Přípravy na plesA Very Potter Musical (S01E10)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 8
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:246
Počet zobrazení:7 547

Dnešní díl potterovského muzikálu mi dal opět pěkně zabrat, protože má téměř 10 minut a přes 200 titulků. Nicméně jsem se s tím popral, takže ho sem na minutu přesně dávám. Tentokrát v něm uvidíte skoro všechny hlavní postavy a pořád se bude něco dít. V Bradavicích probíhají závěrečné přípravy na tradiční vánoční ples a studenti řeší, koho na ples pozvou jako svého partnera. Voldemort s Quirrellem dolaďují poslední detaily svého zlomyslného plánu a přemýšlí, co spolu v budoucnu podniknou... Poznámky: Jméno Pansy jsem pozměnil, aby se dal pochopit Malfoyův vtip. Navíc to není pro děj žádná veledůležitá postava. Squirt jsem přepsal jinak, aby všichni z vás pochopili, co to vlastně má být, a nekoukali překvapeně na neznámé anglické slovo.

Přepis titulků

Slyšte, všichni bradavičtí studenti! Dnes se koná tradiční vánoční ples, takže si nezapomeňte sehnatvánoční věnec a darovat ho svémuvyvolenému partnerovi. Zrzka! Ahoj, Harry Pottere... Čau, Ginny. To je ale náhodička, co?

Jsme v jídelně, takže jo... Takže... vánoční ples tu je co by dup. Jo, to jo.Hodně, hodně brzo. Přemýšlel jsi,s kým tam půjdeš? Jo, jen jsem čekalna tu správnou chvíli, abych se dotyčné zeptala myslím... Myslím, že ta doba už je tady, takže...

jestli mi chceš něco říct, vyklop to,protože... Ten je pro mě? Ginny, jak jsi věděla,že potřebuju věnec, abych mohl pozvat Cho Changovou?Jseš jednička. Harry Pottere... prostě... na to zapomeň! Dobrá, zapomenu! Hustý!

Hej! Hej, Cho Changová, poslyš... Vánoční ples tu je co by dup,tak mě napadlo... jestli bys tam se mnou nechtěla jít,ale kdybys byla náhodou na vážkách, měla bys vědět, že hraju na kytaru a že jsem s ní dobyl srdce draka, takže asi dobudu i to tvoje. Nemáš žádné chyby,nepotřebuješ oční stíny...

Cho Changová! Zaženeš všechny mé splínya zbavíš mě pocitu viny... Cho Changová! Jsi pro mě jako božský lék. Navštívíme spolu Winnipeg. Ten je v Kanadě! Cho Changová! Čína, Čína, Čína, Cho Changová!

To je fuk. Panečku, Harry Pottere. Jsi moc milý. Ale musím říct ne. Ten mladý urostlý Cedric Diggory už mě pozval,takže prostě půjdu s ním. Promiň. Vstávejte, holky!

Půjdeme ukázat Ufňukané Uršulenaše plesové šaty a budeme se jí smát,protože nemůže jít. Nazdárek, kamaráde.Jak se vede? Jde to. To je vánoční věnec? Jo. Koho tam pozveš? Už jsem se ptal Cho Changové,ale odmítla mě kvůli Cedricovi Maggorymu.

Panebože, tak oni jdou spolu? To je nádhera. On je tak... - Tvoří spolu překrásný pár.- Ne. Ne. Nesnáším ho.Já ho tak nesnáším. Panebože, úplně mě vysírá. To je na prd, kámo. Nechápu, proč tě odmítla. Jseš ten nejhustší kluk na škole.

Já to taky nechápu. Vždyť hraju na kytaru! Jsem Harry Potter! Jsem boží! Sýrový tyčky? Jo. Vůbec tomu nerozumím.Asi tam budu muset jít sám. Já půjdu nejspíš taky sám. Z holek, co znám,je nezadaná akorát Ginny... a Hermiona.

Panebože. Nepůjdu tam se svou pitomou ségrou. A pro mě je Hermiona jako ségra,takže s ní nemůžu. Jsme prostě ve slepý uličce. Zdravím vás, udatní mládenci. Čau, Neville. Hej, Neville... chceš tenhle věnec?

Jo, jestli o něj nestojíte,tak ho od vás rád převezmu. Hej, Rone, jdeme za Hagridem. Může nás naučit tancovata vyzvednem si společenský hábity. To může skončit jenom katastrofou a smíchem. Jdeme. Ani se nedivím,že Hermionu nikdo nepozval, víš? Ta holka je hnusná jak noc. Dej sem tu kytku, šprte!

