padajícího ledovce apod. nebyly v tu chvíli toho zvuku nikde zaznamenány nehledě na to, že ten zvuk se podobá zvuku velryb, jen je stonásobně silnější..

211

Odpovědět

+Mithrilto zní jak když si pod vodou uprdne Kraken :D

220

Odpovědět

Tohle video pro většinu lidí nemá význam, poněvadž si myslím, že asi nejsem sám, kdo podle takhle krátké definice problému vůbec nepochopil o co se vlastně jedná. Zvlášť když polovina termínů v té definici jsou pro mě naprosto neznámý pojmy :D mám na mysli třeba záhadu číslo 2 :D

1813

Odpovědět

Pak je tu strýček google, který ti objasní zbytek :-)
Tohle je spíš aby tě to přivedlo k hledání :-)

209

Odpovědět

Promiňte ale zdá se mi že skoro všude se objevuje slovo teorie. Podle mě něco jako jiný vesmír neexistuje a vesmír nemůžeme ani s naší velikostí chápat. Pěkný video díky za překlad.

1949

Odpovědět

Tak skoro vše co se týče vesmíru a "vyšší" fyziky jsou jen teorie. Jen si myslíme že to tak je...;-)

192

Odpovědět

Jsou to zajímavé záhady, ale chtělo to víc rozebrat. Třeba tam taky mohli přidat záhadu největší - mysl. Proč přemýšlíme? Jak přemýšlíme? Co naše osobnost? Je naše "duše" v šedé kůře nebo jinde? Tohle by mě teda docela zajímalo.

2031

Odpovědět

proč myslíme atd. všechno je to jen ohromná spleť propojených neuronů v našem mozku.
Moc toho nevíme, ale naší osobnost tvoří uspořádání těchto neuronových spojů, které je u každého člověka jiné. To je vše co vím z naší školy...:-D

195

Odpovědět

Mysl v žádném případě není největší záhada. Mozek se obtížně analyzuje, ale to co se zjistí smysl dává. Na druhou stranu, duše, jejíž existence není nijak dokázána je asi taková záhada jako Bůh...tzv. se zatím seriozně brát nedá.

198

Odpovědět

+sankacoffeeNo,nevím jestli jste o tom četli,ale jednou vědci dělali pokus;Dali umírajícího člověka na váhu v hermeticky uzavřené místnosti,jakmle umřel ,jeho hmotnost se snížila o nějakých 20 gramů...vyvolává to dost otázek,ale jejich teorie je taková,že lidská duše váží 20 gramů (nejsem si přesně jistej těma dvaceti) , poté u dalšího člověka se jeho hmotnost snížila o víc než 20 gramů(tak si říkám,kde na tyhle pokusy berou povolení) ,tak o co šlo,když ne o lidskou duši ? ;)

187

Odpovědět

Malá odpověď :) http://vimeo.com/43883718

190

Odpovědět

8. je Cthulhu.

190

Odpovědět

ten poslední mě zajímá nejvíc, dycky mě fascinoval vesmír :D

192

Odpovědět

Mě taky :). Ale musíš uznat, že ta teorie je minimálně zajímavá. Vnik dvou odlišných vesmírů (velkých třesků) nahony vzdálených od sebe a mezi nimi nic, prázdnota. Kdy by se oba vesmíry nadále rozpínaly a tvořili, až by se spojily v jeden velký.

194

Odpovědět

+M4rtinstačí si jen umět představit tady ten náš malý vesmír spojený v jeden velký, že? :D

192

Odpovědět

+M4rtinA co takhle si představit, že jsou vesmíry a mezi nimi není prázdnota, ale nějakej celek, co je všechny drží? :) Třeba takovej Nesmír (Kdo viděl film Riddick: Kronika temna, ten ví - ikdyž tam to znamenalo trochu něco jiného) :D

199

Odpovědět

Video se mi vcelku líbilo,ovšem celkem mě mrzí že autoři nezařadili mezi TOP 10 např. Tunguská událost a Přírodní kulový blesk

192

Odpovědět

Kulový blesk je myslím Plasma. Čtvrté skupenství hmoty. Normální blesk je třeba taky Plasma. Stejně jako ještě další jevy co se dějí stále v celém vesmíru.
O plasmě se toho už ví dost, o kulovém blesku už méně. Nikdy se neví co udělá. Třeba mého kolegu modeláře to jednou na letišti odhodilo celkem pár metrů. Můj dědeček ho taky viděl ale prý se vybil o kovový plot a nic nikomu neudělal.

Tunguská událost, dodnes se přesně neví co to bylo. Nejpravděpodobnější je meteorit.

Jinak video mě pobavilo. Škoda že některé jevy nevysvětlili pořádně :D.

193

Odpovědět

1:10 chyba eixtují

180

Další