Píseň pro Eurovizi vytvořená umělou inteligencí: Blue Jeans and Bloody Tears

Thumbnail play icon
66 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:45
Počet zobrazení:4 720

U příležitosti 64. ročníku Eurovize se skupina umělců, hudebníků a programátorů zamyslela, jestli na písničku, která by uspěla v Eurovizi, existuje recept. Rozhodli se to vzít přes umělou inteligenci: neuronovou síť tedy nakrmili stovkami textů a melodií z předešlých ročníků soutěže, algoritmy následně přišly s tisíci novými nápěvy a verši, z nichž byly následně některé vybrány pro výslednou píseň. Duet o lásce zbavené iluzí nakonec spolu s počítačem nazpíval vítěz Eurovize roku 1978, izraelský zpěvák Izhar Cohen.

Poznámky:
hluboké učení – metoda strojového učení, při níž se využívají algoritmy s velkým počtem dat

Přepis titulků

Algoritmus hlubokého učení jsme nasytili stovkami textů a melodií z Eurovize a vytvořili jsme první píseň pro Eurovizi vyrobenou umělou inteligencí. MODRÉ DŽÍNY A KRVAVÉ SLZY S IZHAREM COHENEM, VÍTĚZEM EUROVIZE 1978 Jsem ztracen, když jsem s tebou, v tvých očích není rozpaků. Zlato, tak čau, čau, čau, čau, čau, čau. Zlato, když jsem sám, ta skvrna je o to jasnější.

S bolestí ptáka, který přelétá přes růže smutku. Zlato, tak čau, čau, čau, čau, čau, čau. Zlato, léto už je pryč, pryč pro nás pro oba. Slzy budou mít vždy mokré oči, budu plakat, ale přežiju na misi.

Navždy se tě vzdám. Modré džíny a krvavé slzy, modré džíny a krvavé slzy. Života není, pokud jej nežiješ v utrpení. Modré džíny a krvavé slzy. Nelámej hůl nad drahocenným létem, když se převaluješ ve svitu měsíce. Zlato, tak čau, čau, čau, čau, čau, čau.

Zlato, nech mě jít, když jsem tak blízko svaté půdě. Slzy budou mít vždy mokré oči, budu plakat, ale přežiju na misi. Navždy se tě vzdám. Modré džíny a krvavé slzy, modré džíny a krvavé slzy.

Života není, pokud jej nežiješ v utrpení. Modré džíny a krvavé slzy. Nelámej mi srdce, je bezmocné. To kouzlo navzdory mně přetrvá, nenechej mě čekat. Nelámej mi srdce, je bezmocné. To kouzlo navzdory mně přetrvá, nenechej mě čekat. Nechej mě čekat, nechej mě čekat.

Navždy se tě vzdám. Modré džíny a krvavé slzy, modré džíny a krvavé slzy, modré džíny a krvavé slzy. Života není, pokud jej nežiješ v utrpení. Modré džíny a krvavé slzy, modré džíny a krvavé slzy, modré džíny a krvavé slzy.

Života není, pokud jej nežiješ v utrpení. Modré džíny a krvavé slzy, modré džíny a krvavé slzy, modré džíny a krvavé slzy. Života není, pokud jej nežiješ v utrpení. Modré džíny a krvavé slzy. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Já bych řekl, že je to lepší než leckterá písnčka z přelomu 80. a 90. let ;o)

02

Odpovědět

No asi už tam byli i horší :D

101

Odpovědět

Dokonce horší už i vyhráli... tohle má celkem slušnou šanci.

61

Odpovědět

To je dost blbý, to by se mohlo líbit.

101

Odpovědět

Hmm, typuji to tak na 1,5 tělocvikáře.

23

Odpovědět

Tipuju*

01

Odpovědět

+RezolutTipuji*

11

Odpovědět

+RGNTipujem.*

00

Odpovědět

Nahodou mne sa paci aj ked melie co sa mu chce a miesaju tam ten disko styl.

33