Goyle je borec! Každopádně... ze začátku se sice trochu zdráhal, ale vylákal jsem ho z kleces hlavou vzhůru nohama, pak jsem ho načnul svým žužu jazykem a hlavu jsem mu setnulpohotovým odřezávacím kouzlem. Blbeček. Co?

Goyle?! Proč tady stojíš s tím věncem? Chceš snad někoho pozvatna vánoční ples? Ne. Tancování je pro šprty. A pro hezký holky. Přesně. Víte, se kterou holkou bychtam rozhodně nešel? S tou Hermionou Grangerovou.

Ani kdybysme byli poslednídva žijící lidi na světě... a ona vypadala v plesových šatechtak úchvatně, že bych při každém pohledu na nicítil mravenčení v žaludku. Ani potom. V Prdkovicích ani plesy nemaj. Ten hluk by akorát budilRambálova spící mláďata. Tancování je pro nány. Hej ty, jak se jmenuješ?

- Nána.- Skvělý! Půjdeš se mnou na vánoční ples. Vidíš toho draka? Ze začátku se sice trochu zdráhal,ale vylákal jsem ho z klece s hlavou... Zdobící četa vánočního plesu. Zdobící četa vánočního plesu přichází. Výzdoby na poslední chvíli. Můj pane, vánoční ples je konečně tadya já nesu Přenášedlo.

Já vím, Quirrelle. Slyším všechno, co slyšíš ty! Omlouvám se. Ne, já se omlouvám.Neměl jsem hned vylítnout. Jsem jenom nervózní. Nervózní? Ne. Proč?

Nechci o tom mluvit. Hej, to jsem já. Mně můžeš říct všechno.Vždyť to víš. Jo, jo. Máš pravdu. Máš pravdu. Jsem nervózní, protože jsme se na dnešnívečer chystali strašně dlouho a... prostě chci,aby to bylo perfektní, víš? Neboj se.Všechno jsme připravili. Zvážili jsme každou případnou komplikacia odstranili ji.

Dokonce jsme si nachystali,co řekneš Potterovi, až ho uvidíš. Tak buď v klidu. Neboj se. Než dnešní noc skončí,budeš mít svou pomstu i své tělo. Máš pravdu. Máš pravdu. Chovám se... jako hlupák. Ale... víš...

Quirrelle, během letošního roku jsi mi vážně přirostl k srdci. Nemyslím fyzicky. Jo, naprosto ti rozumím. Ale stejně spolu můžeme trávit čas. To, že nebudeme srostlí, ještě neznamená,že budeme dva odlišní lidé. Nemyslím fyzicky.

Ne, ne.Jasně že ne. Jasně že ne... Hej, Quirrelle. Měli bysme spřádat plány. Zlomyslné plány? Ne. Normální plány. Třeba... se spolu v sobotu projet na kolečkáčích,a pak...

zajít na něco do kina. Jo. To bude skvělé,protože konečně uvidíme film oba dva. Jo, jo... Asi bude taky pěkný mít zase postel pro sebe. Nemít někoho věčně za prdelí. A mít zase zpátky svůj soukromý život. Plný osamění.

Hele... ať to dneska dopadne,jak chce, kámo... byla to jízda! Jo. Pěkně šílený rok. Hej! Slib mi, že ty brusle s kinem platí. Kámo, to ti slibuju.

Tak jo. Quirrelle, jdem narafičit Přenášedlo,ať už se oddělíme. A teď myslím fyzicky! Zdravím, profesore Quirrelle. Co pohledáváte v plesovém sále? Pár chvil před samotným plesem? Jen... trochu dozdobuji sál. Výzdoby na poslední chvíli.

Už jen jedna věc. Naběračka? Velmi výjimečná naběračka pro velmi výjimečný večer na velmi výjimečný punč. A co je na něm tak výjimečného? Řekněme, že je v něm... Sprite.

Sprite? Není to náhodou oblíbenýnápoj Harryho Pottera? Že by? To jsem vůbec netušil. No, my už radši půjdeme. My? Já! Já už radši půjdu!

Hlasitá hudba nedělá mým uším dobře. Dobrá.Uvidíme se později. Nebo možná neuvidíme. Nebo možná uvidíme. Pardón.Byla to moje chyba. Hej, Severusi! - Řediteli.- Co tu děláte? Už jste začal popíjet punč?

Ne, ne, ne.Je v něm Sprite. Tu sračku pije jenom Potter. Radši si dám Red Bull.Děkuju mockrát. Tak dobrou noc, řediteli. Severusi...šetřil jsem si pro vás tanec. Já bych si zatancoval, řediteli, ale... dnes večer se do města vrací jedenstarý dobrý přítel. Překlad: BugHer0Korekce: snuffy a scr00chywww.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

hele....ale ta kamarádka cho changové...ta nevietnamská.....není to ona pak molly weaslyová....?? :-D

180

Odpovědět

GOYL RULES!!! :DD to mě fakt rozsekalo :DD

190

Odpovědět

Normálne mi tu je Voldemort sympatický :) a Draco je tiež skvelý.

180

Odpovědět

Zikato: Ano, ještě mě čeká několik pěkných oříšků. :-D Vím, že to bude dobrá makačka a jelikož nesnáším používání závorek s vysvětlivkama, tak to budu muset nějak vymyslet. :-) Určitě to nebude tak dobrý jako originál, ale už nějaký nápad mám...

180

Odpovědět

Jinač jsem zvědavý jak přeložíte v dalším díle: "Here, have a punch" :)

180

Odpovědět

Jen taková poznámka k diskuzi:
ad "no pun intended" znamená "neměl jsem na mysli dvojsmysl", ale to je zas moc dlouhé, takže tento překlad mi přijde výstižný.
ad Pansy: Je to jak jméno z Harryho Pottera tak "pansy" znamená "hošan" nebo "bukva" Takže takhle je to takře nepřeložitelné :)

180

Odpovědět

Jo, je to v tom smyslu, ale prostě mi tam nějaký: "Beze srandy." nebo: "Nechci bejt vtipnej." nesedělo, protože pak by musel Voldy říct opak, tj. třeba "Chci bejt vtipnej."
Dost jsem nad tím přemýšlel a hledal na netu a ukázkový příklad je třeba na wiki.answers.com...
Jednoruký muž nakupuje v obchodě a na zem mu pořád padá taška. Kolemjdoucí žena se ho zeptá: "Can I give you a hand?"
Nesnaží se být vtipná, ani mu nechce doslova dát svou ruku, ale prostě mu nabízí svou pomoc. Potom by mohla říct: "No pun intended."

To s tím fyzicky určitě není naprosto ideální řešení, ale přijde mi to lepší, než dát jen něco jako: "Beze srandy."

Toť moje vysvětlení. :-)

180

Odpovědět

ne v pohodě, to nebylo myšleno jako kritika, jen mě to zajímalo, protože mě tenhle výraz vždycky připomínal něco jako bez urážky, nebo beze srandy a tak. Mě osobně příjde překlad velice dobrý, tak to neber jako náký buzerování nebo tak něco :)

180

Odpovědět

Je to přeložený dobře - fakt dobrý.

180

Odpovědět

Inamorata: Když mi poradíš něco lepšího, tak rád předělám, ale fakt mě celkově lepší český ekvivalent, kterej by se dal použít ve všech třech případech nenapadnul. Vím, co to znamená anglicky, ale nevěděl jsem, jak to převést do ČJ. Snuffy taky nic nenapadlo a scr00chy navrhnul tohle, což mi přišlo dobrý, protože v prvním případě mluví Voldemort o tom, že mu přirostl Quirrell k srdci a myslí to obrazně, i když se to dá zároveň vzít doslova a ve druhé říká Quirrell, že nemusí být dva odlišní lidé a opět to myslí z toho pohledu, že spolu můžou i dál trávit čas a nemyslí to v tu chvíli "fyzicky," což určitě oddělení budou a dá se to tak pochopit. Proto jsem zvolil tenhle výraz.

Ve třetím případě říká Voldy, aby šli narafičit přenášedlo, aby už se oddělili, a v tomhle případě to myslí "fyzicky" -> aby měl každý svoje tělo. Proto mi přijde tenhle výraz docela vystihující, ale čekal jsem, že se někdo ozve, takže pokud máš lepší nápad, sem s ním a rád to upravím.

180

Odpovědět

výborné, nejlepší bylo "Oh, Harry Potter just...forget it!" "Okay, i will!" :D mimochodem, proč si přeložil no pun intended jako nemyslím fyzicky?

180

Odpovědět

sakra, nevim, jak vydržim do neděle :D

180

Odpovědět

Tahle Pansy není TA Pansy, jelikož má havraspárskou kravatu. Je to jakási bezvýznamná postava, takže je úplně fuk, cos tam napsal. ;-)

180

Odpovědět

no a konečne nabudúce 11-ta časť! :)

180